epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Grāmatu sērija bērniem – aizraujoši, krāšņi un saprotami par TUMSU, PAZEMI un SNIEGU 20.07.2017 12:26

Izdevniecība Pētergailis ir laidusi klajā divu čehu autoru: Helenas Haraštovas un Štepānkas Sekaņinovas grāmatu sēriju bērniem – LIELĀ PAZEMES GRĀMATA, LIELĀ SNIEGA GRĀMATA un LIELĀ TUMSAS GRĀMATA.

Jauna latviešu bērnu grāmatu autore – Ulrika Kestere 06.07.2017 11:53

Tik tikko – maijā – Zviedrijā, apgādā “Opal” iznāca latviešu izcelsmes mākslinieces un bērnu grāmatu autores Ulrikas Kesteres pirmā grāmata “Vilda grannar” (“Nelūgtie ciemiņi”). Jau pirmajos mēnešos grāmata guvusi lielu atsaucību gan mazo lasītāju, gan viņu vecāku vidū, saņēmusi arī ļoti pozitīvas kritiķu atsauksmes. Kā jau mūsdienās, kad ziņas ceļo ātrāk par zibeni, ziņa par Ulrikas Kesteres panākumiem ātri vien nonāca arī Latvijā – caur draugiem un paziņām vietnē facebook.

Trešdienu klubs 05.07.2017 12:02

Ir romāni, kuros lasītājs iejūtas pamazām, palēnām. Un somu rakstnieka Šella Vesto “Trešdienu klubs” ir viens no tādiem. Tas sākas kā sadzīvisks pastāstiņš par tikko šķīrušos juristu Klāsu Tūni, viņa jauno sekretāri Vīkas kundzi un dažiem draugiem, bet drīz vien darbība uzņem apgriezienus un sākotnējā tīri vienkāršā sižeta līnija tiek papildināta un papildināta, līdz lasītājs ir “līdz ausīm” tekstā, pūloties tikt skaidrībā par visu notiekošo.

Izdevniecība “Neputns” klajā laiž mākslinieces Sigitas Daugules albumu 30.06.2017 11:12

“Sigitas Daugules māksla būs tuvāka estētam, intelektuālam vērotājam, kas radis iedziļināties, analizēt un vēlas izjust glezniecības patieso garu," raksta Dace Lamberga. Albuma ievadā Laimas Slavas un Sigitas Daugules saruna, tai seko Daces Lambergas raksts par mākslinieci, savukārt kataloga daļā Sigitas Daugules darbu izlase ar vairāk nekā 150 darbu reprodukcijām.

Par izciliem rakstniekiem – ar sirsnību un humoru 28.06.2017 11:32

Dzejniece un prozaiķe Daina Avotiņa ir viena no tiem latviešu autoriem, kas bijuši pastāvīgi klātesoši visos 20. gadsimta otrās puses Latvijas literārajos procesos. Rakstnieces literārajā pūrā ir desmit dzejoļu krājumu, teju divi desmiti romānu, ceļojumu apraksti, kā arī atdzejojumi un tulkojumi no lietuviešu un krievu valodas.

Tīnis – superspiegs Alekss Raiders ir klāt! 27.06.2017 09:38

Vasaras brīvlaikā tradicionāli skolēniem tiek uzdots lasīt. Dažās skolās pat vēl joprojām tiek izsniegts obligāti izlasāmo grāmatu saraksts, bet vairākums demokrātiski atļauj lasīt jebko, uzsvaru liekot uz pašu lasīšanas faktu. Ja sākumskolā bērni lasa teju visu, ko piedāvā vecāki un skolotāji, tad pienākot tīņa gadiem, izvēle kļūst arvien grūtāka. Ko vasaras lasīšanai piedāvāt puikām, kas “izauguši” no Grega dienasgrāmatām, bet vēlas lasīt vismaz tikpat spraigas un notikumiem bagātas grāmatas?

Vairāki desmiti Latvijas literatūras darbi drīzumā būs lasāmi ārvalstīs 20.06.2017 10:05

Latvijas Rakstnieku savienība (LRS) izsludinājusi rezultātus šī gada otrajam konkursam par atbalstu Latvijas literatūras izdošanai un popularizēšanai ārvalstīs. Ar Kultūras ministrijas un Valsts Kultūrkapitāla fonda (VKKF) atbalstu šogad piešķirts līdzfinansējums jau 29 latviešu autoru daiļdarbu tulkojumu publicēšanai.

Iepazīsti 100 ārstniecības augus līdz valsts simtgadei 19.06.2017 16:42

Tikko Apgādā Zvaigzne ABC iznākusi grāmata “Veselība pie mājas sliekšņa”, kurā apkopoti 100 pie mums populārākie ārstniecības augi. Grāmatā ietverti augu apraksti, to fotogrāfijas, izmantošanas iespējas, drogu ievākšanas kalendārs, receptes profilaksei un konkrētu veselības problēmu risināšanai. Jaunajā grāmatā īpaši piedomāts pie informācijas strukturēšanas un izklāsta, lai ikviens varētu pēc iespējas ātrāk atrast un praktiski pielietot tajā ietvertās zināšanas.

Apgāds „Mansards” izdod Harija Vagranta „Ielu muzikanta dienasgrāmatu” 19.06.2017 16:29

Grāmatā atainota latviešu mūziķa, klejotāja, stopētāja Harija Vagranta pieredze, apceļojot Eiropas galvaspilsētas, muzicējot uz ielām, guļot pilsētas parkos un piedaloties pašpietiekamās komūnās. Ceļojuma apraksts dienasgrāmatā jeb viena vasara maršrutā Latvija–Lietuva–Polija–Slovākija–Ungārija–Austrija–Čehija–Vācija tapis, aizmirstot rutīnu, budžetu un rūpes, lai gan – aizmirst pavisam to nevar un kaut kad nākas atgriezties mājās. Grāmatā lasītājs atklās dažādus stopēšanas veidus, pasaules pilsētu raksturus, veidus, kā pareizi ierīkot guļvietu aiz benzīntanka un kā no alus skārdenes pagatavot mobilu gāzes plīti.

Vācu filozofs Vilhelms Šmids ierodas Rīgā 13.06.2017 23:49

Vācijā populārais filozofs Vilhelms Šmids ir labi pazīstams arī Latvijas intelektuālajā vidē – ne tikai kā vairāku grāmatu autors, bet arī kā pasniedzējs Latvijas Universitātē, kur viņš darbojās desmit gadus. Šmids ir viens no nozīmīgākajiem mūsdienu domātājiem, kas savos darbos risina dzīves mākslas tēmu – tas nozīmē mācīties iemantot apzinātu, prāta vadītu attieksmi un pārdomāt, kas dzīvei piešķir jēgu.
Dzīves mākslas tēma ir aplūkota vairākās Šmida grāmatās, ko izdevis Apgāds Zvaigzne ABC: “Skaista dzīve? Ievads dzīves mākslā”, “Laime” un “Mīlestība”.

Iznāk Džona Maksvela Kutzē trešais romāns latviešu valodā „Jēzus bērnība” 13.06.2017 23:43

Džons Maksvels Kutzē (John Maxwell Coetzee, 1940) ir Dienvidāfrikas rakstnieks, Nobela prēmijas (2003) un divkāršs Bukera prēmijas laureāts, sešpadsmit romānu autors. Kutzē romāns “Jēzus bērnība” (The Childhood of Jesus) oriģinālā publicēts 2013. gadā, bet tā turpinājums “Jēzus skolas gadi” – 2016. gadā. Latviešu valodā jau lasāmi Kutzē romāni “Negods” un “Lēnīgais”. Romānu “Jēzus bērnību” no angļu valodas tulkojusi Ieva Elsberga. Grāmatu izdevis apgāds “Lasītava”.

Pētījums par čigānu (romu) mūziku Latvijā 13.06.2017 23:09

LU LFMI publicējumu sērijā “Studia humanitarica” klajā nākusi Dr. art. Ievas Tihovskas zinātniskā monogrāfija “Īsta čigānu mūzika: Autentiskums un etniskums Latvijas čigānu (romu) mūzikā” (Rīga: LU LFMI, 2017, 248 lpp.).

Meitenes – spilgts romāns vasarai 13.06.2017 22:58

“Meitenes”, šis spilgtais un izsmalcināti inteliģentais, bet vienlaikus satriecoši, brīžiem pat pusaudziski bezkaunīgi atklātais pieaugšanas romāns šobrīd ir grāmata, kas jau iekļuvusi pārdotāko grāmatu topos teju visās 36 valstīs, kurās ir izdota. Autorei Emmai Klainai (Emma Cline), kura dzimusi 20 gadus pēc romānā aprakstītajiem notikumiem, “Meitenes” sagādāja pasaules slavu un bagātību, bet lasītājiem visā pasaulē – spilgtu un spraigu lasīšanas pieredzi.

Neapoles tetraloģijas trešā daļa ir klāt 12.06.2017 12:13

Ir romāni, kuru lasīšana kļūst par tādu kā apsēstību, – un Elenas Ferrantes “Neapoles tetraloģija”, kas kļuvusi par pasaulē visvairāk lasīto itāļu romānu ciklu, noteikti pieder pie tādiem. Vienlīdz aizrautīgi to lasa intelektuāles un mājsaimnieces, jo Elenas Ferrantes apjomīgais romānu cikls četrās grāmatās ir kas vairāk par labu lasāmvielu. Ne velti žurnāls “Times” 2016. gadā Ferranti iekļāva savā 100 pasaules ietekmīgāko cilvēku sarakstā!

OKI DOKI – lieliska bērnības piedzīvojumu grāmata 06.06.2017 12:30

Vai bērnībā izmantojāt lietussargu kā izpletni? Iekārtojāt štābiņu? Rāpāties kokos? Laukos izmēģinājāt copēt zivis, ķert vēžus un jāt ar dažādiem dzīvniekiem? Lējāt "pļentakus", spridzinājāt karbīdu un no salauztiem velosipēdiem izgatavojāt dažādus ērmīgus braucamrīkus? Ja kaut ko nebūt no minētā savā bērnībā iepazināt vai ilgojāties iepazīt, Dzintara Tilaka jaunā grāmata "Oki doki jeb Kad mēs augām" domāta tieši jums!

Apgādā “Jumava” izdots viens no populārākajiem Anšalva Eglīša romāniem “Homo Novus” 01.06.2017 15:26

Apgādā “Jumava” atkārtoti izdots latviešu trimdas klasiķa Anšlava Eglīša viens no populārākajiem un aizraujošākajiem romāniem “Homo novus”, kas vēsta par jauna mākslinieka Jura Upenāja sarežģīto, bet tai pašā laikā ļoti aizraujošo un piedzīvojumiem bagāto ceļu uz “slavas un popularitātes zenītu”pirmās brīvvalsts laikā.

Apgādā “Jumava” iznākusi jaunākā Daniela Sīgela grāmata “Prāts” 01.06.2017 15:24

Apgādā “Jumava” savu uzvaras gājienu “gudro grāmatu” sērijā turpina atzītā un iecienītā autora Daniela Sīgela (apgāda “Jumava” lasītājiem labi zināms viņa iepriekšējais darbs “Apzinātība”) grāmata “Prāts”.

Iznācis šausmu žanra lielmeistara Edgara Alana Po stāstu krājums “Slepkavība Morgielā” 01.06.2017 15:22

Apgāds “Jumava” laidis klajā šausmu žanra lielmeistara Edgara Alana Po stāstu krājumu “Slepkavība morgielā”.

Apgādā Jumava iznācis leģendārā norvēģu ceļotāja populārākais darbs “Aku-Aku. Lieldienu salas noslēpums” 01.06.2017 15:19

Apgāds “Jumava” izdevis leģendārā norvēģu ceļotāja un jūrasbaraucēja Tūra Heijerdāla darbu “Aku-Aku. Lieldienu salas noslēpums”, iznācis jaunā sērijā Leģendārie ceļojumi.

Bērnu drošība – svarīga tēma visu gadu, bet īpaši vasarā 01.06.2017 10:28

Drošības jautājumu apguve skolā un pirmsskolā ir kļuvusi par mūsu dzīves nepieciešamību. Bērni sadzīvē saskaras ar dažādām situācijām, kurās viņiem jāspēj pieņemt atbildīgus lēmumus par savu rīcību.

Apgādā “Mansards” iznāk sērijas “Vizmas Belševicas arhīva burtnīcas” otrā grāmata “Bille, Anss un citi” 31.05.2017 15:16

30. maijā, Vizmas Belševicas dzimšanas dienā, tiekoties Ojāra Vācieša muzejā, tika atvērta sērijas “Vizmas Belševicas arhīva burtnīcas” otrā grāmata “Bille, Anss un citi”, kurā apkopoti Vizmas Belševicas 1960.–80. gados sarakstīti, iepriekš nepublicēti prozas darbi. Izdevums noslēdz autores atstāto prozas mantojumu. Arhīva burtnīcas sastādītājs un redaktors ir Jānis Elsbergs. Zigmunda Lapsas dizains. Grāmatas sastādītāja darbu atbalstījis Valsts kultūrkapitāla fonds.

Grāmatas putnu draugiem 30.05.2017 17:37

Pilsētnieki labi pazīst kaiju un vārnu balsis – bet vai zināt, kā dzied zīlīte, peļkājīte, strazds un dzenis? Kāda balstiņa ir dadzītim un paceplītim? Tikko Apgādā Zvaigzne ABC iznākušas divas grāmatas, kas patiks iesācējiem dabas draugiem – “Dārza putnu mazā dziesmu grāmata” un “Meža putnu mazā dziesmu grāmata”. Katrā no grāmatām aprakstīti 12 putni, bet grāmatu īpašā pievilcība rodama putnu balsu ierakstos. Tos iespējams atskaņot, nospiežot attiecīgo pogu ar putna attēlu. Īsi raksturota katra putna sastopamība, barība, ligzda, olas, izskats, garums un dzīvesveids.

Mājsaimniece – romāns, par kuru gribēsies parunāt! 30.05.2017 17:18

Par šo grāmatu sociālajos tīklos diskusija aizsākās vēl pirms romāna iznākšanas latviešu valodā, kad dažas lasītājas pauda krasi atšķirīgus viedokļus gan par pašu darbu, gan par tā galveno varoni. Epiteti, kas tika lietoti, brīžiem bija pat visai skarbi – no klajas neizpratnes par galvenās varones izvēlēm: “Ko tas dullais sievišķis grib,” – līdz saprotošam: “Nu tā jau dzīvē gadās,” – un dažādu zināmu literāru un neliterāru varoņu piesaukšanai. Kas ir romāna galvenā varone Anna? Mūsdienīga Emma Bovarī vai kāda no bīstamajām mājsaimniecēm? Varbūt Anna vairāk līdzinās kādai no “Sekss un lielpilsēta” varonēm, kas, likteņa ievilinātas, ir nonākušas Šveices mazpilsētā? Lai vai kā, romāna galvenās varones neikdienišķās ikdienas atklātie, brīžiem ciniskie un tai pašā laikā poētiskie apraksti uzrunā plašu lasītāju auditoriju, vienaldzīgo nav.

Rīgā viesosies Lielbritānijas grāmatu izdevēji un organizācijas IBBY prezidente 30.05.2017 16:41

No 31. maija līdz 3. jūnijam Rīgā viesosies Lielbritānijas izdevniecību “Ugly Duckling Presse”, “Jantar Publishing”, “Wrecking Ball Press” un “Harvill Secker” pārstāvji, lai iepazītos ar Latvijas literatūru un grāmatniecības nozari. Vizītes ietvaros Rīgā ieradīsies arī Lielbritānijas IBBY organizācijas (Starptautiskā Bērnu un jauniešu literatūras padome) prezidente Pamela Diksa (Pam Dix), kas vadīs semināru Latvijas izdevējiem par bērnu literatūras eksporta potenciālu Lielbritānijā.

Latviešu dzejnieki uzstāsies prestižajā literatūras un mākslas festivālā “Hay” Lielbritānijā 30.05.2017 13:57

No 30. maija līdz 2. jūnijam latviešu dzejnieki Inga Gaile un Valts Ernštreits piedalīsies literatūras un mākslas festivālā “Hay” Velsā, kā arī sniegs savu darbu lasījumus Lielbritānijas pilsētās Birmingemā un Liverpūlē.

“Neputna” sērijā “Studijas bibliotēka” iznāk grāmata par Maiju Kurševu 25.05.2017 16:26

Latvijas laikmetīgajai mākslai veltītajā sērijā “Studijas bibliotēka” grāmata par Maiju Kurševu – mākslinieci, kuras radošā darbība aptver sietspiedi, zīmējumu, animāciju, instalāciju, komiksus, zīnus, kolāžas, žurnālu “PopperPublishing”, “Rīgas Zīnu Festivālu” un pasniedzējas darbu Latvijas Mākslas akadēmijā. Grāmatas autors – Tomass Pārups. Dizains – Dita Pence

Zilonīte un Trusītis – pasakas labam miegam 24.05.2017 10:59

Apgādā Zvaigzne ABC iznākusi otra grāmata visneparastāko gulētejamo pasaku sērijā – “Zilonīte, kura ļoti gribēja aizmigt”. Ar ko neparastas gulētejamās pasakas? Šīs sērijas grāmatās autors iekļauj īpašas psiholoģiskās tehnikas un teksta uzbūvi, kas vedina bērnu nomierināties un dod norādi zemapziņai par vēlmi gulēt. Vecāki daudzās valstīs ir secinājuši, ka pēc grāmatas priekšā lasīšanas uzlabojies ne vien bērnu, bet arī pašu miegs. Psihologi, terapeiti un vecāki iesaka izmantot šo unikālo grāmatu, lai uzlabotu bērnu miega kvalitāti. Autors aicina Zilonītes un Trusīša stāstus papildināt un pārveidot tā, kā vispiemērotāk katram bērnam. Nevajagot to uztvert pārlieku burtiski, drīzāk gan vērot bērnu un adaptēt stāstu.

“Jumava” iznācis “Rīgas dārzu un parku ceļvedis” 23.05.2017 23:34

Apgāda “Jumava” ceļvežu sērijā izdots jauns papildinājums, proti, Baibas Pīras–Rezovskas un Anitras Toomas grāmata “Rīgas dārzu un parku ceļvedis”. Grāmata iznākusi sadarbībā ar SIA “Rīgas meži”.

Izdots jauns darbs, kas aizrautīgi dokumentē humorīgus notikumus un personību izpausmes “Literārais ķēķis” 23.05.2017 23:30

Apgāds “Jumava” laidis klajā jaunāko latviešu autora Arnolda Auziņa grāmatu “Literārais ķēķis”. Arnolds Auziņš — rakstinieks un publicists, kura pirmais dzejolis publicēts 1957. gadā. Darbojies dažādos žanros un rakstījis gan bērniem, gan pieaugušajiem. Lielu daļu no sava radošā mūža veltījis publicistikai, sarakstīdams piecas vēsturiska satura grāmatas. Neviens no mūsdienu latviešu rakstniekiem nav sacerējis tik daudz anekdošu — gan par politiķiem, gan par rakstniekiem, kas sakopotas 7 grāmatās. Arnolds Auziņš gadu gadiem aizrautīgi dokumentē humorīgus notikumus un personību omulīgas izpausmes, tādējādi sasmīdinādams lasītājus.

Jāņa Rozes apgāds izdevis vācu rakstnieces, Jutas Rihteres, grāmatu bērniem un jauniešiem: „Tur aiz stacijas ir jūra” 23.05.2017 22:37

Ir arī labas dienas.Ar šādiem vārdiem sākas šis stāsts, kurā iepazīsiet zēnu, kuru dēvē par Devītnieku.Devītnieks vēlas tikt līdz jūrai, un, lai sagādātu naudu tālajam ceļojumam, viņš pārdod vienīgo, kas viņam pieder – savu sargeņģeli...

Iznāk grāmata “Kā rekrutēt veiksmīgāk”, kas atklāj sociālo portālu priekšrocības darba devējiem kandidātu uzrunāšanā 23.05.2017 22:31

Grāmatas autore Inga Daliba, profesionālās izaugsmes konsultante un rekrutiere, uzņēmēja, DarbaGuruvadītāja unblogere, grāmatu radījusi ar mērķi “palīdzēt uzņēmumiem atrast efektīvākos veidus kandidātu uzrunāšanā un atrast vispiemērotāko kandidātu”. Autores stāstījums balstās bagātā praktiskajā pieredzē, to papildina vizuālie materiāli. Grāmatas auditorija ir vidējo un mazo uzņēmumu vadītāji, personāla atlases speciālisti, darba meklētāji un karjeras veidotāji. Grāmata iznākusi apgādā“Mansards”, un 19. maijā norisinājās tās svinīgā atklāšana “Birojnīcā”.

LATVIETIS UN VIŅA HUMORS 23.05.2017 22:26

Mēdz uzskatīt, ka latviešiem ar humora izjūtu esot pavāji, un šī latviskā rakstura nopietnība esot saskatāma arī literatūrā, kurā cits aiz cita virknējoties nopietni, pat smagi teksti – vēsturiski romāni, problēmstāsti, smeldzīgas atmiņu lappuses. Tomēr ir daži autori, kas šo stereotipu veiksmīgi un bez mazākās piepūles apgāž – sākot jau ar humora klasiķi Andreju Skaili, kam nesen tika svinēta deviņdesmitā gadskārta un beidzot ar jaunāko atklājumu latviešu humoristiskās prozas jomā – Lauri Vanagu, kurš parakstās kā TR (Tizleņu Reģistra) Notārs un kuram šopavasar klajā nāk jau otrā grāmata – ironiskais romāns “Pelēkzils uz rozā”, ko laiž klajā Apgāds Zvaigzne ABC.

Izdevniecība “Neputns” izdod E. E. Kamingsa bilingvālo dzejas izlasi “Pavasara virpulis / SpringtimeCircling” 23.05.2017 22:21

Edvards EstlinsKamingss (EdwardEstlinCummings, 1894—1962) ir viens no ievērojamākajiem 20. gs. amerikāņu dzejniekiem,viņa dzejas izlase “Pavasara virpulis / SpringtimeCircling” izdota “Neputna” bilingvālajā samta dzejas sērijā. Sastādītāji Ingmāra Balode un Kristaps Vecgrāvis izlasē iekļāvuši Jāņa Elsberga, AinasKraujietes, Jāņa Krēsliņa, Aivara Maizīša, Viktora Kalniņa un savus atdzejojumus. Izlases redaktors – Jānis Elsbergs, sērijas dizaina autore – Anna Aizsilniece.

Socioloģijas doktores Dagmāras Beitneres publiskā lekcija SAPRAST UN PIEDERĒT. KAM? un grāmatas SAPRAST UN PIEDERĒT atvēršanas svētki 19.05.2017 14:39

Grāmatu apgāds “Madris” š.g. 25. maijā RLB Līgo zālē plkst 17.30 rīko socioloģijas doktores Dagmāras Beitneres publisko lekciju SAPRAST UN PIEDERĒT. KAM? un grāmatas SAPRAST UN PIEDERĒT Dažas refleksijas par pašizpratni un stāstu vēstījumiem atvēršanas svētkus

Izdevniecībā“Neputns” klajā nāk somu autora JākoHemēna-Antilas "Islāma rokasgrāmata” 18.05.2017 21:33

"Šīs grāmatas mērķis ir sniegt atbildes uz jautājumiem – gan tiem, kas izskanējuši pēdējā laikā, gan tiem, kurus būtu vajadzējis uzdot," raksta somu zinātnieks, profesors JākoHemēns-Antila (Jaakko Hämeen-Anttila). Grāmatu no somu valodas tulkojusi Ingrīda Peldekse, redaktors – Arturs Hansons, savukārt dizaina autors ir Armands Zelčs.

Apgāds “Jumava” izdevis Sudrabu Edžus “Dullo Dauku” 18.05.2017 21:31

Apgāds “Jumava” sudraba sērijā izdevis Latviešu klasiķa Sudrabu Edžus garstāstu “Dullais Dauka”. Grāmata izdota ar Ogres novada pašvaldības atbalstu.“Ir vērtības, kas nezūd laikmetu griežos, kas atkal un atkal sevi apliecina kā nemainīgas un mūžīgas. Pie šīm vērtībām pieder arī Dullā Daukas sindroms jeb mūžīgās alkas izzināt pasauli, nemitīgi paplašināt redzesloku, zināšanas, tiekties pēc kaut kā jauna, censties noskaidrot, kas ir tai vietā, kur saule ik vakaru pazūd, kas notiek ar sauli aiz tālā apvāršņa..., meklēt ideālus, neieslīgt vienmuļā rutīnā.”

Apgāds “Jumava” laiž klājā apjomīgu monogrāfiju “Latvijas tautsaimniecības vēsture” 18.05.2017 21:29

Apgāds “Jumava” sadarbībā ar atzītiem nozares speciālistiem izdod grāmatu “Latvijas tautsaimniecības vēsture” Vidzemes augstskolas rektora un vēstures profesora Gata Krūmiņa redakcijā un sastādījumā. Grāmata atspoguļo norises Latvijas tautsaimniecībā un ekonomikā laika posmā no 19. gs. beigām līdz pat šodienai.

Jūnass Hasens Khemiri. “Viss, ko es neatceros” 18.05.2017 21:21

Jūnass Hasens Khemiri ir ievērojams zviedru mūsdienu prozaiķis un dramaturgs. Viņš publicējis četrus romānu, īso stāstu izlasi, esejas, viņa lugas uzvestas daudzviet pasaulē. Romāns “Viss, ko es neatceros” 2015. gadā saņēmis prestižāko Zviedrijas literāro godalgu – Augusta balvu. Rakstnieks kopā ar ģimeni dzīvo Stokholmā.

“Dzīvību vai nāvi” – romāns ar pārsteigumiem 18.05.2017 21:17

Spraigs, aizraujošs, pārsteidzošs un neticami lielisks ir austrāliešu rakstnieka Maikla Robotama romāns “Dzīvību vai nāvi”. Tas sākas ar bēgšanu no cietuma. Izbēgušais ir kāds Odijs Palmers, vīrs, kurš desmit gadus nosēdējis stingra režīma cietumā par gadsimta skaļāko laupīšanu: toreiz tika nolaupīti 10 miljoni dolāru neiezīmētās banknotēs. Viņš ir vienīgais izdzīvojušais, un vienīgais, kurš zina, kur varētu būt palikusi nauda. Visus desmit gadus ikviens cietuma darbinieks un iemītnieks ir pūlējies no Odija uzzināt, kur meklējami izgaisušie miljoni. Viņu ir centušies pierunāt, dūruši, situši, indējuši un pat aizdedzinājuši. Šķiet, līdz pat pēdējai dienai neviens nav uzzinājis pilnīgi neko. Un dienu pirms sava termiņa beigām Odijs aizbēg...

"Vieglākais ceļš augt" 16.05.2017 17:47

"Vieglākais ceļš augt", kas kā vēsta uzraksts uz grāmatas vāka - paredzēta bērniem no 3 līdz 100 gadu vecumam! "Vieglākais ceļš augt" ir otrā autores Meibelas Katsas latviešu valodā tulkotā un izdotā grāmata.

Nākamā lapa