Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:424, Did:0, useCase: 0


“Jāņa Rozes apgādā” iznākusi grāmata “Tas ir Rembrants”

Redakcija
Redakcija

Bagātīgi ilustrētā grāmata saistošā un dinamiskā formā iepazīstina ar dižā mākslinieka biogrāfiju, kā arī ļauj uzzināt vairāk par viņa ievērojamākajiem darbiem un tajos ietvertajām nozīmēm.

“Kad gribu uzmundrināt garu, es nemeklēju godu, bet gan brīvību.” Nav zināms, vai Rembrants tik tiešām ir teicis šos cildenos vārdus, taču tā apgalvo vairākas tā laika autoritātes. Neapšaubāmi, tajos ietvertais jutīgums saskan ar personīgajām, profesionālajām un mākslinieciskajām izvēlēm, ko Rembrants izdarījis mūža nogalē. Atšķirībā no gleznotājiem, kuri vairāk bija orientēti uz dekoratīvismu – arī Bola un Flinka –, Rembrants pat nemēģināja izdabāt pasaules varenajiem. Viņa nemitīgie tehniskie un kompozīcijas eksperimenti, veidojot gleznas un gravīras, izaicināja mākslinieciskās normas un vispārpieņemto gaumi, atklājot domas rosinošus, neparasti intīmus un dziļi emocionālus stāstus. Viņš neatteicās no sava stila, lai iepriecinātu citus vai vairotu popularitāti, bet gan turpināja iet individuālo ceļu. Un daudzi ietekmīgi cilvēki novērtēja šo izvēli.

Iepriekš šajā sērijā iznākušas arī grāmatas “Tas ir Dalī” , “Tas ir van Gogs” un “Tas ir Monē”.

Grāmata ir pieejama visās Jāņa Rozes grāmatnīcās.

Grāmatas autore: Džorella Endrūsa
Ilustrācijas: Niks Higinss
No angļu valodas tulkojusi: Renāte Punka