Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:277, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Atklāj litogrāfijas izstādi „Process” Talsos

Drukāt

Litogrāfijas izstāde „Process” no 2017. gada 4. oktobra līdz līdz 5. novembrim Talsu novada muzeja Izstāžu zālē, Kārļa Mīlenbaha ielā 19. Ar litogrāfijas izstādi „Process“ biedrība „Grafikas kamera“ vēlas skatītājus plašāk iepazīstināt ar litogrāfijas tehniku un grafiķiem, kas savas radošās idejas galvenokārt realizē šajā tehnikā.

Atklāj litogrāfijas izstādi „Process”  Talsos

Elīna Alka „Sicīliešu dārzs“, litogrāfija, 2016

Izstādē piedalās mākslinieki Elīna Alka, Valentīns Daņiļenko, Maija Dragūne, Imants Krepics, Inese Lieckalniņa, Ilze Lībiete, Lāsma Pujāte-Stūre, Ausma Šmite.
Katram no māksliniekiem piemīt savs rokraksts un sava „litogrāfiskā“ sajūta. Litogrāfija var būt melnablta, krāsaina, plūstoša, tāda, ko vada tehniskā procesā pieļaujamās nejaušības vai tieši pretēji - ļoti smalka, ar skrupolozi precīzu zīmējumu.
Litogrāfiju kā pavairošanas tehniku (drukas, kopēšanas iespēju) 1796. gadā Vācijā izgudroja Aloizs Zēdenfelders. Litogrāfijas procesā galvenais materiāls ir litogrāfijas akmens – speciāls kaļķakmens, kas šo tehniku padara unikālu. Savukārt zīmējums uz akmens tiek veidots izmantojot speciālu krītiņu vai tušu, kas satur taukus, jo drukas process balstās uz tauku un ūdens atgrūšanās principa. Zīmējums uz akmens tiek īpaši apstrādāts, pēc tam nodrukāts uz papīra. Arī izstādē būs iespēja aplūkot šo akmeni un radošajā darbnīcā, ko vadīs grafiķe Lāsma Pujāte-Stūre, izmēģināt kā top zīmējums uz šīs gludi noslīpētās, attaukotās akmens virsmas.

Mūsdienās klasiskā litogrāfija sava komplicētā procesa dēļ ir zaudējusi savu popularitāti jauno mākslinieku vidū, vairāk tiek izmantotas dažādas tehniskās manipulācijas. Tādēļ biedrība „Grafikas kamera“ vēlas iepazīstināt, ieinteresēt aizvien plašāku auditoriju ar litogrāfijas tehnikas klasiskajām vērtībām, neizsmeļamajām iespējām un unikālajām zināšanām.

„Iepazīstot litogrāfijas procesu tuvāk var pavērties pilnīgi cits skatījums uz izstādē apskatāmajiem darbiem. Kā galvenais atklājums, pārsteigums varētu būt katrā darbā ieguldītais laiks, bezgala rūpīgs darbs un, protams, mīlestība pret šo īpatnējo, dzīvo akmens virsmu,“ stāsta izstādes kuratore un litogrāfijas darbnīcas vadītāja Lāsma Pujāte-Stūre.

Izstādi organizē biedrība „Grafikas kamera” sadarbībā ar Talsu novada muzeju.

Tikšanās ar māksliniekiem un radošā litogrāfijas darbnīca 12.oktobrī plkst. 14.00

Izstāde „Process” skatāma no 4. oktobra līdz 5.novembrim
O.,T.,C.,Pk.,S.,Sv. 10.00 – 17.00
Talsu novada muzeja Izstāžu zālē, Kārļa Mīlenbaha iela 19

Tev jābūt autorizētam,

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk