epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Rihards Čerkovskis - Kam negadās 29.03.2017 13:39

6. aprīlī, aicinām uz Latvijas Mūzikas akadēmijas ""Akmens zāli"" (Ieeja no Raiņa bulvāra), kur varēs no sirds izsmieties Riharda Čerkovska stand- up šovā ""Kam negadās"".

Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā atklās divasLatgalei veltītas izstādes 29.03.2017 12:33

No š.g. 6. aprīļa līdz 8. septembrim Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā Brīvības bulvārī 32, Rīgā, būs skatāma mobilā izstāde “Latgales kongresam – 100” un izstāde“Latgales keramika – tradicionālais un mūsdienīgais”.
Ar šo “Savējās Latgales” ciklu muzejs aizsāk Latvijas simtgadei veltītu norišu programmu, izceļot Latvijas apvienošanas idejas nostiprināšanu 1917. gada pavasarī kā īpaši būtisku valsts tapšanas procesa sastāvdaļu.
Latvijas valsti izveidoja 1918. gadā, apvienojot trīs administratīvi nošķirtas daļas – bijušo Kurzemes guberņu, Vidzemes guberņu un Vitebskas guberņas trīs Latgales apriņķus. Jau gadu iepriekštika pausts atbalsts idejai par vienotu latviešu nāciju ar pašpārvaldes tiesībām visos Latvijas kultūrvēsturiskajos novados. Izšķirošs notikums ceļā uz vienotu Latviju bija Latgales kongress Rēzeknē 1917. gada 26.-27. aprīlī (9.-10. maijā), kura delegāti pauda atbalstu Latgales atdalīšanai no Vitebskas guberņas un tās apvienošanai ar latviešu apdzīvotajām teritorijām Baltijas guberņās – Vidzemi un Kurzemi. Tā bija izšķiršanās ne tikai par administratīvi-teritoriālo piederību, bet arī par latviešu nācijas nākotni.

Daugavpils teātrī notika pirmizrāde izrādei „Dārgā Jeļena Sergejevna” 29.03.2017 12:30

25. martā Daugavpils teātrī notika pirmizrāde iestudējumam krievu valodā „Dārgā Jeļena Sergejevna”. Izrādē nesaudzīgi tiek atspoguļota dažādu paaudžu sadursme, atgādinot, ka aklā cīņā par savu taisnību uzvarētāju nevar būt.

Tautas lietišķās mākslas studija “Kalvis” aicina iepazīt rotu mantojumu 29.03.2017 10:35

No 1. aprīļa līdz 7. maijam Kultūras un tautas mākslas centrā “Ritums”, Jaunielā 29a, apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Kalvis” izstāde “Rotu mantojums”.

Režisoram Feliksam Deičam 80! 28.03.2017 14:43

2.aprīlī Valmieras teātra režisoram Feliksam Deičam apritēs 80! Par godu nozīmīgajai jubilejai otrdien, 4.aprīlī plkst.17.00 Valmieras teātrī tiks atklāta foto izstāde “Režisors un teātris”, uz kuru aicināts ikviens teātra mākslas cienītājs. Savukārt plkst. 18.30 Apaļajā zālē tiks spēlēta F.Deiča iestudētā izrāde “Zikovi”.

Režisore Rēzija Kalniņa iestudējusi izrādi “Liec Dievam pasmieties” 28.03.2017 14:33

Režisore Rēzija Kalniņa Dailes teātrī iestudējusi Šona Grenana plānotāju komēdiju 2 daļās “Liec Dievam pasmieties”. Pirmizrāde notiks 30.martā Mazajā zālē.

Uldis Marhilēvičs rīko Jubilejas koncertus 27.03.2017 14:52

Šogad komponists, pianists un viens no klausītāju vismīlētākajiem Latvijas mūziķiem Uldis Marhilevičs, piedzīvojot apaļu jubileju, atkal pulcina draugus - Latvijas mūziķus, lai kopā ar visiem labas mūzikas cienītājiem izbaudītu trīs lieliskus autorkoncertus kā muzikālu atskatu uz aizvadītajos gados paveikto.

Leļļu teātra krievu trupā top izrāde “Izmeklēšanu vada Rauši” 27.03.2017 14:48

Latvijas Leļļu teātra galvenais režisors Ģirts Šolis, kurš skatītāju un kritikas atzinību jau izpelnījies ar izrādēm “Divas Lotiņas”, “Emīls un Berlīnes zēni” un “Pēdu dzinējs Caps”, nu ķēries pie detektīvizrādes iestudēšanas krievvalodīgajai auditorijai – “Izmeklēšanu vada Rauši”.Pirmizrāde gaidāma 15. aprīlī.

Aprīlī Valmierā un Rīgā skanēs mūzikls „Mana skaistā lēdija” 27.03.2017 14:22

Svētdien, 2.aprīlī, plkst.17.00 Valmieras drāmas teātrī un sestdien, 22.aprīlī, plkst.18.00 Rīgā, Lielajā Ģildē, gaidāms pazīstamā mūzikla „Mana skaistā lēdija” koncertuzvedums, kas tapis kā trīs kultūrizglītības skolu sadarbības projekts.

Nevaldāms simfoniskais karuselis Latvijas Nacionālajā operā - „Igudesman&Joo” jaunais šovs “UpBeat” 1. un 2. aprīlī 25.03.2017 22:42

1. un 2. aprīlī Latvijas Nacionālajā operā atgriežas izcilais komiķu duets “Igudesman&Joo” jeb Aleksejs Igudesmans (vijole) un Jang-kiDžū (klavieres), lai kopā ar Latvijas Nacionālās operas orķestri ļautos nevaldāmam simfoniskajam karuselim – „Igudesman&Joo” jaunajam šovam „UpBeat”!

Dramaturgu teātra studiju audzēkņu darbi 25.03.2017 22:38

Martā Dramaturgu teātrī turpinās radošs triju šā teātra aktiermeistarības studiju audzēkņu darbs pie dažādiem iestudējumiem. Šajā mēnesī pēc intensīva aktiermeistarības kursa apgūšanas darbu pie savas pirmās mācību izrādes, H. Paukša lugas visai ģimenei “Banāni, ķiploki, desas un mērkaķi”, uzsākuši 16. studijas audzēkņi. Turpmākos četrus mēnešus teātra galvenā režisora Hermaņa Paukša vadībā topošie aktieri iejutīsies šīs komiskās pasakas varoņu lomās.

Pielaiko operas tēlu! Latvijas Nacionālā opera un balets aicina jauniešus piedalīties ikgadējā konkursā “Ceļojums uz operu” 24.03.2017 11:36

Lai veicinātu jauniešu interesi par operas mākslu, jau ceturto gadu VSIA „Latvijas Nacionālā opera un balets” aicina 9. – 12. klašu skolēnus piedalīties konkursā „Ceļojums uz operu”, kas šogad norit ar saukli “Pielaiko operas tēlu”. Konkursa galveno balvu – dāvanu karti 600 eiro vērtībā – pasniegs Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenais patrons „Lattelecom”.

Vienīgajā izrādē Balle Savojā vadošo lomu dziedās Lielās Mūzikas balvas 2016 nominante Laura Teivāne 23.03.2017 15:57

Jaunais, talantīgais soprāns Laura Teivāne, kura šogad nominēta Lielajai Mūzikas balvai kategorijā Gada jaunais mākslinieks, 9.aprīlī plkst. 16 vienīgo reizi šopavasar galvenajā – Madlēnas lomā Latvijas Operetes fonda iestudētajā Paula Abrahama operetes Balle Savojā izrādē kultūras pilī Ziemeļblāzma. Biļetes uz izrādi jau iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes kasēs.

Sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm maijā un jūnijā 22.03.2017 12:28

23.martā sāksies biļešu iepriekšpārdošana uz Dailes teātra izrādēm maijā un jūnijā, kad paredzētas pirmizrādes “Karmena” Lielajā zālē, “Kaķis uz nokaitēta skārda jumta” Mazajā zālē, “Pielūdzēja Nr.1” un “Uzvarētājs var būt tikai viens” Kamerzālē, kā arī koncerts “Spanovska ballīte – 3.sērija” sezonas noslēgumā un balle pēc pēdējā koncerta.

Valmieras teātrī top Alvja Lapiņa komēdija “Nepabeigtās kāzas” 21.03.2017 17:34

Ceturtdien, 13.aprīlī Valmieras teātra Lielajā zālē pirmizrādi piedzīvos režisora Vara Braslas iestudējums “Nepabeigtās kāzas”.

Noslēdzies Starptautiskais profesionālo teātru festivāls bērniem un jauniešiem “Eju meklēt!” 21.03.2017 11:36

Starptautiskajā profesionālo teātru festivālā bērniem un jauniešiem “EJU MEKLĒT!”, kas notika 9.-12.martā Rīgā un Pierīgā, kopumā tika nospēlētas divdesmit trīs izrādes. Pirmo reizi kopīgā izrāžu klāstā iestudējumus jaunākajai skatītāju auditorijai piedāvāja Latvijas Leļļu teātris, Latvijas Nacionālais teātris, Jaunais Rīgas teātris un vairāki nevalstiskie teātri.

Dž.Dž.Džilindžera izrāde „Iemīlējās muļķis muļķītē” viesosies Latvijas Nacionālajā teātrī 20.03.2017 17:23

Daugavpils teātra dienu Rīgā ietvaros jau 19. aprīlī Latvijas Nacionālajā teātrī varēs noskatīties Daugavpils teātra viesizrādi „Iemīlējās muļķis muļķītē”. Šī izrāde ir režisora Dž. Dž. Džilindžera debijas izrāde Daugavpils teātrī, kas savu pirmizrādi piedzīvojusi pavisam nesen, 2016. gada decembrī, bet jau ir iemantojusi neapšaubāmu Latgales iedzīvotāju mīlestību.

Dramaturgu teātrim desmit gadu jubileja 20.03.2017 17:20

Aizvadītajā sestdienā savu desmito gadskārtu nosvinēja Dramaturgu teātris. Par teātra dibināšanas dienu teātra radošais kolektīvs uzskata 17. martu, kad nu jau desmit gadus atpakaļ, 2007. gada 17. martā notika pirmā izrāde, kurā ietilpa divi Hermaņa Paukša viencēlieni – "Pirmā sniega sindroms" un "Baloža skelets".

Rīgas Krievu teātrī pirmo reizi Jāsona lomā - Andris Keišs! 20.03.2017 17:16

Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātris paziņo par otru Jāsona lomas izpildītāju Vladislava Nastavševa izrādē “Mēdeja”:28. martā uz skatuves aktiera Mihaila Troiņika vietā pirmo reizi parādīsies Jaunā Rīgas teātra aktieris Andris Keišs.Turpmāk abi mākslinieki spēlēs pēc iepriekš saskaņota grafika. Otra izrāde ar Andri Keišu Jāsona lomā būs skatāma jau 29. martā.

Liepājas teātris Rīgā rādīs izrādi “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši” 20.03.2017 17:14

2. maijā Liepājas teātris viesosies Dailes teātrī, lai divas reizes – pulksten 14:00 un 18:00 – parādītu izrādi bērniem “Sniegbaltīte un septiņi rūķīši”. To pēc brāļu Grimmu pasakas motīviem mūsdienām un skatuvei piemērojusi dramaturģe Rasa Bugavičute-Pēce, bet iestudējis režisors Dž.Dž.Džilindžers. Izrāde tika nominēta 2015./2016. gada “Spēlmaņu nakts” balvai nominācijā “Gada izrāde bērniem vai pusaudžiem” un saņēma īpašo Bērnu žūrijas balvu (kā labākā izrāde).

Valmieras teātris maijā un jūnijā ar divām lielās formas izrādēm viesosies Rīgā 20.03.2017 15:22

Valmieras teātris maijā un jūnijāar divām, skatītāju mīlestību ieguvušām režisores Indras Rogas iestudētāmizrādēm viesosies Dailes teātrī–krievu dramaturga Aleksandra Ostrovska drosmīgo komēdiju „Muiža kaņepēs” (oriģinālais lugas nosaukums “Mežs”) un Mihaila Bulgakova romāna „Meistars un Margarita” versiju.Šī būs arī pēdējā iespēja noskatīties izrādi “Meistars un Margarita”, jo iestudējums tiks rādīts pēdējo reizi!Biļetes uz viesizrādēm pieejamas visās „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā Bilesuparadize.lv

Dramaturgu teātra viesizrāde Rūjienas novada Lodē 17.03.2017 14:20

Svētdien, 19. martā, plkst. 16:00, Dramaturgu teātris viesosies Rūjienas novada Lodes kultūras namā, kur teātra cienītājiem būs iespēja noskatīties A. Ūdra sociāli politisko komēdiju ar laimīgām beigām “Sveķainie cīsiņi” Hermaņa Paukša režijā. Jautrā gaisotnē, mazliet vairāk nekā stundu garajā viencēlienā kopā ar lugas varoņiem skatītāji varēs mēģināt atmaskot mūsu sabiedrības līderus. Kamēr vieni savelk jostas arvien ciešāk, citi, uzskatot sevi par izredzētajiem, izmantojot visus pieņemtos un legālos līdzekļus, pārvērš sabiedrības īpašumus savos personiskajos. Vai tautai izdosies apturēt šādu „vēzīšu pārlikšanu no vienas kulites otrā”?...

Paula Pļavniece Daugavpils teātrī iestudē Justīnes Kļavas lugu „Svinības” 17.03.2017 14:15

7. aprīlī plkst. 18.30 uz Daugavpils teātra skatuves varēs noskatīties jaunu režisores Paulas Pļavnieces izrādi „Svinības”. Tas jau ir trešaisrežisores iestudējums Daugavpils teātrī, betšī ir pirmā reize, kad Paula Pļavniece iestudēs izrādi krievu valodā.

Lugas “Gaisma tualetē” izrādes martā 17.03.2017 14:00

Kā jau iepriekš tika solīts, „Gaisma tualetē” Dramaturgu teātrī šī gada martā ir! Par to var parliecināties katrs, kurš šajā mēnesī apmeklēs Dramaturgu teātra izrādi, Hermaņa Paukša un Andra Zeibota lugas „Gaisma tualetē” iestudējumu, pie kura darbs tika sākts aizvadītajā decembrī. Šis iestudējums ir 14. studijas audzēkņu trešā mācību izrāde un šīs studijas diplomdarbs.

Režisors Intars Rešetins iestudē izrādi “Mūsējās” 16.03.2017 16:23

Režisors Intars Rešetins Dailes teātra Kamerzālē iestudē Ērika Asusa nopietnu komēdiju “Mūsējās”. Pirmizrāde paredzēta 2.aprīlī.

Zane Daudziņa nomaina augstpapēžu kurpes pret izejamiem krokšiem 13.03.2017 23:16

Aktrise Zane Daudziņa, piedaloties izrāžu apvienības „Pannas Teātris” jaunākajā izrādē „Saimnieks meklē saimnieci”, mainījusi savu imidžu – no „Bruņotās un Bīstamās” Birutas augstpapēžu kurpēs un rozā kleitā kļuvusi par īstu lauku meiteni Grietu ar izejamiem krokšiem kājās, lakatiņu galvā un slaucamo spaini rokās.

Izziņo2017. gada“Jūrmalas festivāla” programmu 13.03.2017 23:12

No 17. līdz 19. jūlijam ar četriem krāšņiem koncertiem Dzintaru koncertzālē norisināsiestrešais“Jūrmalas festivāls”. Festivāla goda mākslinieks – dziedātājs Aleksandrs Antoņenko – kopā ar Latvijā un pasaulē atzītiem māksliniekiem Raimondu Paulu, Kseniju Sidorovu, Latvijas Radio bigbendu, “Sinfonietta Rīga” un citiem gādās par neaizmirstamu vasaras muzikālo piedzīvojumu Dzintaru koncertzālē. Festivāla īpašie viesi – pasaulslavenais Londonas gospeļkoris. Biļetes uz “Jūrmalas festivāla” koncertiem jau pieejamas visās “Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās un internetā.

Veltījums Latvijai simtgadē – Latvijas Nacionālajā operā 18. martā notiks klavieru trio OPERA koncerts 13.03.2017 23:10

18. martā 15.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks klavieru trio OPERA koncerts „Veltījums Latvijai simtgadē”, kurā skanēs mazāk zināmi latviešu komponistu klavieru trio. Koncertā piedalīsies Juris Žvikovs (klavieres), Svetlana Okuņa (vijole), Inga Sunepa (čells), koncertu vadīs Liene Jakovļeva.

Komēdija uz neprāta robežas 13.03.2017 14:10

8. martā Daugavpils teātrī notika pirmizrāde režisora Ivara Lūša komēdijai „Mīlestība līdz prāta zudumam”, kas ir stāsts par mīlestību, intrigām un neapturamudziņu pēc azarta.

Dailes teātris viesosies Liepājā 13.03.2017 14:00

Ar izrādi “Klusā daba ar resno puisēnu” 16.martā Dailes teātris viesosies Liepājas teātrī.

Dramaturgu teātris atceļ savas viesizrādes Īrijā 13.03.2017 13:47

Dramaturgu teātris paziņo, ka šī gada marta nogalē plānotās viesizrādes Īrijā, kurp teātris bija plānojis doties ar vairākiem iestudējumiem, no teātra neatkarīgu iemeslu dēļ tiek pārceltas uz vēlāku laiku. Jaunais viesizrāžu laiks tiks paziņots atsevišķi.

Latvijas Leļļu teātrī pēdējo reizi izrāde “Alise Brīnumzemē” 09.03.2017 21:15

17. martā plkst. 18.30 Latvijas Leļļu teātrī pēdējo reizi tiks spēlēta izrāde “Alise Brīnumzemē”. Biļetes uz šo noslēguma izrādi iespējams iegādāties par īpašu cenu – 8.00 eur. Kā īpašs pārsteigums skatītājiem pirms izrādes paredzēta arī bērnu žurnāla “Pūcīte” radošā darbnīca, tādēļ skatītāji aicināti teātrī ierasties pus stundu pirms izrādes sākuma.

Laikmetīgās dejas izrāde “Ēnas” izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” 09.03.2017 21:07

Izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” 11. un 12. martā notiks dejas izrādes “Ēnas”, kurā savienoti laikmetīgās dejas un ēnu teātra principi. Par izrādes moto izraudzīts: “To, ko cilvēki dēvē par savas miesas ēnu, nemaz nav miesas ēna, bet dvēseles miesa” (O.Vailds).

Šodien tiek atklāts teātra festivāls bērniem un jauniešiem “Eju meklēt!” 09.03.2017 20:56

Jau šodien, 9.martā, ar izrādēm Latvijas Leļļu teātrī, I-dejas mājā un Ziemeļblāzmā tiek atklāts Starptautiskais profesionālo teātru festivāls bērniem un jauniešiem “Eju meklēt!”.

Aicina uz Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2016” izrādēm Rīgā 09.03.2017 11:59

No 9. līdz 17. martam ikviens interesents aicināts apmeklēt Latvijas amatierteātru iestudējumu skates „Gada izrāde 2016” izrādes Rīgā. Šogad skatē piedalās deviņi galvaspilsētas amatierteātri, kas izvirzīti uz reģionālo skati no amatierteātru festivāla “Rīga spēlē teātri 2016”, tajā skaitā seši pašvaldības kultūras iestāžu teātri.

M. Čehova Rīgas Krievu teātris paziņo, ka tehnisku iemeslu dēļ marta un aprīļa repertuārā ir notikušas izmaiņas 09.03.2017 11:56

M. Čehova Rīgas Krievu teātris paziņo, ka tehnisku iemeslu dēļ marta un aprīļa repertuārā ir notikušas sekojošas izmaiņas

8.martā - Dailes teātra Izdevīgā diena (+video) 07.03.2017 17:50

8.martā Dailes teātra Izdevīgajā dienā biļetēm uz vairākām marta izrādēm tiks piemērota 50% atlaide.

Improvizācijas šovs “Spiediens” noslēdz 8.sezonu 06.03.2017 21:53

Radošā apvienība “Spiediens” ar izrādēm 8., 9., un 10.martā noslēgs īsās formas improvizācijas šova 8.sezonu. Savukārt garās formas improvizācijas teātra “Lifts” izrādes gaidāmas vēl 16.martā un 20.aprīlī.

Pēdējo reizi Kultūras pilī Ziemeļblāzma operešu karaliene – Lehāra Jautrā atraitne 06.03.2017 15:19

17.aprīlī plkst. 16 Kultūras pilī Ziemeļblāzma pēdējo reizi šajā sezonā varēs noskatīties Latvijas Operetes fonda iestudēto, par „operešu karalieni” dēvēto Franča Lehāra opereti Jautrā atraitne. Biļetes jau iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes tīklā.

Egons Dombrovskis un Kaspars Gods iestudējumā “Bļitka” kultūras pilī “Ziemeļblāzma” 06.03.2017 15:17

23. martā pulksten 19.00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” viesosies Goda teātris ar savu jaunāko iestudējumu "Bļitka", kurā piedalās teātra dibinātājs, aktieris Kaspars Gods un 2016. gada “Spēlmaņu nakts” balvas nominācijā “Gada labākais aktieris” ieguvējs Egons Dombrovskis.

Nākamā lapa

Dienas citāts vairāk

Kāda ir dzīve jēga? – To mēs nezinām.
Ja mēs zinātu, kāda ir dzīves jēga, tad mēs zinātu, kas īstenībā ir galvenais.

Bet jēga ir tajā pašā dzīvē! Precīzu atbildi mēs nezinām, bet ir svarīgi dzīvot skaisti. Dzīvot saistībā ar saviem pamatprincipiem. Gūt prieku. Dot prieku citiem. Izmantot šo laiku.

Īstenībā – skaista dzīve ir ļoti vienkārša dzīve!

/Aktrise Raimonda Vazdika/

Avots: EpadomiTV arhīvs

Aktuālie konkursi vairāk

Intervijas vairāk

Izrāžu videofragmenti vairāk