epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

“Neputna” sērijā “Studijas bibliotēka” iznāk grāmata par Maiju Kurševu 25.05.2017 16:26

Latvijas laikmetīgajai mākslai veltītajā sērijā “Studijas bibliotēka” grāmata par Maiju Kurševu – mākslinieci, kuras radošā darbība aptver sietspiedi, zīmējumu, animāciju, instalāciju, komiksus, zīnus, kolāžas, žurnālu “PopperPublishing”, “Rīgas Zīnu Festivālu” un pasniedzējas darbu Latvijas Mākslas akadēmijā. Grāmatas autors – Tomass Pārups. Dizains – Dita Pence

Zilonīte un Trusītis – pasakas labam miegam 24.05.2017 10:59

Apgādā Zvaigzne ABC iznākusi otra grāmata visneparastāko gulētejamo pasaku sērijā – “Zilonīte, kura ļoti gribēja aizmigt”. Ar ko neparastas gulētejamās pasakas? Šīs sērijas grāmatās autors iekļauj īpašas psiholoģiskās tehnikas un teksta uzbūvi, kas vedina bērnu nomierināties un dod norādi zemapziņai par vēlmi gulēt. Vecāki daudzās valstīs ir secinājuši, ka pēc grāmatas priekšā lasīšanas uzlabojies ne vien bērnu, bet arī pašu miegs. Psihologi, terapeiti un vecāki iesaka izmantot šo unikālo grāmatu, lai uzlabotu bērnu miega kvalitāti. Autors aicina Zilonītes un Trusīša stāstus papildināt un pārveidot tā, kā vispiemērotāk katram bērnam. Nevajagot to uztvert pārlieku burtiski, drīzāk gan vērot bērnu un adaptēt stāstu.

“Jumava” iznācis “Rīgas dārzu un parku ceļvedis” 23.05.2017 23:34

Apgāda “Jumava” ceļvežu sērijā izdots jauns papildinājums, proti, Baibas Pīras–Rezovskas un Anitras Toomas grāmata “Rīgas dārzu un parku ceļvedis”. Grāmata iznākusi sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”.

Izdots jauns darbs, kas aizrautīgi dokumentē humorīgus notikumus un personību izpausmes “Literārais ķēķis” 23.05.2017 23:30

Apgāds “Jumava” laidis klajā jaunāko latviešu autora Arnolda Auziņa grāmatu “Literārais ķēķis”. Arnolds Auziņš — rakstinieks un publicists, kura pirmais dzejolis publicēts 1957. gadā. Darbojies dažādos žanros un rakstījis gan bērniem, gan pieaugušajiem. Lielu daļu no sava radošā mūža veltījis publicistikai, sarakstīdams piecas vēsturiska satura grāmatas. Neviens no mūsdienu latviešu rakstniekiem nav sacerējis tik daudz anekdošu — gan par politiķiem, gan par rakstniekiem, kas sakopotas 7 grāmatās. Arnolds Auziņš gadu gadiem aizrautīgi dokumentē humorīgus notikumus un personību omulīgas izpausmes, tādējādi sasmīdinādams lasītājus.

Jāņa Rozes apgāds izdevis vācu rakstnieces, Jutas Rihteres, grāmatu bērniem un jauniešiem: „Tur aiz stacijas ir jūra” 23.05.2017 22:37

Ir arī labas dienas.Ar šādiem vārdiem sākas šis stāsts, kurā iepazīsiet zēnu, kuru dēvē par Devītnieku.Devītnieks vēlas tikt līdz jūrai, un, lai sagādātu naudu tālajam ceļojumam, viņš pārdod vienīgo, kas viņam pieder – savu sargeņģeli...

Iznāk grāmata “Kā rekrutēt veiksmīgāk”, kas atklāj sociālo portālu priekšrocības darba devējiem kandidātu uzrunāšanā 23.05.2017 22:31

Grāmatas autore Inga Daliba, profesionālās izaugsmes konsultante un rekrutiere, uzņēmēja, DarbaGuruvadītāja unblogere, grāmatu radījusi ar mērķi “palīdzēt uzņēmumiem atrast efektīvākos veidus kandidātu uzrunāšanā un atrast vispiemērotāko kandidātu”. Autores stāstījums balstās bagātā praktiskajā pieredzē, to papildina vizuālie materiāli. Grāmatas auditorija ir vidējo un mazo uzņēmumu vadītāji, personāla atlases speciālisti, darba meklētāji un karjeras veidotāji. Grāmata iznākusi apgādā“Mansards”, un 19. maijā norisinājās tās svinīgā atklāšana “Birojnīcā”.

LATVIETIS UN VIŅA HUMORS 23.05.2017 22:26

Mēdz uzskatīt, ka latviešiem ar humora izjūtu esot pavāji, un šī latviskā rakstura nopietnība esot saskatāma arī literatūrā, kurā cits aiz cita virknējoties nopietni, pat smagi teksti – vēsturiski romāni, problēmstāsti, smeldzīgas atmiņu lappuses. Tomēr ir daži autori, kas šo stereotipu veiksmīgi un bez mazākās piepūles apgāž – sākot jau ar humora klasiķi Andreju Skaili, kam nesen tika svinēta deviņdesmitā gadskārta un beidzot ar jaunāko atklājumu latviešu humoristiskās prozas jomā – Lauri Vanagu, kurš parakstās kā TR (Tizleņu Reģistra) Notārs un kuram šopavasar klajā nāk jau otrā grāmata – ironiskais romāns “Pelēkzils uz rozā”, ko laiž klajā Apgāds Zvaigzne ABC.

Izdevniecība “Neputns” izdod E. E. Kamingsa bilingvālo dzejas izlasi “Pavasara virpulis / SpringtimeCircling” 23.05.2017 22:21

Edvards EstlinsKamingss (EdwardEstlinCummings, 1894—1962) ir viens no ievērojamākajiem 20. gs. amerikāņu dzejniekiem,viņa dzejas izlase “Pavasara virpulis / SpringtimeCircling” izdota “Neputna” bilingvālajā samta dzejas sērijā. Sastādītāji Ingmāra Balode un Kristaps Vecgrāvis izlasē iekļāvuši Jāņa Elsberga, AinasKraujietes, Jāņa Krēsliņa, Aivara Maizīša, Viktora Kalniņa un savus atdzejojumus. Izlases redaktors – Jānis Elsbergs, sērijas dizaina autore – Anna Aizsilniece.

Socioloģijas doktores Dagmāras Beitneres publiskā lekcija SAPRAST UN PIEDERĒT. KAM? un grāmatas SAPRAST UN PIEDERĒT atvēršanas svētki 19.05.2017 14:39

Grāmatu apgāds “Madris” š.g. 25. maijā RLB Līgo zālē plkst 17.30 rīko socioloģijas doktores Dagmāras Beitneres publisko lekciju SAPRAST UN PIEDERĒT. KAM? un grāmatas SAPRAST UN PIEDERĒT Dažas refleksijas par pašizpratni un stāstu vēstījumiem atvēršanas svētkus

Izdevniecībā“Neputns” klajā nāk somu autora JākoHemēna-Antilas "Islāma rokasgrāmata” 18.05.2017 21:33

"Šīs grāmatas mērķis ir sniegt atbildes uz jautājumiem – gan tiem, kas izskanējuši pēdējā laikā, gan tiem, kurus būtu vajadzējis uzdot," raksta somu zinātnieks, profesors JākoHemēns-Antila (Jaakko Hämeen-Anttila). Grāmatu no somu valodas tulkojusi Ingrīda Peldekse, redaktors – Arturs Hansons, savukārt dizaina autors ir Armands Zelčs.

Apgāds “Jumava” izdevis Sudrabu Edžus “Dullo Dauku” 18.05.2017 21:31

Apgāds “Jumava” sudraba sērijā izdevis Latviešu klasiķa Sudrabu Edžus garstāstu “Dullais Dauka”. Grāmata izdota ar Ogres novada pašvaldības atbalstu.“Ir vērtības, kas nezūd laikmetu griežos, kas atkal un atkal sevi apliecina kā nemainīgas un mūžīgas. Pie šīm vērtībām pieder arī Dullā Daukas sindroms jeb mūžīgās alkas izzināt pasauli, nemitīgi paplašināt redzesloku, zināšanas, tiekties pēc kaut kā jauna, censties noskaidrot, kas ir tai vietā, kur saule ik vakaru pazūd, kas notiek ar sauli aiz tālā apvāršņa..., meklēt ideālus, neieslīgt vienmuļā rutīnā.”

Apgāds “Jumava” laiž klājā apjomīgu monogrāfiju “Latvijas tautsaimniecības vēsture” 18.05.2017 21:29

Apgāds “Jumava” sadarbībā ar atzītiem nozares speciālistiem izdod grāmatu “Latvijas tautsaimniecības vēsture” Vidzemes augstskolas rektora un vēstures profesora Gata Krūmiņa redakcijā un sastādījumā. Grāmata atspoguļo norises Latvijas tautsaimniecībā un ekonomikā laika posmā no 19. gs. beigām līdz pat šodienai.

Jūnass Hasens Khemiri. “Viss, ko es neatceros” 18.05.2017 21:21

Jūnass Hasens Khemiri ir ievērojams zviedru mūsdienu prozaiķis un dramaturgs. Viņš publicējis četrus romānu, īso stāstu izlasi, esejas, viņa lugas uzvestas daudzviet pasaulē. Romāns “Viss, ko es neatceros” 2015. gadā saņēmis prestižāko Zviedrijas literāro godalgu – Augusta balvu. Rakstnieks kopā ar ģimeni dzīvo Stokholmā.

“Dzīvību vai nāvi” – romāns ar pārsteigumiem 18.05.2017 21:17

Spraigs, aizraujošs, pārsteidzošs un neticami lielisks ir austrāliešu rakstnieka Maikla Robotama romāns “Dzīvību vai nāvi”. Tas sākas ar bēgšanu no cietuma. Izbēgušais ir kāds Odijs Palmers, vīrs, kurš desmit gadus nosēdējis stingra režīma cietumā par gadsimta skaļāko laupīšanu: toreiz tika nolaupīti 10 miljoni dolāru neiezīmētās banknotēs. Viņš ir vienīgais izdzīvojušais, un vienīgais, kurš zina, kur varētu būt palikusi nauda. Visus desmit gadus ikviens cietuma darbinieks un iemītnieks ir pūlējies no Odija uzzināt, kur meklējami izgaisušie miljoni. Viņu ir centušies pierunāt, dūruši, situši, indējuši un pat aizdedzinājuši. Šķiet, līdz pat pēdējai dienai neviens nav uzzinājis pilnīgi neko. Un dienu pirms sava termiņa beigām Odijs aizbēg...

"Vieglākais ceļš augt" 16.05.2017 17:47

"Vieglākais ceļš augt", kas kā vēsta uzraksts uz grāmatas vāka - paredzēta bērniem no 3 līdz 100 gadu vecumam! "Vieglākais ceļš augt" ir otrā autores Meibelas Katsas latviešu valodā tulkotā un izdotā grāmata.

JAUNA GRĀMATA! Nora Ikstena. TRĪS 15.05.2017 19:50

Klajā nākusi Noras Ikstenas triloģija, ko veido trīs rakstnieces romāni — “Dzīves svinēšana” (1998), “Jaunavas mācība” (2001) un “Mātes piens” (2015). To vienojošais pavediens — mātes un meitas, kuras dažādos laikos un laikmetos cenšas noskaidrot, kā dzīvot, lai nepazaudētu savu balsi, lai nekļūtu par zvanu bez mēles.

Varena grāmata par vēsturi un piedzīvojumiem 15.05.2017 19:47

Drīz būs simts gadi, kopš uzrakstīta un pirmoreiz izdota ievērojamā poļu ceļotāja, žurnālista un sabiedriskā darbinieka Antonija Ferdinanda Osendovska (1876–1945) grāmata “Cilvēku, zvēru un dievu zemē”, viena varena grāmata vīriešiem: vēsture, piedzīvojumi, eksotiskas zemes un skarbi izaicinājumi. Grāmata papildināta ar daudzām unikālām vēsturiskām fotogrāfijām.

Latvijas ilustratori šogad izvēlēti par Berlīnes bērnu literatūras festivāla goda viesiem 13.05.2017 11:13

No 10. līdz 19. maijam Berlīnē (Vācijā) norisinās bērnu literatūras festivāls “Berlin Book Islands”(Berliner Bücherinseln), kurā šogad par goda viesiem izvēlēti deviņi autori un ilustratori no Baltijas reģiona. Latviju festivālā pārstāvēs bērnu grāmatu mākslinieki Rūta Briede un Juris Petraškevičs, kā arī bērnu literatūras izdevniecības “Liels un mazs” vadītāja Alīse Nīgale.

Izsludinām jau 3. Lasīšanas stafeti jaunajiem grāmatu lasītājiem! 13.05.2017 10:45

Ja esat vecumā no 7 līdz 16 gadiem, mēdzat lasīt savam priekam vai citu mērķu sasniegšanai (vai pazīstat kādu, kurš atbilst šim aprakstam), šī ir lieliska iespēja vasarā saturīgi pavadīt laiku un iegūt noderīgas balvas!

Pelnrušķīte kosmosā – fantastikas bestsellers jauniešiem 12.05.2017 10:56

Jauniešu fantāzijas un fantastikas romānu popularitāte ir fenomens, kas tiklab pasaulē kā Latvijā nerimst jau kuro gadu – samērā īsā laikā cita citai sekojušas tādas populāras sērijas kā “Krēsla”, “Bada spēles”, “Mortal Instruments”, “Prinča līgava” un citas, kuras tulkotas arī latviski un kurām ar aizrautību sekojuši līdzi ne tikai jaunieši, bet arī citu paaudžu lasītāji. Literatūras atzars ar apzīmējumu YA (“young adult”, jauniešu jeb “jauno pieaugušo” literatūra) pasaules grāmatveikalos aizņem atsevišķus plauktus, šīm grāmatām ir savi labāk pārdoto grāmatu topi, konkursi un apbalvojumi. Rakstniekiem tas ir izaicinājums, jo lasītāji gaida arvien ko jaunu un nebijušu. Uz jautājumu par jaunāko bestselleru pašlaik ir atbilde – tā ir rakstnieces Merisas Meijeres radītā četru zinātniskās fantastikas romānu sērija “Mēness hronikas” (Lunar Chronicles), kas pasaulē izpelnījusies milzu panākumus. Latviešu valodā sēriju tulko un izdod Apgāds Zvaigzne ABC; tikko klajā nākusi pirmā grāmata “Sindera” (Cinder).

Laiž klajā Latvijas Nacionālā vēstures muzeja arheoloģes Baibas Vaskas monogrāfiju par rotām un ornamentiem 11.05.2017 19:43

17. maijā plkst. 15.30 Latvijas Nacionālā vēstures muzeja (LNVM) pagaidu mājvietā Brīvības bulvārī 32, Rīgā, ikgadējomuzeja zinātnisko lasījumu noslēgumā atvērs LNVM arheoloģes Dr. art. Baibas Vaskas monogrāfiju ''Rotas un ornaments Latvijā no 13. gs. līdz 18. gs. vidum''. Tā izdota sērijā „Latvijas Nacionālā vēstures muzeja raksti” kā 22. sējums (pirmā iznāca 1964. gadā) ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.

Apgāds “Mansards” izdod Kārļa Ķezbera grāmatu “Ar domu par Latviju. Baltās un nebaltās dienās” 11.05.2017 19:40

Trimdas rakstnieks, žurnālists un skauts Kārlis Ķezbers (1914.2.03. Vecmokās – 2006.12.03. Čikāgā) kā liela daļa latviešu inteliģences savu radošo spēju pilnbriedā padomju okupācijas dēļ 1944. gadā bija spiests atstāt dzimteni. Jaunajā atmiņu grāmatā pirmoreiz publicētas viņa piezīmes par piedzīvoto un pārdzīvoto Latvijā 20. gs 30. gados, abu – padomju un vācu okupāciju laikā, kā arī par pieredzēto bēgļu nometnēs Vācijā. Grāmata ir velte Latvijas valsts un Latvijas skautu kustības simtgadei, tās kompozīciju veidojis publicists Arnis Šablovskis, plašu pēcvārdu sarakstījusi literatūrzinātniece Inguna Daukste-Silasproģe.

SIRDSDZEJA LATVIJAI 10.05.2017 16:21

Pirms nedēļas visā Latvijā – gan koncertos un citos publiskos pasākumos, gan ikviens savas ģimenes lokā – atzīmējām Latvijas Republikas Neatkarības deklarācijas pasludināšanas dienu. Kā jau daudzi svētki, kas radušies tikai pēc neatkarības atgūšanas, arī šie Latvijas ļaužu sirdīs iedzīvojas pamazām, tomēr ar prieku varam vērot, ka tie jau top ne tikai par valsts, bet arī pašu cilvēku koptu tradīciju. Un, kā jau katriem svētkiem, arī šiem piedien dāvanas. Apgāds Zvaigzne ABC Latvijai svētkos pasniedza īpašu velti, ko sarūpējis dzejnieks, dramaturgs, valsts un sabiedriskais darbinieks, īstens savas zemes patriots Normunds Beļskis – dzejoļu krājumu “Vēstules uz bruģa”.

Sāras Larkas romantiskā sērija turpinās 09.05.2017 15:18

Vācu rakstniece Sāra Larka lasītāju sirdis iekarojusi ar saviem romantiskajiem dzimtas romāniem. Latviešu valodā iznākuši daudzi viņas darbi, populārākie no tiem ir romānu cikli par Jaunzēlandi “Balto mākoņu zemē” un “Kivi aicinājums”, taču Latvijā, tāpat kā Vācijā un daudzās citās pasaules valstīs, lasītājas ar sajūsmu gaida ikvienu jaunu Sāras Larkas romānu. Pērnā gada pašā nogalē – novembrī – iznāca viņas jaunākais darbs “Tūkstoš avotu sala”, bet tikko klajā nākusi romāna otrā daļa “Sarkano mangrovju sala”.

Māris Bērziņš. Gūtenmorgens. Otrreiz 03.05.2017 11:47

“Jaunu Gūtenmorgenu mēs jau sen bijām pelnījuši. Gan lasītāji, gan visa latviešu literatūra. Un nu to atkal esam sagaidījuši caur Māra Bērziņa laipnu roku. Arī otrreizējā tikšanās ir priecīga, jautra, jestra un līksma. Turklāt Gūtenmorgens, ārēji visnotaļ pelēcīgs tipāžs ar sievu un bērniem, ar savu televizoru un alus pudeli, ar vāri nojaušamu tieksmi uz daiļām mākslām un skaistām sievietēm, it kā varētu pretendēt uz tautā iemīļoto vidējā latvieša tēlu, tomēr viņš ir krietni āķīgāks. Viņam piemīt mūsdienās visnotaļ retā spēja domāt. Viņš tiecas izprast, kā ir būt iedzītam stūrī, vai vidus ir labākā vieta cilvēkam, kas ir punkts un vai divas reizes var iebrist vienā un tajā pašā jūrā. Viņu interesē ārbūtnes un Visuma ētikas kodekss, trešā auss un Apple kartupeļu mikročipsi. Smieklīgi, vai ne? Lai gan ļoti vajadzīgi ilgi spējīgai dzīvošanai.”

Gundega Blumberga

Apgādā „Mansards” iznākusi „Lielā sīkbūtņu grāmata” 03.05.2017 11:41

Lielā ilustrētā grāmata iepazīstina lasītājus ar sīkbūtnēm, kuras lido, rāpo, kož un dzīvo kopā ar mums uz Zemes. Grāmata, kas ir populāra bērniem un pieaugušajiem vairāk nekā 10 valodās pasaulē, tagad tiek piedāvāta latviešu lasītājiem un mazajiem kukaiņu pētniekiem. Lielas un skaistas atbildes uz sīkiem jautājumiem, kas kļuvušas pieprasītākās skolās un bibliotēkās Lielbritānijā un visur, kur tiek pārtulkotas.

Dzintara Soduma balva literatūrā piešķirta Jānim Tomašam un Knutam Skujeniekam 03.05.2017 11:37

Jau piekto reizi piešķirta Ikšķiles novada pašvaldības iedibinātā Dzintara Soduma balva par novatorismu literatūrā, un šogad laureāti ir dzejnieks Jānis Tomašs ar debijas krājumu “Melnie darba cimdi” un dzejnieks, tulkotājs Knuts Skujenieks ar Genādija Aihī grāmatas “Paklanīšanās dziesmai” atdzejojumu.

Apgādā “Jumava” izdots Ivo Puriņa un Guntas Dauģes darbs “Maiju kalendārs sakrālais laika cikls” 29.04.2017 08:22

Apgādā “Jumava” iznākusi Ivo Puriņa un Guntas Dauģes grāmata “Maiju kalendāra sakrālais laika cikls”.

Apgādā “ANNELE” nākusi klajā dzejnieces Maijas Laukmanes grāmata “no zila gaisa” 26.04.2017 12:04

Apgādā “ANNELE” nākusi klajā dzejnieces Maijas Laukmanes grāmata “no zila gaisa”– dzejoļi un plīvojumi. Plīvojumi – domas, pārdomas, sajūtas izteiktas vārdos par sevi, savu skatījumu uzdzīvi, uz izvēlēto dzīves ceļu un iespējām

Pasaules vēstures hronika – grāmata jūsu skolēnam! 26.04.2017 09:59

Pasaules vēsture ir mācību priekšmets, kas sagādā grūtības daudziem. Atcerēties, kas un kad notika kurā valstī, un kāds visiem šiem notikumiem ir kopsakars – un tas viss par tūkstošiem gadu pirms mūsu dzimšanas? Ar jauniznākušo grāmatu “Pasaules vēstures hronika” (no akmens laikmeta līdz tūkstošgadei) apgūt pasaules vēsturi būs viegli un saprotami. Grāmatas septiņas nodaļas katra veltīta savam laikposmam civilizācijas attīstībā, turklāt notikumi un tiem atbilstošie gadi izkārtoti slejās pēc ģeogrāfiskā principa, datēti un bagātīgi ilustrēti. Tādējādi ir iespēja uzzināt, kādi notikumi risinājušies dažādās pasaules daļās ap to pašu laiku. Tas palīdz izprast kopsakarības un veidot noturīgu priekšstatu par mūsu civilizācijas vēsturi – un skolēnam šīs zināšanas nozīmē arī sekmīgi nokārtotus eksāmenus!

Izdevniecībā„Neputns” klajā nāk ItaloKalvīno „Neredzamās pilsētas” 25.04.2017 14:54

Itāļu rakstnieka ItaloKalvīno (ItaloCalvino, 1923–1985) romānu, dēvētu arī par dzejprozu, no itāļu valodas tulkojusi Dace Meiere. Izdevumu papildina Elīnas Brasliņas ilustrācijas, kas tapušas īpaši “Neredzamajām pilsētām” latviešu valodā.

Viņš un viņa. Aforismi 24.04.2017 16:21

Aforismu būtība ir kodolīgi – reizēm asi, reizēm ironiski, reizēm ar vēlīgu smaidu – izteikt novērojumu par sabiedrībā manāmajām tendencēm.Interesanti, ka daudzi no šiem vieduma graudiem ir aktuāli gadu desmitiem, pat simtiem ilgi. Tas liecina, ka nemaz tik krasi jau mēs nemaināmies, lai gan pašiem šķiet, ka ka esam pavisam citādi, nekā paaudzes pirms mums.

Apgādā “Jumava” iznācis jauns Melānijas Vanagas darbs 19.04.2017 16:35

Apgāds “Jumava” turpina izdot “Veļupes krastā” autores Melānijas Vanagas darbus. Šajā sērijā iznācis romāns “Saules gadi un dzisums”, ilggadējās Melānijas Vanagas darbu redaktores Vijas Jugānes redakcijā.

JAUNA GRĀMATA! Jānis Einfelds. Dunduri un dēmoni 19.04.2017 15:41

Stāstu krājums “Dunduri un dēmoni” ir spilgtākā latviešu postmodernista Jāņa Einfelda (1967) devītā grāmata. Jāpiebilst, ka ikkatrs no līdz šim izdotajiem Einfelda darbiem ir gana nozīmīgs, lai tos uzskaitītu atkal un atkal: miniatūru krājums “Mēness bērns” (1995), stāstu grāmatas “Pornogrāfisko bildīšu tirgotājs” (2001), “Neļaudis” (2005) un “Meļu dzīres” (2009), romāni “Cūku grāmata” (1996), “Veči” (1999), “Palaidnis” (2007) un triloģija “Rīga” (2015).

Jauns Džona Grišama romāns 19.04.2017 15:37

Jau kopš pirmo romānu “Pelikānu lieta”, “Firma” un “Klients” panākumiem Džons Grišams teju ik gadu publicē pa romānam, un tie visi kļūst par bestselleriem. Daudzi no Grišama darbiem tikuši arī ekranizēti. Latviešu valodā kā beidzamais tika tulkots asprātīgais blēžu romāns “Reketieris” un tikko iznācis jauns Džona Grišama darbs “Greja kalns”. Šis ir klasiski grišamisks romāns, kurš smalki un detalizēti ataino gan Ņujorkas megafirmu darbības skarbākās aizkulises, gan Volstrītas kraha patieso seju un kā pretmetu drudžainam darbam daudzgalvainā korporācijā rāda dzīvi vēl joprojām mežonīgajos Apalaču kalnos.

Smadzenes nenoveco, tās mainās 19.04.2017 15:34

Jāņa Rozes apgāds izdevis grāmatu „Smadzenes nenoveco, tās mainās”.

Iznāk Vizmas Belševicas triloģijas “Bille” trešā daļa “Billes skaistā jaunība” 19.04.2017 15:31

„Billes skaistā jaunība” ir Vizmas Belševicas triloģijas „Bille” trešā, noslēdzošā daļa. Triloģija, kas veltīta rakstnieces mazbērniem, iekļauta Latvijas kultūras kanonā un kļuvusi par vispieprasītāko latviešu oriģinālliteratūras darbu 20. gs. 90. gados. Tulkota krievu un zviedru valodā. Triloģiju atkārtoti izdevis apgāds „Mansards”.

Jauns latviešu autores fantastikas žanra romāns 18.04.2017 16:01

Rakstniece Ilze Enģele literatūrā ienāca pirms sešiem gadiem ar Apgāda Zvaigzne ABC bērnu un jauniešu oriģinālliteratūras konkursā atzinību guvušo fantastikas romānu “Septiņdesmit piecas dienas”, taču radošo darbību turpināja pavisam citā – sieviešu romāna – žanrā. Autorei klajā nākusi virkne vieglu, asprātīgu romānu, tostarp konkursa “Nacionālais bestsellers” laureāts “Solo vijolei un termometram”, taču ar jaunāko darbu autore atkal atgriežas pie savas “pirmās mīlestības” – fantastikas žanra.

Poētiski “nobriedusi” dzeja Andra Ogriņa jaunākajā dzejas krājumā “Debesu punkti” 13.04.2017 19:29

Izdevniecība “Pētergailis” ir laidusi klajā jaunāko Andra Ogriņa dzejas krājumu “Debesu punkti”, māksliniece Elīna Brasliņa.

Kaņepes Kultūras centrā notiks “Satori”diskusija par latviešu literatūras pievilcību starptautiskajā grāmatu tirgū 13.04.2017 10:16

Ceturtdien, 20. aprīlī, plkst. 18:00 Kaņepes Kultūras centrā notiks interneta žurnāla “Satori.lv”rīkota publiska diskusija "Kad pienāks latviešiem tie laiki?", kurā Ilmāra Šlāpina vadībā par pašmāju literatūras pievilcību starptautiskajā grāmatu tirgū sarunāsies nozares eksperti.

Nākamā lapa

Dienas citāts vairāk

Kāda ir dzīve jēga? – To mēs nezinām.
Ja mēs zinātu, kāda ir dzīves jēga, tad mēs zinātu, kas īstenībā ir galvenais.

Bet jēga ir tajā pašā dzīvē! Precīzu atbildi mēs nezinām, bet ir svarīgi dzīvot skaisti. Dzīvot saistībā ar saviem pamatprincipiem. Gūt prieku. Dot prieku citiem. Izmantot šo laiku.

Īstenībā – skaista dzīve ir ļoti vienkārša dzīve!

/Aktrise Raimonda Vazdika/

Avots: EpadomiTV arhīvs

Aktuālie konkursi vairāk

Intervijas vairāk

Izrāžu videofragmenti vairāk