epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Dailes teātris un Latvijas Nacionālā bibliotēka vēlreiz aicina uz radošo darbnīcu “Rakstītie ziņneši - vēstules” 27.02.2017 12:06

Dailes teātris sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku turpina organizēt radošās darbnīcas bērniem. Ņemot vērā lielo interesi un atsaucību, svētdien, 5.martā, plkst.11.00 Dailes teātra foajē vēlreiz notiks radošā darbnīca “Rakstītie ziņneši - vēstules”.

Daugavpils teātra dienas Rīgā 24.02.2017 12:32

Jau nākošnedēļ Daugavpils teātris atklās tradicionālās Daugavpils teātra dienas Rīgā. Kā jau tika ziņots iepriekš, šogad, no marta līdz pat maijam, vairākas Daugavpils teātra izrādes varēs noskatīties Dailes teātrī un Latvijas Nacionālajā teātrī.

Valmieras teātrī pirmizrāde Rūdolfa Blaumaņa lugai “Pazudušais dēls” 24.02.2017 12:21

3.martā Valmieras teātra Apaļās zāles priekškars vērsies Rūdolfa Blaumaņa drāmai “Pazudušais dēls”, ko iestudē Reinis Suhanovs.

Trīs Raiņa un Aspazijas muzeji saņem “Kilograms kultūras 2016” balvas 24.02.2017 12:07

Vakar, 23. februārī, norisinājās Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas “Kilograms kultūras 2016” noslēguma ceremonija. Nominācijā “Mantojums” balvu saņēma trīs atjaunotie Raiņa un Aspazijas muzeji, kas apmeklētājiem durvis vēra 2016. gada otrajā pusē: Raiņa muzejs “Tadenava” – jūlijā, Raiņa un Aspazijas vasarnīca Majoros – augustā, abu dzejnieku māja Rīgā – septembrī.

Dramaturgu teātra izrāde Skujenē 24.02.2017 12:05

Turpinot ar savām izrādēm priecēt skatītājus dažādos Latvijas novados, sestdien, 25.februārī, plkst. 16:00 Dramaturgu teātra aktieru ansamblis viesosies Amatas novada Skujenes Tautas namā, kur teātra mākslas cienītājiem būs iespējams noskatīties tikko, 16.februārī, Rīgā pirmizrādi piedzīvojušo Hermaņa Paukša komēdiju “Patiesi godīgais ceļa vārds”. Iestudējuma veidotājs - režisors, dramaturgs un aktieris Andris Zeibots šīs lugas žanru definējis kā varas intrigu komēdiju jeb stāstu par varas un talantu pirkšanu un pārdošanu, par radurakstu un mīlestības varas spēlēm, kā arī citām visdažādākajām varas izpausmēm.

Andra Zeibota lugas "Dižais gars" iestudējums 20.02.2017 13:48

Turpinot darbu pie mūsdienu latviešu autoru jaunāko lugu iestudējumiem, februārī Dramaturgu teātrī uzsākts darbs pie dramaturga un režisora Andra Zeibota jaunākās lugas “Dižais gars” uzveduma. Lugas žanrs ir fantastiska sociāla komēdija, un šoreiz skatītājs varēs vērot cīņu par varu akmens laikmeta ciltī! Turpinot savus pētījumus par manipulācijas tehnikām sabiedriskajā vidē, A. Zeibots piedāvā fantastisku vidi un stāsta par to, kā miljoniem gadu pirms mūsu ēras pirmatnējā kopienā senie manipulatori savai tā laika pirmatnējai sabiedrībai, iespējams, varētu būt radījuši dievekļus.

Režisore Rēzija Kalniņa iestudē izrādi “Liec Dievam pasmieties” 20.02.2017 09:56

Režisore Rēzija Kalniņa Dailes teātrī iestudē Šona Grenana plānotāju komēdiju 2 daļās “Liec Dievam pasmieties”. Pirmizrāde notiks 30.martā Mazajā zālē.

Konstantīns Raikins poētiskajā monoizrādē “Virs balagāna debess...” (Nad balaganom nebo) 17.02.2017 14:28

22. februārī plkst. 19.00 Rīgas Kongresu namā ar poētisko monoizrādi „Virs balagāna debess...” viesosies Krievijas tautas aktieris, Maskavas teātra ”Satirikon” mākslinieciskais vadītājs Konstantīns Raikins. Jaunās izrādes nosaukuma pirmsavoti ir atrodami XX gadsimtā Krievijas dzejnieka Davīda Samoilova dzejas krājumā, kura darbi kopā ar Osipa Mandeļštama, Lope De Vegas, Aleksandra Puškina, Nikolaja Zabolocka, Nikolaja Rubcova dzeju no skatuves skanēs Raikina izpildījumā. Aktieris to lasa izjusti, pārvēšot monologos, nelielās miniatūrās, kas aizrauj skatītājus un liek aizdomāties par mūžību. Izrādē skan Nino Rota mūzika no F. Fellīnī filmas „Kabīrijas naktis”. Pasākuma ilgums: 2.stundas.

Leļļu teātrī top izrāde “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi” 17.02.2017 14:26

Sergeja Timofejeva stāsts “Bruņinieks, kuram sāpēja zobi” Edgara Kaufelda režijā top Latvijas Leļļu teātra Mazajā zālē. Sākot no 5. marta, cīņā ar saldumkāri, zobusāpēm, redzamiem un neredzamiem ienaidniekiem Jautrā Mēness Bruņinieks aicinās iesaistīties ģimenes ar bērniem no 4 gadu vecuma.

14. februāra vakarā Liepājas koncertzālē «Lielais dzintars» tika pirmatskaņota amerikāņu mūzikas izrāde «Pēc pusnakts / after midnight» 16.02.2017 14:56

Izrādē stāstīts par zemapziņas spēlēm, kuras sapņos nepakļaujas saprāta kontrolei. Maigas, emocionālas, romantiskas, bet tai pat laikā draiskas, koķetas un izaicinošas būtnes klejojumi savās fantāzijās par divām dažādām pasaulēm tiek izstāstīsti caur Amerikas mūzikas zelta laikmeta kompozīcijām. Pianists Andrejs Osokins, dziedātāja Katrīna Gupalo, horeogrāfe un modernā džeza dejotāja Gabija Bīriņa un sitaminstrumentālists Elviju Endelis oriģināli interpretē visdažāko žanru – džeza, kantrī, mūziklu, boogie woogie, regtaima, blūza, un kino mūziku, integrējot klasiskās mūzikas elementus tajā un piešķirot savu unikālu skanējumu katras dziesmas aranžijai.

Sergeja Zemļanska vadībā Liepājas teātrī top Gogoļa “Precības” 16.02.2017 13:12

Liepājas teātrī atgriezies režisors un horeogrāfs no Krievijas Sergejs Zemļanskis, lai kopā ar Liepājas teātra aktieriem radītu kustību izrādi, kurai par pamatu ņemta Nikolaja Gogoļa komēdija “Precības”. Skatītāji ar režisora darbu varēja iepazīties pirms 3 gadiem, kad viņa vadībā tapa Raiņa jaunības traģēdijas versija – “Indulis un Ārija”, kas joprojām ir Liepājas teātra repertuārā un tika nominēta 3 “Spēlmaņu nakts” balvām – tai skaitā – kā gada labākā izrāde.

Dailes teātra Zinību stundā – režisore Laura Groza-Ķibere 16.02.2017 10:36

Turpinot Dailes teātra radošo programmu ideju, 27.februārī notiks nākamā tikšanās “Zinību stunda. Pieredze un pārdomas lekcijas formā”. Šoreiz savās pārdomās ciklā „Sarunas ar režisoru” dalīsies Laura Groza-Ķibere.

LMT Mansardā pirmizrāde bērniem un viņu vecākiem – Valdis “Staburaga bērni” 15.02.2017 15:01

No 24.februāra bērnus un viņu vecākus ciemos Valmieras teātra LMT Mansardā aicina “Staburaga bērni” - Jancis un Marčs, lai kopīgi dotos piedzīvojumos pa Staburaga apkārtni un uzzinātu dažādus noslēpumus.

2. martā Latvijas Nacionālajā operā notiks Žorža Bizē operas “Karme-na” pirmizrāde 15.02.2017 14:52

2. martā Latvijas Nacionālajā operā notiks Žorža Bizē operas “Karmena” pirmizrāde. To veido muzikālais vadītājs un diriģents Jānis Liepiņš, diriģents Normunds Vaicis, režisore, video koncepcijas autore un māksliniece Marija-Eva Sinjerola, scenogrāfs Fabjēns Tenjē, kostīmu māksliniece Yashi, gaismu mākslinieks Filips Bertomē, horeogrāfs Guntis Spri-dzāns un video mākslinieks Artis Dzērve.

Sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm aprīlī 15.02.2017 14:36

15.februārī sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm aprīlī, kad paredzēta arī režisora Intara Rešetina iestudētās nopietnās komēdijas “Mūsējās” pirmizrāde. Aprīlī jau trešo reizi notiks arī Dailes teātra izrāžu skate.

Lugas „Patiesi godīgais ceļa vārds” pirmizrāde 15.02.2017 09:42

Š.g. 16. februārī plkst. 19:30 Dramaturgu teātrī būs iespēja noskatīties Hermaņa Paukša komēdijas “Patiesi godīgais ceļa vārds” pirmizrādi plašākam skatītāju lokam. Iestudējuma veidotājs - režisors, dramaturgs un aktieris Andris Zeibots šīs lugas žanru definējis kā varas intrigu komēdiju jeb stāstu par varas un talantu pirkšanu un pārdošanu, par radurakstu un mīlestības varas spēlēm, kā arī citām visdažādākajām varas izpausmēm.

Daugavpils teātra viesizrādes Dailes teātrī 14.02.2017 08:41

Pavasarī Daugavpils teātris paliks uzticīgs savai tradīcijai – Daugavpils teātra dienām Rīgā. Šoreiz tās izvērsīsies daudz plašākas nekā pērn, un no marta līdz pat maijam Daugavpils teātra izrādes viesosies uz Dailes teātra, Latvijas Nacionālā teātra un M. Čehova Rīgas Krievu teātra skatuvēm.

Digitālā izrāde #Like – improvizācija ārpus definētajām robežām 13.02.2017 18:49

22. februārī Kaņepes Kultūras centrā plkst. 20.00 interaktīvais improvizācijas šovs IMPROVIDE aicina izdzīvot ko jaunu – digitālo izrādi #LIKE. Digitālās izrādes koncepts ir jaunums Latvijas improvizācijas teātra skatuvē. Tā ir improvizācijas izrāde, ko veido ar interneta dzīļu, sociālo tīklu un viedtālruņu palīdzību.

VRT OBJEKTU IZRĀDES “KUKAINĪT,” PIRMIZRĀDE 17. FEBRUĀRĪ EDUARDA SMIĻĢA TEĀTRA MUZEJĀ 13.02.2017 17:32

Visjaunākais Rīgas teātris ir izveidojis objektu izrādi bērniem un pieaugušiem “KUKAINĪT,”. Tās pamatā ir Imanta Ziedoņa dzejolis “Kukainīt, re, kā saule spīd”. Izrādē piedalās priekšmeti, elektriskas un elektroniskas ierīces, skrūvītes un sajūtas. Tā ir kukainīšu pasaule - pasaule, kur katrs ir kaut kā liela maza sastāvdaļa. Un droši vien šis lielais ir arī sastāvdaļa kaut kam vēl lielākam - bezgalīgi lielam. Kukainīšu ir daudz, viņi rosās, dzīvo, sapņo, meklē un griežas vienā lielā kopumā uz Zemes apkārt Saulei, kamēr tā neatlaidīgi un spoži spīd tālu tālu plašajā kosmosā, sildot un apgaismojot visu pasaules dabu.

Ģertrūdes ielas teātrī būs skatāma K.Brīniņas solo izrāde par iedomātu tikšanos ar izcilo diriģentu Nelsonu 13.02.2017 16:41

21. un 24. februārī 19.00 Ģertrūdes ielas teātrī būs iespēja redzēt horeogrāfes Kristīnes Brīniņas monoizrādi "I am a really shy person" (tulk. "Es esmu ļoti kautrīgs cilvēks"), kurā dejas māksliniece dalās stāstā par iedomātu tikšanos ar izcilo un pasaulē pazīstamo latviešu diriģentu Andri Nelsonu.

Daugavpils teātris 8. martu svinēs ar pirmizrādi 13.02.2017 16:23

8. martā, Starptautiskajā sieviešu dienā, Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde komēdijai par mīlestību un prātam neaptveramiem notikumiem – „Mīlestība līdz prāta zudumam”. Iestudējuma režisors ir Ivars Lūsis, kurš Daugavpils teātrī ir iestudējis vienas no skatītāju iemīļotākajām komēdijām-ilgdzīvotājām: „Baismīgās mājsaimnieces”, „Biznesa klases palāta”, „Melu detektors” un „Ekstrasensa cīņa”.

Ar izrādi „Ja tevis vairs nebūtu” Dailes teātris viesosies Luksemburgā un Frankfurtē 10.02.2017 13:48

Februāra beigās un marta sākumā Dailes teātris ar Floriana Zellera lugas „Ja tevis vairs nebūtu” iestudējuma izrādēm viesosies Luksemburgā un Frankfurtē.

Dramaturgu teātra diena Degumnieku tautas namā 10.02.2017 13:21

Sestdien, 11. februārī, Dramaturgu teātris viesosies Madonas novada Ošupes pagasta Degumnieku Tautas namā, kur, sākot ar plkst. 15:00, ar pusstundas pārtraukumiem, vienā pēcpusdienā teātra cienītājiem būs iespēja noskatīties uzreiz trīs Dramaturgu teātra izrādes: Hermaņa Paukša „Sudraba dakšiņas” (režisors Andris Zeibots) un divas dramaturga Andra Ūdra lugas - „Sveķainie cīsiņi” un „Telefonu grāmata” (abu iestudējumu režisors ir Hermanis Paukšs).

Prezentēta jaunā Amerikāņu mūzikas izrāde «Pēc pusnakts / after midnight» 08.02.2017 16:37

Pirms koncerttūres sākuma, 7. februāra vakarā, vīna bārā «Garage» tika prezentēta jaunā amerikāņu mūzikas izrāde «Pēc pusnakts / after midnight». Kā no cita gadsimta leģendārajā Mustang Camaro automobilī ieradās mākslinieki un atklāja spilgtākos mirkļus un idejas no gaidāmās koncerttūres.

Latvijas Operetes fonds prezentē jaunās telpas un iepazīstina ar tuvākajiem projektiem 08.02.2017 16:34

Sākot ar šā gada februāri, Latvijas Operetes fondam, pēc četriem darbības gadiem, ir birojs Vecrīgā, bijušajā Mākslas darbinieku namā. Pie šīm telpām fonds ticis, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstam. Savukārt par Latvijas Operetes fonda patronesi kļuvusi pazīstamā uzņēmēja un Latvijas kultūras dzīves pazinēja Ilze Jurkāne.

Režisore Laura Groza-Ķibere iestudējusi izrādi “Doriana Greja portrets” 04.02.2017 16:55

Režisore Laura Groza-Ķibere Dailes teātrī iestudējusi izrādi “Doriana Greja portrets” – Oskara Vailda izjūtu drāmu 2 cēlienos. Pirmizrāde notiks 3.februārī Lielajā zālē.

Režisors Mārtiņš Eihe iestudējis izrādi “Mana māsa” 04.02.2017 16:34

Režisors Mārtiņš Eihe Dailes teātra Kamerzālē iestudējis jaunā latviešu dramaturga Jāņa Baloža lugu “Mana māsa”, kas skatuves versijā nodēvēta par “neiespējamu ceļojumu 1 daļā”. Pirmizrāde notiks 5.februārī.

Hermanis Paukšs iestudē savu jaunāko lugu "Samainītie" 04.02.2017 14:07

Dramaturgu teātrī nule uzsākts darbs pie dramaturga, režisora un skatuves mākslas pedagoga Hermaņa Paukša jaunākās, šajā gadu mijā tapušās lugas “Samainītie” iestudējuma. Šīs lugas žanrs ir komēdija: diviem bērniem dzemdību namā ir savstarpēji samainīti dokumenti, bet neviens to nav pamanījis. Izauguši abi satiekas, un pamazām noskaidrojas patiesība!

Bertolts Brehts. KRIETNAIS CILVĒKS NO SEČUĀNAS 04.02.2017 14:04

Jauns un svaigs skatījums uz leģendārā autora leģendāro sacerējumu: Elmārs Seņkovs un viņa radošā komanda, balstoties uz Jegora Peregudova jauno tulkojumu, iestudē Bertolta Brehta mūžīgo lugu.

Valmieras teātris ar izrādi visai ģimenei “80 dienās apkārt zemeslodei” viesosies Rīgā 02.02.2017 18:38

7.aprīlī plkst. 13.00 un 19.00 Valmieras teātris ar izrādi visai ģimenei “80 dienās apkārt zemeslodei” viesosies Rīgas Krievu teātrī. Biļetes var iegādāties Rīgas Krievu teātrī, visās “Biļešu serviss” kasēs un Biļetes - BIĻEŠU SERVISS : KATRAM SAVU...

“Medus dienas” Latvijas Leļļu teātrī – februāra izrādes par īpašu cenu 01.02.2017 13:28

Latvijas Leļļu teātris divas dienas – 1. un 2. februārī rīko akciju “Medus dienas”, kuru laikā biļetes uz visām februāra izrādēm maksās tikai 7,00 eiro Mazajā zālē un 8,00 eiro Lielajā zālē!

Dramaturģe Agnese Rutkēviča par iestudējumu „Purva bridējs (-i)” 31.01.2017 15:45

4. februārī plkst. 18.00 Daugavpils teātrī notiks pirmizrāde režisora Jura Joneļa iestudējumam „Purva bridējs (-i)”. Iestudējums notiks uz teātra Eksperimentālās skatuves (mazā forma), kura nesen piedzīvojusi rekonstrukciju.

Ar krāšņu izrādi Rīgas Latviešu biedrības namā nosvinēta "Skroderdienu Silmačos" pirmizrādes 115 gadu jubileja 31.01.2017 15:23

Vakar, 30.janvārī, ar krāšņu izrādi mājīgajā Rīgas Latviešu biedrības nama Lielajā zālē tika nosvinēta Rūdolfa Blaumaņa vispopulārākās lugas "Skroderdienas Silmačos" 115 gadu jubileja un ieskandināts izrādes jubilejas gads. Izrādi apmeklēja arī pārstāvji no Brīvdabas muzeja, Silmaču muzeja un Druvienas pagasta.

Latvijas Nacionālajā operā 11. februārī Šūberta un Brāmsa skaņdarbi ka-mermūzikas koncertā “Elēģija Beletāžā” 31.01.2017 14:37

11. februārī 15.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks kamermūzikas koncerts “Elēģija Beletāžā”, kurā piedalīsies Andris Pauls (vijole), Leonards Antoņēvičs (vijole), Silvija Krauze (alts), Jānis Pauls (čells) un Mārcis Kūlis (klarnete). Koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

Liepājas teātrī top Klāva Elsberga dzejas iestudējums „Par mīlestību” 30.01.2017 15:39

Liepājas teātrī darbu pie jauna kameriestudējuma uzsācis aktieris un režisors Leons Leščinskis. Viņš gatavo Klāva Elsberga dzejas iestudējumu „Par mīlestību”, kas pirmizrādi piedzīvos 24. februāra vakarā Liepājas koncertzāles „Lielais dzintars” eksperimentālajā zālē. Kopā ar viņu iestudējumā piedalīsies arī aktrise Everita Pjata un pianists Normunds Kalniņš, kuri papildinās iestudējumu ar dzīvās mūzikas skanējumu, savukārt dzeja pārsvarā skanēs L. Leščinska izpildījumā.

Daugavpils teātra plāni sezonas otrajā pusē 30.01.2017 15:29

Jau iesākto 2016./2017. gada sezonu Daugavpils teātris plāno turpināt ar vēl 5 jauniestudējumiem, kuru starpā arī viens no svarīgākajiem šīs sezonas notikumiem - Latgales kongresa simtgadei veltītais F. Trasuna lugas iestudējums „Nūgrymušõ pile”.

Dailes teātris ar izrādi “Ziloņa dziesma” viesosies Alūksnē 30.01.2017 15:26

Sestdien, 4.februārī, Dailes teātris ar izrādi “Ziloņa dziesma” viesosies Alūksnē.Ar režisora Andreja Žagara iestudēto kanādiešu dramaturga Nikolā Bijona lugu “Ziloņa dziesma” uz Alūksnes kultūras centru dosies aktieri Juris Kalniņš, Gints Grāvelis un Esmeralda Ermale.

Sonora Vaice, Nauris Indzeris un Jānis Kurševs Valentīndienas koncertā “Ak, mīlestība, mīlestība!” 30.01.2017 14:28

14.februārī plkst. 19 Rīgas Latviešu biedrībā, visu mīlētāju svētkos – Valentīndienā, solisti Sonora Vaice, Nauris Indzeris un Jānis Kurševs priecēs dzirkstošā Latvijas Operetes fonda rīkotā koncertā visiem, kas sirdī jauni un mīloši. Programmā skaistākā operešu mūzika, neapolitāņu dziesmas un populāras latviešu komponistu dziesmas par mīlestību.

Nākamā lapa

Dienas citāts vairāk

Kāda ir dzīve jēga? – To mēs nezinām.
Ja mēs zinātu, kāda ir dzīves jēga, tad mēs zinātu, kas īstenībā ir galvenais.

Bet jēga ir tajā pašā dzīvē! Precīzu atbildi mēs nezinām, bet ir svarīgi dzīvot skaisti. Dzīvot saistībā ar saviem pamatprincipiem. Gūt prieku. Dot prieku citiem. Izmantot šo laiku.

Īstenībā – skaista dzīve ir ļoti vienkārša dzīve!

/Aktrise Raimonda Vazdika/

Avots: EpadomiTV arhīvs

Aktuālie konkursi vairāk

Intervijas vairāk

Izrāžu videofragmenti vairāk