Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

Klajā nācis pirmais jaunās sērijas “Es esmu…” darbs — Andra Zeibota romāns “Krauklis” 27.05.2020 00:49

Klajā nācis pirmais jaunās sērijas “Es esmu…” darbs — Andra Zeibota romāns “Krauklis” — par vienu no populārākajiem latviešu dzejniekiem 20. gs. 20.—30. gados, “konsekventāko romantiķi” Jāni Ziemeļnieku. Romānam “Krauklis” autora dotais žanra precizējums “Fantāzija vēsturiskā iesaistē” ievirza lasītāju tajā gaisotnē, kas valda ļoti būtiskā Jāņa Ziemeļnieka mūža nogrieznī. Pēc ārstēšanās Šēnfelda nervu klīnikā dzejnieks cenšas apjēgt, kā dzīvot tālāk. Ziemeļnieks ļoti gribētu turēt solījumu nekad vairs nepieskarties opija pudelītei, tomēr skaudrais vīziju un īstenības savijums liek meklēt dēmoniskās Haijalijas apskāvienus.

Iznākusi Bila Plotkina grāmata “Mežonīgais prāts” 22.05.2020 22:55

Apgādā Zvaigzne ABC izdota Bila Plotkina grāmata “Mežonīgais prāts. Nepieradinātās cilvēka psihes rokasgrāmata”. Pērn latviešu valodā tika izdota un popularitāti ieguva viņa grāmata “Dvēseles mākslas”.

Par Arno Jundzes romānu raksta Meksikas prese 19.05.2020 14:13

Pašā pērnā gada nogalē latviešu rakstnieka Arno Jundzes romāns “Putekļi smilšu pulkstenī” iznāca tālajā Meksikā. Romāna nosaukums spāņu valodā ir “Polvo en el reloj de arena”, un to tulkojusi Agnija Anča, Meksikā dzīvojoša latviete.

Rūdolfa Blaumaņa tēva Matīsa Blaumaņa receptes 18.05.2020 14:23

Ikviens latvietis zina Rūdolfa Blaumaņa vārdu. Viņa grāmatas lasa gan lieli, gan mazi. Taču šoreiz stāsts vairāk būs par Rūdolfa Blaumaņa tēvu Matīsu Blaumani, kas savulaik bijis izcils muižas pavārs un ne mazāk cienījams sava amata meistars, kā viņa dēls. Diemžēl Matīsa Blaumaņa recepšu piezīmēs ielūkoties nav iespējams, jo līdz mūsdienām tās vienkārši nav saglabājušās, taču tēva meistarība, izdoma un gaume attēlota Rūdolfa Blaumaņa literārajos darbos.

Pirmais jaunās sērijas “Es esmu…” darbs — Andra Zeibota romāns “Krauklis” 18.05.2020 13:26

Pirmais jaunās sērijas “Es esmu…” darbs — Andra Zeibota romāns “Krauklis” — par vienu no populārākajiem latviešu dzejniekiem 20. gs. 20.—30. gados, “konsekventāko romantiķi” Jāni Ziemeļnieku — nāk klajā 2020. gada 25. maijā.
Romānam “Krauklis” autora dotais žanra precizējums “Fantāzija vēsturiskā iesaistē” ievirza lasītāju tajā gaisotnē, kas valda ļoti būtiskā Jāņa Ziemeļnieka mūža nogrieznī. Pēc ārstēšanās Šēnfelda nervu klīnikā dzejnieks cenšas apjēgt, kā dzīvot tālāk. Ziemeļnieks ļoti gribētu turēt solījumu nekad vairs nepieskarties opija pudelītei, tomēr skaudrais vīziju un īstenības savijums liek meklēt dēmoniskās Haijalijas apskāvienus.

Covid-19 raisītās problēmas – līdz šim neskarti aspekti 16.05.2020 17:05

Rakstnieks Jānis Ūdris dalās pārdomas, jaunu vēsturisko romānu atverot: Par spīti koronvīrusam, kas dažādos veidos apgrūtina arī kultūras dzīvi, mans jaunais romāns „Ivande Kaija. Sievietes dzelme” nonācis grāmatnīcās, grāmata nopērkama arī internetveikalā. Es pats savas astotās grāmatas iznākšanu šajā sarežģītajā laikā izjūtu kā latviskā gara spēka apliecinājumu un zīmi, ka viss būs labi. Mūsu tauta savas valsts 102 gadu vēsturē pārdzīvojusi arī daudz smagākus laikus.

Tīrākai videi un pašu priekam – 100 veidi kā palīdzēt Zemei 14.05.2020 13:40

Par klimatu un apkārtējās vides aizsardzību jādomā tikai politiķiem un lielām organizācijām? O, nē, daudz varam darīt mēs paši un ik dienas! Katram bērnam skaidrs, ka ir vitāli saglabāt mūsu zilo planētu, zaļos mežus un daudzveidīgu sugu pārpilnos ūdeņus. Kļūt par vides sargātāju nemaz nav sarežģīti! Kopā darbojoties, pasaule kļūst tīrāka un ģimene – draudzīgāka!

Klajā nācis nīderlandiešu mākslinieces un rakstnieces Anetes Shāpas romāns jaunajiem lasītājiem "Lampiņa" 14.05.2020 13:37

Jāņa Rozes apgādā klajā nācis nīderlandiešu mākslinieces un rakstnieces Anetes Shāpas romāns jaunajiem lasītājiem "Lampiņa". Šis ir stāsts par jūru. Par noslēpumainām radībām un mežonīgiem jūras laupītājiem. Par admirāļa Melno namu, kurā, kā ļaudis runā, dzīvojot briesmonis. Par pelēku bāku uz mazas saliņas jūrā un par Lampiņu – klibā bākas uzrauga meitu, kas katru vakaru kāpj augšā bākas tornī, lai iedegtu gaismu. Par kādu vētrainu nakti, kad ir izbeigušies sērkociņi un viss noiet greizi. Taču galvenokārt par drosmi un pašaizliedzību, par milzīgu iekšējo spēku un spēju izdarīt vairāk, nekā no sevis jebkad esi gaidījis.

Romāns pret rutīnu - jā, izmēģiniet 12.05.2020 14:29

Vai ciešat no ikdienas rutīnas? Ja atbilde uz šo jautājumu ir jā, tieši laikā būs jaunais franču rakstnieces Rafaellas Džordano romāns “Tava otrā dzīve sākas tad, kad saproti, ka tev dota tikai viena”. Grāmata kā pavadonis, kas iedrošinās kļūt labākai un sev pašai tīkamākai – tieši tāds ir Rafaellas Džordano darbs. Netipisks romāns, kurš atsauks atmiņā tādas pasaulē labi zināmas grāmatas kā Viljama Pola Janga “Būda” un Lorāna Gunela “Dievs vienmēr ceļo anonīmi”, grāmatas, kas kļuvušas nozīmīgas miljoniem cilvēku visā pasaulē.

Ieprieciniet sevi ar “Cāļa zupu dvēselei” 08.05.2020 14:40

Populārajā grāmatu sērijā Cāļa zupa dvēselei izdotas vēl divas grāmatas: “20. jubilejas izdevums” un “Iekšējā spēka meklējumos”. Arī divdesmit gadus pēc pirmās grāmatas radīšanas šis pasaules bestsellers turpina iepriecināt un iedvesmot lasītājus. Daudzi ir spējuši mainīt savu dzīvi un pasaules uztveri pēc šo  stāstu izlasīšanas. Turklāt apbrīnojamākais ir tas, ka tajos netiek aprakstīts nekas pārpasaulīgs un neiespējams. Stāstos ir runa par tādiem pašiem cilvēkiem kā mēs un par tādām pašām dzīvēm kā mūsējās, parādot, ka arī ikdiena ikvienam dāvā brīnumus, kas izgaismo labāko cilvēka dvēselē. Tikai jāprot un jāgrib saskatīt. Un to mēs mācāmies, lasot “Cāļa zupa dvēselei” stāstus.

Jāņa Rozes apgāds rosina ielūkoties latviešu garamantu pūrā. „Latvju tautas dzīves gudrības” 01.05.2020 12:18

Jāņa Rozes apgāds rosina ielūkoties latviešu garamantu pūrā, mūsdienu lasītājam piedāvājot izcilā literatūrzinātnieka un folklorista Pētera Birkerta monumentālo darbu „Latvju tautas dzīves gudrības”.

Apbalvoti Latvijas Literatūras gada balvas 2020 laureāti 30.04.2020 23:00

Ceturtdien, 2020. gada 30. aprīlī, Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) balvu pasniegšanas Literatūres raidījumā kanālā LTV1 tika atklāti un apbalvoti Latvijas Literatūras gada balvas 2020 laureāti piecās kategorijās, sveikti speciālbalvas ieguvēji – dzejniecei Montai Kromai veltītā "Punctum" literatūras festivāla "Monta. Tu. Monta. Es." veidotāji –, kā arī godināts Latvijas Literatūras gada balvas – mūža balvas – ieguvējs, rakstnieks Juris Zvirgzdiņš.

Kāpēc mūsu nākotne ir atkarīga no lasīšanas un iztēles 30.04.2020 13:37

Ja jums ir draugi - matemātiķi, kas jautā - kāpēc jālasa daiļliteratūra, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jums ir draugi, kas uzskata, ka drīz visas grāmatas būs pieejamas tikai elektroniskā formātā, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jūs ar labpatiku vai, tieši otrādi, ar šausmām iedomājaties par gājieniem uz bibliotēku, izlasiet šo publikāciju. Ja jums ir bērni, izlasiet ar viņiem kopā šo publikāciju, un ja jūs tikai domājat par to, ko un kā lasīt kopā ar bērniem, vēl jo vairāk iesaku izlasīt jums šo publikāciju.

Kalendāra meitenes otrā daļa ir klāt 29.04.2020 06:17

Kā jau solīts, aprīlī pie lasītājiem dodas jaukā un dzīvespriecīgā Odrijas Karlenas romāna “Kalendāra meitene” otrā daļa “Aprīlis – jūnijs”. Trešā un ceturtā grāmata gaidāma jūlijā un oktobrī. Romantiski erotiskais “Kalendāra meitenes” cikls ir iedvesmojoša lasāmviela brīžiem, kad gribas palasīt ko vieglu un uzmundrinošu – ne velti arī Latvijā cikla pirmā grāmata jau iekļuvusi visvairāk pirkto grāmatu topos. Spridzīga un spirgta nāk romāna galvenā varone Mia, tumšajiem matiem draiski plīvojot vējā.

Apgādā “Mansards” iznāk sērijas “Vizmas Belševicas arhīva burtnīcas” trešā grāmata “Dienasgrāmata. 1947–1960” 29.04.2020 06:14

Vizmas Belševicas (1931–2005) grāmatās iepriekš nepublicētos darbus un dokumentālās liecības sērijā “Vizmas Belševicas arhīva burtnīcas” apkopo Jānis Elsbergs, dzejnieks un rakstnieces dēls. Vizmas Belševicas jaunības dienasgrāmata un piezīmes tiek publicētas gadu pirms viņas 90 gadu jubilejas un var kalpot kā faktu materiāls literatūras un vēstures pētniekiem, savukārt valodniekiem tā ir iespēja izsekot Vizmas Belševicas valodas attīstībai viņas daiļrades sākumposmā – no 1947. līdz 1960. gadam. Grāmatas dizainu veidojis Zigmunds Lapsa.

“IEŠU SKOLĀ!” – kompakts un iedvesmojošs izdevums topošajiem skolēniem! 26.04.2020 11:50

Laika ritējumu neiegrožo ārkārtas stāvokļi un krīzes. Tas turpina būt tikpat neatkarīgs un nepielūdzami raits kā allaž. Arī šogad liels pulks pirmsskolēnu gatavojas uzsākt skolas gaitas. Dzīve vēl rādīs, vai tas notiks 1. septembrī, taču šaubu nav, ka šī diena pienāks. Ir bērnudārzi, kuri pēc pulcēšanās ierobežojumu atcelšanas cer svinēt izlaidumu šaurā lokā – ierodoties tikai skolotājiem, bērniem un vecākiem. Dažas pirmsskolas izglītības iestādes plāno izlaidumu aizstāt ar tikšanos augusta beigās, kurā svinīgi un sirsnīgi pavadīs topošos pirmklasniekus uz skolu. Lai kādā formā izvērstos bērnudārza laika noslēgums, ir skaidrs, ka tik svarīgs fakts ir pelnījis svētkus, un tikpat skaidrs, ka bērniem svētki nozīmē dāvanas.

Pārizdots romāns “Simt vientulības gadu” 24.04.2020 15:53

Grāmatu apgāds “Jumava” atkārtoti izdevis Nobela prēmijas laureāta, Kolumbijas rakstnieka Gabriela Garsijas Markesa slaveno romānu “Simt vientulības gadu”. Lai arī darba atkārtotā izdošana nav saistīta ar pašlaik saspringto situāciju sabiedrībā, tas lasītājam ļauj pardomāt, kas ir absolūts, jēgpilns un nozīmīgs cilvēka dzīvē. Izdevniecības vadītājs Juris Visockis: “Gabriels Garsija Markess romānā spējis uzburt neparastu pasauli. Ne velti šo literatūras stilu sauc par maģisko reālismu. Realitātes transformācija, kad ikdienas notikumi iegūst jaunus vaibstus un pavērsienus, sasaucas ar šodienas situāciju pasaulē, ko skāris nāvējošais vīruss. Tukšas ielas, plikas bezlidmašīnu debesis, sabiedrisko procesu erozija. Līdzīgi kā Markesa romānā daba svin uzvaru pār cilvēku skudras tecējumu.”

Apgāds Jumava izsludina manuskriptu konkursu 24.04.2020 15:37

Godinot Pasaules grāmatu dienu, kas tika svinēta 23. aprīlī, apgāds Jumava izsludina manuskriptu konkursu par labāko bērniem domāto grāmatu, kas mācīs dzīvot zaļāk. Uzvarētāju godalgos ar 1000 euro honorāru un citām balvām. Konkursa mērķis ir izdot aktuālas, saprotamas, mākslinieciski kvalitatīvas, jēgpilnas un vizuāli pievilcīgas grāmatas bērniem un jauniešiem par ekoloģijas problēmām, vides piesārņošanu, veselīgu pārtiku, atkritumu šķirošanu u. c. saistītām tēmām, lai attīstītu un vairotu bērnos “Zaļo” domāšanu.

Izsludina "Garās pupas" ikgadējo dzejoļu konkursu bērniem un pusaudžiem 18.04.2020 16:41

Biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludina dzejoļu konkursu, kurā ar saviem darbiem tiek aicināti piedalīties 5–15 gadus veci bērni un pusaudži no visas Latvijas. Labākie darbi tiks publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem "Garā pupa 2020", kas iznāks septembrī, Dzejas dienu laikā.

Izdots Tamāras Skrīnas dzejas krājums "MINI" 11.04.2020 17:47

Tamāra Skrīna – viņas 70. jubilejas dzejas krājuma rindās nav nekā lieka. Gluži tāpat kā dabā, kas ir dzejnieces iedvesmotāja līdzās izlasītajām un lasāmajām grāmatām. Arī tās Tamāra Skrīna izvēlas ar lielu atlasi – viņa uzskata, ka laiks jāveltī vērtīgākajam, galu galā cilvēka mūžs pietiekami īss.

Izdod romāna “Pirmskaitļu vientulība” autora Paolo Džordāno eseju “Sērgas laikā” 09.04.2020 17:04

Šī grāmata tieši un nesaudzīgi vērš uzmanību uz covid-19 pandēmijas nopietnību un katra indivīda personīgo atbildību tās novēršanā. Paolo Džordāno aicina apzināties, cik ļoti mēs visi mūsdienās esam saistīti, tādēļ solidaritāte ir fundamentāls izdzīvošanas priekšnosacījums. Šajā satraucošajā, haotiskajā un neprognozējamajā laikā viņš aicina nezaudēt veselīgu spriestspēju, spēt saskatīt kopainu un no visiem šībrīža izaicinājumiem gūt mācību, lai saprastu – “kā esam tiktāl nonākuši un kā vēlamies dzīvot turpmāk?”

Digitalizēto grāmatu portāls – brīvā piekļuvē līdz 14. aprīlim 07.04.2020 01:56

Līdz 14. aprīlim vai ilgāk, ja ārkārtējās situācijas laiks tiks pagarināts, ikvienam (neatkarīgi no ģeogrāfiskās atrašanās vietas) pieejams Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas (LNDB) grāmatu portāls gramatas.lndb.lv. Tajā lasāmas ap 10 000 komerciālajā apritē neesošu grāmatu – no 16. gs. līdz 21. gs. sākumam. Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) pamatuzdevums ir nacionālās literatūras krājuma veidošana, mūžīga glabāšana un tā ilglaicīgas pieejamības nodrošināšana. Valsts ārkārtējās situācijas apstākļos, kad fiziska piekļuve krājumam nav iespējama (bet tā īpaši nepieciešama studentiem, pētniekiem, mācībspēkiem), LNB turpina pildīt savas funkcijas, nodrošinot sabiedrību ar daļu nacionālā grāmatu krājuma digitālā formātā. Daļēji tas kļuvis iespējams, pateicoties AKKA/LAA (Autortiesību un komunicēšanās konsultāciju aģentūra / Latvijas Autoru apvienība) izsniegtajai licencei un Kultūras ministrijas (KM) atbalstam.

Jauna bērnu grāmata no Polijas "Detektīva Snīpja pēdējā dēka" 06.04.2020 17:12

Izdevniecība Pētergailis ir uzsācis populārā poļu bērnu rakstnieka Mariana Orloņa grāmatu sērijas “Detektīvs Snīpis” izdošanu latviešu valodā. Pirmā sērijas grāmata “Detektīva Snīpja pēdējā dēka” lasītājus iepazīstinās ar detektīvu Snīpi un viņa uzticamo palīgu – sunīti Kubu, kā arī ar pirmā nozieguma izmeklēšanu.
“No pulksteņmeistara Brateka darbnīcas pazudusi vērtīga mūzikas kastīte. Vai zādzībā vainojams noslēpumains bārdainis, kurš nesen uzradies Pilsētiņā? Detektīvs Ambrozijs Snīpis un viņa uzticamais draugs, runājošais suns Kuba, sāk izmeklēšanu.”

Izdots Leona Brieža jaunākais - pēdējais dzejas krājums "Rondeles" 30.03.2020 23:37

Leonam Briedim (1949-2020) mazliet pietrūka laika, lai viņš savām acīm ieraudzītu 70. jubilejas krājumu. Rondeles. Patiesībā - pats viņš paguva visu. Pārrunāt ar izdevēju un redaktoru pārrunājamo, atstāt jau gatavu krājumu, pat ievadvārdus uzrakstīt. Varbūt ko nepaguvām mēs, pārējie. Varbūt tā bija nežēlīgā dzīve vai žēlīgais Visuaugstais, kas zināja, ka Leonam iemērīti tieši septiņdesmit. Kā Bībelē. “Šo rondeļu grāmatu rakstīju daudzus gadus – pats sev. Rondeles man uzvēdīja spirgts jūras vējš, kam blakus kopā ar Mariju dzīvoju Dubultu jaunrades namā, tāpēc lielāko tiesu rondeļu tapušas laikā no 2013. līdz 2014. gadam.

Pieaugušu puišu un meiteņu priekam – Zeldas stāstiņi grāmatā 25.03.2020 16:53

Nedēļu pēc iznākšanas jau nokļuvuši Zvaigznes grāmatnīcu TOP10 pirktāko grāmatu sarakstā, Zeldas “Stāstiņi pieaugušiem puišiem” dodas pie lasītājiem. Pastāvīgie žurnāla “Klubs” lasītāji Zeldu jau būs pamanījuši – vairākus gadus ik mēnesi žurnālā parādās attiecību stāstiņš, ko rakstījusi Zelda. “Kurš no Zeldas padomiem man palicis prātā? Esmu daudz domājis par to, kā nepalaist garām brīdi, kad sieviete diskrēti vēlas – lūdzu, neesi džentlmenis!” atzīstas Aivars Pastalnieks, žurnāla KLUBS galvenais redaktors.

Portāls Periodika.lv – brīvā piekļuvē līdz aprīlim 25.03.2020 16:49

Līdz šī gada 14. aprīlim brīvā piekļuvē ikvienam interesentam pieejama Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas (LNDB) periodisko izdevumu krātuve Periodika.lv. Tajā apkopoti vairāk nekā 1400 laikrakstu un žurnālu digitālās versijas – no 1748. gada līdz mūsdienām. Līdz šim portāls Periodika.lv autortiesību ierobežojumu dēļ pilnā apjomā bija pieejams Latvijas Nacionālās bibliotēkas lasītavās un Latvijas publiskajās bibliotēkās jeb „Gaismas tīklā” – vienotajā valsts bibliotēku informācijas sistēmā. Ņemot vērā valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, kad lielākā daļa bibliotēku ir slēgtas, tādējādi liedzot iespēju piekļūt, piemēram, studijās un pētniecībā noderīgai informācijai, pieņemts lēmums periodisko izdevumu saturu padarīt brīvi pieejamu.

Īpašas iepirkšanās iespējas sērgas laikā 23.03.2020 20:33

Šajā pārmaiņu un ārkārtas laikā no saviem lasītājiem saņemam arvien jaunus priekšlikumus, kā apgādāt viņus ar jaunākajām grāmatām, vienlaikus radot maksimālu drošību gan pircējiem, gan pārdevējiem. Vienkāršākā ir iespēja iegādāties e-grāmatas, grāmatas elektroniskā formātā, kuras var lasīt mobilajā telefonā, datorā vai planšetē. Var arī pasūtīt grāmatas interneta veikalā zvaigzne.lv.

Romāns par pirmo mīlestību – “Glābiet mani” 18.03.2020 22:43

Gribas lasīt ko intriģējošu, sirsnīgu un jauku? Romāns “Glābiet mani”, kurš stāsta par vidusskolnieku vētrainajām attiecībām, būs tieši laikā! Viņi ir neiespējami dažādi. Kopš Rūbijai piešķirta stipendija mācībām prestižajā Mekstonholas koledžā, viņas moto ir: Tikai nekrist acīs skolasbiedriem! Otra svarīgākā lieta Rūbijas dzīvē ir gatavošanās mācībām Oksfordā.

LNB nodrošina attālinātu piekļuvi digitālajiem resursiem 16.03.2020 21:13

Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) ir pievienojusies Kultūras ministrijas informatīvajai kampaņai #Ēkultūra, MK izsludinātās valsts ārkārtas situācijas laikā piedāvājot attālināti izmantot digitālos resursus un e-pakalpojumus. LNB Digitālajā bibliotēkā pieejamas 12 kolekcijas, papildus studiju un pētniecības nolūkos iespējams piekļūt vairāk nekā 20 pilntekstu ārvalstu abonētajām datubāzēm, Nacionālajai enciklopēdijai, kā arī lekciju, diskusiju, konferenču, lasījumu un cita veida audio un video saturam LNB sociālajos tīklos.

Klajā laists Jāņa Joņeva stāstu krājums "Tīģeris" 13.03.2020 08:42

TĪĢERIS ir autora vairāku gadu garumā tapušu stāstu izlase. Grāmatas dizainu un ilustratīvo pielikumu, komiksu, darinājis Reinis Pētersons.

Iznākusi latviešu estrādes mūzikai veltīta Daigas Mazvērsītes grāmata 12.03.2020 14:32

Muzikoloģes Daigas Mazvērsītes interese par Latvijas populārās mūzikas procesiem bijusi noturīga jau vairākus gadu desmitus. Pētniece veidojusi šai tēmai veltītus radioraidījumus, publicējusi neskaitāmus rakstus presē un izdevusi arī vairākas grāmatas par tautā iemīļotiem mūziķiem – komponistiem Uldi Stabulnieku un Elgu Īgenbergu, dziedātājiem Jāni Zāberu un Mārtiņu Freimani. Tikko iznācis autores jaunākais darbs par Latvijas estrādes mūzikas vēsturi “Melnbaltās dziesmas”, kas iecerēts kā apjomīgs pētījums trīs daļās. Šobrīd lasītāju rokās nonāk pirmā grāmata, kas veltīta latviešu estrādes mūzikas pirmsākumiem.

Aicina uz Aspazijas dzimšanas dienai veltītu sieviešu stendapu “Diena, kad Aspazija bija Rainis” 12.03.2020 08:33


18. martā plkst. 18.00 Raiņa un Aspazijas mājā Rīgā, Baznīcas ielā 30, gaidāma sieviešu komiķu apvienības “Sieviešu stendaps” programma “Diena, kad Aspazija bija Rainis”, kas aicinās no neierasta skatpunkta palūkoties uz dzejnieku biogrāfiju, sadzīvi un leģendām apvītiem notikumiem. Stendapā uzstāsies Ieva Viese-Vigula, Sanita Grīna, Una Rozenbauma, Alise Zariņa, Marta Elīna Martinsone un Lydia. Stendapu vadīs Inga Gaile. Tajā skanēs joki par Aspazijas un Raiņa biogrāfiskiem faktiem, viņu sadzīvi un par leģendām kļuvušiem notikumiem – kā Aspazija esot skrējusi kaila pa Esplanādi un pārgriezusi pulksteni, lai Rainis netiktu uz 13. janvāra demonstrāciju, par Raiņa attiecībām ar Mēnesmeitiņu (Olgu Kliģeri) u.c.

Izdots Džilindžera sestās sievas Ingas Grencbergas romāns “Sestā sieva” 11.03.2020 11:11

Apgāds Zvaigzne ABC laidis klajā Ingas Grencbergas debijas romānu “Sestā sieva”. Tas ir daļēji autobiogrāfisks romāns, jo autore iedvesmojusies no savām dienasgrāmatām, saplūdinot pašas pieredzi ar izdomātiem stāstiem un notikumiem. Kas ir Ingas un kas – romāna galvenās varones Alises piedzīvots, paliek noslēpumā tīts. Tomēr skaidri noprotams: mīlestību, vilšanos un cerību piedzīvojušas abas. Alises piedzīvoto autore nestāsta hronoloģiskā secībā, uzskatāmi parādot, ka šodiena ir pagātnes rīcību rezultāts, savukārt nākotni veidos šodien pieņemtie lēmumi. Ne velti romāna vadmotīvs ir Nīčes aicinājums amor fati – mīli, pieņem likteni.

Zvaigzne ABC e-grāmatas svin pirmo desmitgadi 10.03.2020 15:03

2020. gada martā Apgāds Zvaigzne ABC atzīmē pirmās publicētās e-grāmatas desmito dzimšanas dienu! Vērojot norises pasaules grāmatniecībā un sekojot līdzi tehnoloģiju attīstībai, 2010. gada 8. martā Zvaigzne ABC izdeva pirmo e-grāmatu latviešu valodā – Lorensa Frīmena un Jura Rubeņa darbu “Krīzes iespējas. Meditācija kā dzīves līdzsvarošanas māksla”. Šobrīd Zvaigzne ABC piedāvā vairāk nekā 1600 e-grāmatu savā mājaslapā, kā arī vairāk nekā 600 e-grāmatu Apple Books lietotnē un 300 e-grāmatu pašvaldību publisko bibliotēku lasītājiem 3td e-grāmatu bibliotēkā. Tas nozīmē, ka ikviens interneta lietotājs var iegādāties un lasīt jaunas grāmatas, neizejot no mājas. Pietiek, ja lietojat internetu un jūsu rīcībā ir dators vai telefons. Varat izmantot arī jebkuru elektronisko grāmatu lasītāju: kindle, kobo, nook, pocketbook vai citus.

LNB notiks Lielie lasīšanas svētki 04.03.2020 11:57

Sestdien, 7. martā, no plkst. 12.00 līdz 15.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisināsies ikgadējie “Lielie lasīšanas svētki” – LNB lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2019” noslēguma un apbalvošanas pasākums. Tajā piedalīsies ap 700 bibliotēku sūtņi – bērni, jaunieši un pieaugušie, kuri ieradīsies Rīgā no visiem Latvijas novadiem. Tās būs simboliskas durvis, caur kurām būs iespēja nokļūt aizvadītā gada populārāko grāmatu pasaulē, ieraudzīt un sveikt autorus, ilustratorus, tulkotājus un izdevējus, kuri nenogurstoši rūpējas, lai ikvienam būtu iespēja atrast savu grāmatu. Grāmatu vērtēšanā 2019. gadā iesaistījušies 17 219 lasītāji

Izdots Aivara Kļavja jaunāko stāstu krājums "Bēres ar priekšapmaksu" 27.02.2020 10:02

Aivars Kļavis pieder tiem latviešu rakstniekiem, kuri raksta jau vairākus gadu desmitus, tomēr allaž pamanās pārsteigt lasītāju ar kādu jaunu talanta šķautni. Saņēmis prestižo Baltijas Asamblejas balvu par vēsturisko romānu tetraloģiju “Viņpus vārtiem” un Jāņa Baltvilka balvu bērnu literatūrā par triloģiju “Ceļš uz Nezināmo zemi”, rakstnieks savā jaunākajā grāmatā atkal atgriežas pie žanra, ar kuru sāka autora gaitas – proti, īsprozas. 1976. gadā izdota pirmā Kļavja stāstu grāmata “Kafejnīcā zagtas karotītes”, 2014. gadā – krājums “Vienpadsmit stāsti par vīriešiem”, bet tagad klajā nāk krājums ar neparastu nosaukumu “Bēres ar priekšapmaksu”.

Izdots jauns Baibas Zīles stāstu krājums 24.02.2020 12:38

Rakstniece Baiba Zīle latviešu literatūrā ienāca jau 2005. gadā ar romānu “Dzīves simulācija” (parakstītu ar pseidonīmu Anna Kravicka). Tam sekoja 2017. gadā izdotais vēsturiskais trilleris “Melu meistars”, bet 2019. gadā autore lasītājus pārsteidza ar humoristisku dokumentālās prozas darbu “Rausītis un karma”, kurā šarmanti un asprātīgi aprakstīta autores personiskā pieredze kādā tievēšanas “kūrortā”. Tagad rakstniece no jauna demonstrē savu daudzpusīgo talantu, laižot klajā īsprozas krājumu “Aukstākā ziema simt piecdesmit gados”. Šis stāstu krājums intriģēs dažādu paaudžu lasītājus, jo tajā autore atklāj izcilas spējas uz it kā pazīstamām norisēm paraudzīties no neparasta skatpunkta.

Nākusi klajā trīspadsmitā grāmata par mazo pūķi Kokosriekstu „Mazais pūķis Kokosrieksts un džungļu dārgumi” 23.02.2020 14:17

Atkal jauni mazā pūķa piedzīvojumi! Vai ir kāds cilvēks, kurš kādreiz nav sapņojis atrast paslēptus dārgumus? Arī mazajam pūķim Kokosriekstam iedegas acis, ieraugot pludmalē uz klints uzvilktu krustu. Tur jābūt apraktiem dārgumiem! Tomēr nē – smiltīs pie klints guļ tikai pods ar ādas gabaliņu, uz kura redzams savāds zīmējums. Un arī tur ir krusts. Skaidrs, ka tā ir norāde, tāpēc Kokosrieksts un viņa draugi dzeloņcūka Matilde un aszobu pūķītis Oskars dodas ekspedīcijā uz džungļiem, lai meklētu apslēptās bagātības. Tomēr tās atrast nav tik viegli…

Izdota socializēšanās rokasgrāmata latvietim 21.02.2020 11:43

Iznākusi kodolīga, gudra un plaši izmantojama grāmata – “Socializēšanās rokasgrāmata latvietim”. Tās apakšvirsraksts ir “ko, kur, kāpēc, kam un kā teikt?” Jā, ar socializēšanos šajā izdevumā saprotama spontāna saskarsme ar paziņām, mazpazīstamiem cilvēkiem un svešiniekiem. Bija jau arī laiks šādai grāmatai, vai ne? Pēc vairāku gadu prombūtnes atgriežoties Latvijā, Elīna Barreta pamanīja un šajā izdevumā apkopoja izplatītākās latviešu sociālās uzvedības īpatnības. Nu autore aicina ikvienu no mums, biklajiem un iekšupvērstajiem, kā arī tiem, kuri tikai iedomājas sevi tādus esam, pārkāpt pāri aizspriedumiem un atrunām un ķerties pie socializēšanās ar jaunu degsmi un sparu. “Mēs neesam introverti, drīzāk tā ir paaudzēs kopta neziņa par to, kā uzņemties iniciatīvu sarunās ar pazīstamajiem vai mazpazīstamajiem,” apgalvo Elīna Barreta.

Raiņa un Aspazijas mājā būs skatāma izstāde “Nāc tomēr un tomēr” 19.02.2020 20:19

No 2019. gada 20. decembra līdz 2020. gada 7. martam Raiņa un Aspazijas mājā skatāma izstāde “Nāc tomēr un tomēr” – piecu mākslinieču radīti mākslas darbi – veltījumi Aspazijai. Izstādē skatāmi piecu mākslinieču – Ilzes Aulmanes, Ievas Baumgartes, Līvas Kaprāles, Ellas Mežules un Evas Vēveres – radīti mākslas darbi – veltījumi Aspazijai. Mākslas darbu – gleznu, audiovizuāla stāstu filcējumu – ideju pamatā ir Aspazijas dzejas, vēstuļu, autobiogrāfijas un, it īpaši, personīgās bibliotēkas izpēte. Izstādes nosaukumu veido aicinājums no Aspazijas vēstules Rainim.

Nākamā lapa