Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:424, Did:0, useCase: 0


“Jāņa Rozes apgādā” iznācis romāns “Džezs pār Donbasu”

Redakcija
Redakcija

Romāns “Džezs pār Donbasu” ir skarbs, melanholisks un reālistisks. Cik nu reālistisks vispār var būt socreālisms.

Kādu rītu tu uzzini, ka tavs brālis ir nozudis nezināmā virzienā, draugi nodarbojas ar finanšu afērām, bet biznesu grib pārpirkt nesaprotamu struktūru pārstāvji. Realitāte izrādās ļodzīga un gaistoša, dzīve sper soli sānis, un tu negaidīti esi nonācis starp savu pagātni, kurā tevi gaida draugi, un nākotni, kur tevi gaida ienaidnieki.

Veltījums ukraiņu reiderisma vēsturei.
Romāns “Džezs pār Donbasu” Ukrainā 2010. gadā atzīts par “BBC gada labāko grāmatu”, 2014. gadā – par “BBC desmitgades labāko grāmatu”.

Serhijs Žadans (1974) ir ukraiņu dzejnieks, rakstnieks, nenogurdināms sabiedrisks aktīvists un piedevām solists ska grupā. Par saviem dzejas krājumiem un romāniem saņēmis gandrīz divdesmit balvu Ukrainā un citās Eiropas valstīs.

O jā, rakstīt viņš patiešām prot, šis Serhijs Žadans, kurš tiek uzskatīts par nozīmīgāko savas paaudzes ukraiņu autoru. Parādīt gaisotni, tā kā tas izdodas Žadanam, laikam nespēj neviens. Šajā romānā absurds gluži apbrīnojami saplūst ar romantiku, humors - ar šo to dramatisku, un dialogiem piemīt valdzinoši uzsvērta nevērība. No tā visa kopā veidojas ārkārtīgi oriģināls loderu romāns ar fantasmagorijas elementiem.

Die Tageszetung

Grāmata ir pieejama visās Jāņa Rozes grāmatnīcās.