Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Stilīgi melns kriminālromāns 26.03.2019 11:29

Tikko latviešu valodā ir iznācis par islandiešu kriminālromānu karalieni dēvētās rakstnieces Irsas Sigurdardotiras romāns “Sāga”. Šī grāmata ir otrā (pirmās nosaukums ir “DNS”) romānu ciklā. Tā centrā ir nopietnais izmeklētājs Huldars, imūns pret pārmetumiem un nosodījumu, jo audzis ar piecām māsām, un nopietnā, bet sirsnīgā psiholoģe Freija, bārene, kuras vienīgais tuvinieks ir dulls, likumnepaklausīgs, bet mīlošs brālis. Jaunais romāns sākas rāmi: skolas pagalmā tiek atrakta laika kapsula ar skolēnu sacerējumiem, kas rakstīti pirms desmit gadiem. Starp tiem viens ir tik savāds, ka skolas vadība nolemj to nodot policijai.

"Dienas Grāmata" izdoda Daniela Kēlmana grāmatu "Tils" 11.03.2019 14:25

Flāmu tautas varonis Tils Pūcesspieģelis, ko romānā pirmoreiz iemūžinājis Šarls de Kostērs 19. gadsimta vidū, joprojām ir dzīvāks par dzīvu. Leģendārais jokdaris ceļo pa pasaules teātru skatuvēm, kinoteātru ekrāniem, atradis vietu gleznās un mūzikā. Žilbinošais āksts, kurš vienlaikus ir arī atriebējs un skaudras patiesības paudējs, iedvesmojis ne vienu vien radošu garu sacerēt jaunus stāstus par Tila dzīvi. Latvijā viņu pulkā ir bijusi arī Aspazija, kas 1931. gadā sacerējusi romantisku komēdiju “Tils Pūcesspieģelis”, taču popularitātes kalnā Tilu uznesa Edgars Liepiņš Jaunatnes teātra izrādē 20. gadsimta sešdesmitajos gados.

Noslēgušies Lielie lasīšanas svētki 10.03.2019 10:50

Katru gadu pavasarī Latvijas Nacionālā bibliotēka (LNB) rīko Lielos lasīšanas svētkus - noslēguma un apbalvošanas ceremoniju gadu ilgušam vērtēšanas maratonam lasītveicināšanas programmā „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija“. Šogad, 9.martā tie pulcēja ap 700 žūrijas bibliotēku delegātus no visiem Latvijas novadiem. Programma ir LNB Bērnu literatūras centra izstrādāta, LR Kultūras ministrijas finansiāli atbalstīta un kopā ar bibliotēkām un skolām īstenota priekpilna jaunāko grāmatu lasīšanas sacensība, kas norisinās visā Latvijā jau astoņpadsmit gadus, bet kopš 2007.gada arī latviešu centros citur pasaulē.

Izdots biogrāfisks romāns par komponistu Jāni Lūsēnu 08.03.2019 14:59

Rakstnieci Ingunu Baueri latviešu lasītājs pazīst pirmkārt kā talantīgu, aizrautīgu Latvijas kultūrvēstures personību portretētāju. Viņas biogrāfiskie romāni mums gluži kā no jauna atklājuši gan Kārli Skalbi un Ati Kronvaldu, gan brāļus Kaudzītes, Juri Neikenu un Andreju Pumpuru – vārdus, kuri mums pazīstami no literatūras vēstures un viņu atstātā garīgā mantojuma. Tomēr uz rakstnieces jaunākās grāmatas vāka lasāms vārds, kurš vēl nebūt nepieder senai vēsturei – tas ir ievērojamā mūsdienu komponista Jāņa Lūsēna vārds.

Klāt ikgadējie “Lielie lasīšanas svētki” 07.03.2019 13:44

Sestdien, 9. martā, no plkst. 12.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) Ziedoņa zālē norisināsies ikgadējie “Lielie lasīšanas svētki” – lielākās lasīšanas veicināšanas programmas „Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018” noslēguma un apbalvošanas pasākums. Tajā piedalīsies ap 700 žūrijas bibliotēku delegāti – bērni, jaunieši un pieaugušie, pārstāvot visu Latvijas novadu skolas un bibliotēkas. Priekpilnā gaisotnē, kur katrs jūt līdzi “savai grāmatai”, tiks sveikti aizvadītā gada populārāko grāmatu autori, ilustratori, tulkotāji un izdevēji.

Iveta Rēdliha. Latviešiem jauna spriedzes romānu autore 07.03.2019 13:35

Latviešu rakstnieku vidū jau labu laiku valda tas, ko ar humoru varētu dēvēt par pilnīgu diskriminācijas trūkumu – virknē žanru, kas stereotipiski tiek piedēvēti vīrišķīgai auditorijai, ar panākumiem darbojas rakstnieces sievietes, radot kvalitatīvus darbus gan detektīvromāna, gan zinātniskās fantastikas lauciņos. Šobrīd “uz skatuves” uznāk vēl kāda jauna autore – Iveta Rēdliha, kuras otrais romāns “Vēl viena dziļa ieelpa” tapis latviešu literatūrā vēl samērā reti sastopamajā psiholoģiskā trillera žanrā.

Igaunijas Glezniecības asociācijas izstāde "Ekspresīvi!" 04.03.2019 18:57

2019. gada 8.martā plkst. 17.00 Latvijas Mākslinieku savienības (LMS) galerijā, 11.novembra krastmalā 35, Rīgā, tiks atklāta Igaunijas Gleznotāju asociācijas izstāde „Ekspresīvi! Vietējā izloksne globālajā laikmetā”.

Atvērta Ingas Jērumas jaunā grāmata "Teātra bērni" 04.03.2019 18:52

Žurnāliste un rakstniece Inga Jēruma latviešu lasītājiem jau ilgstoši pazīstama no diviem, pavisam atšķirīgiem, aspektiem. Vienus valdzina viņas asprātīgie, ironiskie detektīvromāni, kurus autore paraksta ar pseidonīmu Margarita Grietēna, savukārt citus vairāk intriģē biogrāfiskā žanra grāmatas, kurās rakstniece portretē spilgtas Latvijas kultūras personības. Lielu popularitāti izpelnījušies darbi “No Zentas līdz Zentai” par Valmieras teātra aktrisi Regīnu Devīti un “Saldā katorga” par Dailes teātra aktrisi Ilzi Vazdiku, bet tagad Inga Jēruma lasītājiem piedāvā kādu gluži neparastu stāstījumu.

Jaunums! Bērnu dzejas krājums "Es picas brālēnu cepu" 27.02.2019 09:08

Dzejas krājums atklāj visai pašpārliecināta Rīgas puikas Alberta un viņa ģimenes dzīvi, kuru lasītājs var vērot caur zēna īpašo skatījumu un secinājumiem. Tas, cik trāpīgi ir bērnu vērojumi, autore pamanījusi gan sarunās ar Albertu, kurš patiesībā ir daudz kautrāks nekā atklāj dzejoļi, gan Niku, kurš ir zinātkārs prātvēders (no viņa mutes: es šodien redzēju ko satraucošu – skudras apēda kāpuru; viņš arī taupās un neēd vecvecāku paredzēto “īsto ēdienu”, lai paliktu vieta saldējumam), gan ar dvīņiem Bruno un Edgaru, kuri šoruden aizgājuši uz skolu.

“Neputns” izdevis Jāna Unduska grāmatu “Ceļojums, vārdā Spānija” 25.02.2019 15:00

Apgādā “Neputns” iznākusi pazīstamā igauņu rakstnieka, literatūrkritiķa un tulkotāja Jāna Unduska (Jaan Undusk) grāmata “Ceļojums, vārdā Spānija”. To, tāpat kā apgāda iepriekš izdoto Unduska eseju krājumu “Boļševisms un kultūra” (2016), no igauņu valodas tulkojusi Maima Grīnberga.

Izdotd populārā igauņu dzejnieka Contras dzejas krājumu “Tik grūti ir būt latvietim”. 18.02.2019 08:02

Izdevniecība Pētergailis ir laidusi klajā populārā igauņu dzejnieka Contras (īstajā vārdā Margus Konnula) dzejas krājumu “Tik grūti ir būt latvietim”.

Simtgadniekam jau 101 un jauns romāns 15.02.2019 13:42

Aizšķirot zviedru rakstnieka Jūnasa Jūnasona pasaulslavenā romāna “Simtgadnieks, kas izkāpa pa logu un pazuda” pēdējās lapas, daudziem bija mazliet žēl. Bet turpinājumu autors nesolīja – un kāds gan turpinājums iespējams simtgadniekam? Taču Allans Karlsons nevarēja rimties. Viņš urdīja autoru, rautin rāvās pasaulē, un skat, – klāt jauna grāmata “Simtviengadnieks, kas domāja pārāk daudz”!

"Dienas Grāmata" jaunums - Jānis Einfelds "Armagedona cikls" 04.02.2019 17:10

“Armagedona cikls” ir rakstnieka Jāņa Einfelda (1967) desmitā grāmata. Romāns reālistiskā manierē tēlo personības tapšanu padomju okupācijas dziļās stagnācijas periodā, 1980. gados, īpaši regresīvā un represīvā vidē — profskolā. Romāns sākas ar neizskaidrojamu slepkavību, ko cenšas atšķetināt mūsdienu izmeklētāju grupa, kas dēvējas par Armagedona ciklu. Izmeklēšanā atklājas divas personas — pulkvedis Vējš un dzejnieks Līdzenumu Altajs —, kuru savstarpējā saistība un saikne ar noziegumu Armagedona ciklam ir jāpierāda.

“Zirneklis istabas stūrī” – neparasts kriminālromāns 31.01.2019 14:13

Iepazīstieties – Nikija Ouena, britu rakstniece un žurnāliste. Latviešu valodā tikko izdots viņas romāns”Zirneklis istabas stūrī” (“Subject 375”), ārkārtīgi daudzslāņains un savdabīgi būvēts darbs, kurā informācija tiek pasniegta caur galvenās varones skatpunktu. Tas ir ļoti neierasts, jo doktorei Marijai Martinesai ir Aspergera sindroms – viņa spēj saskatīt kopsakarības, zibens ātrumā iegaumēt jebkuru tekstu, veikt sarežģītas matemātiskās darbības un atšifrēt kodus, toties ārkārtīgi slikti orientējas emociju izpausmēs un pilnībā apjūk, ja tiek izjaukta ierastā dienaskārtība.

“Mansards” izdod Bernāra Sordē grāmatu “Homo-Natura alteritas. Filozofija un māksla 2015–2018” 22.01.2019 08:03

Apgāds “Mansards” drīzumā laidīs klajā Bernāra Sordē grāmatu “Homo-Natura alteritas. Filozofija un māksla 2015–2018”. 1. februārī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā notiks grāmatas atvēršana, kuru papildinās intelektuālā meditācija “Da.zA-3”, ietverot grāmatas fragmentu lasījumu. Pasākums notiks latviski un franciski ar tulkojumu.

Jāņa Akuratera muzejs aicina uz literāru vakaru “Degoša sala – Палаючий острiв” 16.01.2019 11:39

Piektdien, 18. janvārī, plkst. 17.00 Jāņa Akuratera muzejs (Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a) aicina uz literāru vakaru “Degoša sala – Палаючий острiв”. Pēc atgriešanās 1908. gada rudenī no emigrācijās Jānis Akuraters, dzīvojot savās tēva mājās Dignājas pagasta “Beitānos” un sievas Marijas Annas mājās Seces pagasta “Birzniekos”, uzraksta stāstu “Degoša sala”. Pirmpublicējums tam ir 1912. gadā. Līdzās “Kalpa zēna vasarai” stāsts “Degoša sala” ir starp rakstnieka daiļrades virsotnēm. Stāsta galvenais varonis atgriežas savā dzimtajā pusē, lai vēlreiz atmiņās izdzīvotu savus skolas laika sapņus un mīlestību pret klasesbiedreni Rūtiņu. Vēstījuma autors izmantojis romantisma, impresionisma un simbolisma virzienu paņēmienus. Vides tēlojumā jaušama Jāņa Akuratera paša dzimtās puses – Biržu pagastskolas un tās apkaimes ainava.

Zahera viesnīca - intriģējošs un stilīgs romāns Silvijas Brices tulkojumā 15.01.2019 12:10

Uz romāna “Zahera viesnīca” vāka ir arī apakšvirsraksts: romāns par kārdinājumu. Un kārdinājumu še ir pārpārēm. Viesnīcā, kurā ik dienu pulcējas Vīnes ievērojamākie ļaudis, notiek spēles ar varu, naudu, reputāciju, jūtām un likteņiem – tas ir izaicinājums, kuram pretoties grūti pat labākajiem. Ja vienā vārdā jāatbild uz jautājumu, kā šajā grāmatā ir vairāk – vēstures vai likteņu, atbilde būtu: visvairāk te izjūtama deviņpadsmitā un divdesmitā gadsimta mijas Vīnes gaisotne.

Jaunums - Mo Jeņs "Meistar, jo tālāk, jo trakāk!" 14.01.2019 16:21

Mo Jeņs ir viens no ietekmīgākajiem mūsdienu ķīniešu rakstniekiem, 2012. gadā saņēmis Nobela prēmiju literatūrā. Rakstnieks dzimis 1955. gadā Ķīnā Šaņdunas provincē, un dzimtā puse bieži atainota viņa darbos. Mo Jeņa daiļradi raksturo reālistiski tēlojumi, kas mijas ar mistikas motīviem; viņa stāstu un romānu darbība visbiežāk norisinās 20. gadsimta vidū un otrajā pusē, kad Ķīnas sadzīve ir ārkārtīgi trūcīga, tomēr autors nebaidās aizskart sociāli sāpīgas tēmas un viņa grāmatās bieži jaušama satīra par sociālistisko reālismu. Mo Jeņs apgalvo, ka viņa daiļradi visspēcīgāk ietekmējuši Viljams Folkners, Gabriels Garsija Markess, Lu Sjuņs un ķīniešu klasiskie darbi.

Izmeklētāja saraksta detektīvromānu 11.01.2019 13:33

Kad izvēlamies kvalitatīvu lasāmvielu izklaidei un atpūtai, detektīvromāni ir starp tiem žanriem, kuriem dodam priekšroku visbiežāk. Īpaši tumšo gadalaiku vakaros – kas var būt omulīgāk kā silti ieritināties dīvānā un no paša māju drošības aizrautīgi sekot līdzi izmeklētāju un policistu pūliņiem noziedznieka tvarstīšanā! Taču pavisam jaunu intereses un ticamības dimensiju detektīvromāns iegūst tad, ja tā autors arī dzīvē ir bijis saistīts ar noziegumu izmeklēšanas pasauli.

Andreja Upīša muzejā notiks tikšanās ar rakstnieci un dziesminieci Janu Egli 11.01.2019 13:32

Šī gada 23. janvārī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā notiks tikšanās ar rakstnieci un dziesminieci Janu Egli. Vakara gaitā iecerēta saruna, ko vadīs Mg. phil. Ilze Andresone, kā arī atbildes uz publikas jautājumiem.

Guntara Rača grāmatām panākumi visu grāmatnīcu 2018. gada topos 05.01.2019 09:58

Dzejnieka un mūziķa Guntara Rača dzejoļu grāmatas “365” 1.daļa pērn, pēc “Latvijas Grāmattirgotāju asociācijas” apkopotajiem datiem, tika pasludināta par vispieprasītāko grāmatu Latvijā 2017. gadā. 2018. gadā klajā nāca divas jaunas autora grāmatas. Februārī “Izdevniecība MicRec” izdeva grāmatas “365” 2. daļu, bet novembrī tika izdota jauna grāmata “Reiz Ziemassvētkos...”. Abu grāmatu izdošana pērn tika atzīmēta ar prezentācijas koncertiem.

"Dienas Grāmata" jaunums - Sandra Vensko "Adele" 03.01.2019 11:46

Dzejniece, dramaturģe un prozaiķe Sandra Vensko rakstniecībā darbojas jau trīs gadu desmitus. Sāka ar dramaturģiju, turpināja ar dzeju un stāstiem, līdz 2014. gadā devās pie lasītājiem ar pirmo romānu “Maigā okupācija”. Par savu daiļradi viņa saka: “Kad rakstu bērniem, tad esmu tā mazā meitene, kura nekad nekļūst liela. Tad man ir bērna acis. Kad pamazām tapinu lugu, tad visi ir klāt, esošie, neesošie personāži. Ar romānu tāpat. Ar dzeju ir savādāk — dzeja ir tāds kalns, ko nevar pastumt no sevis prom. Dzeja ar savu spēku izlauž ceļu, vienalga, kur es atrastos.”

Noslēgusies sabiedrības iesaistes akcija “Lasīsim dzejiņas” 02.01.2019 09:53

Decembra vidū noslēgusies LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta rīkotā sabiedrības iesaistes akcija “Lasīsim dzejiņas”, kas kopš šā gada 1. septembra piedāvāja ikvienam skaļi nolasīt un ierakstīt kādu no simts bērnu dzejoļiem. Nepilnu četru mēnešu laikā ierakstīti un akcijas vietnē Vēja māte mežā augšupielādēti gandrīz trīs tūkstoši unikālu dzejoļu skandējumu! Šī ir otrā tieši latviešu literatūrai veltītā skaļās lasīšanas akcija, kurā katram bija iespēja savu balsi atstāt vēsturē īpašā platformā.

“Neputns” laidis klajā jaunu izdevumu sērijā “Studijas bibliotēka” – grāmatu “Orbīta” 20.12.2018 13:06

Apgāds “Neputns” laidis klajā jaunu izdevumu laikmetīgajai mākslai veltītajā sērijā “Studijas bibliotēka” – mākslas zinātnieces Aigas Dzalbes un filoloģes un mediju pētnieces Ilvas Skultes kopīgi sarakstīto grāmatu “Orbīta”, kurā aplūkota 90. gados dibinātās dzejnieku un mākslinieku apvienības radošā darbība Latvijas kultūrtelpā.

Diskusiju vakars Raiņa un Aspazijas mājā: Valoda 17.12.2018 15:49

Vispārzināma ir neviennozīmīgā situācija ar latgaļu mēli – vai tā valoda vai dialekts. Taču, ja Saeimas priekšsēdētāja liek diviem deputātiem zvērestu nodot vēlreiz “valsts valodā”, tas apstiprina to, ka viņi domā, ka latgaļiem ir sava valoda, nevis dialekts. Aivars Eipurs, “Minimas jeb zemestrīce zābakā”, 2008.

Izdots Ināras Kaijas Eglītes dzejoļu krājums “Kliedziens starp āboliem” 15.12.2018 20:25

Apgāds “Neputns” izdevis dzejnieces un tulkotājas Ināras Kaijas Eglītes dzejoļu krājumu “Kliedziens starp āboliem”. Pati autore par to sacījusi – “debija un mūža veikums vienā elpā”. Mākslas zinātnieces Ievas Kalniņas sastādītais Ināras Kaijas Eglītes dzejas krājums turpina Māras Brašmanes fotoalbuma “Manas jaunības pilsēta” (2005, Neputns) iesākto misiju – sniegt ieskatu 60.–70. gadu jaunatnes alternatīvās kultūras izpausmēs, kuras, no laika distances skatītas, atklāj emocionāli, radoši un intelektuāli piesātinātu “paralēlo dzīvi”, kas ritējusi padomju īstenības noteiktās “oficiālās” ēnā.

Ceļu uzsācis projekts „Māris Čaklais. Dzīvais dzejolis” 14.12.2018 15:24

Dzejolis dzīvs ir ne vien uzrakstītājā vārdā, bet dzīvs ir tad, ja cilvēks to lasa, runā un klausās. Ar šādu moto šogad, Latvijas simtgadē, un, gatavojoties Māra Čaklā 80.gadu jubilejai, kas tiks svinēta 2019.gada 16.jūnijā, tapa projekts „Māris Čaklais. Dzīvais dzejolis”. Tas publicēts Māra Čaklā mājaslapā Sākums | MĀRIS ČAKLAIS

Iznākusi izcilā latviešu rakstnieka Zigmunda Skujiņa grāmata “Aplikācija par rakstnieku un laikmetu” 14.12.2018 12:16

Apgādā "Lasītava" iznākusi latviešu rakstnieka Zigmunda Skujiņa grāmata „Aplikācija par rakstnieku un laikmetu”. “Šajā grāmatā kā kosmosa baltajā pundurī es centīšos saspiest vienuviet sava mūža kvintesenci, atklāt savu sižetu aizmetņus, komentēt agrāk nesaprasto, bet gadu gaitā apjēgto. Apliecināt to, kam joprojām ticu, neslēpjot, ko nespēju un negribu atzīt, jo uzskatu par kļūdu. Raibo aplikāciju papildināšu ar dokumentiem, vēstulēm, citātiem, fragmentiem no saviem romāniem un laikabiedru domām par tiem. Šo grāmatu varētu saukt par ceļvedi pa rakstnieka vēl neizdzisušām pēdām.” – Zigmunds Skujiņš

Ģitārists Kaspars Zemītis prezentē savu otro grāmatu “Sešas stīgas” 14.12.2018 12:12

Tirdzniecības centrā Spice prezentēta ģitārista un komponista Kaspara Zemīša otrā grāmata “Sešas stīgas”. Šī jau ir otrā mūziķa sarakstītā autorgrāmata par ģitārspēles apgūšanu, kas ietver ne tikai ģitārspēles pamatus, bet piedāvā arī mūzikas notis un ieteikumus no mūziķa personiskās pieredzes uz skatuves. Atklāšanas pasākumā piedalījās arī K.Zemīša skatuves draugi – dziedātāja Marta Grigale, muzikālā apvienība “Pirmais Kurss”, dziedošais aktieris Rihards Lepers un dziedātāji no jauktā kora “Maska”, kā arī ģitārspēles apmācības audzēknis Neits Ni. Grāmatas atvēršanas pasākumā mūziķi izpildīja gan K.Zemīša komponētus skaņdarbus, gan Latvijā labi pazīstamu mākslinieku dziesmu kaverversijas.

Lieliska dāvana zem Ziemassvētku eglītes 12.12.2018 11:57

Katru gadu, tuvojoties Ziemassvētkiem, atkal no jauna kļūst populārs viss, kas saistās ar šo svētku gaidīšanu. Mēs izrotājam māju un dedzinām sveces Adventes vainagā, sākam uzmeklēt piparkūku mīklas receptes, bet bērni arvien aktīvāk sāk interesēties par Ziemassvētku dāvanām.

Vladimirs Nabokovs "CAMERA OBSCURA" 12.12.2018 11:52

Par pašu kinematogrāfiskāko nodēvētais Vladimira Nabokova romāns Camera obscura pirmizdevumu krievu valodā piedzīvoja 1933. gadā. 1936. gadā klajā nāca tā tulkojums angļu valodā ar oriģināla nosaukumu un saturu, bet 1938. gadā — jau ar nosaukumu Laughter in the Dark autora izstrādātā jaunā, mīkstinātā redakcijā. Ar šādu nosaukumu 1969. gadā uzņemta arī režisora Tonija Ričardsona filma.

Vīrieši bez sievietēm – Murakami jaunā grāmata 12.12.2018 11:46

Haruki Murakami, dzīvais japāņu klasiķis, vairākkārt ticis nominēts Nobela balvai literatūrā un saņēmis ārkārtīgi daudz literāru apbalvojumu. Haruki Murakami ir mūsdienu kulta rakstnieks – un tas nav pārspīlējums.Viņam ir prāvs fanu un tikpat prāvs nemīlētāju pulks, arī Latvijā Murakami ir labi pazīstams. Murakami stils ir tik unikāls, ka lasītājs jau no pirmajām rindiņām zina, kas ir darba autors. Murakami savos darbos vienlaikus ir dziļi klātesošs un stilīgi atsvešināts, atspoguļojot mūsdienu cilvēka negribēti gribētās vientulības daudzās šķautnes.

“Neputns” laidis klajā grāmatu “Vilis Rīdzenieks” 12.12.2018 11:31

Apgādā “Neputns” iznākusi mākslas zinātnieces un fotogrāfijas pētnieces Katrīnas Teivānes-Korpas sastādītā grāmata “Vilis Rīdzenieks” – pirmais šāda apjoma izdevums, kas veltīts kādam no 20. gadsimta pirmās puses latviešu fotogrāfiem.

Vienīgā izeja – stilīgi spraigs prāta mežģis 12.12.2018 11:28

Sākot lasīt romānu “Vienīgā izeja”, īstenam spriedzes romānu cienītājam šķitīs, ka sākuma motīvs jau kur manīts: Tedam Makejam ir viss, ko vien var vēlēties, – skaista sieva, divas meitas, labi atalgots darbs. Taču viņam tiek konstatēta neārstējama slimība. Kāds būtu labākais risinājums? Teds ir pārliecināts, ka pašnāvība. Kad stobrs jau piespiests pie deniņiem un rādītājpirksts taustās pēc pistoles mēlītes, uzmācīgi iedzinkstas durvju zvans. Atnākušais svešinieks izsaka piedāvājumu: pirms nāves nogalināt vēl divus cilvēkus. Viens no tiem ir nāvessodu pelnījis slepkava, otrs – vīrietis, kurš labprātīgi vēlas aiziet no dzīves. Pēc šo divu cilvēku nogalināšanas Teds pats kļūs par mērķi, veidojot nākamo posmu nāvinieku ķēdē. Jā, pirmās 26 lappuses stāsta par to, kā galvenais varonis pieņem šo piedāvājumu.

Pie bērniem nonākusi jauna grāmata “Šausmīgās pasakas” 10.12.2018 08:57

Gada nogalē pie lasītājiem nokļuva jauna un oriģināla Artura Balta bilžu grāmata bērniem "Šausmīgās pasakas", kurā atrodamas 8 pasakas ar mākslinieces Daigas Deksnes krāšņajām ilustrācijām. Ar citām acīm par bailēm, kas nemaz nav tik bailīgas, un šausmām, kas nemaz nav tik šausmīgas. Ikvienā pasakā nejauki nedarbi nepaliek nesodīti. Šī grāmatiņa palīdzēs bērniem iepazīt ne vien burtus, bet arī pieklājīgu uzvedību. Arī vecākiem būs interesanti. Grāmata ir piemērota lasītājiem no 2 - 8 gadiem un ne tikai...

Izdevniecības "Dienas Grāmata" jaunums - Inga Žolude "1904. Melanholiskais valsis" 06.12.2018 21:46

Ingas Žoludes jaunais garstāsts “1904” sākotnēji tapis kā sadarbības projekts starp literātiem un mūziķiem — 2017. gada novembrī kopā ar jauno komponistu Oskaru Herliņu notika lasījums-spēle-performance Raiņa un Aspazijas mājā, kas bija veltīta Emīlam Dārziņam un viņa “Melanholiskajam valsim”. Kopdarbības laikā autorei radās ideja garstāstam par to, kā 1904. gadā Dārziņš nonāca pie “Melanholiskā valša” idejas vai, drīzāk, kā šī ideja, ierosme nonāca pie komponista. Šis stāsts ir tik savdabīgs un netradicionāls uzskatam par to, kā būtu jāvēsta mākslas personību stāsti, ka šī grāmata tapusi kā literatūras-mūzikas-mākslas vienība. Grāmatas vizuālajam ietērpam izmantots E. Dārziņa laikabiedra un līdzīga mākslas “neatzītā ģēnija” gleznotāja Ādolfa Zārdiņa darbs “Moderna sabiedrība”, kas pulsē vienotā ritmā gan ar valsi, gan Dārziņa traģisko likteni, gan Žoludes tekstu. Grāmatu papildina mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža un mākslas zinātnieces Dainas Auziņas esejas par Emīlu Dārziņu (1875-1910) un Ādolfu Zārdiņu (1890-1967).

Tarakāni mūsu galvās - kā tos audzināt, pakļaut un izmantot 06.12.2018 21:43

Apgādā Zvaigzne ABC izdota grāmata “Tarakāni manā galvā. Stāsti par sievietēm”. Tajā grāmatas autores – Zane Zusta un Diāna Zande – īsos un izklaidējošos stāstiņos zīmē un psiholoģiski risina situācijas, kas sievietēs rada apjukumu, liek pieņemt dīvainus lēmumus un rīkoties neracionāli vai sastingt un pārstāt rīkoties vispār, kad patiesībā vajadzētu darboties, cik jaudas. Zane Zusta saka: “Šī grāmata noteikti runā ar savu lasītāju – izklaidē, dzird, uzklausa un mēģina atrast izeju sarežģītajos prāta labirintos. Pieaicinot sadarboties psihoterapeiti Diānu Zandi, mērķis bija grāmatu padarīt lasītājiem vērtāku un noderīgāku. Process izvērtās ļoti interesants un izzinošs – domāju, ka arī lasītājiem būs ļoti interesanti.”

Izdota hronika “Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij” 06.12.2018 09:03

Apgāds “Neputns” laidis klajā unikālu vēstures liecību apkopojumu – literatūrzinātnieka, Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras teorijas un vēstures katedras vadītāja Raimonda Brieža un autoru kolektīva sastādīto hroniku “Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij”.

Ar sirsnīgu koncertu atvērta Guntara Rača grāmata “Reiz Ziemassvētkos...” 04.12.2018 15:36

Vakar, ar sirsnīgu koncertu, skatītāju piepildītā VEF kultūras pils zālē, uzsākās Guntara Rača un grupas “Saldās Sejas” koncertu un grāmatas “Reiz Ziemassvētkos” svētku koncertsērija. Koncertā kā īpašie viesi piedalījās Lauris Reiniks, Ivo Fomins, Normunds Rutulis, Katrīna Bindere, Latvijas Radio bērnu vokālais ansamblis “Dzeguzīte” un tikai Rīgas koncertā arī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas jauktais koris “Skulda”, diriģentes Ievas Mezītes vadībā.

Iznākusi grāmata “LVtop100. Tautas izvēlētas visu laiku labākās dziesmas” 04.12.2018 14:22

2018. gada decembra sākumā, kad nupat krāšņi aizvadītas Latvijas valsts dibināšanas 100 gadu svinības un jau pilnā sparā rit skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks, Radio SWH sadarbībā ar apgādu “Zvaigzne ABC” laidusi klajā vienu no vērienīgākajiem un nacionāli nozīmīgākajiem 2018. gada kultūras un arī grāmatniecības projektiem – grāmatu “LVtop100. Tautas izvēlētas visu laiku labākās dziesmas”.

Nākamā lapa