Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:154, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

Latvijas Leļļu teātrī pirmizrāde visai ģimenei – “Īkstīte” 28.02.2020 12:57

Latvijas Leļļu teātrī 6. martā pirmizrādi piedzīvos liriskā pasaka “Īkstīte” Lailas Kirmuškas režijā - tā tapusi ģimenēm ar bērniem no 3 gadu vecuma. Valda Pavlovska dramatizējums un dziesmu teksti Hansa Kristiana Andersena pasaku pārvērtuši emocionālā skatuves stāstā par labestības spēku, draudzību un spēju nepadoties grūtību priekšā.

Latvijas Leļļu teātrī top magnētiskā dabas stihiju kauja - Buratino piedzīvojumi 24.02.2020 14:35

Latvijas Leļļu teātra krievu trupā top neparasta izrāde par slaveno koka puisēnu - “Buratino piedzīvojumi. Kauja par Leļļu teātri”. A. Tolstoja pasaku “Zelta atslēdziņa” izrādes vajadzībām dramatizējusi Ludmila Roziņa, radošā tandēmā ar režisoru Viesturu Roziņu radot unikālu skatījumu uz visiem zināmo materiālu. Pirmizrāde gaidāma 6. martā.

Latvijas Leļļu teātrī top šausmu izrāde “Puscilvēki” 03.12.2019 10:23

Latvijas Leļļu teātrī režisora Edgara Kaufelda vadībā kopā ar provokatīvo mākslinieku Kristianu Brekti norit mēģinājumu process izrādei “Puscilvēki”, kas paredzēta bērniem no septiņu gadu vecuma. Iestudējuma pirmizrāde notiks piektdien, 13. decembrī plkst. 18.30.

Ziemassvētku laiku Latvijas Leļļu teātrī ieskandinās jauna izrāde “Vecīša cimdiņš” 01.12.2019 21:47

Jau pēc nedēļas, 6. decembrī plkst. 18.30 Latvijas Leļļu teātra mazajā zālē skatītājus priecēs jauna Ziemassvētku izrāde “Vecīša cimdiņš”, ko pēc latviešu tautas pasakas motīviem iestudējusi režisore Arnita Jaunzeme. Muzikālā Ziemassvētku pasaka vienā cēlienā piemērota visu vecumu skatītājiem. Tajā Ziemassvētku vecīša palīgi rūķi – Tirkšķis, Tarkšķis un Svilpīte bērniem stāstīs pasaku par vecīša nozaudēto cimdiņu, kas kļūst par patvērumu nosalušajiem meža zvēriem. Izrādes režisore atklāj: “izrāde vēstīs par laiku vesela gada ciklā – no vieniem Ziemassvētkiem līdz nākamajiem un rūķu stāstījums vietumis būs tik aizrautīgs, ka ar pasakas tēliem notiks dažādi pārpratumi.”

Latvijas Leļļu teātris festivālam “Staro Rīga 2019” gatavo sajūtu dimensiju rosinošu objektu “Mūžīgā deja” 14.11.2019 11:57

No 15. līdz 18. novembrim Latvijas Leļļu teātra pagalmā līdzīgi kā daudzviet Rīgā iedegsies festivālam “Staro Rīga 2019” radītais objekts Nr. 13 – gaismas instalācija ar hologrammu “Mūžīgā deja”. “Mūžīgā deja” ir Latvijas Leļļu teātra un mākslinieces Vitas Radziņas iecere parādīt festivāla apmeklētājiem objektu - 4D vīziju, ko iedvesmojusi Latvijas simtgadei veltītā izrāde “Zelta zirgs”. Festivāla laikā virs Leļļu teātra pagalma iedegsies neskaitāmas zvaigznes un pulcēsies putni. Tie atradīsies virs skatītāju galvām un virs “stikla kalna” piramīdas, kuras iekšienē rotēs mākslinieces veidotā, gaisīgā hologramma - Antiņa deja ar Saulcerīti.

Latvijas Leļļu teātrī tiek iestudēta Otfrīda Preislera “Mazā raganiņa” 26.09.2019 11:14

Latvijas Leļļu teātra lielajā zālē aktīvi norit mēģinājumu process jaunai izrādei pirmsskolas vecuma skatītājiem “Mazā raganiņa”, kam pirmizrāde gaidāma teātra 75. dzimšanas dienā 4. oktobrī. Izrādes režisore Laila Kirmuška atklāj, ka topošais iestudējums ir par izvēlēm: “Mazā raganiņa vēl ir ļoti jauna, viņai ir tikai 127 gadi. Kādu dienu viņa nonāk izvēles priekšā - ir jāsaprot, kas tad īsti ir labas un kas ir nelabas lietas. Vai labās lietas tiešām ir labas, vai tomēr ne... Kad rodas šis jautājums, pat burvestības īsti nepalīdz atrast pareizo atbildi, tādēļ labi, ka blakus vienmēr ir gudrais draugs krauklis Abrakss, kurš zina visu... gandrīz visu.”

Latvijas Leļļu teātrī gaidāma pirmizrāde ciklā “Vakara pasaciņa”- “Čigānmeitēns Ringla” 05.09.2019 21:04

Jau pavisam drīz, 13. septembrī pl.18:30 Latvijas Leļļu teātra muzejā gaidāma šīs sezonas pirmā pirmizrāde – jauna “Vakara pasaciņa” mazuļiem “Čigānmeitēns Ringla”, ko veidojusi un stāsta aktrise Alīda Pērkone. Visa lielā čigānu saime guļ saldā miegā, tikai Ringlai nenāk miegs. Par Medusmuižu domā tā...

Latvijas Leļļu teātris sāk 76. sezonu 09.08.2019 14:33

Ar svinīgu kopā sanākšanu un kolektīva kopbildi Latvijas Leļļu teātris 6. augustā atzīmēja jaunās sezonas sākumu. Neizpalika arī teātra direktora Viļņa Beķera tradicionālais pārsteigums – izbraukums uz noslēpumā turētu vietu, kas šogad izrādījās Latvijas Nacionālā vēstures muzeja nodaļa “Dauderi”. Bijušajā Kārļa Ulmaņa vasaras rezidencē vīna glāzi par godu 76. sezonas sākumam skandināja gandrīz viss teātra kolektīvs, kam šogad pievienojušies pieci jauni aktieri - Elīna Bojarkina, Matīss Millers, Rihards Zelezņevs, Rūdolfs Apse un Alīda Pērkone.

Latvijas Leļļu teātris ar izrādi “Zelta zirgs” viesosies starptautiskā teātru festivālā Krievijā 12.04.2019 18:13

Jau rīt, 13. aprīlī Latvijas Leļļu teātra pārstāvji kāps autobusā, lai dotos uz 15. Starptautisko teātru festivālu “Kingfestival” Krievijas pilsētā Veļikijnovgorodā. Festivāla skatītājiem tiks piedāvāta 2017. gadā iestudētā un Latvijas valsts simtgades programmā iekļautā izrāde “Zelts zirgs”. Veļikijnovgorodas pilsētas filharmonijā tā būs skatāma 15. aprīļa vakarā.

Latvijas Leļļu teātrī top izrāde vismazākajiem “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit” 21.02.2019 10:02

Latvijas Leļļu teātrī top jauna izrāde mazajiem skatītājiem – norvēģu rakstnieka Alfa Preisena jautrā pasaka “Kazlēns, kas prata skaitīt līdz desmit”, ko dramatizējusi Daina Strelēvica. Izrādi latviešu trupā iestudē režisore Vija Blūzma.

Latvijas Leļļu teātris ar īpašu piedāvājumu aicina uz izrādēm pieaugušos 01.02.2019 09:56

Mērķtiecīgi veidojot pieaugušo izrāžu līniju un laužot stereotipu par leļļu teātri kā tikai bērniem domātu teātri, Latvijas Leļļu teātris ar īpašu piedāvājumu aicina uz izrādēm pieaugušo auditoriju. No 30. janvāra iespējams iegādāties biļešu komplektu uz 16+ izrādēm “Romeo un Džuljeta” (8. februārī), “Zelta zirgs” (22. februārī) un “Kazanova” (8. martā) maksājot tikai 21 eur.

“Kazanova” Latvijas Leļļu teātrī 25.01.2019 00:20

Latvijas Leļļu teātrī šobrīd top jau trešā izrāde pieaugušajiem – “Kazanova”. Iestudējums pirmizrādi piedzīvos visu mīlētāju dienā – 14. februārī. Veidojot arvien jaunas izrādes pieaugušo auditorijai, Latvijas Leļļu teātris mērķtiecīgi lauž stereotipu par leļļu teātri kā tikai bērniem domātu teātri.

Latvijas Leļļu jauna Ziemassvētku izrāde “Sidraba egle” 12.12.2018 11:50

Latvijas Leļļu teātrī 8. decembrī pirmizrāde notika jaunajam Ziemassvētku iestudējumam “Sidraba egle”. Svētku laika notikumus un savdabīgo eglīšu skaistumkonkursu Latvijas Leļļu teātra Mazās zāles skatuvei iestudē teātra aktrise Arnita Jaunzeme, kurai jaunā Ziemassvētku izrāde ir debija leļļu teātra režijā.

Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks izrāde bērniem “Sidraba egle” 03.12.2018 15:47

Šī gada 9. decembrī plkst. 16.00 kultūras pilī “Ziemeļblāzma” notiks Latvijas Leļļu teātra izrāde bērniem “Sidraba egle”.
Ziemassvētki ir īpašs laiks katrā mājā un, kā izrādās, arī mežā. “Ik gadus laumiņas apstaigāja mežu un Ziemassvētku vakarā izvēlējās vienu egli.

Latvijas Leļļu teātris 75. sezonu iesāk karaliski! 08.08.2018 14:13

7. augustā 75. jubilejas sezonu atklāja Latvijas Leļļu teātra kolektīvs. Šoreiz tradicionālais teātra direktora pārsteigums kolēģiem bija vēstures apzināšana – ciemošanās Melngalvju nama pagrabos un greznajās zālēs, kā arī senās mūzikas koncerts.

Latvijas Leļļu teātra izrāde “Zelta zirgs” saņēmusi GRAND PRIX Polijas festivālā 11.06.2018 13:15

Latvijas Leļļu teātra iestudējumam “Zelta zirgs” 31. Starptautiskajā teātru festivālā VALISE Polijas pilsētā Lomžā piešķirts GRAND PRIX, kas ir līdz šim augstākais teātra snieguma novērtējums ārvalstu festivālos. VALISE festivālā šogad piedalījās 17 teātru kompānijas no vairāk nekā 10 valstīm. LLT izrāde “Zelta zirgs” pārstāvēja pieaugušo auditorijai domāto programmas daļu.

Latvijas Leļļu teātris ar izrādi “Tuntuļu Jurītis” dosies viesizrādēs uz Lielbritāniju 30.05.2018 14:08

Jūnija sākumā Latvijas Leļļu teātris ar Ģirta Šoļa iestudējumu “Tuntuļu Jurītis”, kas pirmizrādi piedzīvoja pagājušā gada rudenī, dosies viesizrādēs uz Lielbritāniju. Turpinot atzīmēt izcilā latviešu rakstnieka Alberta Kronenberga 130. gadadienu, sadarbību viesizrāžu organizēšanā teātrim piedāvājusi biedrība "Kronenbergs un Draugi" un tās vadītāja, A. Kronenberga mazmeita Ilze Saulīte-Jansone. Iecere realizējusies 4 viesizrādēs latviešu kopienu centros Lielbritānijā no 1. līdz 3. jūnijam.

Muzeju naktī Latvijas Leļļu teātris piedāvās bezmaksas izrādes 16.05.2018 14:03

19. maijā no pl.19.00 Muzeju nakts apmeklētājiem savas durvis vērs arī Latvijas Leļļu teātris, piedāvājot pasākuma programmu “Nebeidzamais radīšanas prieks”. Īpašie Muzeju nakts 2018 viesi Latvijas Leļļu teātrī būs Teātra kompānijas „HUPS! Crew” mākslinieki no Budapeštas ar izrādi “Jam”, kuru viesošanos Latvijā nodrošinājusi Ungārijas vēstniecība. Kā katru gadu, Muzeju nakts laikā būs iespējams iegādāties biļetes uz atlikušās sezonas izrādēm par īpašu cenu.

“Romeo un Džuljeta” pirmizrāde Leļļu teātrī 26.04.2018 13:35

Jau šo piektdien, 27. aprīlī 19.00, Latvijas Leļļu teātrī pirmizrādi piedzīvos šīs sezonas otrais iestudējums pieaugušajiem – “Romeo un Džuljeta” pēc Viljama Šekspīra darba motīviem. Kaut arī viesrežisora Dāvida Džovanzanas versija ir stipri attālināta no oriģināla, un darbība notiek mūsdienu jauniešu vidē, tēma par savstarpēji nepilnvērtīgu komunikāciju un jauniešu nāvi, kas iestājas tās rezultātā, ir ņemta tieši no visiem zināmās lugas.

“Romeo un Džuljeta” Latvijas Leļļu teātrī – “Vienkāršas atbildes nav!” 11.04.2018 16:51

11. aprīlī Latvijas Leļļu teātrī norisinājās preses konference, veltīta topošajam iestudējumam “Romeo un Džuljeta” pēc Viljama Šekspīra lugas motīviem, kas ieskatās mūsdienu jauniešu ikdienā un iekšējās drāmās.

Leļļu teātra krievu trupā “Kazlēni un vilks” – marionešu izrāde vismazākajiem 10.04.2018 16:21

21. aprīlī Latvijas Leļļu teātra krievu trupā pirmizrādi piedzīvos Dainas Strelēvicas lugas “Kazlēni un vilks” iestudējums, kas veidots pēc slavenās brāļu Grimmu pasakas motīviem. Marionešu izrādi, kas būs paredzēta vismazākajiem teātra skatītājiem no 2 gadu vecuma, veidojusi režisore Vija Blūzma sadarbībā ar lietuviešu māksliniekiem un marionešu meistariem – Simonu Dūdu un Liljanu Janovicieni.

Latvijas Leļļu teātrī top “Romeo un Džuljeta” pieaugušajiem un pusaudžiem 23.03.2018 11:43

Latvijas Leļļu teātrī marta sākumā ieradās itāļu izcelsmes viesrežisors no Somijas Dāvids Džovanzana, lai ar teātra latviešu trupu sāktu veidot mūsdienīgu Viljama Šekspīra lugas “Romeo un Džuljeta” iestudējumu. Izrāde, kuras darbība notiks mūsdienās un ar dramatiskā, leļļu un multimediālā teātra palīdzību atklās jauniešu iekšējās un sabiedriskās dzīves drāmas, pie skatītājiem nonāks 27. aprīlī.

Latvijas vecākajai aktrisei Hildai Žīgurei – 100 02.03.2018 17:09

Latvijas simtgades gadā ļoti īpašu notikumu un svinības sagaidījusi kultūras un teātra vide – šodien, 2. martā, Latvijas vecākajai aktrisei Hildai Žīgurei aprit 100 gadi. Viena no Latvijas Leļļu teātra dibinātājām un ilggadēja tā aktrise savu vērienīgo jubileju sagaidīs radu un draugu lokā Madonas pusē.

“Kaiju karalienes noslēpums” pārtaps Leļļu teātra izrādē 15.02.2018 12:45

Mākslinieces Rūtas Briedes debijas darbu bērnu literatūrā “Kaiju karalienes noslēpums”, ko pirms nepilna gada klajā laida izdevniecība “Liels un mazs” un kas jau ieguvis Starptautisko Baltijas jūras reģiona Jāņa Baltvilka balvu "Jaunaudze" par spožāko debiju, no 4. marta būs iespēja redzēt Latvijas Leļļu teātrī. Režisora Edgara Kaufelda un mākslinieces Rūtas Briedes sadarbībā tas pārtapis dzīvespriecīgā izrādē bērniem no 4 gadu vecuma.

Leļļu teātrī tuvojas pirmizrāde – “Pasaka par Diegabiksi” 07.02.2018 13:41

25. februārī Latvijas Leļļu teātrī gaidāma pirmizrāde Māra Koristina iestudējumam “Pasaka par Diegabiksi”, kas paredzēts pašiem mazākajiem teātra skatītājiem no 2 gadu vecuma. Kopā ar mākslinieci Anitu Znutiņu-Šēvi, komponistu Silvestru Zemgalu, dziesmu tekstu autori Dainu Strelēvicu un aktieriem Santu Didžu, Miķeli Žideļūnu un Artūru Putniņu tapis mazā bruņurupucēna piedzīvojumu stāsts par laimes meklējumiem.

Leļļu teātrī top “Korkodils Gena un Pekausis” 26.01.2018 17:34

17. februārī Latvijas Leļļu teātra krievu trupā gaidāma vērienīga pirmizrāde – krievu režisores Renatas Sotiriadi iestudējums “Korkodils Gena un Pekausis”, kas veidots pēc Eduarda Uspenska stāstu motīviem. Tandēmā ar mākslinieci Irinu Titorenko, ar kuru režisore jau veidojusi “Īkstītes” iestudējumu Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātrī, top sirsnīgs leļļu stāsts par draudzību un uzticību bērniem no 3 gadu vecuma.

Leļļu teātris sāk biļešu iepriekšpārdošanu uz pieaugušo izrādēm 18.01.2018 21:39

Latvijas Leļļu teātris atklājis biļešu iepriekšpārdošanu uz pieaugušo izrādēm līdz pat sezonas beigām, vienlaikus informējot, ka tikai šosezon šīs izrādes vēl būs apmeklējamas par bērnu izrāžu cenu. Līdz vasarai teātrī tādas būs skatāmas trīs – “Zelta zirgs” pēc Raiņa lugas motīviem, “Romeo un Džuljeta” pēc Šekspīra lugas motīviem un sezonas noslēgumā – jau par tradīciju kļuvušais netradicionālais “Skroderdienas Silmačos” iestudējums.

Leļļu teātra krievu trupā top izrāde vismazākajiem “Pasaka par Diegabiksi” 20.11.2017 14:45

Māra Koristina režijā Latvijas Leļļu teātra krievu trupā top izrāde visjaunākajiem skatītājiem “Pasaka par Diegabiksi” pēc Žaņa Grīvas darba motīviem. Latviešu auditorijai labi pazīstamo pasaku ar Margaritas Stārastes ilustrācijām krievu valodā pārtulkojis Sergejs Timofejevs, sacerot arī sirsnīgus un asprātīgus dziesmu tekstus Silvestra Zemgala radītajai mūzikai.

Konkurss Leļļu teātrī – uzdod jautājumu Koko un Riko 16.11.2017 13:01

Latvijas Leļļu teātrī top Ziemassvētku izrāde “Koko un Riko. Piedzīvojums ziemā”, kas būs stāsts par abu palaidnīgo žurkulēnu piedzīvojumiem pirmssvētku laikā. Pirmizrāde gaidāma 3. decembrī teātra Mazajā zālē, un to veido tā pati radošā komanda, kas septembrī iznākušo izrādi “Koko un Riko”.

Laikmetīgā leļļu teātra grands Duda Paiva iestudē “Zelta zirgu” Leļļu teātrī 08.11.2017 08:52

Ar Kultūras ministrijas atbalstu Latvijas simtgades programmas ietvaros Latvijas Leļļu teātris uzaicinājis vienu no Eiropas ietekmīgākajiem mūsdienu leļļu teātra pārstāvjiem, brazīliešu izcelsmes režisoru Dudu Paivu no Nīderlandes, veidot iestudējumu Latvijā. Duda Paiva, kurš pēdējās desmitgades laikā saņēmis vairāk nekā 25 starptautiskus apbalvojumus par savām starpdisciplināro mākslas formu izrādēm, radījis unikālu skatuves valodu, kurā apvienojis laikmetīgās dejas un leļļu teātra elementus. Viņa radītie iestudējumi pieaugušo auditorijai ir vizuāli iespaidīgi, provocējoši un brīžam šokējoši, vienlaikus atklājot dziļi filozofisku un poētisku izvēlētās tematikas dimensiju.

Alberta Kronenberga jubilejā – “Tuntuļu Jurītis” Leļļu teātrī 19.10.2017 12:49

18. oktobrī tiek atzīmēta izcilā latviešu grafiķa un dzejnieka Alberta Kronenberga 130. gadadiena. Īpašajam notikumam par godu Latvijas Leļļu teātrī top izrāde “Tuntuļu Jurītis” Ģirta Šoļa režijā, kam pirmizrāde gaidāma 29. oktobrī. Muzikālā objektu izrādē Jurīša piedzīvojumus aicināti skatīties bērni no 4 gadu vecuma.

Leļļu teātrī ar izrādi “Naksitrallīši” debitēs režisore Laura Čaupale 29.09.2017 10:11

8. oktobrī ar igauņu rakstnieka Eno Rauda darba “Naksitrallīši” iestudējumu Latvijas Leļļu teātrī debitēs režisore Laura Čaupale, papildinot repertuāru ar aizraujošu draudzības stāstu bērniem no 3 gadu vecuma. Eno Rauds naksitrallīšus radījis 1975. gadā, tomēr Latvijas bērnus šī grāmata sasniedza 90. gadu sākumā, kļūstot par neatņemamu literārās pieredzes sastāvdaļu lielākajai daļai 80. un 90. gados dzimušo.

3 dienas biļetes uz Leļļu teātra izrādēm par īpašu cenu 30.08.2017 21:28

Tikai trīs dienas, no 30. augusta līdz 1. septembrim, Latvijas Leļļu teātris piedāvā biļešu akciju septembra izrādēm ATGRIEZIES PILSĒTĀ! Šo dienu laikā biļetes gandrīz uz visām septembra izrādēm pieejamas par divām fiksētām cenām – 8.00 eiro Lielajā zālē, 7.00 eiro Mazajā zālē. Akcija nav spēkā uz septembra jauniestudējumiem – izrādi “Koko un Riko” 10., 15. un 30. septembrī, kā arī krievu trupas izrādi “Маленький принц” 22. septembrī.

Mūžībā aizgājusi Leļļu teātra ilggadējā skulptore Marga Austruma 29.08.2017 16:43

Piektdien, 25. augustā no šīs pasaules atvadījusies Latvijas Leļļu teātra personība ar lielo burtu – ilggadējākā skulptore teātra vēsturē – Marga Austruma. Kaut arī sarežģītais tēla radīšanas process paliek noslēpts teātra darbnīcās, tieši skulptora darbs ir tas, kas katru leļļu teātra izrādi padara par unikālu mākslas darbu. Latvijas Leļļu teātra vairāk nekā 70 gadus ilgajā vēsturē teātrī strādājuši tikai 4 galvenie skulptori: Alberts Terpilovskis (1946-1950), Anna Nollendorfa (1950-1966), Marga Austruma (1966-2009) un Natālija Davidoviča (no 2009).

Leļļu teātrī top “Koko un Riko” perkusiju ritmos 24.08.2017 17:22

Tuvojoties septembrim, Latvijas Leļļu teātris gatavojas pirmajai šīssezonas pirmizrādei – pēc latviešu rakstnieces Evijas Gulbes stāstu motīviem radītajam iestudējumam par divu žurkulēnu piedzīvojumiem “Koko un Riko”. Izrādi neparastā, ritmiski skanīgā manierē veido teātra galvenais režisors Ģirts Šolis, kurš savā interpretācijā nolēmis atteikties no cilvēku valodas, dodot vietu unikālu instrumentu skaņām un īstai žurku valodai. Izrāde pie skatītājiem nonāks 10. septembrī, un, kā brīdina režisors, var sagādāt neparedzamus muzikālus impulsus mazajiem skatītājiem.

Leļļu teātris uzsāk 74. sezonu – gaidāmi neparasti iestudējumi gan bērniem, gan pieaugušajiem 02.08.2017 16:56

1. augustā Latvijas Leļļu teātra Lielajā zālē direktors Vilnis Beķeris un mākslinieciskais vadītājs Ģirts Šolis sveica kolektīvu ar sezonas atklāšanu un pauda pārliecību, ka šī sezona nesīs daudz interesantu izaicinājumu gan mākslinieciskajam, gan tehniskajam, gan administratīvajam personālam. Jaunajā sezonā paredzēti vismaz 11 jauniestudējumi abās teātra trupās, repertuāru papildinot gan ar teātra štata režisoru, gan pašmāju un ārzemju viesrežisoru darbiem.

Santa Didžus no festivāla Polijā pārved labākās aktrises balvu 06.06.2017 12:45

2. jūnijā Latvijas Leļļu teātris ar Dmitrija Petrenko iestudēto izrādi “Kaštanka” piedalījās Starptautiskajā teātra festivālā VALISE Polijā, Lomžā. Žūrijas komisija vērtēja un piešķīra balvas dažādās nominācijās, tostarp – kā labāko aktrisi 14 izrāžu konkurencē apbalvoja Latvijas Leļļu teātra aktrisi Santu Didžu, kura izrādē atveido sunītes Kaštankas lomu.

Latvijas Leļļu teātra izrāde “Kaštanka” viesojas festivālā Polijā 30.05.2017 17:14

2. jūnijā ar Dmitrija Petrenko izrādi bez vārdiem “Kaštanka” Latvijas Leļļu teātris piedalīsies 30. Starptautiskajā teātru festivālā VALISE Polijā, Lomžā. Festivālam, kas pulcē leļļu, objektu un cirka iestudējumus no visas pasaules, šogad tika pieteikts vairāk nekā 150 izrāžu no 40 valstīm, no kurām pamatprogrammā iekļautas 14, bet paralēlajā programmā vēl 13 dažādi notikumi – izstādes, ielu performances, ārpuskonkursa izrādes. Visas pamatprogrammas izrādes, kuru skaitā ir arī “Kaštanka”, izvērtēs teātra profesionāļu žūrija, pasniedzot balvas nominācijās Grand Prix, Labākais režisors, Labākā scenogrāfija, Labākā mūzika, Labākais aktieris/aktrise u.c.

Leļļu teātrī atcelta izrāde “Kazanova” 18.05.2017 21:11

Radošās komandas dalībnieka veselības problēmu dēļ Latvijas Leļļu teātris atsauc 26. maijā paredzētā iestudējuma “Kazanova” pirmizrādi un pārējās sezonas noslēgumā paredzētās šī iestudējuma izrādes – 28. maijā, 7. un 8. jūnijā.

Latvijas Leļļu teātrī jauna marionešu izrāde vismazākajiem 10.05.2017 07:59

18. maijā Latvijas Leļļu teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos Dainas Strelēvicas lugas “Kazlēni un vilks” iestudējums, kas veidots pēc slavenās brāļu Grimmu pasakas motīviem. Marionešu izrādi, kas būs paredzēta vismazākajiem teātra skatītājiem no 2 gadu vecuma, veidojusi režisore Vija Blūzma sadarbībā ar lietuviešu māksliniekiem un marionešu meistariem – Simonu Dūdu un LiljanuJanovicieni, kam šī ir debija Latvijas Leļļu teātrī.

Nākamā lapa