epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Uzsākta tirdzniecība uz vienīgo operetes “Jautrā atraitne” izrādi Rīgā 20.01.2017 16:36

17.aprīlī plkst.16 Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” vienīgo reizi šajā sezonā Rīgā būs iespēja noskatīties par „operešu karalieni” dēvēto pasaulslaveno Franča Lehāra opereti „Jautrā atraitne”. Solisti: Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks, Trīs Latvijas tenori u.c. Izrādē piedalās arī Operetes orķestris.

Uzsākta biļešu tirdzniecība uz operetes Balle Savojā vienīgo izrādi Rīgā, 9.aprīlī 20.01.2017 16:31

9.aprīlī plkst.16 Kultūras pilī „Ziemeļblāzma“ vienīgo reizi šajā sezonā varēs noskatīties Latvijas Operetes fonda iestudēto opereti „Balle Savojā”.Par Eiropas Geršvinu dēvētā un Ādolfa Hitlera laikā no Vācijas izraidītā komponista Paula Abrahama operete „Balle Savojā” ir jaunā režisora Gundara Silakaktiņa skatījums uz izpausmēs daudzveidīgo un kolorīto operetes žanru, un tā stāsta par jauna laulātā pāra amizantajiem piedzīvojumiem pēc medusmēneša; par to, kā sieviete, kas ir sava vīra ēnā, kļūst par patstāvīgi lemjošu personību.

TALLINA ATKAL BŪS RĪGĀ 20.01.2017 15:06

Igaunijas Krievu teātri un Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātri apvieno radošas attiecības jau daudzu gadu garumā: ne tikai viesizrādes, kas vienmēr paredz un iemanto panākumus; kolektīvus saista arī kopējs triju teātru – Tallinas, Rīgas un Viļņas – unikāls projekts „Krievu smiekli”, kas realizēts pirms desmit gadiem, taču to vēl aizvien nav aizmirsuši skatītāji.

Dramaturgu teātra izrāde Liepupes tautas namā 20.01.2017 14:58

Turpinot priecēt skatītājus Latvijas novados ar savām lielāko atzinību guvušajām izrādēm, sestdien, 21. janvārī, plkst. 15:00 Dramaturgu teātris viesosies Salacgrīvas novada Liepupes tautas namā. Teātra mākslas cienītājiem būs iespējams noskatīties vienu no biežāk izrādītajām Andra Ūdra lugām - komēdiju „Telefonu grāmata”. Labs režisors spēj iestudēt pat telefonu grāmatu, bet kādēļ gan tas būtu nepieciešams, ja pasaulē ir tik daudz skaistu lugu? Vai šāda materiāla iestudēšana beigsies ar blīkšķi, kas būs dzirdams pat okeāna otrā pusē?

Liepājas teātrī skatuves gaitas uzsāk Dželsomīno! 20.01.2017 14:47

Sestdien, 21. janvārī, Liepājas teātrī valdīs priecīga, jautra un nedaudz melīga atmosfēra, jo savas skatuves gaitas uzsāks puisēns ar skaļāko balsi pasaulē – Dželsomīno. Ar viņa piedzīvojumiem Melu zemē, kurā viņš satiks kaķi Klibiķīti, Melu zemes karali Džakomoni, ātri novecojošo vīru Benvenuto un citus ne mazāk spilgtus varoņus, skatītājus iepazīstinās režisors Ģirts Šolis, kuram šī ir debija Liepājas teātrī. Itāļu pasaku meistara Džanni Rodāri darbu „Dželsomīno Melu zemē” skatuvei piemērojusi dramaturģe Evita Sniedze, kā arī pats režisors.

Atzīmējot izcilā diriģenta Edgara Tona simtgadi, LNO Beletāžas zālē atgriežas viņa skulptūra 19.01.2017 13:47

17. janvārī simto dzimšanas dienu atzīmētu izcilais latviešu maestro, ilggadējs mūsu operna-ma galvenais diriģents Edgars Tons (1917-1967). Par godu viņa jubilejai no 2017. gada 17. janvāra Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē centrālajā nišā atgriezusies tēlnieces Artas Dumpes veidotā Edgara Tona skulptūra.

Latvijas Nacionālais balets sāk viesizrādes Seviljā 19.01.2017 13:39

No 18. līdz 21. janvārim Latvijas Nacionālais balets dodas viesizrādēs uz Spānijas pilsētu Sevilju, kur Teatro de la Maestranza teātrī sniegs četras Pētera Čaikovska baleta “Apburtā princese” izrādes.

Sākot no februāra Leļļu teātrī – SKOLĒNU PĒCPUSDIENAS 19.01.2017 13:32

Februārī Latvijas Leļļu teātris uzsāk jaunu piedāvājumu klašu kolektīviem – SKOLĒNU PĒCPUSDIENA, kas ļaus apmeklēt kādu no pieprasītākajām skolēnu izrādēm dienas laikā par īpašu cenu. Šīs izrādes, kas sākotnēji plānotas reizi vai divas mēnesī, būs pieejamas tikai grupu apmeklējumam, cena par biļeti – 7.00 EUR skolēnam, savukārt pavadošajiem pedagogiem ieeja būs bez maksas.

Muzikālais teātris 7 uzsāk ziemas sezonu ar izrādi MUĻĶE SIRDS 19.01.2017 13:15

Dziesmas un dejas, romantika un prieks, tautā iemīļoti dziedātāji un aktieri atkal tiekas neaizmirstamajā Voldemāra Šoriņa izrādē „MUĻĶE SIRDS”, kas savu ziemas sezonas ceļojumu pa sešām Latvijas pilsētām uzsāks 27. janvārī Aizkraukles kultūras namā.

Dailes teātris un Latvijas Nacionālā bibliotēka aicina bērnus uz radošo darbnīcu “Rakstītie ziņneši - vēstules” 17.01.2017 11:24

Dailes teātris sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku turpina organizēt radošās darbnīcas bērniem – svētdien, 22.janvārī, plkst.12.00 Dailes teātra foajē notiks radošā darbnīca “Rakstītie ziņneši - vēstules”.

Dziedātājs Nikolajs Puzikovs: “Uz skatuves varu sevi iedomāties tikai “Skroderdienu” Kārlēna lomā!” 17.01.2017 09:51

Pazīstamais dziedātājs Nikolajs Puzikovs, kurš režisora Zigurda Neimaņa iestudētajās “Skroderdienās Silmačos” atveido Kārlēnu, atzīst, ka ar lielu nepacietību gaida 30.janvāri, kad Rīgas Latviešu biedrībā ar īpašu izrādi tiks atzīmēta 115 gadi kopš šīs Rūdolfa Blaumaņa lugas pirmizrādes.

Ar daudzpusīgu programmu norisināsies teātra festivāls “Eju meklēt!” 17.01.2017 09:09

2017. gada 9. līdz 12. martā Rīgā un Pierīgā norisināsies festivāls “Eju meklēt!”, piedāvājot iespēju iepazīties ar profesionālu teātru programmu no Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Izraēlas un Latvijas. Izrādes iestudētas bērniem un jauniešiem vecumā no 1 līdz 18 gadiem.
Festivāla programma meklē žanru robežas ēnu un objektu izrādēs, zīmējumu un muzikālajā teātrī, nano operā un Šekspīra tekstu klaunādē.

Liepājas teātrī top iestudējums maziem un lieliem bērniem „Dželsomīno Melu zemē” 17.01.2017 09:02

Jau labu laiku pirms svētkiem Liepājas teātrī tika uzsākts darbs, lai janvārī ar jaunu izrādi iepriecinātu mazos un lielos skatītājus. Dželsomīno – puikas ar tik skaļu balsi, ka, viņam runājot, plīst apkārtējo māju stikli un no galvām tiek aizpūstas parūkas – stāstu, debitējot uz Liepājas teātra skatuves, izstāstīs režisors Ģirts Šolis. Turklāt izrāde vēstīs ne tikai par viņa nokļūšanu un piedzīvojumiem Melu zemē, bet arī atklās teātra radīšanas un pārtapšanas noteikumus, kā arī fantāzijas neierobežotās iespējas. Itāļu pasaku meistara Džanni Rodāri darbu „Dželsomīno Melu zemē” skatuvei piemērojusi dramaturģe Evita Sniedze, kā arī pats režisors.

„Purva bridējs (-i)” uz Daugavpils teātra Eksperimentālās skatuves 16.01.2017 22:00

4. februārī plkst. 18.00 uz Daugavpils teātra Eksperimentālās skatuves notiks pirmizrāde iestudējumam „Purva bridējs (-i)” Jura Joneļa režijā.

Režisors Mārtiņš Eihe iestudē izrādi “Mana māsa” 13.01.2017 12:18

Režisors Mārtiņš Eihe Dailes teātra Kamerzālē iestudē jaunā latviešu dramaturga Jāņa Baloža lugu “Mana māsa”, kas skatuves versijā nodēvēta par “neiespējamu ceļojumu 1 daļā”. Pirmizrāde notiks 5.februārī.

Dramaturgu teātris viesosies Smiltenes novadā 13.01.2017 12:14

Arī jaunā gada pirmajā mēnesī – janvārī Dramaturgu teātris ar savām lielāko atzinību guvušajām izrādēm priecēs skatītājus Latvijas novados. Tā sestdien, 14. janvārī, plkst. 15:00 Dramaturgu teātra aktieru ansamblis viesosies Smiltenes novada Grundzāles kultūras namā, kur teātra mākslas cienītājiem būs iespējams noskatīties vienu no biežāk izrādītajām Andra Ūdra lugām - komēdiju „Telefonu grāmata”. Labs režisors spēj iestudēt pat telefonu grāmatu, bet, kādēļ gan tas būtu nepieciešams, ja pasaulē ir tik daudz skaistu lugu? Vai šāda materiāla iestudēšana beigsies ar blīkšķi, kas būs dzirdams pat okeāna otrā pusē?

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris paziņo par izmaiņām janvāra repertuārā 13.01.2017 12:10

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris paziņo par izmaiņām janvāra repertuārā!

Janvārī Dailes teātris viesosies Siguldā un Ventspilī 12.01.2017 15:26

Janvārī Dailes teātris viesosies Siguldā un Ventspilī. 20.janvārī izrādi “Ērtas dzīvošanas mirklīši” varēs noskatīties Siguldā, bet 27.janvārī izrādes “Mīļākais” radošā komanda dosies uz Ventspili.

Sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm martā 12.01.2017 12:40

12.janvārī sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm martā, kad paredzētas arī divas pirmizrādes – “Bannija Manro nāve” Lielajā zālē un “Liec Dievam pasmieties” Mazajā zālē. Turpināsies arī biļešu iepriekšpārdošana uz februāra jauniestudējumiem – “Doriana Greja portrets” (režisore Laura Groza-Ķibere) un “Mana māsa” (režisors Mārtiņš Eihe).

Leļļu teātrī top Antona Čehova stāsta “Kaštanka” iestudējums 09.01.2017 16:22

Režisors Dmitrijs Petrenko, kurš par savu iestudējumu “Neglītais pīlēns” Leļļu teātrī 2015. gadā saņēma Spēlmaņu nakts balvu, nu ķēries pie otrā izaicinājuma – Antona Čehova stāsta “Kaštanka” veidošanas skolas vecuma bērniem un pieaugušajiem. Pirmizrāde gaidāma 22. janvārī pulksten 15.00 Leļļu teātra Mazajā zālē.

Siguldā notiks Felicitas diena teātra cienītājiem 09.01.2017 15:24

Svētdien, 15.janvārī, Siguldas pagasta Kultūras namā aicināti teātra entuziasti un interesenti, lai atcerētos izcilo siguldieti, režisori un teātra pedagoģi Felicitu Ertneri (1891 – 1975).

Dailes teātra Zinību stundā – komunikācijas speciālists Andris Morkāns un “Publiskās uzstāšanās meistarklase” 09.01.2017 14:40

Turpinot Dailes teātra radošo programmu ideju, 16.janvārī notiks nākamā lekcija - “Zinību stunda. Pieredze un pārdomas lekcijas formā”. Tajā komunikācijas speciālists un bijušais Dailes teātra aktieris Andris Morkāns piedāvās “Publiskās uzstāšanās meistarklasi”.

Ģirts Ēcis Jaunajā Rīgas teātrī iestudē Gunāra Priedes lugu “Saniknotā slieka” 09.01.2017 14:28

17. janvārī Jaunā Rīgas teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisora Ģirta Ēča iestudējums “Saniknotā slieka”. Izrādē piedalās aktieri Jana Čivžele, Iveta Pole, Gatis Gāga, Ivars Krasts un Edgars Samītis. Iestudējuma telpu iekārto Ģirts Ēcis, kostīmus veido Anna Heinrihsone, savukārt par muzikālo noformējumu rūpējas Jēkabs Nīmanis.

Dailes teātrī ar izrādi „Bļitka” viesosies Goda teātris 08.01.2017 11:37

21. un 22. martā Dailes teātrī viesosies neatkarīgais Goda teātris no Liepājas, lai rīdziniekiem piedāvātu savu jaunāko iestudējumu „Bļitka”. Izrādi 2016. gada rudenī iestudēja režisors Dž.Dž.Džilindžers, un tā guvusi milzīgu skatītāju atsaucību un vērā ņemamu kritiķu vērtējumu. Galvenajās un vienīgajās lomās – Goda teātra dibinātājs Kaspars Gods un „Spēlmaņu nakts” labākā aktiera balvas ieguvējs Egons Dombrovskis. Iestudējums veidots pēc dramaturģes Rasas Bugavičutes-Pēces lugas, tam tapt palīdzējis arī mākslinieks Varis Siliņš.

Dramaturgu teātrī H.Paukša lugas “Šokolādes mājiņas” izrādes 06.01.2017 16:20

Noslēgušies mēģinājumi, un jaunais gads Dramaturgu teātrī sācies ar H. Paukša jaunākās lugas "Šokolādes mājiņas" izrādēm teātra 15. studijas audzēkņu priekšnesumā. Lugas iestudējums tika uzsākts pērnā gada septembrī, un aizvadītajos četros mēnešos tapusī mācību izrāde ir šīs studijas vairāk nekā 50 audzēkņu pirmā lielā iespēja parādīt apgūtās aktiermeistarības iemaņas un zināšanas uz Dramaturgu teātra Kamerzāles skatuves.

11. janvārī Hercoga lomā operā „Rigoleto” viesosies Dmitro Popovs 05.01.2017 13:25

11. janvārī Džuzepes Verdi operas „Rigoleto” izrādē Latvijas Nacionālajā operā Hercoga lomu dziedās izcilais ukraiņu tenors Dmitro Popovs. Viņa skatuves partneri būs Armands Siliņš titullomā un Inga Šļubovska-Kancēviča Džildas lomā. Pie diriģenta pults – Mārtiņš Ozoliņš.

Improvizācijas teātra „Barons Rozenkrancs” studija uzņem dalībniekus 05.01.2017 10:41

Divās janvāra nogales svētdienās - 22. un 29. janvārī no plkst. 14:00 - 16:00 improvizācijas teātris "Barons Rozenkrancs" rīko dalībnieku uzņemšanu studijā. Tiks uzņemti visi interesenti, kas vēlas darboties improvizacijas teātra jomā un ir sasnieguši 18 gadu vecumu - bez iestājeksāmeniem vai citiem priekšnoteikumiem. Dalībnieku maksimālais vecums nav noteikts. Nodarbības sāksies 5. februārī un notiks reizi nedēļā - svētdienās.

Uzmanību – izmaiņas janvāra un februāra repertuārā! 03.01.2017 20:25

Vēlamies pievērst savu skatītāju uzmanību sekojošām izmaiņām, kas veiktas Daugavpils teātra janvāra un februāra repertuārā.

Režisore Laura Groza-Ķibere iestudē izrādi “Doriana Greja portrets” 31.12.2016 00:46

Režisore Laura Groza-Ķibere Dailes teātrī iestudē izrādi “Doriana Greja portrets” – Oskara Vailda izjūtu drāmu 2 cēlienos. Pirmizrāde paredzēta 3.februārī Lielajā zālē.

Rīgas Latviešu biedrībā ar īpašu izrādi tiks svinēta Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” pirmizrādes 115 gadu jubileja 29.12.2016 12:04

Atzīmējot izcilā latviešu dramaturga Rūdolfa Blaumaņa (1863.gada 1.janvāris – 1908.gada 4.septembris) 154.dzimšanas dienu un 115 gadu jubileju, kopš Rīgas Latviešu biedrības namā notika viņa populārākās lugas “Skroderdienas Silmačos” pirmizrāde (1902. gada 30. janvārī), 2017. gada 30. janvārī plānots šo zīmīgo datumu nosvinēt, uz RLB Lielās zāles skatuves atkal izrādot šo visvairāk iestudēto un, neapšaubāmi, vispopulārāko latviešu lugu. Ar šo izrādi tiks ieskandināts “Skroderdienu” 115. jubilejas gads, kurā paredzētas daudzas aktivitātes un īpašas izrādes, par kurām izrādes veidotāji paziņos 30.janvārī. Izrādes sākums – plkst.19.

Leļļu teātra monoizrāde “Vienkauja” 28.12.2016 12:14

2017. gada 4. un 6. janvārī plkst. 20.00 Latvijas Kultūras akadēmijas Eduarda Smiļģa Teātra muzejā notiks monoizrāde “Vienkauja”.

Šī gada pēdējā akcija Daugavpils teātrī – „Dāvini izdevīgi”! 28.12.2016 11:47

Daugavpils teātris piedāvā saviem skatītājiem jaunu, gaidāmajiem svētkiem veltītu akciju – „Dāvini izdevīgi”, kas kļūs arī par pēdējo akciju šajā gadā.

Dailes teātra “Spēlmaņu sarunās” – Olga Dreģe un Ivars Kleins 28.12.2016 11:46

Turpinot Dailes teātra pasākumu ciklu „Spēlmaņu sarunas”, 8.janvārī plkst.18.00 Mazajā zālē notiks aktrises Olgas Dreģes un žurnālista Ivara Kleina radošā darba vakars „Skatuve pulsē. Teātra sirds”.

Valmieras teātrī top izrāde bērniem - Žila Verna “80 dienās apkārt zemeslodei” 28.12.2016 09:25

12.janvārī Valmieras teātra LMT Mansards zālē pirmizrādi piedzīvos iestudējums “80 dienās apkārt zemeslodei” - 19.gs. zinātniskās fantastikas literatūras aizsācēja Žila Verna pasaulslavenā darba skatuves versija. Izrāde paredzēta visai ģimenei un īpaši bērniem no 12 gadu vecuma.

LNO Vecgada koncertos skan franču opermūzika 28.12.2016 09:17

No 27. līdz 30. decembrim Latvijas Nacionālajā operā notiek skatītāju gaidītie un novērtētie Vecgada koncerti, kuros skan lieliska opermūzika franču valodā. 28. decembrī koncerta tiešraidi piedāvās Latvijas Nacionālās operas un baleta patrons Lattelecom īpaši opermūzikai veltītajā kanālā 360TV Kultūra, savukārt 29. decembra tiešraide skanēs Latvijas Radio 3 Klasika.

Valmieras teātris ar izrādi “Debesis ir mums” viesosies Latgalē un Vidzemē 22.12.2016 12:19

Valmieras drāmas teātris ar izrādi “Debesis ir mums” no 17. līdz 22.janvārim viesosies vairākās Latvijas pilsētās: 17.janvārī kultūras namā “Lielvārde”, 18.janvārī – Aizkraukles kultūras namā, 19.janvārī – Krustpils kultūras namā, 20.janvārī – Līvānu kultūras namā, 21.janvārī – Daugavpils teātrī un 22.janvārī – Gulbenes Kultūras centrā.
Biļetes uz izrādi var iegādāties kultūras centru kasē, “Biļešu paradīze” kasēs un Biļešu Paradīze Biļetes uz izrādi Līvānos var iegādāties tikai Līvānu kultūras nama kasē.

„Vilka Vilmāra nešpetnie Ziemassvētki” - izrāde Ziemassvētku noskaņās 21.12.2016 12:30

15. decembrī Daugavpils teātrī notika pirmizrāde īpaši Ziemassvētkiem veltītam iestudējumam „Vilka Vilmāra nešpetnie Ziemassvētki”, kas turklāt kļuva par Vilka Vilmāra piedzīvojumu triloģijas noslēdzošo daļu.

Dailes teātrī tapis Vecgada koncerts “Silta sirds” 16.12.2016 14:24

Tradicionālo Dailes teātra Vecgada koncertu, kam šoreiz dots nosaukums “Silta sirds”, iestudējis režisors Herberts Laukšteins. Pirmais koncerts notiks 16.decembrī.

Nākamā lapa

Dienas citāts vairāk

Kāda ir dzīve jēga? – To mēs nezinām.
Ja mēs zinātu, kāda ir dzīves jēga, tad mēs zinātu, kas īstenībā ir galvenais.

Bet jēga ir tajā pašā dzīvē! Precīzu atbildi mēs nezinām, bet ir svarīgi dzīvot skaisti. Dzīvot saistībā ar saviem pamatprincipiem. Gūt prieku. Dot prieku citiem. Izmantot šo laiku.

Īstenībā – skaista dzīve ir ļoti vienkārša dzīve!

/Aktrise Raimonda Vazdika/

Avots: EpadomiTV arhīvs

Aktuālie konkursi vairāk

Intervijas vairāk

Izrāžu videofragmenti vairāk