epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Zinātniskie lasījumi Raiņa un Aspazijas mājā 25.09.2017 17:24

28. septembrī plkst. 13.00 Raiņa un Aspazijas mājā Baznīcas ielā 30, Rīgā, notiks zinātniskie lasījumi, kuros tiks analizēti dažādi Raiņa biogrāfijas, daiļrades un tulkojumu mazāk zināmie aspekti.

Apgāds “Jumava” laidis klajā Knuta Skujenieka dzejoļu krājumu “Divreiz dzimusī dzeja” 25.09.2017 17:22

Apgāds “Jumava” laidis klajā dzejnieka Knuta Skujenieka dzejas izlasi “Divreiz dzimusī dzeja”, kurā ietverti dzejoļi, kurus savā mūzikā ir iekļāvuši latviešu komponisti. Krājuma sastādītājs Māris Salējs

Neparasta latviešu autora kriminālstāstu izlase 25.09.2017 11:59

Rakstnieks Egīls Venters latviešu oriģinālliteratūrā ir viens no savdabīgākajiem prozaiķiem, kura darbi daudziem lasītājiem noteikti sniegs jaunatklājuma prieku. Kaut arī rakstniekam izdots gan stāstu krājums un luga, gan vairāki romāni (jaunākais – "Atlantīda, kāda tā ir" – publicēts 2015. gadā), tomēr šķiet, ka autors galvenokārt uzturas latviešu prozas marginālijās, nomaļus no galvenajiem virzieniem. Šajās nomalēs autors tad arī izkopis savu īpatnējo rakstīšanas stilu, kuru raksturo muzikāla, izsmalcināta valoda, lakoniskā formā ietērpti bagātīgi nozīmju slāņi un mūžīgi jaunu ideju meklējumi.

Atzīmējot grāmatas “365” panākumus, Guntars Račs uzrīko mini festivālu grāmatnīcā 22.09.2017 15:19

Dzejoļu grāmatas “365” 1. daļa nāca klajā 27. augustā un jau pēc nedēļas bija pats pieprasītākais izdevums grāmatnīcu tīklos “Jānis Roze” un “Valters un Rapa”, apsteidzot daudzus citus populārus bestsellerus. Un arī pēc trīs nedēļām tā joprojām ir pati pieprasītākā.

Klajā nākusi otrā grāmata bērniem par putnu vērošanu “Māja niedrājā” 21.09.2017 16:17

Apgādā “Jumava” iznākusi jau otrā Imanta Bunkša grāmata bērniem, kurā atspoguļota putnu vērošana dabā “Māja niedrājā”. Ja pirmajā grāmatā uzmanība bija veltīta jūras ērgļiem, šoreiz grāmatas varonis ir lielais dumpis, pie kura ligzdas uzstādīta tiešraides kamera.

Izdots spraigs romāns par biedējošām attiecībām 21.09.2017 10:08

B. A. Parisas grāmata “Aiz slēgtām durvīm” ir aizraujošs, skarbs un ārkārtīgi patiesīgi sarakstīts darbs – ne velti autore kādā intervijā atzinusies, ka turpina saņemt vēstules no sievietēm, kuras atzīstas: “Tas ir kā par mani rakstīts!”.

Izdevniecība “Neputns” klajā laiž trimdas māksliniekam Fridriham Miltam veltītu albumu 20.09.2017 15:07

“Fridrihs Milts, kura dzīve aizritēja starp Pārdaugavu un Ņujorkas centru Manhetenu, trimdas latviešu uztverē kļuvis par leģendāru personību,” tā grāmatas sastādītāja Dace Lamberga. Albums klajā nāk vienlaikus ar mākslinieka gleznu izstādi Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā.

Kādi mēs bijām senatnē? 18.09.2017 15:38

Domājot par Latvijas simtgades sagaidīšanu, Apgāds Zvaigzne ABC atkārtoti laidis klajā Agra Liepiņa populārzinātnisko grāmatu „Senā Latvija. Ilustratīva 9.-13. gadsimta vēsture”. Izdevums papildināts ar jaunu satura nodaļu, kā arī ar agrāk nepublicētiem A. Liepiņa zīmējumiem un fotogrāfijām.

Žurkulēni Koko un Riko atkal dodas pasaulē! 13.09.2017 11:12

Tiem, kas jau dzirdējuši par Koko un Riko, prieku sagādās vēsts, ka žurkupuiku piedzīvojumi risinās arvien plašākā pasaulē – par viņiem sarakstītas vairākas grāmatas, pieejamas arī daudzas krāsojamās un darbošanās grāmatiņas un Latvijas Leļļu teātrī šoruden tapusi luga par abiem palaidniekiem!

Iznākusi jau ceturtā atjaunotā dzejas gadagrāmata bērniem “Garā pupa” 12.09.2017 20:45

Vienīgajā Dzejas dienu pasākumā, kas veltīts bērniem, atklāts jau ceturtais atjaunotais dzejas almanahs bērniem “Garā pupa”, ko izdod biedrība “Ascendum”. Pasākumā grāmatas sastādītāja Inese Zandere iepazīstināja ar jaunākās “Garās pupas” saturu, tajā publicēto dzejoļu autori uzstājās ar priekšlasījumiem, bet noslēgumā apbalvoja bērnu dzejas konkursa laureātus – bērnus no dažādām Latvijas pilsētām.

Izdevniecība “Neputns” klajā laiž mākslinieka Edgara Vērpes darbu albumu 12.09.2017 16:01

Edgara Vērpes albums klajā nāk vienlaikus ar mākslinieka personālizstādi “Intereses. Konflikts” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Kupola zālē

Klajā nākusi otrā grāmata bērniem par putnu vērošanu “Māja niedrājā” 11.09.2017 15:59

Apgādā “Jumava” iznākusi jau otrā Imanta Bunkša grāmata bērniem, kurā atspoguļota putnu vērošana dabā “Māja niedrājā”. Ja pirmajā grāmatā uzmanība bija veltīta jūras ērgļiem, šoreiz grāmatas varonis ir lielais dumpis, pie kura ligzdas uzstādīta tiešraides kamera.

Sen nebijis notikums – dzejoļu grāmata pieprasītāko grāmatu topā! Guntars Račs “365” 1.daļa 11.09.2017 14:04

Pirms divām nedēļām nāca klajā dzejnieka un mūziķa Guntara Rača jaunās dzejoļu grāmatas “365” 1.daļa. Liels bija izdevēju un autora pārsteigums, ieraugot šo grāmatu vairāku lielāko Latvijas grāmatnīcu pieprasītāko grāmatu topa pašā augšgalā. Kā atzīst grāmatu izplatītāji, tad tas ir sen nebijis notikums, jo jaunas dzejoļu grāmatas reti kad parādās starp pieprasītākajām grāmatām, kur nu vēl ierindojas topa augšgalā.

“Pasaka par atslēdziņu” dodas pie mazajiem lasītājiem (1) 11.09.2017 12:24

Tikko kā apgādā “Zvaigzne ABC” izdota dzejnieka, vides aktīvista Arvīda Ulmes grāmatu bērniem “Pasaka par atslēdziņu”. Grāmatu papildina CD ar Haralda Sīmaņa komponētu šāda paša nosaukuma mūzikas albumu.

Izdevniecība “Neputns” klajā laiž mākslinieku Vijas Zariņas un Kaspara Zariņa darbu albumus 06.09.2017 18:21

Reizē ar Vijas Zariņas un Kaspara Zariņa izstādi “Paralēli” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls” klajā nāk mākslinieku albumi.

Publicēts Sanitas Reinsones pētījums “Apmaldīšanās poētika teikās, stāstos un sarunās” 06.09.2017 18:14

LU LFMI publicējumu sērijā Studia humanitarica klajā nākusi Dr. philol. Sanitas Reinsones zinātniskā monogrāfija “Apmaldīšanās poētika teikās, stāstos un sarunās” (Rīga: LU LFMI, 2017, 246 lpp.).

Par brīvu cilvēku izvēli II. Leitnantam Rubenim - 100 06.09.2017 11:43

Rakstnieks un publicists Jānis Ūdris: Septembris atnācis ar divām mūsu nācijai svarīgām jubilejām: 04.09. bija Kārļa Ulmaņa 140 gadu jubileja; 9. septembrī aprit 100 gadi, kopš pasaulē nācis nacionālais varonis Roberts Rubenis. Divas ļoti dažādas personības, atšķirīgs ir arī abu atceru pasākumu vēriens un atbalss Latvijā.

Klajā nācis Sergeja Loiko romāns "Reiss" 06.09.2017 07:57

Sergeja Loiko “Reiss” ir gan klasisks bosikgabals, gan krimināldrāma, gan meistarīgi savīts politisks trilleris, gan reportiera veikta izmeklēšana, kuras virpulī ierauti visi: zagļi un čekisti, maniaki un prezidenti, Maskava un Kipras Pafa, Losandželosa un Donbass. Tomēr īsteno šī romāna vēstījuma spriedzi un kvalitāti rada autora cilvēciskā sāpe, kas dzen aizrakties līdz Boeing reisa MH-17 katastrofas patiesajiem iemesliem. Šis morālais virsuzdevums piedzīvojumu romānu pārvērš politiskā manifestā, kas ir tik ļoti nepieciešams pēcpatiesības laikmetā un biezā propagandas melu mākoņa ēnā, ko met netīrais Krievijas karš Ukrainā.

Apgādā “Jumava” iznākusi krāšņa grāmata “Rīgas dekoratīvo jūgendstilu” 05.09.2017 16:11

Apgāds “Jumava” izdevis krāšņu albumu par Rīgas arhitektūras pērlēm “Rīgas dekoratīvais jūgendstils” divās valodās – latviešu un krievu. Grāmata veltīta Mihailam Eizenšteinam 150. dzimšanas dienā.

Robins Šarma. Izcilības stundas, 2. grāmata 03.09.2017 20:47

Robins Šarma ir latviešu lasītājam labi pazīstams – lūk, 101 personiskās un profesionālās pieredzes rezultātā dzimusi doma, kas mudina palūkoties uz ikdienu ar iedvesmas pilnāku skatu un dziļāku baudu par to, ka esam dzīvi.

Grāmata par prieku 03.09.2017 20:42

Ikviens mūžs ir izaicinājumu pilns. Mēs esam gluži kā augi – viens, sausuma badināts, novīst, cits – laiž saknes zemes dzīlēs, kur valgmes vairāk. Cilvēks no cilvēka atšķiras nevis ar to, kas un kā dzīvē notiek, bet gan ar kādu attieksmi norises tiek uztvertas. Spēcīgs ir tas, kurš zina, ka jebkura situācija var kalpot personiskajai izaugsmei – un mēs visi augam pretim laimes sajūtai. Prieks ir tā saule, uz kuru tiecas ikviena cilvēka dvēseles ziedlapas.

Vācijā iznākusi Rūdolfa Blaumaņa prozas grāmata vācu valodā 01.09.2017 13:16

2017. gada augustā Aisthesis Verlag apgādā Bīlefeldē, Vācijā izdots Rūdolfa Blaumaņa darbu apkopojums Frost im Frühling (“Salna pavasarī”). Šajā izdevumā pirmo reizi vienkopus publicēti visi Blaumaņa vācu valodā rakstītie vai paša autora vāciski tulkotie prozas darbi, no kuriem divi piedzīvo pirmpublicējumu. Grāmatā ievietotie 17 stāsti un noveles atspoguļo Blaumaņa daiļrades plašo spektru: no ciemata stāstiem reālisma un naturālisma estētikā līdz novelēm ar mākslinieka tēlu centrā, un no impresionistiskajām Rīgas skicēm un jaunromantisma viņsaules vīzijām līdz pat carisma represiju apsūdzībai. Tādējādi Blaumanis atklājas kā nozīmīgs starpnieks starp valodām un kultūrām, un spilgts Baltijas modernitātes pārstāvis Eiropas literatūrā.

Lielisks slimnīcas romāns 31.08.2017 12:24

Rakstošie ārsti lasītājus pratuši valdzināt visos laikos, un francūzis Batists Boljē nav izņēmums. Vēl būdams interns slimnīcā, B. Boljē sāka rakstīt blogu, kurā stāstīja par slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļā piedzīvoto. Slimnīcas ikdiena un cilvēku attiecības tajā ir īstākas par īstu, turklāt talantīgi atainotas – ne velti blogam šobrīd ir jau 6 miljoni lasītāju un viņu skaits turpina augt. Jaunā ārsta bloga ieraksti pārtapuši arī romānā “Tūkstots un viena nakts ātrās palīdzības nodaļā”, kurš tulkots un izdots daudzās pasaules valstīs.

Iznācis jauns, aizraujošs Māra Runguļa garstāsts pusaudžiem ar eko detektīva elementiem - “Sikspārnis” 30.08.2017 21:58

Izdevniecība Pētergailis ir laidusi klajā Māra Runguļa garstāstu pusaudžiem -“Sikspārnis”,māksliniece Elīna Brasliņa,109.lpp.

Ar garstāsta -“Sikspārnis” fragmentiem M.Rungulis savus lasītājus ir kārdinājis jau Jāņa Baltvilka bērnu literatūras lasījumos, šobrīd ar lielu prieku un lepnumu nododam lasītāju vērtējumam gatavo grāmatu.

NLP – kā tā var būt noderīga ikvienam no mums 29.08.2017 10:22

Apgādā Zvaigzne ABC iznākusi Indras Melbārdes un Artūra Zeltiņa grāmatu sērijas “Neirolingvistiskā programmēšana – mācība par personīgo meistarību” 1. grāmata “Soli pa solim”.

Guntars Račs ar vērienīgu koncertu atzīmē jaunās dzejoļu grāmatas 365 izdošanu! 28.08.2017 19:32

Dzejnieks un mūziķis Guntars Račs ir apņēmības pilns realizēt savu jaungada apņemšanos, un šī gada sākumā tāds bija solījums, katru dienu sarakstīt vismaz vienu dzejoli un to publicēt savā Facebook profilā. Un tas arī notika un notiek. Liels bija autora pārsteigums, kad jau pēc pāris nedēļām ar šiem ikvakara dzejoļiem bija dalījušies tūkstošiem šīs sociālās vietnes lietotāju. Piemēram, ar šo dzejoli lasītāji bija dalījušies vairāk nekā 12 000 reižu!

Frīdas Mihelsones grāmata "Es izdzīvoju Rumbulā" 28.08.2017 19:27

Klajā nācis Frīdas Mihelsones atmiņu pieraksts "Es izdzīvoju Rumbulā"

Jauna grāmata bērniem no Čehijas - Punktinieki 28.08.2017 16:25

“Punktinieki”- stāsts par divu nešķiramu draugu Mihala un Filipa piedzīvojumiem, kurus puiši bija iecerējuši kā labāk, taču sanāca kā vienmēr, nezaudējot labestību, vēlmi palīdzēt un līdzjušanu.

Apgādā “Jumava” iznākusi Ksenijas Zagorovskas grāmata “Pēdējās stacijas priekšnieks” 28.08.2017 16:20

Apgādā “Jumava” iznākusi Ksenijas Zagorovskas grāmata “Pēdējās stacijas priekšnieks” (tulkotāja Antra Gabre). Tajā vēstīts par Ivana Ozoliņa un Ļeva Tolstoja likteņu krustošanos.

Iznāk Lūcijas Ķuzānes grāmata par Jāni Jaunsudrabiņu “Saule mūžam mana” 25.08.2017 09:59

Šogad latviešu literatūras klasiķim Jānim Jaunsudrabiņam aprit 140 gadu, savukārt viņa pētniecei rakstniecei un literatūrzinātniecei Lūcijai Ķuzānei — 90 gadu jubileja. Apgāds “Lasītava” izdevis Lūcijas Ķuzānes grāmatu par Jāni Jaunsudrabiņu “Saule mūžam mana” — būtiski papildinātu 1986. gada izdevumu, kura manuskripts tagad restaurēts atbilstoši iecerei, bez cenzūras svītrojumiem un labojumiem, papildināts ar jauniem faktiem un fotomateriālu (fotovēsturnieka Pētera Korsaka atlase). Grāmatai pievienots plašs skaidrojošs personu rādītājs.

Baltā nakts Nacionālajā bibliotēkā veltīta Latvijas simtgades projektam “Brīvības Vēstneši” 25.08.2017 09:54

9. septembrī, Baltās nakts ietvaros, no plkst. 18.00 līdz pusnaktij Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks Rīgas Skeitborda skolas projekta ”Brīvības Vēstneši” noslēguma pasākums. Vakara gaitā būs skatāma projekta tapšanai un aizkulisēm veltīta dokumentālā filma, tiks atklāta fotogrāfiju un skrituļdēļu izstāde, kā arī varēs vērot aizraujošus skeitborda paraugdemonstrējumus. “Brīvības Vēstneši” ir viena no Latvijas valsts simtgades svinību norisēm. Ieeja bez maksas.

Ikigai: sena japāņu recepte ilgai un laimīgai dzīvei 24.08.2017 13:04

Japāņu paruna vēsta “100 gadus nodzīvot gribas tikai tad, ja esi aktīvs.” Japāņu ilgdzīvotāji no Okinavas salas ir pārliecināti, ka ikvienam cilvēkam ir savs ikigai – labs un pamatots iemesls dzīvot. Kad cilvēks sev noskaidro šo iemeslu, viņš iemanto atslēgu no durvīm uz ilgu un laimīgu mūžu.

Izdevniecība “Neputns” izdod Semjona Haņina bilingvālo dzejas izlasi “Bet ne ar to / Ηο не тем” 23.08.2017 07:50

Semjona Haņina dzejas izlase “Bet ne ar to / Ηο не тем” papildina “Neputna” bilingvālo samta dzejas sēriju, kurā jau izdoti autori E. E. Kamingss, Huans Ramons Himeness, Nikolajs Gumiļovs, Josifs Brodskis, V. B. Jeitss, Jānis Rokpelnis, Volts Vitmens, Rainers Marija Rilke, Viljams Šekspīrs u. c. Haņina dzejas izlase ir divpadsmitais samta sērijas izdevums.

Piedzīvojumu romāns bērniem – “Kapteiņa pērtiķis” 22.08.2017 16:53

Tikko Apgāda Zvaigzne ABC izdotā zviedru rakstnieka un mākslinieka Jākoba Vegēliusa grāmata “Kapteiņa pērtiķis” ir piedzīvojumu romāns, kura darbība risinās gan jūrās, gan uz sauszemes. Paša autora ilustrēts, romāns ir izcila lasāmviela gan bērniem, gan arī pieaugušajiem, atgādinot labākos bērnībā lasītos piedzīvojumu klasikas darbus. Grāmata sākas ar ilustrācijām, kurās attēloti visi galvenie varoņi un arī kartes ar kuģu maršrutiem, burti izraudzīti mazliet lielāki, piemēroti jaunajiem lasītājiem, un, pats svarīgākais, romāna biezums ir mānīgs – jo visa iepriekš minētā dēļ lasīšana ir viegla un patīkama, un lasītājs būs priecīgi pārsteigts, apjomīgo izdevumu izlasot dažās dienās.

Apgādā Jumava atkārtoti iznākusi Edgara Imanta Siliņa grāmata “Lielo patiesību meklējumi” 22.08.2017 07:58

Apgādā “Jumava” atkārtoti iznākusi Edgara Imanta Siliņa grāmata “Lielo patiesību meklējumi”. Pirmo reizi grāmata dienas gaismu ieraudzījusi 1999. gadā, tad atkārtoti iznākusi 2002. un 2006. gadā. Šogad grāmata tiek izdota jau ceturto reizi. Tas, ka grāmata piedzīvojusi tik daudz izdevumu, ir pierādījums, ka tā savu aktualitāti nav zaudējusi un autora spēja vienkārši runāt par sarežģīto valdzina vairākas lasītāju paaudzes.

Apgādā “Jumava” atkārtoti iznākusi Dzidras Kuzmanes aforismu grāmata “Iz Ķenča gara gaišuma” 18.08.2017 20:04

Apgādā “Jumava” atkārtoti iznākusi Dzidras Kuzmanes aforismu grāmata “Iz Ķenča gara gaišuma”.

Apgādā “Jumava” iznākusi “Mazliet balta piķa melnā grāmata” 18.08.2017 17:32

Apgāds “Jumava” laidis klajā grāmatu mazajiem lasītājiem ar uzdevumiem “Mazliet balta piķa melnā grāmata”. Grāmata paredzēta jaunāko klašu skolēniem, ko var lasīt kopā ar vecākiem. Grāmatā ir ne vien vēstījums par melnās aitiņas un baltā vilka amizantajām attiecībām, bet arī atjautības uzdevumu un jautājumu burtnīca. Grāmatu sarakstījis ukraiņu izcelsmes autors Dmitrijs Kuzmenko.

Apgādā “Jumava” iznākusi jaunākā Māras Jakubovskas grāmata “Meža detektīvs” 18.08.2017 17:29

Apgādā “Jumava” iznākusi jaunākā Māras Jakubovskas grāmata “Meža detektīvs”. Romānu un bērnu grāmatu autore Māra Jakubovska sadarbojusies ar apgādu “Jumava” vairāku gadu garumā. Iepriekš apgādā iznākušas tādas šīs autores grāmatas kā “Rufis atrod mājas”, “Rufis dodas dzīvē”.

Apgādā “Jumava” iznākusi otrā Katjas Matjuškinas un Katjas Okovitajas grāmata “Jautrais zvēru detektīvs” 18.08.2017 17:23

Apgāds Jumava laidis klajā jau otro Katjas Matjuškinas un Katjas Okovitajas grāmatu “Jautrais zvēru detektīvs”.

Jauns Romēna Puertolā romāns 16.08.2017 14:54

Spāņu izcelsmes franču rakstnieks Romēns Puertolā, romāna “Neparastais ceļojums, kurā faķīrs iestrēga Ikea skapī” autors, iepriecina lasītājus ar jaunu darbu – “Meitenīte, kas norija mākoni Eifeļa torņa lielumā”. Sirsnīgā un neparastā grāmata kliedēs rūpju ēnas un atmodinās sirdī ticību labajam un skaistajam, vienlaikus ļaujot uzzināt dažādus neparastus faktus (daļa no tiem gan ir radušies rakstnieka iztēlē!).

Nākamā lapa