Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

“Mansards” izdod Lalitas Muižnieces grāmatu “Pēdas. Melita Rīgā” 20.10.2020 19:43

Dzejniece un valodniece Lalita Muižniece (1935) dzimusi dzejnieces Rūtas Skujiņas un rakstnieka Jūlija Lāča ģimenē. Publicējusi dzejoļu krājumu “Žuburu rota” (1970) un dzejlapu “Rikšiem ziloni es palaidu” (1975), populārzinātniskus darbus un pasaku bērniem. Lielāko mūža daļu pavadījusi Amerikā, šobrīd dzīvo Rīgā un augustā nosvinēja 85 gadu jubileju. Jaunā grāmata iekļauj divus prozas darbus: emocionālās “Pēdas” par liktenīgo 1941.–1945. gadu un sirreālo iespaidu stāstu par viesošanos Latvijā 1974. gadā “Melita Rīgā”. Pirmo reizi abi darbi apkopoti vienā grāmatā.

Iznācis britu rakstnieces Melisas Harisones romāns “Zeltains miežu lauks” 20.10.2020 16:05

Tikko latviešu valodā iznācis britu rakstnieces Melisas Harisones romāns “Zeltains miežu lauks”, darbs, kurš 2019. gadā saņēma ES Literatūras balvu. Mūsdienīgā žargonā runājot, “Zeltains miežu lauks” domāts slow reading cienītājiem. Nostalģija pēc lauku dzīves un seno laiku kārtības ir tikai viens no šī brīnišķīgā, daudzslāņainā romāna pamatmotīviem. Vēl viens noteikti ir atainotās savstarpējās attiecības patriarhālā ģimenē un nelielā lauku ciemā, dzīves, ko caurvij un iespaido spriedumi, aizspriedumi un lēmumi, kādus lielpilsētās reti nākas piedzīvot. Zemdegās gruzdošas jūtas, kuras nevienam nav noslēpums, bet par kurām netiek runāts.

Izdots Ingas Gailes romāns "Rakstītāja" par Ivandi Kaiju 16.10.2020 11:25

Klajā nācis sērijas “Es esmu…” darbs — Ingas Gailes romāns “Rakstītāja” — par latviešu rakstnieci un sieviešu tiesību aktīvisti Ivandi Kaiju.

Izdots mūsdienīgs romāns “Salabot dzīvos” 15.10.2020 17:01

“Kas ir Simona Limbra sirds, cilvēka sirds, kopš brīža, kad piedzimstot tā iepukstējās straujāk, kad, gaidīdamas notikumu, straujāk pukstēja arī sirdis ārpusē, kas ir šī sirds, kādēļ tā dauzījās, šķebināja dūšu, bija pilna, traucās viegla kā spalviņa vai spieda smagi kā akmens, kādēļ tā atmaiga, kas to pārsteidza, – mīlestība; kas tā ir, Simona Limbra sirds, kas filtrējusi, ierakstījusi, arhivējusi, divdesmitgadīga ķermeņa melnā kaste, neviens īsti nezina, vien kustīgs ultrasonogrāfijas attēls spētu to atspoguļot, parādīt prieku, kas iesilda, un bēdas, kas sažņaudz, tikai kopš pirmsākumiem zīmētas elektrokardiogrammas izdruka tai varētu piešķirt formu ..” – tā sākas šis neparastais, skaistais un sāpīgais romāns par dzīvi, kas gan beigusies, tomēr spēj salabot citus dzīvos.

Ko gatavo “Veronika virtuvē”? 13.10.2020 13:02

Iznākusi grāmata saldummīļiem – “Veronika virtuvē. Kūciņas, cepumi, saldējumi”, kuras krāsainajās lappusēs atrodamas vienkārši pagatavojamu saldumu un saldēdienu receptes. Mājās gatavotam ēdienam ir īpaša – mīlestības – garša, saka Veronika Ļevša, pavārgrāmatas autore. Veronika ir ļoti labi zināma daudziem gatavošanas entuziastiem, jo ir kaismīga kulināre un jau ilgstoši dalās ar savām receptēm Facebook grupās “Mēs gatavojam” un “Garšīgas receptes”.
Šī ir pirmā Veronikas Ļevšas pavārgrāmata, un tajā autore dalās ar ģimenes un sekotāju atzinīgāk novērtētajām receptēm, piedāvājot pagatavot kādu gardumu no piecām grāmatas nodaļām: cepumi, smalkmaizītes un kūciņas; kūkas, tortes un pīrāgi; ruletes; saldēdieni un saldējumi; kā arī pankūkas un vafeles.

Izdevniecība “Pētergailis”- 30! Skaisto un gudro grāmatu radīšanas prieks 12.10.2020 12:46

Šis ir Latvijas grāmatniecībā nebijis stāsts par izdevniecību, kuras saknes rodamas Atmodas gadu laikraksta redakcijā, neizpaliekot pat omoniešu iebrukumam. Šo stāstu apgāda 30 gadu jubilejas reizē autori, mākslinieki, redaktori, kuru vidū arī apgāda vadītāja un autore no pirmās dienas Inguna Cepīte, vēlas izstāstīt LNB I. Ziedoņa zālē Rīgas grāmatu svētku laikā. Aktieris Vilis Daudziņš kopā ar Ingunu Cepīti pāršķirstīs daudzu žanru – dzejas, prozas, bērnu literatūras, tulkoto grāmatu lappuses. Lasījumos būs pārstāvēti apgāda jaunākie izdevumi un to autori – Rudīte Kalpiņa, Leons Briedis, Liepa Rūce, Juris Zvirgzdiņš, Viliams Klimāčeks (tulk. J. Krastiņš), Inese Paklone.

Izdots Lauras Vinogradovas garstāsts “Upe” 09.10.2020 08:11

Pēc vairākām bērnu grāmatām un stāstu krājuma “Izelpas” Apgādā Zvaigzne ABC iznācis Lauras Vinogradovas garstāsts “Upe” – smeldzīgs, emocionāli bagāts un literāri augstvērtīgs vēstījums par savas vietas un piepildījuma meklējumiem dzīvē. Rakstniecei izdevies radīt lakonisku, tomēr ļoti piesātinātu un daudzslāņainu darbu. Citu pēc citas šķirot tā lappuses, lasītājs izjutīs gan upes un cilvēka dvēseles tumšākās dzelmes, gan straumes plūdumu un saules atspulgu ūdenī.

Svinīgi atzīmēta jaunās grāmatas un Duceles CD “Trīs no Pārdaugavas” izdošana 07.10.2020 15:23


Vakar 6.oktobrī, ar svinīgi saviesīgu pasākumu jaunuzceltajā koncertzālē “Ulbrokas pērle”, tika atzīmēta Noras Ikstenas jaunās grāmatas “Trīs no Pārdaugavas. Viļņa Baumaņa stāsts” izdošana. Vienlaicīgi tika atzīmēta ekoloģiskās grupas “Ducele” jaunā CD albuma “Trīs no Pārdaugavas dziesmas” iznākšana, kas būs pieejams komplektā ar grāmatu. Pasākumu kuplināja daudzi pazīstami dažādu trimdas latviešu organizāciju biedri, draugi un kupls pulks žurnālistu un publisku personu, starp kuriem arī mākslinieks Ivars Mailītis, Linda Mūrniece un Ilze Jurkāne, kura ir grāmatas ievadvārdu autore, jo pati bija lieciniece tam, kā Ņujorkas “Pārdaugavā” Ņūdzersijā aizsākās Viļņa Baumaņa un viņa grupas biedru muzikālās gaitas.

Iznākusi Kristinas Sabaļauskaites “Pētera imperatore” 07.10.2020 15:17

Šī ir ilgi gaidīta grāmata, kas neuzkrītoši, bet uz palikšanu iekļūst grāmatnīcu topos un lasītāju sirdīs, grāmata, par kuru runā un runās, kuru lasa un lasīs, – mākslas vēstures zinātņu doktores, rakstnieces Kristinas Sabaļauskaites jaunākais vēsturiskais romāns “Pētera imperatore”. Tā ir pirmā diloģijas grāmata, balstīta uz vispusīgiem un izsmeļošiem laikmeta pētījumiem, autentiskiem avotiem, vēsturisko personu vēstulēm, kas saglabājušās līdz mūsdienām, un lieliski atklāj mentalitāšu kulturoloģisko vēsturi.

Ideālās mammas attīstošās nodarbības 06.10.2020 08:12

Anna Bikova pirms kāda laika uzrunāja latviešu lasītāju savā darbā “Patstāvīgs bērns vai kā kļūt par ideālu mammu”. Šogad sarūpēts grāmatas turpinājums “Ideālās mammas attīstošās nodarbības.”

Izvēlies kāpnes! 7 soļi patiesu panākumu gūšanai 06.10.2020 08:10

Autors uzskata, ka cilvēki pēc savas dabas padodas vieglākā ceļa vilinājumam. Tas, savukārt, nekādi nav tas ceļš, kas vedīs pie ievērojamiem sasniegumiem. Veidens ir izstrādājis septiņu soļu programmu, ar kuras palīdzību sakārtot dzīvi un plūkt arī pa kādam auglim. Šie soļi nozīmē atteikties no laiskajiem paradumiem, aizstājot tos ar daudz veselīgākām un produktīvākām alternatīvām.

Izdota grāmata “Es neesmu viens. Ar mani ir mana tauta” 04.10.2020 15:45

Grāmata “Es neesmu viens. Ar mani ir mana tauta” dokumentos, liecībās un
Gunāra Freimaņa (1927.3.X –1993.27.XII) darbos vēsta par dzejnieku,
publicistu un politieslodzīto, par viņa dzīvi, garīgo un politisko
mantojumu. Grāmatas izdošanu atbalstījuši Daugavas Vanagi Kanādā un
Gunāra Freimaņa ģimene.

Iznākusi Līvijas Dūmiņas grāmata “Artūra Skrastiņa Spogulija” 01.10.2020 12:09

Šogad nozīmīgās 100. jubilejas kārta ir pienākusi Dailes teātrim, kuru dibinājis leģendārais aktieris un režisors, romantiķis un skatuves fantasts Eduards Smiļģis. Šīs izcilās teātra personības radošos imperatīvus – tādus kā patiesīgums un vienkāršība, emocionalitāte un spilgta forma, skaistums un idejiska mērķtiecība – dailēnieši arvien ir turējuši godā. Starp viņiem ir arī aktieris, kuru nešauboties var saukt par Smiļģa māksliniecisko principu iemiesotāju mūsdienās un kuram 25. darba sezonā apjomīgu grāmatu “Artūra Skrastiņa Spogulija” veltījusi teātra kritiķe Līvija Dūmiņa.

"Dienas Grāmata" jaunums - Tamāra Horiha Zerņa "MEITIŅA" 01.10.2020 10:15

Šī grāmata ir par mīlestību, lai arī tajā nav neviena vārda, kas sāktos ar “mīl...”. Un tā ir par maģiju — nevis to glīto, no televizoru ekrāniem tirgoto, bet gan par īstu maģiju, kas nāk no dzimtas un saknēm, kad tu ar galvu pa priekšu ienirsti Aizmūžu Okeānā un iznirsti no tā ar zivi zobos. Un vēl — par drosmi. Par beznosacījumu drosmi atrast savējo, pazīt to, ieķerties ar rokām un kājām un nevienam neatdot. Savas mājas, savu dzimteni, savu sirdi, savas tiesības staigāt ar augsti paceltu galvu.

Viedoklis: jāsoda autoratlīdzību negodprātīgie izmantotāji, nevis visa kultūras nozare 28.09.2020 15:08

Publicējam Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas medijos izplatīto viedokli par Finanšu ministrijas piedāvātajām izmaiņām autoratlīdzībām:

Latviešu valodā izdots Jusi Adlera-Olsena jaunais romāns "Upuris 2117" 28.09.2020 14:19

“Upuris 2117” ir astotā grāmata sērijā par Q nodaļas un Karla Merka izmeklētajām lietām un, šķiet, šimbrīžam pati spraigākā no Jusi Adlera-Olsena romānu cikla. Notikumu epicentrā savijas tik daudzu cilvēku likteņi tik daudzās valstīs, ka spriedze ir teju neatslābstoša, turklāt viss notiekošais ir aktuāls un nopietnas pārdomas raisošs.

Jaunas latviešu rakstnieces pirmais stāstu krājums "Piepildīts" 24.09.2020 15:12

Vinetas Trimalnieces pirmā grāmata – stāstu krājums “Piepildīts” – ir pārsteigums. Pirmām kārtām jau tāpēc, ka autore raksta par sirmgalvjiem (un ne tikai) – pansionāta iemītniekiem. Turklāt raksta ar jaunam cilvēkam neparastu iejūtību un pārsteidzoši dziļu dzīves izpratni, kuru guvusi, pati strādājot pansionātā un slimnīcā.

Zudušās saiknes - brīnišķīgs pētījums ikvienam no mums 21.09.2020 13:24

Apgāds “Zvaigzne ABC” laidis klajā Džoana Hari grāmatu “Zudušās saiknes”, par kuru cildinoši izteikušies Eltons Džons, Hilarija Klintone un Mets Heigs. Šī grāmata ir izcila, dzīvi mainoša, rosinoša un provocējoša!

Latviešu valodā iznācis jaunais Mārgaretas Atvudas romāns "Liecinieces" 17.09.2020 13:10

Jaunais kanādiešu rakstnieces Mārgaretas Atvudas romāns “Liecinieces” nu lasāms arī latviešu valodā. Spoža, asa un humorpilna satīra par cilvēka dabu – turpinājums pasaulslavenajam darbam “Kalpones stāsts” (Handmaid's Tale, 1985). Sarakstīta Mārgaretas Atvudas neatkārtojamā stilā, šī ir grāmata, kuru lasīt ir tīra bauda. Bauda un bažas vienlaikus, protams. Kā jau var spriest pēc nosaukuma, “Liecinieces” rakstītas kā vairāku sieviešu liecības par Gileādā piedzīvoto. “Vēsture neatkārtojas, toties rīmējas,” raksta Mārgareta Atvuda un caur romāna varoņu slēptākajām domām rāda viņu rīcības motīvus.

“Disidents” – izdota Viļa Selecka grāmata par Intu Cālīti 11.09.2020 09:53


Jauniznākušās rakstnieka un publicista Viļa Selecka grāmatas “Disidents” galvenais varonis ir Ints Cālītis. Tāpat kā grāmatas autors vēsturnieks, pedagogs, žurnālists un rakstnieks Vilis Seleckis, arī Ints Cālītis bija Latvijas Republikas Augstākās Padomes deputāts. Abi 1990. gada 4. maijā balsoja par Latvijas neatkarību. Taču Inta Cālīša cīņa par to sākusies daudz agrāk. Ne velti padomju režīms viņu trīsreiz sēdināja cietumā, pakļāva necilvēcīgiem apstākļiem, taču neuzveica.

Pieejams izdevums “Rīga - manas mājas. Rokasgrāmata atgriežoties uz dzīvi Rīgā” 11.09.2020 08:50

Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments laidis klajā izdevumu “Rīga - manas mājas. Rokasgrāmata atgriežoties uz dzīvi Rīgā”, kurā apkopota informācija, kas sniegs atbalstu remigrantiem, atgriežoties uz dzīvi Rīgas pilsētā. Izdevuma digitālā versija četrās valodās pieejama tīmekļa vietnē integracija.riga.lv

Iedvesmai pieaugušām dumpiniecēm – “Sievietes, par kurām domāju naktīs” 08.09.2020 14:35

Latviešu valodā iznākusi somu rakstnieces un publicistes Mias Kankimeki grāmata “Sievietes, par kurām domāju naktīs”. “Bezmiega naktīs, kad dzīve šķiet izsista no sliedēm, es vācu ap sevi neredzamu vēsturisku sieviešu gvardi – sargeņģeļus, kas izgaismos ceļa turpinājumu. Šo nakts sieviešu dzīve nav bijusi parasta. Viņas pārkāpa robežas un darīja to, ko neviens no viņām negaidīja. Daudzas bija mākslinieces un rakstnieces, vairumam nebija ģimenes un bērnu, viņu attiecības ar vīriešiem neatbilda vispārpieņemtiem standartiem. Tomēr viņas visas sekoja savam aicinājumam un ceļu izvēlējās pašas,” par savas grāmatas varonēm saka Mia Kankimeki. Viņa raksta par dažādos laikmetos un dažādās pasaules vietās dzīvojušām sievietēm, kuras darījušas tādas lietas, ko konkrētajos apstākļos – laikā, pasaules malā, ekonomiskajā situācijā – sievietēm nebija pieņemts darīt.

Netradicionāls Ziedonis jauno mākslinieku izpildījumā Dzejas dienas koncertā “NE|ATSTĀJ MANI” 03.09.2020 15:41

13. septembrī plkst. 18.00 RTKMC “Mazā Ģilde” norisināsies Dzejas dienu koncerts “NE|ATSTĀJ MANI”, kurā uzstāsies jaunie mūziķi – komponists un pianists Elvis Artūrs Lintiņš, kontrabasists Staņislavs Judins un bundzinieks Pēteris Žīle. Elvja Artūra Lintiņa radītas oriģinālkompozīcijas piešķirs jaunu skanējumu Imanta Ziedoņa dzejai un epifānijām, ko izpildīs aktieri Gustavs Melbārdis un Toms Kursītis.

Traki bagātie aziāti 02.09.2020 13:40

Grāmata, kuras slava sasniegusi teju vistālākos pasaules nostūrus – ir redzēta romantiskā filma, lasīts par triloģijas autoru Kevinu Kvanu (Kevin Kwan) un viņa ģimeni, vērots grāmatas fenomens visā pasaulē, sasniedzot visvairāk pārdoto grāmatu TOP10 virsotnes ne vien Āzijā un ASV, bet arī daudzās Eiropas valstīs – tā ir triloģija, kura sākas ar romānu “Traki bagātie aziāti”.

Mazie mīlulīši - psiholoģisks trilleris, kuru grūti nolikt malā 27.08.2020 12:16

Seni tautas nostāsti valdījuši pār cilvēku prātiem gadsimtiem ilgi, vēstot gan par feju nolaupītiem pieaugušajiem, gan samainītiem bērniem. Mūsdienās šķiet, ka šīs senās pasakas varētu biedēt vien mazus bērnus vasaras nometnēs… ja vien negadās tā, kā Lorēnai.

Izdots Ilzes Lāces stāstu krājums 25.08.2020 22:07

Ilzes Lāces (Verhaeghes) attiecības ar literatūru ir veidojušās daudzpusīgas un neparastas. Jau bērnībā nebūt ne viegla nasta bija apziņa, ka topošā autore ir slavenā rakstnieka Viļa Lāča mazmeita. Kaut rakstniece pēc izglītības ir juriste, viņas darba gaitas lielākoties bijušas saistītas ar grāmatām, strādājot par redaktori dažādos apgādos.

Izdota jauna grāmata pusaudžiem "Brālis" 24.08.2020 14:47

Flāmu autors Barts Mūjārts (Bart Moeyaert) pavisam neilgu laiku pēc savas grāmatas “Tagad visus sauc Sorry” (latviešu valodā izdevis apgāds “Pētergailis”, 2019) publicēšanas, ieguva 2019. Gada Astridas Lindgrēnes piemiņas balvu (ALMA). Tā ir visprestižākā literārā balva, kas literārajās aprindās pazīstama arī kā Nobela prēmija jaunatnes literatūrā. 480 000 eiro lielās balvas ieguvēju,klātesot nominantiem un Astridas Lindgrēnes žūrijas pārstāvjiem,pasludināja Boloņas bērnu grāmatu izstādē Itālijā, kur notika arī tiešraides pieslēgums Stokholmai, kas ir balvas mītnes vieta.Astrīdas Lindgrēnes piemiņas balva (ALMA) tika izveidota 2002. gadā par godu togad mūžībā aigājušajai leģendārajai zviedru autorei Astrīdai Lindgrēnei.

101. dzimšanas dienā apmeklētājus gaidīs visā LNB ēkā 20.08.2020 11:44

29. augustā, atzīmējot savu 101. dzimšanas dienu, Latvijas Nacionālā bibliotēka pēc vairāk nekā 160 dienu darba ierobežotos apstākļos atkal visos stāvos uzņems apmeklētājus klātienē! Dienas laikā no plkst. 10.00 līdz 17.00 ikviens ir aicināts izstaigāt Gaismas pils ēku (veselības un sociālās distancēšanās nolūkos – izmantojot arī kāpnes), aplūkot septiņas izstādes un baudīt Rīgas panorāmu no kores (11. stāvā). Atvērta būs arī vegānā kafejnīca “Divi Raiņi” un grāmatu, suvenīru un dizaina lietu veikals “Draugu telpa”, savukārt Klientu apkalpošanas centrā varēs izgatavot LNB lasītāja karti. Laipni gaidīts ikkatrs interesents un pilsētas viesis!

Tapis romāns "Kaķu vārdotāja" par sievieti labākajos gados un viņas melno Runco 17.08.2020 11:47

Rakstnieka darbs nav vienkāršs, bet rakstīt divatā – lielākajai daļai lasītāju nepavisam nav saprotams, kā to var paveikt. Tomēr autori Maija Pohodņeva un Modris Pelsis tandēmā strādā jau divdesmit gadu, turklāt viņu sarakstīto grāmatu klāsts ir gan bagātīgs, gan daudzpusīgs. Daudzi lasītāji jau iecienījuši spraigo trilleru sēriju par bijušā policijas kapteiņa Andra un profesionālas algotnes Annas piedzīvojumiem, kurā iznākuši jau četri darbi – “Nedzeniet pēdas snaiperim”, “Tumsas inversija”, “Naida simetrija” un “Prāgas pastkartes”. Pagājušajā gadā autori pārsteidza ar pavisam citā žanrā tapušu darbu – dokumentālu grāmatu “Aliansē pret vēzi”, kurā izstāstīts neparasts un personiski izdzīvots stāsts par cīņu ar audzēju.

Iznākusi jauna grāmata bērniem: Juris Zvirgzdiņš "Tobiass un Rakstnieks" 16.08.2020 12:19

Grāmata “Tobiass un Rakstnieks” top autoram nozīmīgā laikā – 2020.gadā Juris Zvirgzdiņš iegūst Mūža balvu Latvijas literatūrā. Un tā nav tikai sakritība – ar šo grāmatu rakstnieks paver noslēpumaino teksta radīšanas plīvuri, atklājot, ka viņa visslavenākais grāmatu varonis Tobiass vienmēr ir autora prātā aktīvi līdzdarbojoties jaunu grāmatu sižetos. Izdevniecības Pētergailis grāmatu plauktos Jura Zvirgzdiņa grāmatu skaits ar Tobiasa tēlu sniedzas padsmit skaitļos.

Izdota Lorāna Gunela jaunā grāmata “Diena, kurā es iemācījos dzīvot” 14.08.2020 09:10

Franču rakstnieka Lorāna Gunela jaunā grāmata “Diena, kurā es iemācījos dzīvot” nāk kā atgādinājums: īstā dzīve risinās šeit un tagad, un tā ir jādzīvo ar pilnu krūti! Šis lieliskais un daudzslāņainais romāns, kura sižets balstīts uz reāliem zinātniskiem pētījumiem, mūsu eksistenci un attiecības ar citiem cilvēkiem ļaus saskatīt gluži citā gaismā un ienesīs ikviena dzīvē svaigas vēsmas.

Latvijas izdevēji aicina iepazīt Rīgu un tās vērtības 10.08.2020 15:54

Ikgadējos Rīgas Svētkos 15. augustā Latvijas Grāmatizdevēju asociācija aicina rīdziniekus un tās viesus piedalīties pastaigā “Kultūras kanona vērtības Rīgā”. Palūkojoties apkārt Rīgas pilsētvidē, mēs redzam ierastas ēkas, ielas, objektus, taču uzzinot konkrētu vietu stāstus, tās kļūst mums tuvākas. Ar laiku ieraugām, ka daudz kas ir savstarpēji saistīts, tas māca mūs domāt kopsakarībās.

Apgāds “Mansards” izdod Aivara Strangas grāmatu “Latvijas un Padomju Krievijas miera līgums 1920. gada 11. augustā” 10.08.2020 15:51

1920. gada 11. augustā noslēgtais miera līgums tiek vērtēts kā viens no nozīmīgākajiem līgumiem gan jaunās Latvijas valsts pirmajos gados, gan Latvijas vēsturē kopumā – arī pēc simt gadiem. Tas ir līgums, kurā “.. Krievija bez ierunām atzīst Latvijas valsts neatkarību, patstāvību un suverenitāti un labprātīgi un uz mūžīgiem laikiem atsakās no visām suverēnām tiesībām, kuras piederēja Krievijai attiecībā uz Latvijas tautu un zemi ..”. Profesors Aivars Stranga sniedz analītisku vēsturiskās situācijas izvērtējumu, tas ir viegli lasāms un elegantu salīdzinājumu, trāpīgu aprakstu un paradoksu piepildīts. Grāmatā aptverto vēstures periodu raksturo tās apakšvirsraksts – Latvijas un Padomju Krievijas (PSRS) attiecības 1919.–1925. gadā.

Pēc mēneša sāksies starptautiskais dzejas festivāls “Dzejas dienas 2020” 06.08.2020 17:37

No 4. līdz 13. septembrim Rīgā un citur Latvijā norisināsies ikgadējais starptautiskais dzejas festivāls "Dzejas dienas". Savukārt šomēnes – līdz 14. augustam – iespējams pieteikt dzejoļu krājumus Dzejas dienu balvai.

Nākusi klajā Kaspara Zaviļeiska otrā grāmata “Pilnīgs Šahs” 06.08.2020 16:38

Augusta sākumā izdota mūzikas žurnālista, kultūras projektu redaktora un nu jau arī rakstnieka Kaspara Zaviļeiska otrā grāmata “Pilnīgs Šahs”. Literārs garstāsts par gadu tūkstošu miju. Par jaunu ēru. Jaunām sajūtām. Seksu, narkotikām un rokenrolu pret mīlestību, studiju gadu reibumu un alkām pēc nepiepildāma miera dvēselē.

Iznācis Gunta Eņģeļa debijas romāns “Koncerts vectēva pagalmā” 27.07.2020 13:18

Guntis Eņģelis ar romānu “Koncerts vectēva pagalmā” ir uzdrošinājies iekarot to literatūras perifēriju, kuru veido tā sauktā “ironiskā proza”. Šajā žanrā tapuši vairāki lieliski darbi – Miervalda Birzes “Rozā zilonis” vai ne tik senais TR Notāra “Pelēkzils uz rozā”. Atšķirībā no abiem piesauktajiem darbiem, kuriem raksturīga paradoksāla, griezīga, pat groteska satīra, G. Eņģeļa romāns rakstīts visnotaļ draudzīgi zobgalīgā manierē.
Šo ceturtdien, 30. jūlijā no pulksten 12.00 līdz 14.00 Rīgā, jaunajā Zvaigznes pop up grāmatnīcā Blaumaņa ielā 5A norisināsies autogrāfu stunda ar rakstnieku Gunti Eņģeli.

Iznākusi jauna Alesandro Bariko grāmata 22.07.2020 12:05

Alesandro Bariko vārds latviešu lasītājam saistās ar brīnumskaistu, izcilu prozu – “Misters Gvins”, “Jaunā Līgava”, “Zīds” un daudzi citi romāni definējuši šī autora nozīmīgumu mūsdienu literatūras pasaulē. Taču tikko iznākusī A. Bariko grāmata “Spēle” (“The Game”) ir populārzinātnisks apcerējums par to, kā mainoties tehnoloģijām ir mainījusies mūsdienu pasaule.

Noslēdzies šī gada pēdējais atbalsta konkurss Latvijas literatūras tulkošanai un izdošanai ārvalstīs 21.07.2020 14:12

Noslēdzies šī gada pēdējais atbalsta konkurss Latvijas literatūras tulkošanai un izdošanai ārvalstīs. 16. jūlijā noslēdzās šī gada otrais un arī pēdējais platformas “Latvian Literature” izsludinātais konkurss par atbalsta piešķiršanu Latvijas literatūras tulkošanai un izdošanai ārvalstīs. Konkursā tika lemts par atbalstu 23 darbu tulkošanai un 23 darbu izdošanai ārvalstīs.

"Dienas Grāmata" izdod "VĪRU LIETAS" 21.07.2020 14:08

Ja man būtu jānosauc viena latviešu grāmata, kurā trāpīgi raksturoti modernās inteliģences pārdzīvojumi, es tūlīt pat iedomātos par “Vīru lietām”. Tas ir dziļi personisks, nesaudzīgs un nepiedienīgs grupas portrets, kura galvenie varoņi – izmisuši un apmaldījušies domātāji – tā vien izstaro mūsdienās labi pazīstamo lielpilsētas vientulību. Taču sadzīviskās ainas ir tikai neliela daļa no Ilzes Jansones radītās pasaules. Zem vienmuļajām ikdienas rūpēm slēpjas daudz dziļāki teoloģiski un filozofiski slāņi, kuru interpretācija vienmēr paliek lasītāja ziņā. Bet, ja runājam līdzībās (un šai grāmatai tas piestāv daudz labāk), Ilze Jansone ir viena no tām retajām latviešu rakstniecēm, kas godprātīgi cenšas saskatīt Visuma uzbūvi zāles stiebrā. Svens Kuzmins

Miris rakstnieks Pauls Bankovskis 12.07.2020 20:31

Latvijas mediji ziņo, ka svētdien, 12. jūlijā savās mājās mūžībā aizgājis rakstnieks, publicists Pauls Bankovskis (1973-2020). Dzimis 1973. gadā Cēsīs. Pirmās literārās publikācijas bijušas 1993. gadā. Bankovskis divreiz godalgots žurnāla "Karogs" un Raimonda Gerkena romānu konkursā (1996. gadā par romānu "Laiku grāmata", 2002. gadā par romānu "Misters Latvija"). Par grāmatu "Mazgalvīši spēlē mājās" 2008. gadā viņš saņēma Jāņa Baltvilka balvu.

Nākamā lapa