Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

"Dienas Grāmata" jaunums - Džeimss Mīks "UZ KALĒ. Sērgas laikā" 18.01.2021 22:25

Vēsturiskais romāns iztēlojamās pagātnes vīzijām pārsvarā pieiet divējādi. Populārajai pirmajai metodei ir piederīgi daudzie cilvēciski ieinteresētie, atjautas pilnie romāni, kuros tiek pieņemts, ka viss vienmēr bijis aptuveni tāpat, kā ir tagad. Cita pieeja, kā to, nosaucot par mītisko metodi Džoisa “Ulisā”, raksturojis T. S. Eliots, ir vēstures pārvēršana par vielu pašreizējā brīža pārvaldīšanai, strukturēšanai, formas un nozīmes piešķiršanai. Džeimsa Mīka bagātīgais, īpatnais jaunais romāns “Uz Kalē. Sērgas laikā” apvieno elementus no abām šīm metodēm, un viens no daudzajiem šā darba piedāvātajiem dziļajiem un mulsinošajiem baudījumiem meklējams tieši lasītāja centienos saprast, kāda veida sacerējumā — un arī pasaulē — tas katrā brīdī atrodas.

Aicina iesniegt darbus grāmatu mākslas konkursam “Zelta ābele” 15.01.2021 00:39

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija aicina izdevējus līdz 2021. gada 29. janvārim pieteikties grāmatu mākslas konkursam “Zelta ābele”, kurā tiks apbalvotas 2020. gada skaistākās grāmatas.

Slavenajiem žurkulēniem Koko un Riko desmit gadi un jauna grāmata 15.01.2021 00:36

Svinot draiskulīgo žurku puiku Koko un Riko desmito dzimšanas dienu, kas aprit šogad, apgādā “Zvaigzne ABC” klajā nākusi rakstnieces Evijas un Gulbes un mākslinieces Lindas Lošinas radītās grāmatu sērijas “Koko un Riko” ceturtā grāmata – “Koko un Riko – skolas zvaigznes”.

Mirusi tautā iemīļotā dzejniece Kornēlija Apškrūma 12.01.2021 13:02

11. janvārī 83 gadu vecumā mūžībā aizsaukta tautā ļoti iemīļotā un populārā dzejniece Kornēlija Apškrūma.

Tiešraidē no Nacionālās bibliotēkas – konference “X stunda. Barikādēm 30” 07.01.2021 12:36

Trešdien 13. janvārī plkst. 10.00–14.30, atzīmējot 30 gadus kopš 1991. gada janvāra barikādēm, norisināsies konference “X stunda. Barikādēm 30”. Tajā piedalīsies tā laika aktīvie barikāžu dalībnieki, Tautas Frontes, bijušie valdības un Augstākās padomes pārstāvji, atskatoties uz 1991. gada janvāra notikumiem un caurskatot, galvenokārt, iepriekš vēl plaši neapspriestas tematiskās līnijas – gatavošanos barikādēm un mediju kā ziņneša lomu. Vienlaikus konference pievērsīsies tiem cilvēkiem, kuri, savas pašiniciatīvas vadīti, nesavtīgi atbalstīja barikāžu norisi.

Iznākusi Kārļa Ķezbera pasaka bērniem un pieaugušajiem “Rūķu pasaules ceļojums” 30.12.2020 20:34

Laikā, kad tikai rūķi var atļauties droši ceļot, Latvijā atgriežas rakstnieka Kārļa Ķezbera (dzimis 1914. gadā Vecmokās – miris 2006. gadā Čikāgā) pasaka “Rūķu pasaules ceļojums”, kas tagad grāmatplauktā nostājas līdzās lasītāju jau iepazītajiem varoņiem – “Brencītim” un “Takšelim Makšelim”. Spilgtu un pasakainu iecentrējumu ar savām ilustrācijām pasakai dāvā jaunā un talantīgā māksliniece Elīna Skrapce. Grāmatu izdod apgāds “Mansards”.

Iznācis Maijas Miglas-Streičas romāns “Matildes gadsimts 30.12.2020 15:15

Ilggadējā LTV “Panorāmas” žurnāliste Maija Migla-Streiča uzrakstījusi apbrīnojami plašu, daudzslāņainu un dzīvīgu dzimtas stāstu “Matildes gadsimts”. Tajā apkopoti gan ģimenei, gan tautai svarīgi notikumi, bagātināti ar tīri sadzīviskiem aprakstiem. Lasīt romānu “Matildes gadsimts” ir tieši kā klausīties vecmāmiņas stāstos: viss notiekošais ir vienlīdz svarīgs un vienlīdz intriģējoši izstāstīts. “Mēs kopīgi izejam cauri gadsimtam. Es atrodu pierādījumu tam, ka mani senči ir dzīvojuši un pieredzējuši visu to, par ko runājuši manā bērnībā,” saka autore.

Iznācis Valentīnes Lasmanes dzīvesstāsts “Nakts jau nav tikai gulēšanai” 27.12.2020 22:02

Ar šo grāmatu Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūts, Latvijas Mutvārdu vēstures pētnieku asociācija “Dzīvesstāsts” un apgāds “Mansards” aizsāk mutvārdu vēstures sēriju “Bezbailīgie” – par Latvijas valsts vienaudžiem, kuri riskēja ar dzīvību, lai Otrā pasaules kara beigās glābtu cilvēkus no atkārtotas padomju okupācijas. Literatūrkritiķes un bibliogrāfes Valentīnes Lasmanes (1916–2018) dzīvesstāsts Gaita Grūtupa literārajā apdarē izdots grāmatā “Nakts jau nav tikai gulēšanai”.

Klajā nācis Margaretas Lorensas romāns “Akmens eņģelis” 21.12.2020 21:11

Apgāds “Pētergailis” ir laidis klajā izcilās kanādiešu rakstnieces Margaretas Lorensas romāns “Akmens eņģelis” (1964), kura tulkojums ir pirmais mēģinājums iepazīstināt latviešu lasītāju ar šīs savdabīgās, interesantās rakstnieces literāro mantojumu. “Akmens eņģelis”, tāpat kā vairāki citi Lorensas darbi, ir iekļauts Kanādas vidusskolu un augstskolu literatūras kursos un joprojām tiek lasīts un pārlasīts, taču Latvijā Margaretas Lorensas daiļrade līdz šim ir bijusi terra incognita.

"Valstsvīrs Anatolijs Gorbunovs" – grāmata par valsts atdzimšanu 21.12.2020 12:34

Tikko iznākusi Kārinas Pētersones un Ilzes Būmanes grāmata “Valstsvīrs Anatolijs Gorbunovs”, apjomīgs (800. lpp.!), ilustrācijām bagāts izdevums. Lai gan par laiku, kad tika atjaunota neatkarīga Latvijas republika, sarakstīts samērā daudz, Anatolija Gorbunova loma šajā periodā līdz galam nav novērtēta.

Spraigi, melni un intriģējoši – “Caurums” 18.12.2020 10:29

Par mūsdienu ziemeļvalstu kriminālžanra karalieni dēvētās islandiešu rakstnieces Irsas Sigurdardotiras izcilo kriminālromānu sērijai pievienojies jauns darbs – “Caurums” (pārējie latviešu valodā tulkotie romāni ir “DNS”, “Sāga” un “Parāds”). Kā zinās Irsas Sigurdardotiras uzticamie lasītāji, viņas darbi pārstāv padrūmo, bet neapšaubāmi interesanto scandinavian noir. Ļaunums viņas darbos ir pastāvīgi klātesošs, turklāt labi maskējies, un bieži vien romāna beigās ir jāpadomā – kura pusē nostātos lasītājs, un kurš ir lielākais ļaundaris…

"Izglītotā" - Taras Vestoveras iedvesmojošais stāsts 15.12.2020 10:47

Tikko arī latviešu valodā iznākusi Taras Vestoveras (Tara Westover) atmiņu grāmata “Izglītotā”, kas kļuvusi par bestselleru daudzās valstīs. Šis savādais, satriecošais un arī atbrīvojošais stāsts risinās mūsdienās – tā galvenā varone Tara Vestovera dzimusi pirms trīsdesmit četriem gadiem Aidaho štatā ASV. Taras tēvs, būdams nelokāmi pārliecināts par tuvo pasaules galu un valdības sazvērestībām, cik spēdams norobežoja savu ģimeni no sabiedrības.

"Žagata entropijas valstībā" - vienkārši par sarežģīto fizikā 15.12.2020 10:43

Apgāds “Pētergailis” ar prieku informēt, ka, neskatoties uz tumšo laiku (gan dabā, gan sadzīvē), no tipogrāfijas ir saņemta jaunākā izdevniecības grāmata – čehu autores,kas vienlaikus ir grāmatas ilustratore Markētas Baņkovas “Žagata entropijas valstībā” jeb “Fizikālas fabulas no dzīves”, kuru tulkojusi bijusī LU Fizikas un matemātikas fakultātes pasniedzēja Halina Lapiņa. Grāmatas mērķis ir rotaļīgā veidā radīt lasītājos interesi par klasisko un mūsdienu fiziku.

Vīrs, bērni un pieci randiņi 14.12.2020 11:08

Tikko iznākušais jaunās latviešu autores Leldes Jaujas pirmais romāns “Vīrs, bērni un pieci randiņi” izceļas ar spraigiem notikumu pavērsieniem, spriganu, jestru valodu un interesanti veidotu grāmatas kompozīciju. Lieliska izklaidējoša, tomēr reizē arī gluži nopietna lasāmviela gan “pieredzējušām” trīsdesmitgadniecēm, gan visām, kas par tādām vēl tikai grasās kļūt vai redz savas meitas ar viņu ikdienas dzīves problēmām šajā vecumā.

Iznācis Haralda Matuļa dzejprozas krājums "Eksistenciālisms" apjukušajiem 10.12.2020 09:58

Biedrība "Ascendum" izdevusi Latvijas Literatūras gada balvas laureāta Haralda Matuļa dzejprozas krājumu "Eksistenciālisms", kas domāts plašai auditorijai: visiem, ko nomāc dzīves neskaidrība, tiem, kas ir nelaimīgi, kas piedzīvojuši šaubas par dzīves jēgu, pusmūža cilvēkiem pirms un pēc 35 gadu vecuma, dzejniekiem.

"Dienas Grāmata" jaunums - Andra Manfelde "PASAKA PAR SNIEGA KURMI" 09.12.2020 10:28

Sniega Kurmis tumšā gadalaikā klīst svešā pilsētā. Meklējot interesantu nodarbošanos, viņš maldās kā labirintā. Kļūst aizvien skumjāk un vientulīgāk, bet piepeši sāk snigt un uzrodas “kaut kas”, kurš gan pirmajā mirklī nešķiet visai draudzīgs. Ja arī tu reizēm sajūties vientulīgi — palūkojies apkārt vērīgāk! Lai Sniega Kurmis rāda ceļu pelēkā, pelēkā pilsētā!

“TĒTIS” – spraigs latviešu detektīvs 08.12.2020 14:57

Jauns papildinājums “Zvaigznes detektīvu kluba” cienītājiem – aizraujošais un emocionālais Annas Burgas kriminālromāns “Tētis”, Apgāda Zvaigzne ABC romānu konkursa laureāts.

Aicina uz dzejnieces Veltas Sniķeres 100 gadu jubilejas pasākumu 08.12.2020 14:55

2020. gada 18. decembrī no plkst. 16.00 līdz 21.00 tiešsaistē* norisināsies LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta rīkotā zinātniskā un radošā konference “Pieredze un redzējumi: dzejniecei Veltai Sniķerei 100” ar literatūrzinātnieku, dzejnieku un prozistu, filmu režisoru, mūziķu un citu kultūras personību piedalīšanos, programmu papildinot ar valsts amatpersonu, sabiedrisko organizāciju pārstāvju, Veltas Sniķeres ģimenes un draugu apsveikumiem. Priekšnesumi un priekšlasījumi aptvers trīs spilgtus Veltas Sniķeres dzīvesgājuma lokus – dzeju, jogu un sabiedriski politisko darbību, pirmoreiz vienkopus aplūkojot dzejnieces dzīves un darbības visas šķautnes.

Iznākusi Zanes Eniņas pirmā grāmata “Nekaunīgais pingvīns” 07.12.2020 10:42

Apgādā “Zvaigzne ABC” iznākusi ceļotājas un blogeres Zanes Eniņas pirmā grāmata “Nekaunīgais pingvīns”, kurā autore stāsta par saviem piedzīvojumiem septiņarpus mēnešu ilgajā ceļojumā pa Dienvidameriku, Lieldienu salu un Antarktīdu. Detalizētie apskates vietu un komisku notikumu apraksti, trāpīgie vērojumi, kolorīto ceļabiedru portretējumi un vietējo ļaužu un viņu dzīvesvides tēlojumi padara grāmatu “Nekaunīgais pingvīns” par aizraujošu lasāmvielu ikvienam ceļojumu literatūras cienītājam. Turklāt šeit var atrast arī daudz praktisku padomu, kas noderēs, ceļojot vienatnē un budžeta klasē. Grāmata lielākoties tapusi no autores bloga ierakstiem, saglabājot dienasgrāmatas rakstības stilu.

Divas jaunas grāmatas — latviski un latgaliski! 04.12.2020 19:26

Neveiksmīga pokera spēle ekskluzīvā Londonas klubā latvieti Edgaru ievelk notikumu ķēdē, kuri noved viņu Helsinku cietumā. Pa šo laiku Igaunijā bez vēsts pazūd Edgara jaunākais brālis. Aizsākas Edgara pēddziņa gaitas: no Igaunijas uz Ziemeļlatgali, Latvijas—Krievijas pierobežas joslu un Londonu, pamazām izgaismojot sarežģītu starptautisku noziedzības tīklu.

Iznācis Džeinas Šteinbergas debijas romāns “Lasītāja” 04.12.2020 19:19

Spēcīgs. Drosmīgs. Stindzinošs. Šie ir tikai daži no vārdiem, kas raksturo Džeinas Šteinbergas romānu “Lasītāja”, ko laidis klajā apgāds “Zvaigzne ABC”, – nopietnu debiju fantastikas literatūrā, kura liks aizdomāties par tehnoloģiju arvien pieaugošo ietekmi uz mūsu dzīvi. Džeina Šteinberga savu rakstītājas talantu ir noslīpējusi žurnālistikā, sabiedriskajās attiecībās un reklāmā, kā arī sevi pierādījusi ar īsstāstiem, kas iekļauti krājumos “Zilie jūras vērši” un “Piena ceļa dvēseles”.

Latviski iznākušas inovatīvās sērijas “The Big Idea” pirmās trīs grāmatas 02.12.2020 09:07

Grāmatu sērija “The Big Idea” ir inovatīva, izglītojoša un provokatīva, tā piedāvā svaigu skatījumu uz fundamentāli nozīmīgām idejām, kas spēlē būtisku lomu mūsdienu pasaules un cilvēka dzīves kontekstā. Īpašais vizuālais noformējums un trāpīgi izkārtotais teksts ļauj ērti uztvert sarežģītus konceptus, sniedzot lasītājam iespēju iesaistīties turpmākās diskusijās par aplūkotajiem tematiem. Sēriju “The Big Idea” radījis prestižais un tradīcijām bagātais Lielbritānijas grāmatu apgāds “Thames & Hudson”, un angliski izdotas jau 12 sērijas grāmatas; tulkojumos tās gūst popularitāti visā pasaulē. Latviski sēriju izdod apgāds “Mansards”.

Izdots romantisks latviešu detektīvs - Janas Veinbergas "Mākoņaina nakts" 30.11.2020 17:10

Populārajā sērijā “Zvaigznes detektīvu klubs” jauns, lielisks papildinājums – latviešu rakstnieces Janas Veinbergas darbs “Mākoņaina nakts”. Romānā lasītāji sastapsies ar grāmatā “Svešais draugs” jau iepazītajiem pievilcīgajiem privātdetektīviem Stasu un Laumu un ar aizrautību varēs vērot, kā autore attīstījusi žanru, kuru pati definē kā “romantisko detektīvu”.

“Flirts virtuvē” – ideāla pavārgrāmata tiem, kas vēlas tievēt, bet ēst lielas porcijas 26.11.2020 15:07

Iznākusi fitnesa treneres, bodibilderes un ilggadējas tievēšanas maratonu vadītājas Vendijas Karalkinas veidotā pavārgrāmata “Flirts virtuvē”, krāsains un apjomīgs izdevums, kurā apkopotas gan ēdienu receptes, gan vingrojumi, kā arī izmantojamo aizstājējproduktu apraksti un ieteikumi, ko un ar ko aizstāt, lai ēdiens garšotu ierasti, taču saturētu daudz mazāk kaloriju.

Izdota grāmata “Sajūtu restaurācija” par A. Čaka un viņa ģimenes ikdienu 26.11.2020 15:05

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Aleksandra Čaka memoriālais dzīvoklis-muzejs izdevis grāmatu “Sajūtu restaurācija”, kas dod iespēju ielūkoties dzejnieka Aleksandra Čaka un viņa ģimenes piemiņas lietu kolekcijā.

Kad taisnīgums vairs nav iespējams, atliek tikai piedošana... Vai atriebība 25.11.2020 14:42

Romāns “Dvēseļu tiesa” ir stāsts par neredzamu noslēpumu, kas tomēr atrodas visu acu priekšā. Stāsts par senu un mūžīgu ļaunumu un par tiem, kas ar to cīnās. Stāsts, kas balstīts patiesos faktos un ko iedvesmojuši reāli notikumi. Grūtākais ir nevis tam noticēt, bet gan pieņemt to.

Izdots talantīgā Maskavas aktiera Grigorija Služiteļa debijas romāns “Savēlija dienas” 24.11.2020 17:52

Jāņa Rozes apgāds izdevis vienu no krievu literatūras pēdējā laika pārsteigumiem – talantīgā Maskavas aktiera Grigorija Služiteļa debijas romānu “Savēlija dienas”.

Padomi un knifi svētku galdam produktu sagatavošanā 23.11.2020 21:44

‘’Izdevniecība Avots’’ laidusi klajā jaunu padomu grāmatu ‘’Gatavošanas meistarstiķi. Padomi un kulinārijas viltībiņas.’’ Tikko esam nosvinējuši Latvijas dzimšanas dienu un tuvojas Ziemassvētki, un kas gan būtu svinības bez skaista svētku galda. Tiesa, virtuvē pavadītais laiks daudziem šķiet velti izšķiesta enerģija, kas tiek atņemta kam svarīgākam vai jaukākam. Taču, zinot dažādus “knifiņus” un kulinārijas viltībiņas, ēdienu gatavošana kļūst radošāka un tiek būtiski samazināts laiks, ko pavadām pie pavarda. Rezultāts ir tā vērts – veselīgs uzturs, gandarījums par paveikto un apmierināta ģimene.

Izdota grāmata bērniem "Pija Prjaņika un bandīti" 23.11.2020 21:38

Igauņu bērnu rakstnieces Kairi Lookas (Kairi Look) jaunākā grāmata “Pija Prjaņika un bandīti” stāsta par māju Papeļu alejā 5, kurā dzīvo mazā Pija un viņas ģimene – mamma, tētis Pauls Prjaņiks, brālīši trīnīši un kaķis Vīkšķis. Pie viņiem bieži ciemojas vecmāmiņa un vectētiņš, kurš domā, ka Lieldienas var svinēt, kad tikai iegribas. Citā dzīvoklī apmeties dīvains politiķis Sīms Susi ar savu onkuli – kādreizējo cirka meistaru, kuram klausa bars zaķu. Vēl citā – Mirjama ar draugu Džeku no Kanādas, kurš prot sarunāties ar lāčiem. Grāmatas sākumā šķiet, ka šajā mājā notiek visdīvainākās lietas, kas dažkārt ļūst bīstami, līdz pakāpeniski viss noskaidrojas, gūstot loģisku izskaidrojumu. Ak, un kur tad vēl Pijas draugs Villems, skolotāja Katrīna, Noslēpumainā kaste, cepumi, zagļi un policisti, večiņas un kūkas?
Dažkārt Pijai jāatrisina neiedomājami daudz piņķerīgu lietu, bet tētis ir pārmocījies ar trīnīšiem. Bet ie arī citādi brīži.

Vecmātes Ainas Mejas ceļvedis dzemdībām 23.11.2020 21:21

Latviešu valodā ir izdota unikāla grāmata “Vecmātes Ainas Mejas ceļvedis dzemdībām”. Grāmatas autore, sertificēta vecmāte Aina Meja Geskina jau kopš 20. gs. 70. gadiem izglīto sabiedrību par dabisku dzemdību nozīmību, kā arī pati ir dzemdību centra dibinātāja un vadītāja. Par savu ieguldījumu nozarē Aina Meja ir saņēmusi vairākus ļoti nozīmīgus apbalvojumus, tostarp Right Livelihood Award, ko dēvē par alternatīvo Nobela balvu.

Izdota ietekmīgā domātāja Juvāla Noja Harari jaunā grāmata 17.11.2020 22:09

Latvijas izdevniecība “Jumava” laiž klajā populārā Izraēlas vēstures profesora, viena no mūsdienu spilgtākajiem domātājiem, slaveno dižpārdokļu “Sapiensi: cilvēces īsā vēsture” un “Homo Deus: rītdienas īsā vēsture” autora J.N.Harari (Yuval Noah Harari) jaunāko grāmatu. Grāmata “21 lekcija 21. gadsimtam” veltīta šodienas problēmām: kas notiek modernajā pasaulē un kāda ir šo notikumu dziļākā jēga? Kādēļ liberālā demokrātija pārdzīvo krīzi? Ko darīt ar viltus ziņu epidēmiju? Kā nekļūt par datoru algoritmu vergiem? Galvenās grāmatā apskatītās tēmas uztrauc ikvienu domājošu mūsdienu cilvēku.

Izdots Daces Vīgantes stāstu krājums "Bumbulītis" 17.11.2020 22:06

Rakstniece Dace Vīgante latviešu prozas ainavā ienāca strauji un pārliecinoši – 2016. gadā izdotais debijas stāstu krājums “Ledus apelsīns” izpelnījās plašu atzinību gan lasītāju, gan kritiķu vidū un tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kā spilgtākā debija. Atzinību guva arī rakstnieces otrs krājums “Tad redzēs” (2018. gadā). Tikko klajā nācis autores trešais stāstu krājums “Bumbulītis”, kurš daļēji turpina iepriekšējās grāmatās aizsākto prozas tradīciju, bet ienes tajā arī kaut ko jaunu. Stāstu aktualitāte, humors un spēja iejusties visdažādākā gadagājuma sieviešu domās un jūtās padara krājumu “Bumbulītis” par vērtīgu un saistošu lasāmvielu.

Latvijas radio leģenda Gunārs Jākobsons uzrakstījis atmiņu grāmatu 16.11.2020 14:14

Apgādā Zvaigzne ABC tikko iznākusi Latvijas Radio leģendas – žurnālista un sporta komentētāja Gunāra Jākobsona – atmiņu grāmata “Pie mikrofona Gunārs Jākobsons”. Gunārs Jākobsons ir aizsācis un ilgstoši vadījis Latvijas radio veidotās Mikrofona dziesmu aptaujas. Komentējis sporta sacensības un Olimpiskās spēles, bijis reportāžu autors daudzos Dziesmu svētkos. Lai kādā jomā grāmatas varonis būtu darbojies, viņa radošā mūža darbarīks allaž bijis mikrofons. Tikko nosvinējis 85. jubileju, Gunārs Jākobsons joprojām ir možs un darbīgs, savukārt grāmatā apkopotās atmiņas stāsta ne vien par bagātu darba mūžu, bet arī par Latviju dažādos laikos.

Jauns Ingunas Baueres darbu izdevums – veltījums Latvijas izcilajām sievietēm 14.11.2020 08:29

Rakstnieces Ingunas Baueres vārds ir plaši pazīstams. Autore izpelnījusies lasītāju mīlestību ar saviem kultūrvēsturiskajiem romāniem, kas veltīti izcilu Latvijas personību dzīves aprakstiem un procesiem, kas rosināja latviešu nacionālās kultūras veidošanos. Interesanti, ka autore allaž akcentē to, kāda loma šo procesu gaitā bijusi cilvēkiem, kurus parasti neieceļ rampu gaismā: ievērojamu rakstnieku un kultūras darbinieku sievām, mātēm un citiem ģimenes locekļiem.

Slepkava Alise – izcils detektīvs intelektuāļiem 06.11.2020 14:37

Tie, kas lasījuši argentīniešu rakstnieka Giljermo Martinesa latviešu valodā iznākušo romānu “Slepkavības Oksfordā”, jau zina – viņa darbi ir kā smalki savērptas intelektuālas mīklas, kuras risinot nākas pievērsties gan literatūras vēsturei un rakstnieku biogrāfijām, gan sarežģītiem matemātikas pasaules noslēpumiem un to risinājumiem. Vārdu sakot, tajos papildus detektīvlīnijai rodamas vēl citas, intelektuāli izaicinot izmeklēt un izprast sen aizmirstus noslēpumus, kuri izraisījuši mūsdienu pasaules drāmas. Jaunākais Martinesa darbs “Slepkava Alise”, kurš tikko izdots latviešu valodā, brīnišķīgi iederas šajā koncepcijā. “Giljermo Martiness ir pārliecinoši ieņēmis paliekošu vietu literāro kriminālromānu autoru elitē līdzās H. L. Borhesam un Arturam Konanam Doilam,” raksta “Le Figaro”.

Iznācis Ingunas Dimantes jaunais romāns “Ilūziju spēles” 03.11.2020 23:09

Vieglu un romantisku romānu cienītājas iepriecinās ziņa, ka tikko iznācis latviešu rakstnieces Ingunas Dimantes jaunākais romāns “Ilūziju spēles”. Inguna Dimante ir vairāku grāmatu autore (pēdējos gados iznākuši darbi “Nāve Kraukļu ciemā”, “Skaistuma impērija”, “Komjaunietes pūra nauda”) un raksta gan detektīvus, gan romantiskus romānus. Lai gan rakstīšanai pievērsusies salīdzinoši nesen, šobrīd rakstniece strādā aktīvi un ražīgi. Viņas romānu varoņi dzīvo tepat Latvijā, ir parasti cilvēki, kuru dzīvēs parādās lielāki vai mazāki samezglojumi – interesanti, ka rakstniecei labi padodas gan pirmā plāna tēlu, gan arī otrā un trešā plāna varoņu apraksti. Īsi, bet precīzi ieskicējot katra galvenās īpašības, Inguna Dimante parāda ne vien viņu atšķirīgos uzskatus un mērķus, bet arī savstarpējo attiecību galvenās nianses.

Izdots austriešu rakstnieka un bērnu psihiatra kriminālromāns "Dzīves saldme" 02.11.2020 14:37

Ir vēls ziemas vakars Austrijas mazpilsētiņā Dolomītu Alpu pakājē, klusajā laikā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu. Kāda septiņgadīga meitene kopā ar savu vectēvu dzer siltu kakao un spēlē galda spēli. Pie durvīm atskan zvans. Viņas pretinieks dodas tās atvērt un pārmij pāris vārdus ar viesi, kuru meitene nevar saskatīt. Vectēvs uzvelk mugurā mēteli, un seko svešiniekam. Gaidīdama viņa nolemj doties laukā – parotaļāties sniegā – un atklāj savu vectēvu guļam sniegā, plaši izplestām rokām – un galvas vietā ir tikai tumša, neskaidra, lipīga masa. No piedzīvotās traumas meitene zaudē valodu un ar viņu darbu sāk vietējais bērnu psihiatrs Horns. Tikmēr slepkavas atrašana krīt uz detektīva, Ludviga Kovača pleciem.

Drīzumā klajā nāks izdevums “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā” 01.11.2020 13:42

Pēc divus ar pusi gadus ilguša darba novembra sākumā klajā nāks Latvijas kultūras vēsturē nozīmīgs izdevums “Dzimtu ģerboņi mūsdienu Latvijā”. Šajā izdevumā pirmo reizi Latvijas vēsturē vienkopus būs prezentēti gan oficiāli reģistrētie dzimtu ģerboņi, gan reliģisko personu amata ģerboņi, kā arī ģerboņu turētāju – dzimtu stāsti. Šis ir pirmais gadījums vēsturē, kad Latvijā reģistrēto dzimtu ģerboņu apraksti būs tulkoti angļu valodā.

Izdots dokumentāls romāns pusaudžiem par Staļina represiju laiku 30.10.2020 22:18

Jāņa Rozes apgāds klajā laidis Olgas Gromovas dokumentālo romānu pusaudžiem "Cukura bērns", kas vēsta par laiku, kad pāri padomju valstij vēlās Staļina represiju vilnis.

Koronavīruss glābs cilvēci! Kāda būs dzīve pēc COVID-19 pandēmijas? 30.10.2020 15:05

Koronavīruss visā pasaulē atņem dzīvību tūkstošiem cilvēku. Puse zemeslodes iedzīvotāju ir pašizolējušies savās mājās. Patlaban visus nodarbina galvenais jautājums: kas mums sagaidāms pārskatāmā nākotnē? Kā koronavīruss uzvedīsies, kad epidēmija beigsies? Tas izgaisīs kā baiss sapnis? Vai tas taps par kaut ko pierastu-līdzīgi iesnām? Bet varbūt kļūs vēl bīstamāks? Piesaistot ekonomistus, virusologus un ārstus, dokumentālists un televīzijas raidījumu vadītājs Igors Prokopenko ar radošo komandu veicis apjomīgu pētījumu, kura rezultāti aprakstīti jaunākajā “Izdevniecība Avots” izdotajā grāmatā “Dzīve pēc pandēmijas. Koronavīruss”.

Nākamā lapa