epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Studiju programma „Aktiermāksla” saņem licenci 27.07.2017 17:38

26. jūlijā AIC Studiju programmu licencēšanas komisijas sēdē tika nolemts izsniegt licenci Liepājas Universitātei bakalaura studiju programmas “Aktiermāksla” īstenošanai.

Lielplatones muižā notiks Dramaturgu teātra izrāde 27.07.2017 17:19

Sestdien, 29. jūlijā, Jelgavas novada Lielplatones muižā teātra cienītājiem būs iespēja noskatīties Dramaturgu teātra izrādi – jaunāko Hermaņa Paukša lugu „Samainītie” – neticami neiespējamu komēdiju par īstu mīlestību, kas spēj pārvarēt visas, pat ar dzimumu pārmaiņām saistītās grūtības.

Cēsu Mākslas festivāla trešā nedēļa.Ko redzēt? 26.07.2017 10:50

Cēsu Mākslas festivāla trešā nedēļa ar mūzikas un mākslas performanci, baletu un kino. Cēsu Mākslas festivāla trešajā norises nedēļā sāksies muzikālā programma ar izcilā pianista Reiņa Zariņa un nīderlandiešu gleznotājas Marileņes Šiltkampas performanci un talantīgajam dejotājam Aleksejam Avečkinam veltītu baleta vakaru. Turpināsies lekciju cikls par laikmetīgo mākslu un atkal pārsteigs kino uz Gaujas upes pie Ērgļu klintīm.

Aktieris Andris Bērziņš 65 gadu jubileju atzīmēs ar “Tobāgo!” izrādi Jelgavā 26.07.2017 10:04

Šodien, 26.jūlijā, 65 gadu jubileju svin lieliskais aktieris Andris Bērziņš, kurš šovasar atkal kopā ar saviem Dailes teātra kolēģiem devies viesizrādēs pa Latvijas pilsētām, Ulda Marhileviča un Māras Zālītes traģikomiskajā dziesmu spēlē “Tobāgo!” atkal atveidojot holandiešu jūrnieku Hansenu (atgādināsim, ka šo lomu viņš spēlēja arī Dailes teātra izrādē pirms 15 gadiem).

Jūlija beigās Saulkrastos norisināsies tradicionālais šlāgermūzikas festivāls 20.07.2017 11:17

Nākamsestdien, 29. jūlijā, Saulkrastu estrādē norisināsies par labu tradīciju kļuvušais „Saulkrastu šlāgermūzikas festivāls”, informē pasākuma organizatori. Sākums – plkst.19.

Dramaturgu teātra izrāde Ventspils novadā 20.07.2017 11:12

Sestdien, 22. jūlijā, plkst. 11:00, Ventspils novada Ziru pagasta svētku ietvaros teātra cienītājiem būs iespēja noskatīties visvairāk izrādīto Dramaturgu teātra izrādi, ar kuru tas viesojies daudzās mūsu valsts pilsētās un novados - A. Ūdra sociāli politisko komēdiju ar laimīgām beigām “Sveķainie cīsiņi” Hermaņa Paukša režijā. Jautrā gaisotnē, mazliet vairāk nekā stundu garajā viencēlienā kopā ar lugas varoņiem skatītāji varēs mēģināt atmaskot mūsu sabiedrības līderus. Kamēr vieni savelk jostas arvien ciešāk, citi, uzskatot sevi par izredzētajiem, izmantojot visus pieņemtos un legālos līdzekļus, pārvērš sabiedrības īpašumus savos personiskajos. Vai tautai izdosies apturēt šādu „vēzīšu pārlikšanu no vienas kulites otrā”?...

Dejas izrāde ‘Vērpete” būs skatāma Rēzeknē, Aizputē, Bebrenē un Sansusī festivālā 19.07.2017 20:09

Pēc iegūtās 2015./2016. gada sezonas Spēlmaņu nakts balvas par gada sasniegumu laikmetīgajā dejā, jauno un talantīgo horeogrāfu Krišjāņa Santa un Ērika Ēriksona izrāde „Vērpete” dodas viesizrādēs pa Latviju, piedaloties brīnišķīgam mūziķu sastāvam – Mārtiņam Miļevskim (vibrofons) un Rihardam Lībietim (ģitāra). 21. jūlijā 21.00 “Vērpete” tiks rādīta Latgales vēstniecībā GORS Rēzeknē, 30. jūlijā 19.00 Aizputes pils pagalmā, 12. un 13. augustā festivālā „Sansusī” Aknīstes pagastā un 13. augustā 19.00 Bebrenē.

Aicina uz jautru un muzikālu brīvdabas izrādi “Trīs musketieri” 19.07.2017 12:52

Režisors un asprātību meistars Zigurds Neimanis radījis oriģinālu dramatisko materiālu leģendai par musketieriem, piedāvājot brīvdabas iestudējumu “Trīs musketieri”, kas augustā viesosies septiņās Latvijas pilsētās. Pirmizrādi jautrā un muzikālā brīvdabas izrāde visai ģimenei “Trīs musketieri” piedzīvos 4. augustā Saldū. Musketieru mūsdienīgo stāstu būs iespēja iepazīt arī Kuldīgā, Saulkrastos, Tukumā, Alūksnē, Cēsīs un Jēkabpilī.

Izskanējis Otrais Starptautiskais Operetes festivāls 17.07.2017 19:30

Sestdien, 15.jūlijā Ikšķiles estrādē ar bagātīgām klausītāju ovācijām, svētku salūtu un Johana Štrausa valšu tūri noslēdzies Latvijas operetes fonda rīkotais Otrais Starptautiskais Operetes festivāls, kas šogad pulcējis ap 3500 apmeklētāju, apliecinot, ka operete ir aktuāla un pieprasīta Latvijā, un aizrauj kultūras cienītājus jebkurā vecumā.

“Sudraba dakšiņas” Spīķeru radošajā kvartālā 17.07.2017 15:08

Š.g. 20. jūlijā plkst. 20:00 Spīķeru radošajā kvartālā Maskavas ielā Rīgā teātra mākslas cienītājiem būs vienreizēja iespēja brīvā dabā noskatīties Hermaņa Paukša lugu „Sudraba dakšiņas”, ko 2015. gadā Dramaturgu teātrī iestudējis rakstnieks un režisors Andris Zeibots.

Uzsākts jaunas H. Paukša lugas iestudējums 14.07.2017 13:08

Turpinot uzsāktās tradīcijas, pašā vasaras vidū – jūlijā, dramaturgs un režisors Hermanis Paukšs ķēries pie savas jaunākās lugas „Ar spaini pa galvu” iestudēšanas Dramaturgu teātrī. Pati lugas tapusi šī gada sākumā un tā ir sarakstīta komēdijas žanrā. Slaucēja prāta zuduma brīdī iesit deputātam ar spaini pa galvu, taču šis pārpratums tiek atrisināts visbrīnišķīgākajā veidā. Kādā? To uzzinās tikai tie, kas atnāks uz izrādi.

Rīgā uzstāsies Aleksandrs Revva 13.07.2017 10:48

23. jūlijā naktrklubā First Mир uzstāsies dziedātājs Aleksandrs Revva, informē portāls balticevents.info. Kopā ar mākslinieku uz skatuves ar īpašu didžej-setu viesus priecinās Fedor Fomin.

Dramaturgu teātra studijas audzēkņi turpina darbu 07.07.2017 10:08

Jūlijā Dramaturgu teātra galvenā režisora Hermaņa Paukša vadībā turpinās intensīvs un radošs triju šā teātra aktiermeistarības studiju audzēkņu darbs. Visu mēnesi vairākās izrādēs Kamerzālē interesentiem būs iespējams noskatīties 16. studijas audzēkņu pirmo mācību izrādi, kurā topošie aktieri iejutušies Hermaņa Paukša komiskās pasakas visai ģimenei “Banāni, ķiploki, desas un mērkaķi” varoņu lomās. Ķiploku burve netiek uzaicināta uz princeses pilngadības balli, tāpēc uzliek princesei apgrūtinājumu: ja princese ēdīs banānus, tad pārvērtīsies par mērkaķi. Kādi komiski sarežģījumi radīsies, kāds būs to atrisinājums?

Tikai nedēļa līdz vienpadsmitajam Cēsu Mākslas festivālam 06.07.2017 16:10

Cēsu Mākslas festivāls šogad apmeklētājus gaida no 15. jūlija līdz 19. augustam, kā šīs vasaras īpašo projektu piedāvājot kino programmu “Upe” – seansus uz Gaujas upes pie Ērgļu klintīm. Festivāla mūzikas programmā pārsteigumus sola eksperimentāls priekšnesums ar izcilo latviešu pianistu Reini Zariņu un holandiešu gleznotāju Marilēnu Šiltkampu, kā arī sitaminstrumentālistu grupa Perpetuum ritmico un jaunā latviešu ērģelniece Liene Andreta Kalnciema saspēlē ar klarnetistu Mārtiņu Circeni. Laikmetīgās mākslas procesus un personības šogad piedāvāsim iepazīt priekšlasījumu ciklā, bet teātra mīļiem, kā ierasts, Cēsīs būs iespēja noskatīties pēdējā gada spilgtākās teātru izrādes. Pēc ilgāka pārtraukuma festivāla programmā atgriezīsies balets ar koncertu “Alekseja Avečkina zvaigzne”, bet Cēsu Pils parka estrādē gaidāms unikāls notikums – pasaulslavenā argentīniešu komponista, vairāku Frānsisa Forda Kopolas filmu mūzikas autora Osvaldo Golihova flamenko operas Ainadamar iestudējums.

Zāra Leandere – Madame Scandeleuse Austrijas džeza grupas koncertprogrammā 06.07.2017 13:33

14.jūlijā plkst. 20.00 Ikšķiles tautas namā, Lībiešu ielā 2, Operetes festivāla pirmo dienu noslēgs koncertprogramma, kas veltīta slavenās dīvas Zāras Leanderes 110. jubilejai, ar nosaukumu Zāra Leandere – Madame Scandaleuse. Koncertā muzicēs Austrijā iemīļota džeza grupa Eddie Luis und die Gnadenlosen kopā ar Austrijā dzīvojošo latviešu mecosoprānu Helēnu Sorokinu. Pirms koncerta plkst. 19.00 notiks Sarunas, pieminot Harija Missiņa 100-gadi, kurās ieeja ar šī koncerta biļeti būs bez maksas.

Starptautiskā Teātra Observatorija Rīgā rīko diskusiju par transformācijas procesiem un rīcības avotiem 06.07.2017 11:24

Biedrība “Starptautiskā Teātra Observatorija” no 8. līdz 14.jūlijam Mākslas centrā Grata JJ un galerijā MUSEUM LV un Rīgas Horeogrāfijas Skolā rīko izglītības programmu/diskusiju “Trasformācijas procesi un rīcības avots”.

Lugas “Gaisma tualetē” pirmizrāde 04.07.2017 23:06

Š.g. 6.jūlijā plkst. 19:30 Dramaturgu teātra Kamerzālē notiks Hermaņa Paukša un Andra Zeibota lugas „Gaisma tualetē” pirmizrāde (režisors Andris Zeibots). Šaurāks teātra draugu un interesentu loks varēja iepazīties ar šo darbu jau martā, jo šīs lugas iestudējums bija Dramaturgu teātra 14. studijas audzēkņu trešā mācību izrāde un šīs studijas diplomdarbs. Tagad, papildināts un pilnveidots, iestudējums piedzīvos atrādīšanos plašai skatītāju auditorijai.

„UgunsGrēka” aktieri atkal satiekas izrādē „SAIMNIEKS MEKLĒ SAIMNIECI” 04.07.2017 16:03

Daudzu latviešu iemīļotā seriāla „UgunsGrēks” aktieri atkal izbauda kopīgu vasaru, turpinot tūri pa Latvijas pilsētu brīvdabas estrādēm ar izrāžu apvienības „Pannas Teātris” komēdiju „Saimnieks meklē saimnieci”. Tāpat kā seriāla, arī izrādes scenārija autore ir Gunta Kalniņa. Jau no 8. jūlija izrāde būs vērojama Valkā, Preiļos, Jelgavā, Madonā, Alsungā, Rūjienā un Aizputē.

Jūlija Brauere gūst panākumus Korejas Starptautiskajā baleta konkursā 04.07.2017 15:13

Šogad Korejas Starptautiskajā baleta konkursā Seulā no 28. jūnija līdz 1. jūlijam Latvijas Nacionālo baletu pārstāvēja jaunā baleta soliste Jūlija Brauere, konkursā izcīnot bronzas medaļu.
Latvijas Nacionālā opera un balets sirsnīgi sveic mākslinieci ar gūtajiem panākumiem!

Valmieras teātris ar izrādēm “Emmijas laime” un “Džeina Eira” augustā viesosies Rīgā 04.07.2017 12:32

Ikgadējās Valmieras teātra viesizrādes Rīgā noritēs no 16. līdz 22.augustam, skatītājiem piedāvājot divus dažādos gadsimtos tapušus stāstus par cilvēku vientulību un satikšanās mēģinājumiem – “Džeina Eira” un “Emmijas laime”, iestudējumus, kas šajā sezonā apspriesti daudz, skaļi un arī pretrunīgi.

Operetes festivāla kulminācijā Galā koncerts Ikšķiles brīvdabas estrādē 04.07.2017 12:26

15.jūlijā plkst. 20.00 Ikšķiles atjaunotajā brīvdabas estrādē notiks Operetes festivāla krāšņākais notikums – Galā koncerts ar ārzemju un Latvijā iemīļotiem solistiem, kam sekos Valšu vakars, kurā ikviens aicināts ļauties dejai Johana Štrausa valšu orķestra pavadījumā Guntara Bernāta vadībā.

Režisors Valdis Liepiņš: “Darbs pie “Tobāgo!” iestudējuma man sniedz patiesu gandarījumu!” 27.06.2017 15:32

Jau otro nedēļu režisors Valdis Liepiņš kopā ar aktieriem strādā pie Māras Zālītes un Ulda Marhileviča traģikomiskās dziesmu spēles “Tobāgo!” iestudējuma, kura pirmizrāde notiks 7.jūlijā Valmieras pilsētas estrādē. “Darbs man sagādā patiesu gandarījumu, jo mēģinājumos jau ir izveidojusies jauka, mīļa, ļoti radoša un saprotoša gaisotne,” atklāj režisors, kurš šo izrādi iestudēja arī pirms piecpadsmit gadiem Dailes teātrī.

Evelīna Godunova un Kārlis Cīrulis plūc laurus Maskavas Starptautiskajā baleta konkursā 22.06.2017 09:28

Latvijas baletdejotāji Evelīna Godunova un Kārlis Cīrulis guvuši izcilus panākumus Maskavas starptautiskajā baleta konkursā, kas Maskavas Lielajā teātrī notika no 10. līdz 20. jūnijam.

Operetes festivālā notiks muzikālās dziesmu spēles “Karlsons” pirmizrāde 21.06.2017 15:18

15.jūlijā plkst. 13.00 Tinūžu tautas namā “Kraujas”, 10 minūšu attālumā no Ikšķiles centra Operetes festivāla ietvaros notiks muzikālās piedzīvojuma spēles “Karlsons” pirmizrāde. Režisors Valdis Lūriņš. Pirms izrādes no plkst. 12.00 tautas nama pagalmā notiks radošās darbnīcas bērniem.

Lugas „Kā tikt pie mazbērniem?” iestudējums Dramaturgu teātrī 16.06.2017 10:13

Jūnijā Dramaturgu teātrī uzsākts darbs pie Hemaņa Paukša jaunākās, nule sarakstītās komēdijas „Kā tikt pie mazbērniem?” iestudējuma. Lugas galvenais varonis, darbā iegrimis cilvēks, pēc savas mātes uzstājīgiem atgādinājumiem par vēlēšanos tikt pie mazbērniem, sāk meklēt risinājumus šai „problēmai”. Risinājums tiek atrasts, bet nebūt ne tāds, kādu māte bija gaidījusi.

Valmieras vasaras teātra festivālā – pirmatskaņojums skaņas izrādei „Purva bridējs. Ciltskoks.” 13.06.2017 23:44

Valmieras vasaras teātra festivālā paralēli ģimenes un bērnu programmai pirmizrādi piedzīvos ļoti gaidītā skaņas izrāde, audiāla instalācija koncerta formā – versija par R. Blaumaņa noveli „Purva bridējs. Ciltskoks”, kuras pirmatskaņojums bija paredzēts un radīts pirmajam festivālam pagājušajā gadā, bet dažādu iemeslu dēļ nenotika. To veidojis komponists Kristaps Pētersons sadarbībā ar Valmieras un Jaunā Rīgas teātra aktieriem, piedaloties izciliem mūzikas profesionāļiem, kas plaši zināmi ne tikai Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Izrādes pirmatskaņojums notiks 4. un 5. augustā Gaujas Stāvo krastu Sajūtu parkā.

Operetes festivāla ieskaņā notiks labdarības koncerts 13.06.2017 23:30

14.jūlijā plkst. 18.00 Ikšķiles ev. lut. baznīcā, Kalēju ielā 1, ieskandinot Otro Operetes festivālu, labdarības koncertā Dvēseles stīgas muzicēs soprāns Sonora Vaice, mecosoprāns Sabīne Krilova, tenors Emīls Klaužs un pianiste Agija Ozoliņa-Kozlovska. Ikšķiles mūzikas un mākslas skolniece saņems dāvinājumā vijoli, sabiedrība tiks aicināta ziedot operetes teātra atdzimšanai.

Valmieras teātra komandai pievienojas režisore Indra Roga 13.06.2017 23:05

Valmieras teātris ar pēdējām “Meistars un Margarita” izrādēm vēl jūnijā dodas viesizrādēs uz Dailes teātri, bet, gatavojoties jaunajai sezonai, savā komandā aicinājis vairākus jaunos aktierus, kuri šogad beigs Latvijas Kultūras akadēmiju, un režisori Indru Rogu, kas kļuvusi par teātra māksliniecisko vadītāju.

Valmierā top Latvijas simtgades programmas darbs – dokumentālā izrāde “Lūcis” 13.06.2017 23:03

18.augustā Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos dokumentālā izrāde “Lūcis”, kas iekļauta Latvijas valsts simtgades programmā.

Uzsākts H.Paukša lugas „Vai mana cūka pie jums nav bijusi?” iestudējums 13.06.2017 14:33

Kādā lauku ciematā, sauktā par Utopu ciemu, kur valda panīkums, intrigas un skumjas, pēc darba ārzemēs atgriežas vietējais biznesmenis! Brīnumainā kārtā viss visapkārt tūlīt atdzīvojas – neveiksminieks iegūst labu darbu, mīlētāji beidzot satiekas, pat telefona sakari, ko nojaukusi kāda nekaunīga cūka, atkal tiek atjaunoti un pēkšņi viss ir vislabākajā kārtībā! Šoreiz gan tas notiek uz skatuves, jo režisori Andris Zeibots un Gunta Kusiņa Dramaturgu teātrī uzsākuši darbu pie Hermaņa Paukša jaunākās lugas, utopiskās komēdijas „Vai mana cūka pie jums nav bijusi?” iestudējuma.

Koncertuzvedums “Īs(t)a pamācība mīlēšanā” aicina ieskandināt vasaras saulgriežus 08.06.2017 12:57

Vasaras saulgrieži vairs nav aiz kalniem, tāpēc Līgo gaidīsim kopā ar Dailes teātra aktieriem un viņu draugiem koncertuzvedumā “Īs(t)a pamācība mīlēšanā”. Režisora Intara Rešetina un dramaturga Egīla Šņores interpretācija par mīlestības tēmu būs vērojama šīs vasaras varenākajā saulgriežu uzvedumā Jēkabpilī, Saulkrastos, Tukumā, Cēsīs, Ikšķilē un Kuldīgā.

Operetes festivāla ieskaņas koncerts Dvēseles stīgas Ikšķilē 07.06.2017 10:39

14.jūlijā, plkst. 18.00, Ikšķiles ev. lut. baznīcā, Kalēju ielā 1, ieskandinot Otro Operetes festivālu, labdarības koncertā Dvēseles stīgas muzicēs soprāns Sonora Vaice, mecosoprāns Sabīne Krilova, tenors Emīls Klaužs un pianiste Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Dailes teātris aicina uz koncertu “Spanovska ballīte – 3.sērija (ie)svētības” un sezonas noslēguma balli 06.06.2017 13:33

Dailes teātris sezonu noslēgs 17.jūnijā ar koncertu “Spanovska ballīte – 3.sērija (ie)svētības” un balli. Koncerti notiks arī 15.un 16.jūnijā.

Santa Didžus no festivāla Polijā pārved labākās aktrises balvu 06.06.2017 12:45

2. jūnijā Latvijas Leļļu teātris ar Dmitrija Petrenko iestudēto izrādi “Kaštanka” piedalījās Starptautiskajā teātra festivālā VALISE Polijā, Lomžā. Žūrijas komisija vērtēja un piešķīra balvas dažādās nominācijās, tostarp – kā labāko aktrisi 14 izrāžu konkurencē apbalvoja Latvijas Leļļu teātra aktrisi Santu Didžu, kura izrādē atveido sunītes Kaštankas lomu.

StandUp "Tu esi muļķis, vajadzēja darīt tā..." 01.06.2017 20:55

7.jūnijā plkst. 19:30 Kultūras centrā "Kaņepe" notiks humora un pozitīvisma pilna StandUp (stāvizrāde) "Tu esi muļķis, vajadzēja darīt tā..."

Daugavpils teātris noslēdz 2016./2017. gada sezonu 01.06.2017 14:11

29. maijā notika Daugavpils teātra 2016./2017. gada sezonas noslēguma pasākums, kurā teātra kolektīvs ar gandarījumu atskatījās jau paveiktajā un ar entuziasmu apsprieda nākamās sezonas gaidāmos uzvedumus.

Daugavpils teātra 30. sezonas laikā turpinājās ikgadēja tendence – Daugavpils teātra skatītāju skaits atkal ir pieaudzis, šoreiz par 11%.

Sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra jaunās sezonas izrādēm augustā, septembrī un oktobrī 01.06.2017 11:28

2.jūnijā sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra jaunās sezonas izrādēm augustā, septembrī un oktobrī. To vidū ir trīs pirmizrādes – “Svinības” Lielajā zālē, “Zēni” Mazajā zālē un “Kam no Vilka kundzes bail?” Kamerzālē.

Valmieras diena 10. jūnijā Kalnciema kvartāla tirgū 31.05.2017 15:35

„Kultivējam teātri” – ar šādu moto Kalnciema kvartāla tirgū 10. jūnijā norisināsies Valmieras diena, kurā aktivitātes ģimenēm un bērniem piedāvās „Valmieras vasaras teātra festivāls. Bērni”. Spēlēšana un spēlēšanās, teātra darbnīca bērniem, sētas spēles, festivālam radītā „Gardu muti” zeltera provēšana – norises, kurās no plkst. 10.00 līdz 16.00 aicināti piedalīties mazi un lieli.

Latvijas Leļļu teātra izrāde “Kaštanka” viesojas festivālā Polijā 30.05.2017 17:14

2. jūnijā ar Dmitrija Petrenko izrādi bez vārdiem “Kaštanka” Latvijas Leļļu teātris piedalīsies 30. Starptautiskajā teātru festivālā VALISE Polijā, Lomžā. Festivālam, kas pulcē leļļu, objektu un cirka iestudējumus no visas pasaules, šogad tika pieteikts vairāk nekā 150 izrāžu no 40 valstīm, no kurām pamatprogrammā iekļautas 14, bet paralēlajā programmā vēl 13 dažādi notikumi – izstādes, ielu performances, ārpuskonkursa izrādes. Visas pamatprogrammas izrādes, kuru skaitā ir arī “Kaštanka”, izvērtēs teātra profesionāļu žūrija, pasniedzot balvas nominācijās Grand Prix, Labākais režisors, Labākā scenogrāfija, Labākā mūzika, Labākais aktieris/aktrise u.c.

Ar lugas “Uzvarēt var tikai viens” autoru Ivo Briedi sarunājas dramaturģe Justīne Kļava 28.05.2017 14:10

Pirmais jautājums būs par teksta formu. Kāpēc katrs aktieris spēlē vairākus personāžus?

Forma organiski izrietēja no tā, kā teksts tika rakstīts. Laikam stāsts jāsāk ar to, ka pats izrādes režisors savāca vairākus autorus tādā kā paramilitārā nometnē, lika dzīvot teltīs un domāt par karu. Šo pārdomu rezultātā radās, pirmkārt, sajūta, ka par karu negribas runāt, runājot par karu, - tam ir jābūt kaut kam citam. Otrkārt, negribas, lai tā būtu – var lietot to nodrāzto frāzi – reālpsiholoģija. Drīzāk tas ir tāds kā leļļu teātris. Un, treškārt, ja tas ir leļļu teātris, tad ir gan animators, gan pati lelle, un vienu brīdi var runāt lelle, otrā brīdī var runāt arī animators, tad atkal abi divi kopā. Tādējādi zūd robeža starp lomu, izpildītāju un arī autoru. Man šķita, ka nav svarīgi, kurš ir kurš, galvenais, lai teksts nonāk līdz klausītājam un lai tas ir interesanti. Gribējās atiet no lineārā vēstījuma un arī personu lomu sadalījuma. Man pašam šķita interesanti paspēlēties un paskatīties, kas no tā var sanākt.

Nākamā lapa