epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

“Latvijas Grāmatu izstādē 2017” varēs iepazīties ar Krievijā izdotu klasisko un mūsdienu literatūru 20.02.2017 13:59

No 24. līdz 26. februārim Rīga kļūs par grāmatu galvaspilsētu – Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies “Latvijas Grāmatu izstāde 2017”. Šogad par izstādes viesu valsti ir kļuvusi Krievija, kas izstādes apmeklētājus iepazīstinās ar Krievijā izdotu klasisko un mūsdienu literatūru.

Atvērto siržu sarunas ar Akvelīnu Līvmani 20.02.2017 12:47

Aktrises un astroloģes Akvelīnas Līvmanes grāmata “Atvērto siržu sarunas” kopš iznākšanas jau iekļuvusi pirktāko grāmatu topos, bet publiskie grāmatas atvēršanas svētki un tikšanās ar autori notiks 26. februārī pulksten 11.00 “Latvijas Grāmatu Izstādē 2017”, kas norisināsies Izstāžu centrā Ķīpsala.

Latvijas Nacionālā bibliotēka izdevusi Kārļa Skalbes pasaku klausāmgrāmatu 17.02.2017 15:27

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) izdevusi savu pirmo klausāmgrāmatu – “Gaismas pils pasakas. Kārlis Skalbe” –, atklājot bibliotēkas daudzveidīgā krājuma bagātības un ievērojamu Latvijas kultūras personību radošo mantojumu. Ieraksts veikts LNB skaņu ierakstu studijā, un lomas ieskaņojuši bibliotēkas darbinieki.

Kā raudzīties uz pasauli 17.02.2017 15:24

Pēdējās desmitgadēs cilvēce ir pieredzējusi īstu vizuālo iespaidu eksploziju – mūsu dzīvi arvien vairāk piepilda dažādu izmēru ekrāni. Google Images, Instagram, Pinterest, videospēles, mākslas instalācijas… šī attēlu biežņa ir vienlaikus mulsinoša, atbrīvojoša un biedējoša, jo vērot jauno kultūras vizualitāti nebūt nav tas pats, kas to saprast. Šīs grāmatas nolūks ir ar piemēriem no mākslas, kultūras teorijas un mūsu ikdienas sniegt zinātkāriem nespeciālistiem pārskatu par to, kā vizuālie materiāli veido un iespaido mūsu dzīvi.

Starptautiskajā Londonas grāmatu tirgū latviešus prezentēs kā introvertu nāciju 17.02.2017 15:12

No 14. līdz 16. martam Latvija piedalīsies Starptautiskajā Londonas grāmatu tirgū (London Book Fair) ar nacionālo grāmatniecības un literatūras stendu, kā arī dažādiem tematiskiem pasākumiem. Gatavojoties 2018. gadam, kad Baltijas valstis svinēs savas simtgades un Londonas grāmatu tirgū būs goda viesu statusā, Latvija jau šogad sāk īpašu atpazīstamības kampaņu, kurā latvieši tiks prezentēti kā introvertu rakstnieku nācija.

ROMĀNS PAR CITĀDU KAISLĪBU 16.02.2017 15:11

Liekais svars! Džinsi, kurus vairs nevar aizpogāt, un mērlente, kura rāda nepavisam ne tos patīkamākos ciparus! Šķiet, šī ir problēma, ar kuru kādā dzīves brīdī sastapušies vismaz 90 procenti sieviešu, izņemot vienīgi tās, kurām daba dāvājusi apskaužamu vielmaiņu. Visām citām vismaz reizi dzīvē ir nācies pašķirstīt grāmatu, kuras nosaukumā ietverts vārds “diēta”, palūkoties uz pārtikas produkta iepakojumu, meklējot biedējošo vārdu “kalorijas”, vai ar apņēmīgu sejas izteiksmi un slepenu nopūtu izvilkt no skapja dziļākās atvilktnes sen nevalkāto sporta tērpu.

Iznākusi Narekas Grigora “Žēlabu grāmata” 16.02.2017 15:08

Apgāds “Jumava” laidis klajā armēnijas kultūras pamatvērtību – izdevumu, kas ir mājās katram armēnim, kas tiek nodots no paaudzes paaudzē – Narekas Grigora svētie raksti – “Žēlabu grāmata”.

Meitenes, magones un atmiņas asins krāsā 16.02.2017 15:04

Nu arī latviešu valodā izcilajā Silvijas Brices tulkojumā varam lasīt vienu no beidzamā laika satriecošākajām, bet vienlaikus poētiski skaistākajām grāmatām – amerikāņu-meksikāņu rakstnieces un žurnālistes, starptautiskā PEN kluba pašreizējās prezidentes Dženiferas Klementas romānu “Lūgšanas par nolaupītajām”. Romāns ir veltīts visām tām meitenēm, kas tepat mūsu laikā, 21. gadsimtā, kļūst par dzīvo preci, par meitenēm, kuru bērnība beidzas, vēl īsti nesākusies, par meitenēm, kuru kauliņi, iespējams, balo saulē kādā no daudzajiem Meksikas tuksnešiem... ja vien viņu dzīvē nenotiek brīnums.

Ikšķiles novada pašvaldība izsludina Dzintara Soduma balvu literatūrā 15.02.2017 14:56

Jau piekto gadu Ikšķiles novada pašvaldība aicina Latvijas grāmatu apgādus pieteikt autorus rakstnieka un tulkotāja Dzintara Soduma balvai par novatorismu literatūrā dzejas, prozas, dramaturģijas un tulkojumu žanrā.

"Grāmatu maiņas punkts" lasītmīļu priekam izstādē "Latvijas Grāmatu izstāde 2017" 15.02.2017 14:42

Arī šogad grāmatmīļu priekam “Latvijas Grāmatu izstādē 2017” no 24. līdz 26. februārim Ķīpsalā darbosies “Grāmatu maiņas punkts”, kura sākuma kapitālā būs apmēram 3000 grāmatu dažādām lasītāju gaumēm.

Tuvojas lasītāju iemīļotā “Latvijas Grāmatu izstāde 2017”! 13.02.2017 18:03

No 24. līdz 26. februārim Starptautiskais izstāžu centrs Ķīpsalā kļūs par iedvesmojošu grāmatu pilsētu, kurā tiksies rakstnieki, tulkotāji, izdevēji un lasītāji. Trīs dienas Ķīpsalā notiks gada nozīmīgākais grāmatniecības pasākums – starptautiskā grāmatu un izdevniecību izstāde “Latvijas Grāmatu izstāde 2017”, kurā daudzveidīgu grāmatu klāstu piedāvās Latvijas un ārvalstu izdevniecības.

Veltījumi Mārtiņa Freimaņa dzimšanas dienā. Top grāmata un īpašs dziesmu albums 13.02.2017 17:59

7. februārī dziedātājam, dzejniekam un dziesmu autoram Mārtiņam Freimanim būtu apritējuši 40 gadi. Taču 2011. gada 27. janvārī viņa dzīvība izdzisa un, nu, jau sešus gadus mums ir tikai atmiņas, dziesmas, fotogrāfijas, videoklipi, nošu un dzejoļu grāmata, piemiņas koncerti un koncertu ieraksti, konkursi, filmas ar Freimaņa dalību un filmas par Mārtiņu pašu. Tik īss mūža gājums, bet tik liels un joprojām aktīvs ir viņa atstātais mantojums un tas, ko viņa draugi un laikabiedri, viņu pieminot, ir radījuši un apkopojuši. Tik svarīgs viņš mums ir bijis un joprojām ir.

Andra Manfelde. Virsnieku sievas. Vēstures romānu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts” 13.02.2017 17:23

Andras Manfeldes romāns "Virsnieku sievas", kas iznācis vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts", stāsta par Liepājas pilsētas daļu Karostu 70. gados.

Ziemeļlatgales daba - atklāj to pats! 13.02.2017 16:59

Šī gada tūrisma sezonas vadmotīvs Ziemeļlatgalē ir daba un tās vērtību izcelšana. Lai Latvijas apceļotājiem dabas izpētes procesu veidotu bagātīgāku Rugāju, Balvu, Viļakas, Baltinavas un Kārsavas novadi ir izdevuši Ziemeļlatgales dabas tūrisma ceļvedi.

Gribi fotografēt vietas? Izlasi šo! Henries Karols 13.02.2017 16:36

Lasītāju iecienītākās sērijas “Gribi iemācīties fotografēt?Izlasi šo?” autora nākamā grāmata iepazīstina ar dažādu vietu - ainavu, pilsētvides, arhitektūras un interjeru - fotografēšanas pamatprincipiem.

FANTĀZIJA, PIEDZĪVOJUMI UN NEPARASTAS FOTOGRĀFIJAS 13.02.2017 15:59

Jau pirms trim gadiem Latvijas grāmatnīcās nonāca izdevums, kas pievērsa pat rūdītāko lasītāju vērību sava neparastā noformējuma dēļ. Romāna vāku rotāja melnbalta fotogrāfija, uz kuras redzamā meitenīte, šķiet, karājās gaisā; arī grāmatas iekšlapās bija atrodamas līdzīgas mazliet spocīgas ilustrācijas, bet sarkanbrūni pelēkās krāsās ieturētais noformējums radīja mazliet mistisku gaisotni. Rensoma Rigsa romāns “Mis Peregrīnes nams brīnumbērniem” kopš 2013. gada piedzīvojis ne tikai abu pārējo triloģijas daļu – “Pilsēta bez dvēseles” (Latvijā pērn) un “Dvēseļu krātuve” (Latvijā tikko) iznākšanu – bet arī izcilā režisora Tima Bērtona uzņemto filmu pēc pirmās daļas motīviem. Par ko tad vēsta šī triloģija, kas izceļas ar neparastu noformējumu un ieguvusi popularitāti visā pasaulē?

2017. gada 11. februārī plkst. 14.00 Kalnciema kvartāla galerijā notiks tikšanās ar Anatoliju Danilānu 10.02.2017 13:31

Aizejošā gada nogalē Ziemassvētku gaidīšanas laikā grāmatu cienītāji saņēma lielisku dāvanu. Grāmatnīcu plauktos parādījās jauna autobiogrāfiska rakstura grāmata – “Anatolijs Danilāns Dakteris ar atvērtu sirdi”. Rakstnieks Pēteris Strubergs šajā personību sērijā iznākušajā literārajā darbā aizraujoša stāstījuma veidā ir apkopojis profesora, viņa ģimenes locekļu, radu, draugu, kolēģu, studentu un pacientu atmiņas, tādejādi dodot iespēju izsekot līdzi fascinējoša cilvēka, tautā populāra daktera Anatolija Danilāna daudzšķautņainajām dzīves gaitām.

Iznākušas latviešu autores haikas “Taureņi” 10.02.2017 11:27

Apgāds “Jumava” laidis klajā jaunas autores Māras Celmiņas-Rubīnas grāmatu “Taureņi”.

Klajā nācis Andra Brieža aforismu krājums “Dzīve ir spēle” 10.02.2017 11:21

Apgāds “Jumava” laidis klajā Andra Brieža aforismu krājumu “Dzīve ir spēle”.Aivars Buks, īstajā vārdā Andris Briedis, pēc profesijas žurnālists, satīriķis, aforismu meistars, Rakstnieku savienības biedrs kopš 1990. gada. Savu literāro karjeru aizsācis jau 1959. gadā un kopumā gadu gaitā izdevis deviņus dažādus satīriskas ievirzes darbus. Īpaši viņš ir izslīpējis īso satīras formu – aforismus, īsos, trāpīgos teicienos ietverot visdažādākos dzīves paradoksus. Krājumā „Dzīve ir spēle” ir apkopoti gan agrāk publicēti, gan jauni aforismi.

Izbaudiet izcilu spriedzes romānu! 09.02.2017 21:42

Tikko arī latviešu valodā iznācis trilleris “Es ļāvu tev iet”. Tā autore, angļu rakstniece Klēra Makintoša, divpadsmit gadus strādāja policijā, – un atzīst, ka izmeklētājas darbs uz viņu atstājis dziļu iespaidu. Pirmās domas par romāna rakstīšanu radušās jau pirms vairākiem gadiem, analizējot cilvēku (gan noziedznieku, gan upuru) attieksmi pret noziegumiem. Kas ir tie apstākļi, kas pamudina klusēt nozieguma lieciniekus? Vai klusēšanai var būt attaisnojums? Ko cilvēka dvēselei var nodarīt bēdas un vainas apziņa – un kā tās abas ietekmē spriešanas spēju?

Laipni aicināti uz tikšanos ar grāmatas “Nelietderīgā lietderīgums” autoru Nučo Ordini! 09.02.2017 20:55

Latvijas Grāmatu izstādē Ķīpsalā, 24. februārī plkst. 12:00Nav taisnība, ka lietderīgs ir tikai tas, kas nes peļņu. Merkantilajās demokrātijās pastāv zināšanas, kuras tiek uzskatītas par "nelietderīgām", tomēr atklājas kā pārsteidzoši lietderīgas.

“Neputna” sērijā “Latvijas mākslas klasika” iznāk grāmata par darbnīcu “Baltars” 06.02.2017 16:52

Sērijā “Latvijas mākslas klasika” grāmata par porcelāna apgleznošanas darbnīcu “Baltars”. Mākslas vēsturē tā pazīstama kā darbnīca, kurā laikposmā no 1925. līdz 1928. gadam tika radīti izcili mākslas darbi, un to nozīme vispārējā Eiropas mākslas kopsakarā ir acīmredzama un laika gaitā nav zudusi.Grāmatas autore ir mākslas zinātniece Ludmila Neimiševa. Sērijas māksliniece – Anta Pence.

Tikšanās ar grāmatas autoriem un diskusijas par grāmatā aplūkotajām tēmām 06.02.2017 16:18

Tikšanās ar grāmatas autoriem un diskusijas par grāmatā aplūkotajām tēmām. Pasākumā piedalīsies - grāmatas autori Henriks Grigalinovičs un Lia Guļevska, grāmatu apgāda Madris direktore Skaidrīte Naumova, akadēmiķis Andris Buiķis, reanimatologs Pēteris Kļava, astropsiholoģe Velta Karnilavičiene, māksliniece Māra Rikmane, dzejniece Liāna Langa, fotovēsturnieks Pēteris Korsaks.

Pūča un Pinčijas gaisa pils 04.02.2017 16:48

“Detektīvromānu autore”, “trilleru autors”, “viņa raksta romantiskos romānus”, “viņš darbojas fantastikas žanrā” – šādos un līdzīgos vārdos čakli lasītāji nereti spriež par saviem iemīļotākajiem autoriem, kuri savā daiļradē pievērsušies kāda konkrēta literatūras lauciņa kopšanai un regulāri iepriecina cienītājus ar jaunu darbu tieši tajā žanrā, kas no viņiem tiek sagaidīts. Taču laiku pa laikam gadās, ka autors vēlas vismaz uz mirkli izkāpt no ierastās rakstības manieres – un viņam tas izdodas! Tieši tā noticis ar rakstnieci Lindu Nemieru, kuru jauni un ne tik jauni lasītāji jau astoto gadu pazīst kā asprātīgu un iztēles bagātu fantāzijas romānu autori.

Jauns Glatauera romāns! 31.01.2017 14:04

Silvijas Brices izcilajā tulkojumā pie latviešu lasītājiem dodas jauns austriešu rakstnieka Daniela Glatauera romāns “Mūžam Tavs”. Šis jaunums liek sarosīties visiem tiem tūkstošu tūkstošiem D. Glatauera lasītāju, kas, elpai aizraujoties, baudīja brīnišķīgi romantisko e-pasta mīlasstāstu “Sargies ziemeļvēja” un tā turpinājumu “Visi septiņi viļņi”. Abi iepriekšējie romāni pasaulē izdoti miljonu metienos un arī Latvijā piedzīvojuši vairākas piedrukas, un lasītāji diezgan pašsaprotami no autora gaida vēl kādu romantisku darbu. Taču romāns “Mūžam Tavs”, par spīti mīlestību apsološajam nosaukumam, rakstīts pavisam citā daiļliteratūras žanrā. Tas ir klasisks trilleris, spraigi šaušalīgs vēstījums par mīlestību, kura atšķiras. Par mīlestību, kura kļūst bīstama. Par mīlestību, kas biedē, smacē un kuru vienlaikus ir teju neiespējami atvairīt...

“Satori bibliotēkā” iznāk otrais, papildinātais izdevums Šlāpina “Jauno latviešu valodai” 31.01.2017 13:50

Biedrība “Ascendum” sērijā “Satori bibliotēka” izdod atkārtotu un papildinātu izdevumu Ilmāra Šlāpina grāmatai-vārdnīcai “Jauno latviešu valoda”, kas pirmo reizi iznāca 2013. gadā.

Apgādā “Jumava” klajā nācis jauns Aleksandra Vasiļjeva izdevums par modi “Skaistums cauri gadsimtiem” 27.01.2017 14:28

Apgāds „Jumava” laidis klajā pazīstamā modes vēsturnieka Aleksandra Vasiļjeva grāmatu “Skaistums cauri gadsimtiem”. Latvijā līdz šim iznākuši trīs šī autora darbi: “Es esmu modē”, “Modes likteņi” un “Eiropas modes vēsture. 18.−20. gadsimts”. Skaistums cauri gadsimtiem” ir jau ceturtā latviešu valodā izdotā Aleksandra Vasiļjeva grāmata, kas turpina aizraujošo ekskursu modes vēsturē.

Duna. Vēstures romānu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts” 26.01.2017 15:04

Vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" klajā laistais Ingas Ābeles romāns "Duna" vēsta par 1949. gadu Rīgā, Sēlijā un Latgalē. Daugava, cilvēku un sugas rikšotāju likteņi. Andrieva Radviļa zirgam no rūgtā ciešanu biķera netiek aiztaupīta ne lāse, tad kāpēc lai jel kas tiktu aiztaupīts viņam? Šī galvenā varoņa rezignētā doma vada visu romānu un paliks lasītāja prātā vēl ilgi pēc grāmatas aizvēršanas.

Ivara Ījaba ievads politikas teorijā – grāmata “Politikas teorija: pirmie soļi” 26.01.2017 14:30

Ivars Ījabs (1972) ir brīvi praktizējošs latviešu politologs. Izglītība – autodidakts, asociētais profesors, Sociālo zinātņu fakultātē, politikas zinātnes nodaļā Latvijas Universitātē. Studējis filosofiju Latvijā, Vācijā. No darba brīvajā laikā nododas vaļaspriekiem – peldēšanai, slēpošanai, politisko ideju vēsturei, politikas teorijai un nacionālisma studijām. Viņa ikmēneša sleju publicē žurnāls “Rīgas Laiks”. Grāmata ar Valsts kultūrkapitāla fonda atbalstu iznākusi apgādā „Lasītava”.

Izcilajam zviedru trilleru autoram iznāk jauns romāns 25.01.2017 11:41

Iznākot otrajai daļai “UltiMatum” (pirmās nosaukums bija “MemoRandom”), ir noslēdzies mūsdienu zviedru rakstnieka Andersa de la Motes spraigais kriminālromānu cikls-diloģija “Spēle ar laiku”. Cikla galvenais varonis ir Dāvids Saraks, kura pienākums Stokholmas policijā ir savervēt slepenos ziņotājus un strādāt ar viņiem, tā atvieglojot policistiem cīņu ar organizēto noziedzību. Un Dāvidam tas padodas: kukuļošana, draudi, meli – atļauts ir viss, ja vien tiek iegūta vajadzīgā informācija.

Jāņa Rozes apgāds ir pārizdevis Andras Neiburgas stāstu krājumu “Stum Stum” 24.01.2017 18:30

No tiesas apskaužu lasītājus, kas šo grāmatu tur savās rokās pirmoreiz. Viņu acīm atklāsies notikumi un tēli, kuru eksistence apliecina stāstījuma spēku arī 21. gadsimta latviešu literatūrā. Šajā juku laikā, kad trūkst ticības labākai nākotnei un stabilitātei, Andras Neiburgas stāstu krājums “Stum stum” atgādina, ka augstākā vērtība, kas cilvēkam ļaus pārdzīvot netaisnību un neiecietību, ir humānisms. Autors-demiurgs šo stāstu pasauli nepārvalda, tā eksistē it kā pati no sevis, taču Andrai izdevies panākt līdzsvaru starp nosacīto un konkrēto, starp grotesko un reālo, jo stāstu varoņus autore attēlojusi kā sev līdzvērtīgus. Kritiķi šos tēlus dēvējuši par dīvaiņiem, neveiksminiekiem un dzīves apdalītajiem, taču lasītājs drīz sapratīs, ka autores precīzā skatiena dēļ tie pārāk stipri līdzinās mums pašiem.

Klajā nākusi Stefana Cveiga noveļu izlase “Šaha novele un citi darbi” 23.01.2017 20:53

Austriešu rakstnieks Stefans Cveigs ir viens no 20. gs. izcilākajiem noveļu meistariem. Viņa noveļu varoņi piedzīvo personiskas drāmas, kurām ir izšķiroša loma viņu turpmākajā dzīvē. Tie ir stāsti, kas psiholoģiskā ietilpīguma un sižeta pavērsienu ziņā līdzinās miniromāniem. Pazīstamākais no Cveiga meistardarbiem ir “Šaha novele”, kas iekļauta krājumā kā tituldarbs.

Aicina uz romāna par izcilu latvieti Indriķi Ekertu atvēršanas svētkiem 23.01.2017 17:46

Šobrīd dzīvojam laika ciklā, ko iezīmē apaļu gadsimtu seni un dramatiski vēstures notikumi, kas izmainīja pasaules kārtību: Pirmais pasaules karš, Eiropas impēriju sabrukums, Krievijas revolūcija, jaunu nacionālu valstu, to skaitā Latvijas, dzimšana. Simtgades simbolisms aktivizējis tos radošos cilvēkus, kas ieinteresēti vēstures notikumu atcerē un pieminēšanā.

Apgāds “Jumava” laidis klajā mākslas zinātnieka, profesora Ojāra Spārīša pētījumu par “Zlēku baznīcu”. 20.01.2017 16:12

LMA profesors, prorektors, Mākslas zinātnes katedras vadītājs, maģistrantūras, doktorantūras vadītājs (1998-), O. Spārītis ir augsti kvalificēts, starptautiski atzīts speciālists, daudzu Latvijas un ārzemju projektu dalībnieks,viesprofesors ārvalstu universitātēs.Ojārs Spārītis publicējis 17 monogrāfijas, vairāk nekā 185 raksti Latvijā un ārvalstīs par kultūras mantojuma teoriju, izpēti un aizsardzību ar ievirzi Latvijas un Eiropas kultūras sakaru un kultūras mantojuma saglabāšanas jautājumos. Kopš 1989. gada piedalījies vairāk nekā 70 starptautiskās konferencēs.

Iznācis aizraujošs piedzīvojumu stāsts jauniešiem “Ala” 20.01.2017 16:07

Apgāds “Jumava” laidis klajā Māras Ozolas grāmatu “Ala” - aizraujošu piedzīvojumu stāstu jauniešiem.

Dārzs ir kā brīvdabas telpa, bet kā lai to izbauda? 19.01.2017 14:04

Tas varētu šķist savādi, taču bailes no dārzkopības nav nekas neparasts. Dažiem sāpīgs ir stila jautājums, bet citus biedē dārzaugu izvēle – plaša un sarežģīta sfēra, kurā lieto tādas frāzes kā “ilga ziedēšanas sezona” un visvisādus neskaidrus apzīmējums latīņu valodā.

Apgāds “Mansards” izdevis vēsturnieka Ulda Neiburga monogrāfiju “Draudu un cerību lokā. Latvijas pretošanās kustība un Rietumu sabiedrotie (1941–1945) 19.01.2017 13:43

Otrā pasaules kara laikā Latvijas tautas vēlmi atgūt zaudēto valstisko neatkarību izteica pakāpeniski izveidojusies pretošanās kustība. Atšķirībā no nacistu okupētās Rietumeiropas, kas cīnījās pret vienu ienaidnieku, Baltijas valstīm tie bija divi – Padomju Savienība un nacionālsociālistiskā Vācija. Sarežģītajā situācijā Baltijas tautas nebija ieinteresētas atklāti vērsties pret Vāciju – vienīgo militāro spēku, kas varētu aizkavēt atkārtotu PSRS okupāciju. Tāpēc sadarbība ar nacistiem nereti tika uzskatīta par mazāko ļaunumu, bet pretestībai lielākoties bija nevardarbīgs raksturs.

Skaists, turklāt tik izcili dzied! 17.01.2017 11:32

“Tenors nav būtne no šīs pasaules, bet gan pasaule pati par sevi,” – tā deviņpadsmitajā gadsimtā rakstīja franču komponists Hektors Berliozs. Vācu žurnālists un rakstnieks Tomass Foigts jauniznākušajā grāmatā “Tenors Jonass Kaufmans” apkopojis materiālus par šobrīd pasaulē visvairāk pieprasīto tenoru Jonasu Kaufmanu – gan intervijas, gan aprakstus, vienlaikus parādot cik ļoti beidzamajos simt gados mainījusies publikas attieksme un pat prasības pret operu un operdziedātājiem.

Vongezers – aizraujošs romāns par izglābšanos 16.01.2017 20:03

Ja izrādītos, ka pasaule ir postošas un neārstējamas sērgas varā, tuvākās pilsētas slēgtas karantīnas dēļ, un šķiet, viss kļūst tikai sliktāk, – ko jūs darītu? Kā mēģinātu glābties? Ko (un kuru?) ņemtu līdzi? Mūsdienu krievu rakstniece Jana Vagnere romānā “Vongezers” ir izcili apspēlējusi šo situāciju, raugoties no vidusmēra pilsētnieka skatpunkta.

Trīs aizkustinoši stāsti, kas balstīti uz patiesiem notikumiem — Ņinas Marno grāmata “Tas viss ir bijis” 16.01.2017 19:46

Apgāds “Jumava” laidis klajā Ņinas Marno trīs stāstu izlasi “Tas viss ir bijis”, kas balstīta uz patiesiem notikumiem un turpina Melānijas Vanagas “Veļupes krastā” sēriju.

Nākamā lapa

Dienas citāts vairāk

Kāda ir dzīve jēga? – To mēs nezinām.
Ja mēs zinātu, kāda ir dzīves jēga, tad mēs zinātu, kas īstenībā ir galvenais.

Bet jēga ir tajā pašā dzīvē! Precīzu atbildi mēs nezinām, bet ir svarīgi dzīvot skaisti. Dzīvot saistībā ar saviem pamatprincipiem. Gūt prieku. Dot prieku citiem. Izmantot šo laiku.

Īstenībā – skaista dzīve ir ļoti vienkārša dzīve!

/Aktrise Raimonda Vazdika/

Avots: EpadomiTV arhīvs

Aktuālie konkursi vairāk

Intervijas vairāk

Izrāžu videofragmenti vairāk