Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Video: Koncertuzvedums "Saules mūžu Latvijai!"

KultūrasVēstis.lv sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju piedāvāja 6. janvārī tiešraidē baudīt vienu no Latvijas simtgades gada atklāšanas pasākumiem - koncertuzvedumu "Saules mūžu Latvijai!" VEF Kultūras pilī. Koncertuzvedums veidots kā mūsu tautas stāsts, izstāstīts caur valsts vienaudžu – Latvijas simtgadnieku dzīvesstāstiem. Režisore Inga Tropa savstarpēji integrējusi video fragmentus no topošās dokumentālās filmas "Piedzimt kopā ar Latviju" un tautā zināmus skaņdarbus, tā, ka tie, dramaturģiski papildinot viens otru, izveido vienotu tautas likteņstāstu. Repertuārs, ko veidojuši koncertuzveduma producents Aldis Lazdiņš, mākslinieciskais vadītājs diriģents Ints Teterovskis un mūziķis Artūrs Uškāns, atklāj ideju par to, ka šis gads ir simboliska ceļa zīme, kas vienlaikus liek atskatīties uz pagātni un domāt par mūsu nākotni. "Saules mūžu Latvijai!" programmā iekļautas gan latviešu tautasdziesmu apdares mūsdienīgās aranžijās, gan latviešu komponistu darbi, kas nu jau kļuvuši par klasiku, piemēram, R. Paula "Atziedi, dvēsele!" jauktā kora, solistu un maestro Raimonda Paula izpildījumā. Īpašs pārsteigums būs tieši šim notikumam komponēti jaundarbi, un pirmo reizi izskanēs Mārtiņa Brauna orķestrim un jauktajam korim komponētais skaņdarbs "Kā putni dzied!".

Koncerta piedalījās:
Maestro Raimonds Pauls, Maestro Mārtiņš Brauns
Solisti Mārtiņš Zvīgulis, Ilona Dzērve, Marija Bērziņa

Tiešraide no koncertuzveduma "Saules mūžu Latvijai!" skatāma arī LMT Viedtelevīzijā, lietotnē LMT Straume un internetā. Skatītāji ir aicināti iesaistīties Twitter sarunā ar tēmturi #LMTstraume.

Koncertuzveduma videoieraksts skatāms šeit:
Vērtējums:
Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk