Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:362, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Video: Latvieši uz Venēciju ved iespaidīgu un neparastu garāžu paviljonu

Redakcija
Redakcija
2. aprīlī, Latvijas Laikmetīgās mākslas centrs kopā ar māksliniekiem Katrīnu Neiburgu un Andri Eglīti un kuratoru Kasparu Vanagu klātienē medijiem atklāja 56. Venēcijas mākslas biennāles Latvijas paviljonu ARMPIT, kas veltīts pašdarbniekiem ar zelta rokām, kuri savās garāžās nododas jaunradei un eksperimentiem, nepretendējot uz augstās mākslas statusu.

Mākslinieku pāris Katrīna Neiburga un Andris Eglītis pirmo reizi strādā pie kopīga darba, katram ieguldot radošās izteiksmes prasmes, ko pārvalda vislabāk.
Latvijas paviljona kurators Kaspars Vanags stāsta: “ARMPIT ir tēlnieciski veidota būvju sistēma, kas caurausta ar videostāsta fragmentiem. Par tā iedvesmu un estētisko atsauci kalpo videoformātā fiksētas sarunas ar vīriešiem, kuri brīvo laiku pavada savam vaļaspriekam iekārtotās darbnīcās un radošā nošķirtībā. Izdevība ielūkoties privātās dzīves telpā mudinājusi māksliniekus izmantot garāžās dokumentēto vidi, lai Venēcijas izstādei veidotu šī savdabīgā mikrokosmosa “atlējumu”. Darbnīcas dunu mākslas darbā veido muzikāla kompozīcija, ko radījuši mūziķi Andris Indāns un Shipsi (Jānis Šipkēvics), sadarbojoties ar Rīgas Doma skolas zēnu kori un vīru kori “Gaudeamus”.”

Iespaidīgā instalācija, kas nepabeigta tika prezentēta bijušās tekstilfabrikas "Boļševička" teritorijā, tiks demontēta, pārvesta uz Venēciju un tikai tur pirmo reizi uzstādīta pilnībā, kur to no 9. maija – 22. novembrim redzēs starptautiskais biennāles skatītājs.

Epadomi un KultūrasVēstis.lv piedāvā nelielu videoieskatu prezentācijas pasākumā
Vērtējums: