Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:127, Did:0, useCase: 0


5. decembrī plaša starptautiska komanda atskaņos multimediālu projektu AISMA VEF Kultūras pilī

Redakcija
Redakcija

VEF JAZZ CLUB šogad noslēdz sezonu ar pirmatskaņojumu: latviešu pianists un komponists Edgars Cīrulis kopā ar Jāni Ločmeli un mūziķiem no Latvijas, Itālijas, Dānijas un ASV rādīs klausītājiem starpžanru projektu AISMA Book I. Pirmā albumgrāmata no triloģijas AISMA ir pasaka par katra klausītāja svarīgāko dzīves daļu — bērnību: šajā projektā tiek atskaņota oriģinālmūzika, kas ir balstīta uz Edgara Cīruļa un Jāņa Ločmeļa autorpasaku. Starpžanru projekts ir audiovizuālā pieredze: katrai grāmatas sadaļai, ko pavada mākslinieces Aijas Pastares īpaši gleznotās ilustrācijas, atbilst savs albuma skaņdarbs.

Projektā atskaņotā mūzika ir spilgta, pilna ar krāsas uzplaiksnījumiem, pulsējošiem mikroritmiem un melodijām. Tā eksistē unikālā vidē — starp kompozīciju un improvizāciju, kur uzmanība tiek vērsta uz visu kolektīvu, ne indivīdu. “Kompozīcijas ir veidotas, balstoties uz stāstu par meiteni vārdā Aisma, kas uzaug kopā ar savu māti un cenšas atrast savu vietu pasaulē, dažreiz īstā, dažreiz — iedomu”, par projektu stāsta tā autors Edgars Cīrulis.

Albums tika ierakstīts Olborgā, Dānijā, 2018. gada augustā. Pie tā strādāja skaņu inženieris Pauls Dāvis Megi, pēcapstrādi veica godalgotais portugāļu skaņu inženieris José Diogo Neves. AISMAs tapšanā piedalījās trīs jaunas latviešu mākslinieces: Aija Pastare gleznoja ilustrācijas, Līva Līva veidoja diska dizainu un Patrīcija Vilsone izstrādāja grāmatas maketu.

“Edgara Cīruļa mūzika nav ilustratīva. Tā nemēģina ar mūzikas tēlu līnijām sazīmēt teksta varoņus, tā drīzāk iekrāso galvenās varones Aismas sajūtas gluži kā zilganie akvareļi uz grāmatas lapām. Tas ceļ mūzikas vērtību augšup”, albumpasakas recenzijā komentē muzikologs Dāvis Eņģelis.

Albumu un grāmatu AISMA var dzirdēt un iegādāties edgarscirulis.bandcamp.com
Un klausīties Spotify vietnē: https://spoti.fi/2qOKAGt

Vakara pirmajā daļā izskanēs Edgara Cīruļa komponētais koncerts klavierēm un bongo, kas sarakstīts īsi pirms AISMAS tapšanas. Otrajā daļā tiks prezentēta pirmā albumgrāmata no triloģijas AISMA. Koncerta sākums: plkst. 19.00. Biļetes pieejamas Biļešu paradīzes kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/ev...