Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Krīta vīrs ieradies! 18.10.2018 15:38

Vai mūsdienās vēl ir iespējams uzrakstīt ko nebijušu, svaigu, interesantu, turklāt stingri iekļaujoties kriminālajā vai spriedzes romānu žanrā? Jā – un tas ir izdevies britu rakstniecei Karolīnai Dž. Tjūdorai ar debijas romānu “Krīta vīrs”. “Ja jums patīk manas grāmatas, jums patiks arī “Krīta vīrs”,” apgalvo šausmu žanra karalis Stīvens Kings. Izskatās, ka viņam ir taisnība, – 38 valstīs, kur šobrīd izdots romāns “Krīta vīrs”, grāmata guvusi neapšaubāmus panākumus, visur kļūstot par bestselleru.

Sāk izdot pasaulslavenu bērnu grāmatu sēriju 16.10.2018 15:01

Daudzi rakstnieki atzīst, ka tieši bērnu auditorijai rakstīt ir īpaši grūti, jo bērns vienmēr būs godīgs un nesaudzīgs kritiķis, kurš no laba prāta nelasīs sev netīkamu grāmatu, lai vai cik sirsnīgi to ieteiktu pieaugušie. Taču šāds liktenis nedraud britu rakstnieka sera Terija Pračeta (Terry Pratchett) darbiem. Autors, kura sarakstīto grāmatu skaits mērāms vairākos desmitos, bet pārdoto eksemplāru skaits – miljonos, droši vien sava bagātā mūža (1948-2015) laikā zinājis kādu īpašu noslēpumu, kā rakstīt tā, lai viņa darbus ar aizrautību varētu lasīt visas paaudzes, turklāt rakstīt ne tikai gudri, bet arī nepārspējami komiski. Pračeta unikālo talantu augstu novērtējuši ne tikai lasītāju miljardi, bet arī Anglijas karaliene Elizabete II, kura par Terija Pračeta literāro veikumu 2009. gadā iecēla rakstnieku bruņinieku kārtā.

Atvērs Nacionālās enciklopēdijas sējumu “Latvija” 15.10.2018 12:13

Ceturtdien, 18. oktobrī, plkst. 16.00 Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) ātrijā, tiks atvērts Nacionālās enciklopēdijas drukātais sējums “Latvija” – populārzinātniska enciklopēdija latviešu valodā.

Aicina uz Rīgas Grāmatu svētkiem 14.10.2018 08:53

Piektdien, 19. oktobrī plkst. 13.00, Rīgas Grāmatu svētku pirmajā dienā aicinām tos, kuri nodarbojas ar grāmatas salikumu, maketu un iekārtojumu – izdevējus, maketētājus, māksliniekus, tehniskos redaktorus uz semināru „Grāmatas salikuma pamatprincipi”. Savā pieredzē un zināšanās dalīsies un uz Jūsu jautājumiem atbildēs Normunds Tiltiņš, Rīgas Valsts tehnikuma Drukas un mediju tehnoloģijas nodaļas vadītājs un Ivs Zenne, Latvijas Mākslas akadēmijas lektors.

Iznācis Lindas Tīmanes dzejoļu krājums “Tik daudz ko teikt” 10.10.2018 09:44

Apgāds “Annele” laidis klajā jūrmalnieces Lindas Tīmanes dzejoļu krājumu “Tik daudz ko teikt”, mākslinieciskajam noformējumam izmantotas Solvitas Gedertes fotogrāfijas.

Iznācis Lorinas Grofas romāns “Gaisma un niknums” 08.10.2018 10:37

Maigais vāks (kur rozēm gan ir redzami ērkšķi) īsti nesniedz skaidrību par to, kas gaidāms no Lorinas Grofas romāna “Gaisma un niknums”, un tas var paslīdēt garām nepamanīts. Bet būtu žēl. “Gaisma un niknums” ir ideāls lasāmais tiem, kas no grāmatas gaida ko vairāk par izklaidi, tiem, kuri vēlas baudīt bagātu valodu un daudzslāņainu tekstu. Tā galvenie varoņi Loto un Matilde ir pāris, un viņu kopīgais stāsts ilgst jau apmēram ceturtdaļgadsimtu.

Jauns romāns par Kormoranu Straiku 06.10.2018 09:15

Tikko iznākusi trešā Roberta Galbraita (Dž. K. Roulingas pseidonīms, rakstot detektīvromānus) grāmata “Ļaunuma raža”, un jau pirmajās pārdošanas dienās tā nokļuvusi divu Latvijas grāmatnīcu tīklu visvairāk pirkto grāmatu desmitniekā. Tas ir fenomenāli, kā rakstniece prot savērpt intrigas, cik meistarīgi viņa sasaista varoņu dzīves, rūpīgi izstrādājot vissmalkākās detaļas un savijot sižetu, kura atrisinājums pārsteigs ne vien detektīvus Kormoranu Straiku un Robinu Ellakotu, bet arī rūdītus detektīvromānu cienītājus.

Izsludināti vēl papildkoncerti “Mans draugs Mārtiņš Freimanis” Rēzeknē un Cēsīs 05.10.2018 09:35

Šoruden Latvijā izskan koncerti, veltīti māksliniekam Mārtiņam Freimanim, kuros tiek prezentēts jaunais veltījumu albums un biogrāfiskā grāmata par mūziķi, kā arī izdziedātas citas iemīļotas un atpazīstamas melodijas no Freimaņa daiļrades. Ar publikas lielo interesi un atbalstu izsludināts papildkoncerts Rēzeknē, kā arī koncerts Cēsīs.

Jauna bērnu grāmata no Nīderlandes - "Zirrenis" 04.10.2018 16:10

Grāmata apraksta desmitgadīgā Hides un viņa brāļa Jepes sāpīgo dzīves pieredzes iegūšanas ceļu gan ģimenē, gan skolā. Stāsts ir veidots kā dienasgrāmata, kurā teksta tiešumu uzsver notikumus ekspresīvi paskaidrojošie zīmējumi, arī pievienotie kukaiņu attēli, situāciju plāni un zīmītes rada tikai dienasgrāmatas formātam raksturīgo lasīšanas aizrautību.

Izdota asprātīga grāmata bērniem par gāzēm vēderā "TO dara visi" 04.10.2018 14:13

Gāzes ir katrā no mums! Kat-rā! Te nepavisam nav jākaunas. Māksliniece Alla Belova ir izveidojusi un uzzīmējusi asprātīgu un ļoti izzinošu grāmatu par to, kas ar gāzēm notiek katra cilvēka iekšienē. Kā Homērs un Šekspīrs rakstījuši par “PUK!” un kas ir meteoristi. Kā zvēri, zivis un kukaiņi ar gāzu palīdzību savstarpēji sazinās, un daudz ko citu atklāj ar lielisku humora izjūtu apveltītā autore.

Romāns par īstu atklājumu Parīzē 01.10.2018 11:08

Amerikāņu rakstnieces Mišelas Geiblas romāna “Dzīvoklis Parīzē” darbība risinās divos laikos: mūsdienās un 19. gadsimta beigās, laikmetā, ko dēvē par Belle Époque. Tā pamatā ir patiesi notikumi – 2010. gadā Parīzē patiešām atrada dzīvokli ar nevienam nezināmu, miljoniem vērtu Džovanni Boldini gleznu, kurā attēlota reiz slavena kurtizāne Marta de Floriāna, un brīnišķīgām mēbelēm. Tas bija stāvējis neskarts septiņdesmit gadus...

Izdota grāmata ČAPAJEVS UN TUKŠUMS 26.09.2018 10:18

Viktors Peļevins (Ви́ктор Пеле́вин, 1962) ir pazīstamākais mūsdienu krievu rakstnieks. Kopš 90. gadu sākuma regulāri publicē romānus, īsprozu un esejas un tiek uzskatīts par krievu postmodernās literatūras celmlauzi. Slavu un literārās pasaules atzinību Krievijā un ārpus tās guvis ar romāniem “Generation-P” (Generation “П”, arī latviski) un “Čapajevs un Tukšums” (Чапаев и Пустота).

Izdots dzejas krājums bērniem "Visvisādas vēlēšanās" 24.09.2018 08:23

Grāmatā “Visvisādas vēlēšanās” autore uzrunā bērnus un pusaudžus viņu vidē, viņu “valodā”. Tas ir viens no iemesliem, kāpēc Ievas Samauskas iepriekšējais dzejas krājums “Skaļā klase” (Pētergailis, 2015) kļuva par pirmo latviešu bērnu grāmatu, kas angļu valodā tika izdota Lielbritānijā un guva nepieredzētu lasītāju atsaucību.

Klusināti par būtisko 20.09.2018 10:22

Rakstniece Dace Vīgante latviešu prozas ainavā ienāca strauji un pārliecinoši – ar 2016. gadā izdoto stāstu krājumu “Ledus apelsīns”, kas izpelnījās plašu atzinību gan lasītāju, gan kritiķu vidū un tika nominēts Latvijas Literatūras gada balvai kategorijā “Spilgtākā debija”. Gan lasītāji, gan kritika pelnīti slavēja autores prasmi filigrānā, detaļām bagātā, bet vienlaikus nepārblīvētā prozā klusināti izstāstīt par būtisko – sākot no 20. gadsimta vēsturisko peripetiju atstātajām brūcēm latvieša apziņā līdz mazajām un privātajām vīrieša un sievietes, vecāka un bērna, mātes un meitas attiecību krīzēm.

“Ķīmiķe” – spraigs, viegls bojeviks atslodzei 14.09.2018 14:57

Spriedzes romāns vai trilleris pat nav īstais vārds, ar kādu apzīmēt Stefanijas Meieres (jā, tās pašas, kas radīja sēriju “Krēsla” un spilgto romānu “Klejotāja”) jaunāko grāmatu “Ķīmiķe”. Drīzāk derētu apzīmējums action vai bojeviks – nu, vārdu sakot, romānā “Ķīmiķe” kāds vislaik riskē ar dzīvību, cīnās ar sliktajiem, izglābjas un riskē atkal. Pastarpām tiek atrisinātas pasaules mēroga sazvērestības, rodas viens neticami nesaderīgs pāris, daži cilvēki kļūst par nāvīgiem ienaidniekiem un pēc tam – par labiem draugiem.

Izdevniecībā "Dienas Grāmata" izdots Lilijas Berzinskas "Skelets skapī" 14.09.2018 09:38

“Pirms diviem gadiem iznākušajai Lilijas Berzinskas grāmatai “Lamzaks meklē Lamzaku”, kas bija nominēta Latvijas Literatūras gada balvai, nu ir tapis turpinājums. “Skelets skapī” atkal ļauj satikties gan ar žiperīgo Sipriki, lādzīgo Lamzaku un ēdelīgo Krakānu, gan ar racionālo domātāju Acaini un vientulības cienītāju jūras ezi Boiku, taču jūrmalas ciema iedzīvotāju saime tagad ir kļuvusi krietni kuplāka. Lasītājam tiek prieks iepazīt jūras braucēju Vilku un sen zudušajam draugam uzticīgo kurmi Migriki, Puskuitalu, kura meklē savu otru pusi, negausīgo Plikadīdu un Ūdensmērītāju, kurš nemitīgi tiecas pēc kāda mērķa, un vēl citas būtnes – maigas, apcerīgas, draiskas, smējīgas un aizdomīgas. Un, kā jau dzīvē gadās, katrai ir savs skelets skapī.

Aicina uz dzejnieces Olgas Lisovskas 90 gadu jubilejas atmiņu vakaru 11.09.2018 14:22

Piektdien, 14.septembrī, Krišjāņa Barona muzejā (K.Barona ielā 3/5, 4.stāvā) norisināsies izcilās latviešu dzejnieces Olgas Lisovskas (1928 – 12015) 90 gadu jubilejas dzejas vakars. Sākums – plkst.18. Pasākumā Olgas Lisovskas dzeju runās aktieri Ieva Mūrniece un Haralds Ulmanis, un vakara gaitā atmiņās par dzejnieci dalīsies viņas laikabiedri – dzejniece Lija Brīdaka, rakstnieki Māra Svīre un Ēriks Hānbergs u.c.

Izdots jauns Sofijas Kinselas romāns “Mana ne tik perfektā dzīve” 11.09.2018 07:13

Vai esat lasījuši Sofijas Kinselas romānus “Tikai nevienam nesaki!”, “Man ir tavs telefons” un “Antimājsaimniece”? Varbūt senāk iznākušo “Šopaholiķes slepenā sapņu pasaule”? Vai skatījušies filmas pēc viņas grāmatu motīviem? Tad jau zināt, ka viņas rakstības maniere ir viegla un gaiša, sirsnīga un patiesīga – ar smaidu Sofija Kinsela ieved lasītājus pasaulē, kas brīžiem ļoti līdzinās tai, kādā dzīvo vidusmēra pilsētnieks. Un ar smaidu atklāj mūsu vājības un sapņus, ļaujot vismaz romānos izkļūt no ikdienas rutīnas. Viņas grāmatas ir bestselleri arī Latvijā.

Dzejas dienu koncerts “Bet mīlestībā ir saknes…” muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs 07.09.2018 12:07

Septembrī visā Latvijā norisinās dažādi dzejas dienām veltīti sarīkojumi. Atzīmējot Imanta Ziedoņa 85. jubilejas gadu š.g. 14. septembrī plkst. 18.00, muzejā “Rīgas Jūgendstila centrs” norisināsies Dzejas dienu sarīkojums “Bet mīlestībā ir saknes…”.

Izdots unikāls izdevums par mūsu valsti 06.09.2018 13:55

Tikko Apgādā Zvaigzne ABC iznākusi vēsturnieka Valda Klišāna grāmata “Latvijas valsts stāsts”. Tā iepazīstina lasītājus ar Latvijas vēsturi vairāk nekā 100 gadu garumā, īsos, bet detalizētos paragrāfos izstāstot galvenos notikumus: kā sabruka vecā pasaules kārtība Pirmā pasaules kara gaitā, kā uz sabrukušo impēriju drupām tika dibināta jaunā Latvijas valsts, kā Neatkarības karā tika izcīnīta valstiskā neatkarība, kā Latvijas Republika uzplauka un ar kādiem izaicinājumiem sastapās t. s. “miera laikos”, kā mūsu valsts tika ciniski iznīcināta Otrā pasaules kara laikā un ko Latvijas sabiedrībai nozīmēja padomju okupācijas ilgie gadi, kā visbezcerīgākajā laikā aizsākās latviešu tautas Trešā atmoda; un vēl tas ir stāsts par šķietami neseno pagātni – neviennozīmīgi vērtējamo valsts atjaunotnes procesu 20. un 21. gadsimta mijā.

Daigas Mazvērsītes grāmatai “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” lieliski panākumi 04.09.2018 16:35

Autores Daigas Mazvērsītes jaunākā grāmata “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” nāca klajā 28. augustā, un tās izdošana tika atzīmēta ar tāda paša nosaukuma sirsnīgu koncertturnejas atklāšanas koncertu “Dzintaru koncertzālē”. Jau izdošanas dienā Daiga pacietīgi sniedza autogrāfus vairākiem simtiem grāmatas jauno īpašnieku, katram veltot laiku, lai grāmatas eksemplāros ierakstītu kādus īpašus vārdus. Visbiežāk citējot pašu Mārtiņu un ierakstot – “Viņš no mums ir aizlidojis...”. Un tas nav nejauši, jo tāds bija sākotnēji iecerētais grāmatas apakšvirsraksts.

Iedvesmas avots meitām un mammām 04.09.2018 09:55

Katrai no mums ir draudzene, kas ir īsta brīnumsieviete – visu prot un paspēj, ģimeni lutina un apmīļo, darbā viņu novērtē un cildina, turklāt šī jaukā būtne vienmēr atrod laiku arī draudzības kopšanai. Mēs visas gribētu būt tādas: dzīvespriecīgas, enerģiskas un visu varošas, sievišķīgas un laimīgas vienlaikus. Ceļā uz laimīgo sevi noderēs košs iedvesmas avots – jaunā grāmata mazām un lielām meitenēm un sievietēm “Es esmu Brīnumsieviete”. Tā uzskatāmi un kodolīgi, caur slavenu un ievērojamu sieviešu dzīvesstāstiem parāda, kā mainījušies laiki un pasaule, cik viegli šodien paveicams tas, par ko vēl pirms nieka simt gadiem sievietes varēja tikai sapņot, bet vienlaikus šī grāmata arī māca iedrošināties, nospraust sev mērķi un to sasniegt, lai cik grūti tas nāktos.

Svinot dzejas svētkus 04.09.2018 09:52

Arī šogad septembrī visā Latvijā notiks starptautisks profesionālās dzejas festivāls Dzejas dienas. Rīga vairums pasākumu norisināsies no 7. līdz 16. septembrim, savukārt ārpus Rīgas Dzejas dienu vēsmas varēs baudīt visa septembra garumā.

Dzejas dienās iznāks jau piektā dzejas gadagrāmata bērniem “Garā pupa” 04.09.2018 09:41

10. septembrī, vienīgajā Dzejas dienu pasākumā, kas veltīts bērniem, atklās jau piekto dzejas gadagrāmatu bērniem “Garā pupa”, ko izdod biedrība “Ascendum”. Pasākumā grāmatas sastādītāja Inese Zandere iepazīstinās ar jaunākās “Garās pupas” saturu, savus darbus lasīs dzejnieks Arvis Viguls, filozofs Ilmārs Šlāpins, piedalīsies bērnu dzejoļu žūrija – režisors Andris Gauja un Latvijas Kultūras akadēmijas rektore Rūta Muktupāvela. Apmeklētājus priecēs ne tikai spēles un dzejnieki, bet arī mūziķis Jēkabs Nīmanis.

Viesnīcā Grand Poet notiks dzejas lasījumi “Rainis. Reloaded” 03.09.2018 11:09

11. septembrī plkst. 19.00 viesnīcā Grand Poet notiks interneta žurnāla Satori un Raiņa un Aspazijas mājas rīkoti laikmetīgās dzejas lasījumi “Rainis. Reloaded”, kā arī dzejas burtnīcas atvēršana.

Ziemeļnieciska ģimenes drāma ar slepkavībām 31.08.2018 11:14

Tikko iznākušais zviedru rakstnieka Hokana Nesera romāns “Cilvēks bez suņa” sākas kā spilgta, varētu pat sacīt, bergmaniski ironiski atklāta ģimenes drāma, kas ataino vidusšķiras ģimenes triju paaudžu attiecības. Perfekcionists un manipulators Kārls Ēriks Hermansons pošas svinēt savu 65. dzimšanas dienu, un, tā kā tā iekrīt vienā dienā ar vecākās meitas Ebas 40 gadu jubileju, abas nolemts atzīmēt reizē. Ciemos ieradušies visi trīs bērni ar ģimenēm, Kārls Ēriks un viņa sieva Rozmarija uzņem viesus, bet jau vakarā pirms lielās dienas pāra vienīgais dēls Roberts iziet pastaigāties un neatgriežas.

“Neputns” izdevis Ulža Bērziņa dzejoļu krājumu “Idilles” 30.08.2018 10:44

Dzejas dienu ieskaņā apgāds apgāds “Neputns” laidis klajā Ulža Bērziņa dzejas krājumu “Idilles”. Tas iznācis četrus gadus pēc formas ziņā neparastā krājuma – dzejas avīzes “Izšūpojušies. Bibliotēka ostmalā” (2014), kas ieguva Literatūras gada balvu dzejas kategorijā.

Godinot vectēva simtgadi, Kaža izdod padomju disidenta Jura Būmeistera dzejas grāmatu 27.08.2018 17:15

Mūziķis Kārlis Būmeisters, godinot sava vectēva simto atceres gadu, apkopo un izdod padomju disidenta, zinātņu kandidāta, sociāldemokrāta, zinātniskās literatūras autora un mācībspēka Jura Būmeistera piemiņas dzejas grāmatu, ieskaņojot arī sevis komponētu dziesmu ar vectēva vārdiem.

Ar grupas “Ducele” uzstāšanos prezentē grāmatu "100 vispopulārākās latviešu dziesmas" 21.08.2018 12:03

Vakar, Rīgas svētku ietvaros Vērmanes dārzā tika atvērta jaunā nošu grāmata “100 vispopulārākās latviešu dziesmas, 1. daļa”. Dziesmas kopā ar skatītājiem un klausītājiem izdziedāja arvien lielāku popularitāti gūstošā latviešu ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele”, kas īpaši šim gadījumam par godu, savā programmā bija iekļāvuši arī vairākas šajā grāmatā atrodamās dziesmas, tostarp “Seši mazi bundzinieki” un “Kur tu teci”.

Dzejas ieskaņošanas akcija ģimenēm un skolām “Lasīsim dzejiņas!” 20.08.2018 12:38

Sestdien, 1. septembrī, plkst. 15.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) kā viens no jaunā skolas gada ieskandināšanas pasākumiem notiks akcijas “Lasīsim dzejiņas” atklāšana.

“Mansards” izdod Eduāra Luī romānu par pieaugšanu “Jātiek vaļā no Edija” 20.08.2018 12:35

“Jātiek vaļā no Edija” ir jaunā franču rakstnieka Eduāra Luī (Édouard Louis, 1992) pirmais romāns. Tas kļuvis par vienu no visvairāk lasītajiem mūsdienu kvalitatīvās literatūras romāniem Francijā un tulkots jau 25 valodās. Nairi Baljan tulkojums no franču valodas, redaktors Dens Dimiņš. Zigmunda Lapsas dizains.

“Mēs. Latvija, XX gadsimts” — 13 Latvijas rakstnieki, romānu sērijas autori, klātienē grāmatnīcā JĀNIS ROZE! 19.08.2018 11:06

22. augustā plkst. 18.00 grāmatnīcas JĀNIS ROZE telpās (tirdzniecības centra SPICE 2. stāvā, Lielirbes ielā 29, Rīgā) notiks grāmatu sērijas „Mēs. Latvija, XX gadsimts” pasākums, kurā būs klāt un tiks godināti un sveikti visi trīspadsmit sērijas grāmatu autori: Andris Akmentiņš, Arno Jundze, Kristīne Ulberga, Andra Manfelde, Inga Ābele, Laima Kota, Nora Ikstena, Māris Bērziņš, Inga Gaile, Gundega Repše, Guntis Berelis, Pauls Bankovskis un Osvalds Zebris, kā arī sērijas redaktori Gundega Blumberga un Vents Zvaigzne. Katram no sērijas dalībniekiem tiks dots vārds, lai dalītos iespaidos par savu pieredzi un iesaistīšanos šajā projektā.

U teorija - K. O. Šarmera unikālais darbs beidzot arī latviešu valodā 19.08.2018 10:51

Nereti gan dažādas organizācijas, gan sabiedrība kopumā globālu un lokālu problēmu risināšanā izmanto paņēmienus, kas ne vien nelīdz, bet arī rada neviena negribētu iznākumu. Kā to izskaidrot, un kā no šī apburtā loka izrauties? Masačūsetsas Tehnoloģiju institūta pasniedzējs Otto Šarmers šī jautājuma izpētei veltījis lielu daļu darba mūža un sava pētījuma rezultātus apkopojis revolucionārajā darbā “U teorija”, kuru latviešu valodā laidis klajā Apgāds Zvaigzne ABC.

Baltajā naktī Gaismas pilī notiks Klusā diskotēka 18.08.2018 13:54

8. septembrī, Baltās nakts ietvaros, no plkst. 20.00 līdz pusnaktij Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks īpaša klusā diskotēka. Jā, arī bibliotēkā ir iespējams dejot! Tikai šoreiz citādākā formātā. Trīs diskžokeji, katrs ar savu muzikālo pasauli, cīnīsies par dejotāju uzmanību. Kurš uzvarēs šajā sacensībā? To noteiks dejotāji!

Izdota Valda Atāla jaunā grāmata ELLES DEBESIS 17.08.2018 14:37

VALDIS ATĀLS (1950) — mūziķis, dzejnieks, gleznotājs — pie savas vispusīgās daiļrades cienītājiem nāk ar dzīvesstāstu “Elles debesis”, personisku, tiešu un nesaudzīgu vēstījumu, kas kārtu pa kārtai atsedz četrdesmit gadu senus notikumus, meklējot ceļu uz atbrīvošanu.

Laiks pētīt debesis! “Visums. Ceļvedis” ir klāt! 17.08.2018 14:32

Visiem, kuri kaut reizi ar interesi lūkojušies debesīs, pētīdami zvaigznes, – ceļvedis pa Visumu būs tieši laikā! Astronoma Ilgoņa Vilka krāšņā, apjomīgā un skaistā grāmata “Visums. Ceļvedis” veidota kā tūrisma ceļvedis, kas aicina lasītāju doties domu ceļojumā ne tikai apkārt Saulei, bet līdz pat Visuma malai un iepazīties ar zvaigznājiem, Saules sistēmas planētām, pašām lielākajām zvaigznēm, melnajiem caurumiem, tālām galaktikām un citiem brīnumainiem un neparastiem Visuma objektiem.

Iznācis jauns Jeļenas Mihalkovas detektīvs “Indīgais maigums” 16.08.2018 16:29

Apgādā “Jumava” iznācis Jeļenas Mihalkovas kriminālromāns “Indīgais maigums”. No krievu valodas tulkojusi Irīda Miska.

“Mansards” piedāvā vienu no simt visu laiku labākajiem romāniem – Žorža Pereka “Dzīve lietošanas pamācība” 16.08.2018 06:29

Iztēlosimies kādu Parīzes namu šķērsgriezumā... tā, lai no pagrabiem līdz pat mansardiem mūsu skatienam vienlaikus pavērtos visas tā telpas un iemītnieki, katrs ar saviem stāstiem, savu pagātni — virkne smieklīgu un skumju, ikdienišķu un ekstravagantu “romānu”, kuros apbrīnojami savijas likteņi, nenozīmīgi notikumi un eksotiski piedzīvojumi, baisi noziegumi, kuriozi atgadījumi, mīlas drāmas, komiskas sakritības, liktenīgi pavērsieni, mīklainas metamorfozes, utopiskas ieceres — dzīves puzle visā tās krāšņumā. 99 romāna nodaļās Žoržs Pereks mūs izved cauri galvu reibinošam labirintam — mājai Simona–Kribeljē ielā 11. Ienāciet šajā mājā, un jūs apceļosiet pasauli.

Otrais Kristofa Onodibio romāns – “Ticēt brīnumainajam” 15.08.2018 07:24

Arī mūsdienās ir rakstnieki, kuri literatūrā ienāk strauji, pat ugunīgi, saceļot vētru gan akadēmiskajās aprindās, gan lasītāju sirdīs un prātos – tāds pavisam noteikti ir franču žurnālists un rakstnieks Kristofs Onodibio. Viņa romāns “Ienirt” iesācējam rakstniekam atnesa Franču akadēmijas Lielo romāna balvu (2013) un citus godinājumus – taču tas bija tikai iesākums. Paralēli kritiķu atzinībai K. Onodibio saņēma arī lasītāju mīlestību, romāns tika tulkots un lasīts daudzās valstīs, un pēc tā motīviem režisore Melānija Lorāna uzņēma mākslas filmu ar Žilu Lelušu (Gilles Lelouche) un Mariju Valverdi (Maria Valverde) galvenajās lomās.

Grāmatnīcā “Jānis Roze” t/c Spice varēs pielaikot Latvijas rakstnieku citātus 14.08.2018 10:33

No 14. augusta līdz pat mēneša beigām grāmatnīcā “Jānis Roze” lielveikala “Spice” 2. stāvā norisināsies īpaša akcija “Introvertā garderobe”, kas tiek organizēta sadarbībā ar eksporta platformu “Latvian Literature”. Akcijas laikā apmeklētājiem būs iespēja gan izpildīt aizraujošu testu, gan nofotografēties ar Latvijas dzejnieku un rakstnieku daiļdarbu citātiem uz Baltijas jūras fona.

Nākamā lapa