epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Latvija piedalās starptautiskajā Leipcigas grāmatu tirgū 24.03.2017 11:34

No 23. līdz 26. martam Latvija piedalās starptautiskajā Leipcigas grāmatu tirgū (Leipziger Buchmesse) ar nacionālo grāmatniecības un literatūras stendu. Grāmatu tirgus laikā notiks rakstnieka Ulda Daugaviņa un mākslinieces Māras Viškas kopīgi veidotās pasaku pavārgrāmatas lasījumi vācu valodā.

Izdevniecībā “Neputns” klajā nāk Jāņa Rokpeļņa romāns“Muzejs” 23.03.2017 11:15

“Šis nav nedz stingri dokumentāls, nedz arī autobiogrāfisks darbs. Galvenie varoņi sacerēti. Romāna darbība norisinās gan 20. gadsimta septiņdesmito gadu pirmajā pusē, gan 21. gadsimta tā dēvētajos liesajos gados,” tā romāna “Muzejs” autors dzejnieks unesejists Jānis Rokpelnis.

ROMANTISKS LATVIEŠU DETEKTĪVROMĀNS 23.03.2017 11:12

Pēc vairākiem gadu desmitiem, kad latviešu detektīvromāna žanrs stabili turējās uz rakstnieku vīriešu pleciem, – daudzus darbus šajā jomā radīja Andris Kolbergs, Jānis Ivars Stradiņš, Anatols Imermanis un citi, – pēdējo gadu laikā šķiet, ka latviešu detektīvromāns pamazām pāriet autoru sieviešu rokās. Sieviešu detektīvromānus nereti mēdz populāri dēvēt par “dāmu detektīviem”, taču tas būtu pārāk virspusīgs apzīmējums: latviešu autores rada gan vieglus un ironiskus darbus, gan romānus ar visai skarbu tematiku, un to popularitāte liecina, ka arī lasītāji šos darbus novērtē atzinīgi.

Rīgas Vilkaču piedzīvojumi turpinās 20.03.2017 16:59

Liela daļa vērīgāko lasītāju būs pamanījuši, ka fantāzijas žanra oriģināldarbi latviešu valodā jau pēdējos piecus sešus gadus vairs nav nekāds retums – tiek regulāri izdoti gan romāni, gan stāstu krājumi, kuru autori ir ļāvuši vaļu iztēlei, radīdami jaunas un neparastas pasaules, iepazīstinādami lasītāju ar mītiskām būtnēm un ļaujot piedalīties aizraujošos maģiskos piedzīvojumos.

Apgāds “Jumava” izdevis Vēsmas Kokles -Līviņas dzejoļu krājumu “Dzīve mirkļu mainībā” 20.03.2017 16:57

Apgādā “Jumava” izdots jaunākais pieredzes bagātās auotres Vēsmas Kokles-Līviņas dzejoļu krājums “Dzīve mirkļu mainībā”.

Apgādā “Jumava” izdots skandināvu detektīvs “Pūce vienmēr medī naktī” 20.03.2017 16:55

Apgāds “Jumava” nodod lasītājiem jauno Samela Bjorka skandināvu detektīvu “Pūce vienmēr medī naktī”.“Pūce vienmēr medī naktī” ir otrā grāmata sērijā par Holgeru Munku un Mīu Krīgeri. Samuela Bjorka meistardarbs izdots 23 valstīs un kļuvis par starptautisku bestselleru, kas pielīdzināms Kamillas Lekbergas darbiem.

Apgādā “Jumava” izdots jaunākais Arnolda Auziņa darbs “Pūcei aste noziedēja” 20.03.2017 16:53

Agāds “Jumava” laidis klajā pazīstamā rakstnieka un publicista jaunāko romānu “Pūcei aste noziedēja”.Arnolds Auziņš — rakstinieks un publicists, kura pirmais dzejolis publicēts 1957. gadā. Darbojies dažādos žanros un rakstījis gan bērniem, gan pieaugušajiem. Lielu daļu no sava radošā mūža veltījis publicistikai, sarakstīdams piecas vēsturiska satura grāmatas. Neviens no mūsdienu latviešu rakstniekiem nav sacerējis tik daudz anekdošu — gan par politiķiem, gan par rakstniekiem, kas sakopotas 7 grāmatās.

Ūlavs, Nesbē un asinis sniegā 20.03.2017 14:56

Vienlaikus iznākuši divi slavenā norvēģu rakstnieka Jū Nesbē darbi: pavisam jauns romāns “Asinis sniegā” un atkārtotā izdevumā trešais Harija Hola cikla romāns “Sarkankrūtītis”.“Asinis sniegā” lasītājiem atklās jaunu šķautni Jū Nesbē rakstnieka daiļradē. Lai gan tas ir kriminālromāns un bagāts ar asiem sižeta pavērsieniem, vienlaikus “Asinis sniegā” ir poētisks un ironisks dēku stāsts. Tā galvenais varonis ir Ūlavs, vīrs, kurš, kā pats atzīst, nevar nodarboties ar banku aplaupīšanu vai auto aizdzīšanu. Arī labs suteners no viņa neiznāk. Ūlavs ir izcils tikai vienā profesijā – viņš ir algots slepkava. Kad pelni iztiku, nogalinot cilvēkus, ir diezgan grūti ar kādu nodibināt tuvas attiecības. Tomēr beidzot Ūlavs ir saticis savu sapņu sievieti. Tiesa, līdz ar to radušās divas pamatīgas problēmas. Pirmkārt, viņa ir bosa sieva. Un, otrkārt, – Ūlavs tikko ir saņēmis uzdevumu viņu nogalināt...

Klāss Vāvere piedāvā grāmatas audiopielikumu “Šūpuļdziesmu radio” 16.03.2017 12:17

Klāss Vāvere Spotify krātuvē publiskojis audioprogrammu “Šūpuļdziesmu radio” ar mūziku, kas iedvesmojusi viņa nesen izdoto grāmatu “Šūpuļdziesmas pieaugušajiem”. Tajā ietilpst 333 skaņdarbi no 29 klasiskiem roka, popa un džeza albumiem, kam bijusi liela nozīme vairāku paaudžu un paša K. Vāveres dzīvē – grāmatas ievadā tie raksturoti kā “Dzīves mirkļi no ABBA līdz Ziggy Stardust”.

Izdevniecībai Pētergailis jauna bērnu grāmata - Īsi stāstiņi par ŠO un TO 13.03.2017 23:31

Izdevniecība “Pētergailis” un Lietuvas bērnu literatūras “karalis” Ķēstutis Kasparavičs piedāvā - stāstu krājums bērniem “Par ŠO un TO”, kas turpina iepriekšējo grāmatu sēriju, kurā iznākušas grāmatas
“ Īsi stāstiņi PAR LIETĀM” un “Īsi stāstiņi PAR DZĪVNIEKIEM”. (autora ilustrācijas, no lietuviešu valodas tulkojusi Indra Brūvere)

Izdots latviešu klasiķa J. Jaunsudrabiņa garstāsts “Vēja ziedi” 13.03.2017 23:27

Apgāds “Jumava” izdevis latviešu klasiķa Jāņa Jaunsudrabiņa garstāstu “Vēja ziedi”.

Ilustrēta Murakami pasaka lielajiem 13.03.2017 23:23

Grāmatnīcu plauktus papildinājusi jauna pazīstamā japāņu rakstnieka Haruki Murakami grāmata “Savādā bibliotēka”. Tā ir pirmā Haruki Murakami grāmata ar bagātīgām ilustrācijām un pirmā pasaka – tomēr esiet uzmanīgi! Pasaka galvenokārt domāta nobriedušiem prātiem – jebkurā vecumā, tomēr jaunākiem par 14 jādod to lasīt tikai īpašos gadījumos. Kāpēc pasakas darbība norisinās bibliotēkā? Ļoti vienkārši – kā atzīst galvenais varonis, “ja es kaut ko nezināju, tad gāju uz bibliotēku noskaidrot, tā es no mazām dienām biju audzināts.” Un piedzīvojums sākas – jo kur gan citur, ja ne bibliotēkā, ir atrodamas visas cilvēces bailes, dusmas, bēdas – un arī cerības, mīlestība un drosme.

Izdots Gunāra Priedes kopoto rakstu 5. sējums 09.03.2017 21:35

Apgādā “Jumava” izdots Gunāra Priedes kopoto rakstu 5. sējums Ievas Strukas sakārtojumā.
“Šis sējums apkopo laika periodu no 1987. līdz 2000. gadam, kad Gunārs Priede aiziet mūžībā.
Tas ir īpašs laika posms Latvijas ― un ne tikai ― vēsturē. Laiks, kurš ir spēcīgāks par indivīdu. Laiks, kurš atnes brīvību. Laiks, kurš, no vienas puses, visu izkristalizē, jo tie, kas nav ar mums, ir pret mums, no otras – sajauc kopā, jo daudzi no skaļu vārdu runātājiem dažus gadus vēlāk izrādīsies neizturam pārbaudi ar varu un naudu.

Ceļojumu sērijā “aiz apvāršņa” izdota jaunākā grāmata “Ceļi un cilvēki” 09.03.2017 21:33

Apgāds “Jumava” lasītāju iecienītajā sērijā “aiz apvāršņa” laidis klajā Jura Lorenca grāmatu “Ceļi un cilvēki”. Juris Lorencs - kaislīgs ceļotājs, žurnālists un rakstnieks, vairāku grāmatu autors.

Izdota armēņu autores Narinē Abgarjanas bēnības atmiņu grāmata “Maņuņa” 09.03.2017 21:30

Apgādā “Jumava” izdota armēņu autores Narinē Abgarjanas bērnības atmiņu grāmata “Maņuņa”.

Apgāds „Mansards” izdod pašizaugsmes piedzīvojuma stāstu „Nebaidies / Don’t Be Scared” 09.03.2017 12:09

Grāmatas autors Āris Birze (1989) dzimis Kuldīgā. Pametot augstākās izglītības studijas, nonāk Vācijā, strādā un apgūst vācu valodu, paralēli pievēršas pašizaugsmes literatūrai. Tā viņam palīdzēja īstenot nākotnes plānus, to vidū: TV raidījumu montēšana, piedzīvojumu meklēšana un filmēšana Indijā un Nepālā, grāmatas sarakstīšana.

Latviešu-itāļu valodas vārdnīca 09.03.2017 11:52

Izdevumā ir ap 20 000 pamatvārdu un vārdkopu. Tā domāta cilvēkiem, kas lieto itāļu valodu ikdienas situācijās un vēlas papildināt savas zināšanas.

Rotaļīgi pasaku dzejoļi bērniem – Daces Lasenbergas “Pieci kaķi, trīs peles un vēl viskautkas...” 09.03.2017 11:48

Grāmatiņā apkopotas 10 Daces Lasenbergas ritmiskās pasakas ar pašas autores ilustrācijām.

Par kalniem un cilvēkiem 06.03.2017 22:17

Apcerīga un skaista grāmata Silvijas Brices tulkojumā dodas pie latviešu lasītājiem – austriešu rakstnieka Roberta Zētālera daudzām godalgām apbalvotais romāns “Viss mūžs”. Nelielā formāta darbs uzrunās tos lasītājus, kas grāmatās meklē ko vairāk par izklaidi – Zētālera radītais Andreass Egers ir kalnietis, stiprs vīrs, lēns un pamatīgs. Dzimtajā ielejā viņš pazīst ik zemes pēdu un kalna virsotni. Mazajā kalnu ciematā ir viņa mājas, viņa dzīves un esības pamats, te rodama viņa eksistences dziļākā jēga. Andreasam Egeram ir attiecības ar kalniem un pļavām, ar savu mazo namiņu un pāris cilvēkiem. Vārdus viņš izmanto tikai lielas nepieciešamības gadījumā, iespējams, tāpēc, ka tiem ir tendence radīt nepatikšanas. Pat mīlestībā Andreass atzīstas ar apkārtējās ainavas palīdzību, saulrietā iededzot ugunis ar mīļotās vārdu pāri visai ielejai.

KAISLĪBAS TURPINĀS ROMĀNU SĒRIJAS AFTER 3. DAĻĀ 06.03.2017 20:08

Pēdējo gadu jauniešu literatūrā vērojama savdabīga tendence – autori arvien biežāk izvēlas savus darbus rakstīt turpinājumos, radot vairs ne tikai vienu atsevišķu romānu, bet triloģiju, tetraloģiju, utt. Lasītājiem tas sagādā gan papildu prieku, jo nav tik drīz jāšķiras no iemīļotajiem varoņiem, gan pārdzīvojumus, bieži vien nepacietīgi cenšoties sagaidīt sērijas nākamo daļu, kas reizēm neiznāk tik ātri, kā gribētos. Taču situācija, kad lasītāji patiešām vairs nespēj nociesties un apber izdevniecību ar jautājumiem par turpinājuma laišanu klajā, nemaz nav tik bieža parādība.

Apgāds „Mansards” izdod Hasso Krulla dzejoļu krājumu “Kad akmeņi vēl bija mīksti” 06.03.2017 19:03

Dzejnieks Haso Krulls (Hasso Krull, dzimis 1964. gadā) ir viens no mūsdienu spilgtākajiem igauņu intelektuāļiem, plaša stilistiskā un poētiskā reģistra dzejnieks, lielisks savu domu un sajūtu improvizētājs, filozofisko un dzejas tekstu tulkotājs, vairāku dzejoļu un eseju krājumu autors, kurš ir saņēmis vairākas Igaunijas valsts prēmijas un 2005. gadā ieguvis Baltijas Asamblejas balvu.

15. reizi notiks Nacionālās bibliotēkas “Lielie lasīšanas svētki” 06.03.2017 13:18

Sestdien, 11. martā, plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē jau 15. reizi notiks „Lielie lasīšanas svētki” – lielākās lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2016” noslēguma pasākums. Tajā piedalīsies ap 800 žūrijas ekspertu – bērnu, jauniešu un pieaugušo, – pārstāvot bibliotēkas un skolas no visiem Latvijas novadiem un sveicot aizvadītā gada iecienītāko grāmatu autorus, ilustratorus, tulkotājus un izdevējus.

Izdevniecībā “Neputns” klajā nāk Jukas Rislaki grāmata par Albertu Kronenbergu 01.03.2017 23:35

Jukas Rislaki grāmata „Vilki, velni un vīri” veltīta mākslinieka, grāmatu ilustratora un autora Alberta Kronenberga (1887–1958) dzīvei un daiļradei. Ar Kronenberga radītajiem tēliem – Tuntuļu Jurīti, Jērādiņu, mazo ganiņu u. c. izaugusi ne viena vien paaudze. Grāmata būs patīkama atkalredzēšanās vai iepazīšanās, ar humora pilno mākslinieku un grāmatu autoru, kuram šogad atzīmējama 130 gadu jubileja.

Andris Kolbergs. Bise un kapakmens 01.03.2017 23:32

Andris Kolbergs latviešu literatūrā ir gluži vai universāla kategorija. Sakām – latviešu detektīvs, domājam – Andris Kolbergs. Sakām – Andris Kolbergs – domājam latviešu detektīvs. Kolbergs radīja latviešu detektīvu un nu jau gandrīz pusgadsimtu ir noturējis tā vadības grožus savās rokās. Taču Kolbergam ir arī citas ilggadīgas aizraušanās, kas publiskotas tiek vien atsevišķos gadījumos. Viena – dažādu vecu dzelžu kolekcionēšana, ko viņš dažā grāmatā jau apcerējis. Otra – medības. Tieši par tām stāstīts Kolberga jaunākajā grāmatā “Bise un kapakmens”.

Melnās ūdensrozes 01.03.2017 23:29

Dzelteni melnā trillera zīmīte uz apgāda Zvaigzne ABC izdoto grāmatu vākiem ir skaidrs apliecinājums – lasītāju gaida spriedzes romāns jeb trilleris. Tomēr, runājot par franču rakstnieka Mišela Bisī jauniznākušā romāna “Melnās ūdensrozes” žanrisko piederību, jāatzīst, ka tas (līdzīgi kā pirmais latviešu valodā izdotais Mišela Bisī darbs “Meklējot Spāri”) vienlīdz labi iederas gan trilleru, gan kriminālromānu kategorijā.

Klajā nāks grāmata „Ar ticību, cerību, mīlestību cauri gadu simtiem. Tukuma Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskās baznīcas un draudzes vēsture 16.–20. gadsimtā” 27.02.2017 12:31

Jūnija sākumā klajā nāks Dr.h.c.hist. Intas Dišleres grāmata „Ar ticību, cerību, mīlestību cauri gadu simtiem. Tukuma Sv. Trīsvienības evaņģēliski luteriskās baznīcas un draudzes vēsture 16.–20. gadsimtā”. Grāmatas vāku rotās izcilā Tukuma gleznotāja Anša Artuma gleznas „Tukuma luterāņu baznīca 1943” reprodukcija.

“Latvijas Grāmatu izstādē” īpaši gaidīti mazie lasītāji! 24.02.2017 16:21

No 24. līdz 26. februārim “Latvijas Grāmatu izstādē 2017” Ķīpsalā īpaši būs gaidīti ņiprie un cītīgie mazie lasītāji. Bērni aizraujošā veidā “Jautrajā lasītavā” varēs iepazīties ar grāmatu varoņiem un autoriem. Līdzās daudzveidīgajam grāmatu klāstam būs pieejamas dažādas attīstošas un izglītojošas lietas, intelektuālas spēles, kas veicina lasītprasmi, kā arī praktiski materiāli un idejas radošām nodarbēm.

RIHARDS BARGAIS PROVOCĒ ATKAL 24.02.2017 12:57

Dzejnieku un rakstnieku Rihardu Bargo pelnīti uzskata par vienu no spilgtākajām personībām mūsdienu latviešu literatūras ainavā. Daļai sabiedrības Bargā vārds nenoliedzami saistās pirmkārt ar kultūras dzīves skandāliem, kas pirms kāda laika saviļņoja sabiedrību. Savukārt citi uzteic autora spēju talantīgi un iejūtīgi attēlot sabiedrības marginālo pusi – jomas, no kurām daļa sabiedrības joprojām novēršas. Līdz šim visas autora grāmatas (dzejoļu krājumi “Mīļvārdiņi, “Labi” un īsprozas grāmata “Tenkas”) rosinājušas diskusijas gan radošajās aprindās, gan masu medijos, un arī jaunākais darbs “Plikie rukši” noteikti nebūs izņēmums.

Klajā nākusi unikāla grāmata par ērglēnu Durbertu “Brīnumola”. 24.02.2017 12:12

Apgāds “Jumava” laidis klajā unikālu izdevumu “Brīnumola”, par jūras ērgļa — Durberta — mazuļa gaitām, kas fiksētas ar video kameru, ievietotu ērgļa ligzdā.

„Latvijas Grāmatu izstādē” jaunums – „Rakstnieka viesistaba”! 22.02.2017 11:44

Lai bagātinātu „Latvijas Grāmatu izstādes 2017”, kas notiks no 24. līdz 26. februārim Ķīpsalā, kultūras programmu un apmeklētājiem būtu vēl lielākas iespējas tikties ar iemīļotiem rakstniekiem un kultūras darbiniekiem, šogad visi laipni gaidīti omulīgajā un viesmīlīgajā „Rakstnieka viesistabā”.

DIVU RAKSTNIEKU VĒSTULE LASĪTĀJAM 22.02.2017 10:45

“Vēstule var iepriecināt, vēstule var skumdināt, paretam gadās, ka vēstule iejaucas cilvēka liktenī, notikumi sāk vērpties pavisam citādi, nekā iepriekš gribēts, un mīlestībai basām kājām jāiet asām šķembām kaisīts ceļš,” tā jauniznākušā romāna “Vēstule” anotācijā raksta izcilā latviešu prozaiķe Māra Svīre. Taču uz grāmatas vāka redzami gan rakstnieces, gan viņas dzīvesbiedra, rakstnieka Vladimira Kaijaka vārdi. Vai abi autori, kuri vairāku gadu desmitu garumā radījuši neskaitāmus latviešu lasītāju iecienītus darbus, šoreiz pie romāna ir strādājuši kopīgi? Jā, “Vēstule” ir kopdarbs, taču šī kopdarba noteikumus diktējuši nevis viņi paši, bet gan liktenis.

Triloģijas “Zīmogs sarkanā vaskā” autoram jauns romāns 22.02.2017 09:52

Rakstnieks Jānis Lejiņš jau vairāk nekā desmit gadu ieņem goda vietu latviešu vēsturiskā romāna “slavas zālē”. Viņa triloģija “Zīmogs sarkanā vaskā” izpelnījās ne tikai plašu lasītāju atsaucību kā viens no visvairāk lasītajiem vēsturiskajiem darbiem latviešu literatūrā, bet arī virkni apbalvojumu. Bez ievērības nepalika arī rakstnieka nākamais romāns “Kamera obskura”, kurš saņēma Latvijas Televīzijas skatītāju balvu „Kilograms kultūras”. Populāri bijuši autora scenāriji televīzijas filmām, savulaik ticis izdots arī stāstu krājums, bet latviešu lasītāju sirdīs Jāņa Lejiņa vārdu ierakstījuši tieši vēsturiskie romāni.

“Latvijas Grāmatu izstādē 2017” varēs iepazīties ar Krievijā izdotu klasisko un mūsdienu literatūru 20.02.2017 13:59

No 24. līdz 26. februārim Rīga kļūs par grāmatu galvaspilsētu – Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā norisināsies “Latvijas Grāmatu izstāde 2017”. Šogad par izstādes viesu valsti ir kļuvusi Krievija, kas izstādes apmeklētājus iepazīstinās ar Krievijā izdotu klasisko un mūsdienu literatūru.

Atvērto siržu sarunas ar Akvelīnu Līvmani 20.02.2017 12:47

Aktrises un astroloģes Akvelīnas Līvmanes grāmata “Atvērto siržu sarunas” kopš iznākšanas jau iekļuvusi pirktāko grāmatu topos, bet publiskie grāmatas atvēršanas svētki un tikšanās ar autori notiks 26. februārī pulksten 11.00 “Latvijas Grāmatu Izstādē 2017”, kas norisināsies Izstāžu centrā Ķīpsala.

Latvijas Nacionālā bibliotēka izdevusi Kārļa Skalbes pasaku klausāmgrāmatu 17.02.2017 15:27

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) izdevusi savu pirmo klausāmgrāmatu – “Gaismas pils pasakas. Kārlis Skalbe” –, atklājot bibliotēkas daudzveidīgā krājuma bagātības un ievērojamu Latvijas kultūras personību radošo mantojumu. Ieraksts veikts LNB skaņu ierakstu studijā, un lomas ieskaņojuši bibliotēkas darbinieki.

Kā raudzīties uz pasauli 17.02.2017 15:24

Pēdējās desmitgadēs cilvēce ir pieredzējusi īstu vizuālo iespaidu eksploziju – mūsu dzīvi arvien vairāk piepilda dažādu izmēru ekrāni. Google Images, Instagram, Pinterest, videospēles, mākslas instalācijas… šī attēlu biežņa ir vienlaikus mulsinoša, atbrīvojoša un biedējoša, jo vērot jauno kultūras vizualitāti nebūt nav tas pats, kas to saprast. Šīs grāmatas nolūks ir ar piemēriem no mākslas, kultūras teorijas un mūsu ikdienas sniegt zinātkāriem nespeciālistiem pārskatu par to, kā vizuālie materiāli veido un iespaido mūsu dzīvi.

Starptautiskajā Londonas grāmatu tirgū latviešus prezentēs kā introvertu nāciju 17.02.2017 15:12

No 14. līdz 16. martam Latvija piedalīsies Starptautiskajā Londonas grāmatu tirgū (London Book Fair) ar nacionālo grāmatniecības un literatūras stendu, kā arī dažādiem tematiskiem pasākumiem. Gatavojoties 2018. gadam, kad Baltijas valstis svinēs savas simtgades un Londonas grāmatu tirgū būs goda viesu statusā, Latvija jau šogad sāk īpašu atpazīstamības kampaņu, kurā latvieši tiks prezentēti kā introvertu rakstnieku nācija.

ROMĀNS PAR CITĀDU KAISLĪBU 16.02.2017 15:11

Liekais svars! Džinsi, kurus vairs nevar aizpogāt, un mērlente, kura rāda nepavisam ne tos patīkamākos ciparus! Šķiet, šī ir problēma, ar kuru kādā dzīves brīdī sastapušies vismaz 90 procenti sieviešu, izņemot vienīgi tās, kurām daba dāvājusi apskaužamu vielmaiņu. Visām citām vismaz reizi dzīvē ir nācies pašķirstīt grāmatu, kuras nosaukumā ietverts vārds “diēta”, palūkoties uz pārtikas produkta iepakojumu, meklējot biedējošo vārdu “kalorijas”, vai ar apņēmīgu sejas izteiksmi un slepenu nopūtu izvilkt no skapja dziļākās atvilktnes sen nevalkāto sporta tērpu.

Iznākusi Narekas Grigora “Žēlabu grāmata” 16.02.2017 15:08

Apgāds “Jumava” laidis klajā armēnijas kultūras pamatvērtību – izdevumu, kas ir mājās katram armēnim, kas tiek nodots no paaudzes paaudzē – Narekas Grigora svētie raksti – “Žēlabu grāmata”.

Nākamā lapa

Dienas citāts vairāk

Kāda ir dzīve jēga? – To mēs nezinām.
Ja mēs zinātu, kāda ir dzīves jēga, tad mēs zinātu, kas īstenībā ir galvenais.

Bet jēga ir tajā pašā dzīvē! Precīzu atbildi mēs nezinām, bet ir svarīgi dzīvot skaisti. Dzīvot saistībā ar saviem pamatprincipiem. Gūt prieku. Dot prieku citiem. Izmantot šo laiku.

Īstenībā – skaista dzīve ir ļoti vienkārša dzīve!

/Aktrise Raimonda Vazdika/

Avots: EpadomiTV arhīvs

Aktuālie konkursi vairāk

Intervijas vairāk

Izrāžu videofragmenti vairāk