Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

“Mansards” izdod Bernāra Sordē grāmatu “Homo-Natura alteritas. Filozofija un māksla 2015–2018” 22.01.2019 08:03

Apgāds “Mansards” drīzumā laidīs klajā Bernāra Sordē grāmatu “Homo-Natura alteritas. Filozofija un māksla 2015–2018”. 1. februārī plkst. 17.00 Latvijas Universitātes Mazajā aulā notiks grāmatas atvēršana, kuru papildinās intelektuālā meditācija “Da.zA-3”, ietverot grāmatas fragmentu lasījumu. Pasākums notiks latviski un franciski ar tulkojumu.

Jāņa Akuratera muzejs aicina uz literāru vakaru “Degoša sala – Палаючий острiв” 16.01.2019 11:39

Piektdien, 18. janvārī, plkst. 17.00 Jāņa Akuratera muzejs (Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a) aicina uz literāru vakaru “Degoša sala – Палаючий острiв”. Pēc atgriešanās 1908. gada rudenī no emigrācijās Jānis Akuraters, dzīvojot savās tēva mājās Dignājas pagasta “Beitānos” un sievas Marijas Annas mājās Seces pagasta “Birzniekos”, uzraksta stāstu “Degoša sala”. Pirmpublicējums tam ir 1912. gadā. Līdzās “Kalpa zēna vasarai” stāsts “Degoša sala” ir starp rakstnieka daiļrades virsotnēm. Stāsta galvenais varonis atgriežas savā dzimtajā pusē, lai vēlreiz atmiņās izdzīvotu savus skolas laika sapņus un mīlestību pret klasesbiedreni Rūtiņu. Vēstījuma autors izmantojis romantisma, impresionisma un simbolisma virzienu paņēmienus. Vides tēlojumā jaušama Jāņa Akuratera paša dzimtās puses – Biržu pagastskolas un tās apkaimes ainava.

Zahera viesnīca - intriģējošs un stilīgs romāns Silvijas Brices tulkojumā 15.01.2019 12:10

Uz romāna “Zahera viesnīca” vāka ir arī apakšvirsraksts: romāns par kārdinājumu. Un kārdinājumu še ir pārpārēm. Viesnīcā, kurā ik dienu pulcējas Vīnes ievērojamākie ļaudis, notiek spēles ar varu, naudu, reputāciju, jūtām un likteņiem – tas ir izaicinājums, kuram pretoties grūti pat labākajiem. Ja vienā vārdā jāatbild uz jautājumu, kā šajā grāmatā ir vairāk – vēstures vai likteņu, atbilde būtu: visvairāk te izjūtama deviņpadsmitā un divdesmitā gadsimta mijas Vīnes gaisotne.

Jaunums - Mo Jeņs "Meistar, jo tālāk, jo trakāk!" 14.01.2019 16:21

Mo Jeņs ir viens no ietekmīgākajiem mūsdienu ķīniešu rakstniekiem, 2012. gadā saņēmis Nobela prēmiju literatūrā. Rakstnieks dzimis 1955. gadā Ķīnā Šaņdunas provincē, un dzimtā puse bieži atainota viņa darbos. Mo Jeņa daiļradi raksturo reālistiski tēlojumi, kas mijas ar mistikas motīviem; viņa stāstu un romānu darbība visbiežāk norisinās 20. gadsimta vidū un otrajā pusē, kad Ķīnas sadzīve ir ārkārtīgi trūcīga, tomēr autors nebaidās aizskart sociāli sāpīgas tēmas un viņa grāmatās bieži jaušama satīra par sociālistisko reālismu. Mo Jeņs apgalvo, ka viņa daiļradi visspēcīgāk ietekmējuši Viljams Folkners, Gabriels Garsija Markess, Lu Sjuņs un ķīniešu klasiskie darbi.

Izmeklētāja saraksta detektīvromānu 11.01.2019 13:33

Kad izvēlamies kvalitatīvu lasāmvielu izklaidei un atpūtai, detektīvromāni ir starp tiem žanriem, kuriem dodam priekšroku visbiežāk. Īpaši tumšo gadalaiku vakaros – kas var būt omulīgāk kā silti ieritināties dīvānā un no paša māju drošības aizrautīgi sekot līdzi izmeklētāju un policistu pūliņiem noziedznieka tvarstīšanā! Taču pavisam jaunu intereses un ticamības dimensiju detektīvromāns iegūst tad, ja tā autors arī dzīvē ir bijis saistīts ar noziegumu izmeklēšanas pasauli.

Andreja Upīša muzejā notiks tikšanās ar rakstnieci un dziesminieci Janu Egli 11.01.2019 13:32

Šī gada 23. janvārī plkst. 18.00 Andreja Upīša memoriālajā muzejā Rīgā notiks tikšanās ar rakstnieci un dziesminieci Janu Egli. Vakara gaitā iecerēta saruna, ko vadīs Mg. phil. Ilze Andresone, kā arī atbildes uz publikas jautājumiem.

Guntara Rača grāmatām panākumi visu grāmatnīcu 2018. gada topos 05.01.2019 09:58

Dzejnieka un mūziķa Guntara Rača dzejoļu grāmatas “365” 1.daļa pērn, pēc “Latvijas Grāmattirgotāju asociācijas” apkopotajiem datiem, tika pasludināta par vispieprasītāko grāmatu Latvijā 2017. gadā. 2018. gadā klajā nāca divas jaunas autora grāmatas. Februārī “Izdevniecība MicRec” izdeva grāmatas “365” 2. daļu, bet novembrī tika izdota jauna grāmata “Reiz Ziemassvētkos...”. Abu grāmatu izdošana pērn tika atzīmēta ar prezentācijas koncertiem.

"Dienas Grāmata" jaunums - Sandra Vensko "Adele" 03.01.2019 11:46

Dzejniece, dramaturģe un prozaiķe Sandra Vensko rakstniecībā darbojas jau trīs gadu desmitus. Sāka ar dramaturģiju, turpināja ar dzeju un stāstiem, līdz 2014. gadā devās pie lasītājiem ar pirmo romānu “Maigā okupācija”. Par savu daiļradi viņa saka: “Kad rakstu bērniem, tad esmu tā mazā meitene, kura nekad nekļūst liela. Tad man ir bērna acis. Kad pamazām tapinu lugu, tad visi ir klāt, esošie, neesošie personāži. Ar romānu tāpat. Ar dzeju ir savādāk — dzeja ir tāds kalns, ko nevar pastumt no sevis prom. Dzeja ar savu spēku izlauž ceļu, vienalga, kur es atrastos.”

Noslēgusies sabiedrības iesaistes akcija “Lasīsim dzejiņas” 02.01.2019 09:53

Decembra vidū noslēgusies LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta rīkotā sabiedrības iesaistes akcija “Lasīsim dzejiņas”, kas kopš šā gada 1. septembra piedāvāja ikvienam skaļi nolasīt un ierakstīt kādu no simts bērnu dzejoļiem. Nepilnu četru mēnešu laikā ierakstīti un akcijas vietnē Vēja māte mežā augšupielādēti gandrīz trīs tūkstoši unikālu dzejoļu skandējumu! Šī ir otrā tieši latviešu literatūrai veltītā skaļās lasīšanas akcija, kurā katram bija iespēja savu balsi atstāt vēsturē īpašā platformā.

“Neputns” laidis klajā jaunu izdevumu sērijā “Studijas bibliotēka” – grāmatu “Orbīta” 20.12.2018 13:06

Apgāds “Neputns” laidis klajā jaunu izdevumu laikmetīgajai mākslai veltītajā sērijā “Studijas bibliotēka” – mākslas zinātnieces Aigas Dzalbes un filoloģes un mediju pētnieces Ilvas Skultes kopīgi sarakstīto grāmatu “Orbīta”, kurā aplūkota 90. gados dibinātās dzejnieku un mākslinieku apvienības radošā darbība Latvijas kultūrtelpā.

Diskusiju vakars Raiņa un Aspazijas mājā: Valoda 17.12.2018 15:49

Vispārzināma ir neviennozīmīgā situācija ar latgaļu mēli – vai tā valoda vai dialekts. Taču, ja Saeimas priekšsēdētāja liek diviem deputātiem zvērestu nodot vēlreiz “valsts valodā”, tas apstiprina to, ka viņi domā, ka latgaļiem ir sava valoda, nevis dialekts. Aivars Eipurs, “Minimas jeb zemestrīce zābakā”, 2008.

Izdots Ināras Kaijas Eglītes dzejoļu krājums “Kliedziens starp āboliem” 15.12.2018 20:25

Apgāds “Neputns” izdevis dzejnieces un tulkotājas Ināras Kaijas Eglītes dzejoļu krājumu “Kliedziens starp āboliem”. Pati autore par to sacījusi – “debija un mūža veikums vienā elpā”. Mākslas zinātnieces Ievas Kalniņas sastādītais Ināras Kaijas Eglītes dzejas krājums turpina Māras Brašmanes fotoalbuma “Manas jaunības pilsēta” (2005, Neputns) iesākto misiju – sniegt ieskatu 60.–70. gadu jaunatnes alternatīvās kultūras izpausmēs, kuras, no laika distances skatītas, atklāj emocionāli, radoši un intelektuāli piesātinātu “paralēlo dzīvi”, kas ritējusi padomju īstenības noteiktās “oficiālās” ēnā.

Ceļu uzsācis projekts „Māris Čaklais. Dzīvais dzejolis” 14.12.2018 15:24

Dzejolis dzīvs ir ne vien uzrakstītājā vārdā, bet dzīvs ir tad, ja cilvēks to lasa, runā un klausās. Ar šādu moto šogad, Latvijas simtgadē, un, gatavojoties Māra Čaklā 80.gadu jubilejai, kas tiks svinēta 2019.gada 16.jūnijā, tapa projekts „Māris Čaklais. Dzīvais dzejolis”. Tas publicēts Māra Čaklā mājaslapā Sākums | MĀRIS ČAKLAIS

Iznākusi izcilā latviešu rakstnieka Zigmunda Skujiņa grāmata “Aplikācija par rakstnieku un laikmetu” 14.12.2018 12:16

Apgādā "Lasītava" iznākusi latviešu rakstnieka Zigmunda Skujiņa grāmata „Aplikācija par rakstnieku un laikmetu”. “Šajā grāmatā kā kosmosa baltajā pundurī es centīšos saspiest vienuviet sava mūža kvintesenci, atklāt savu sižetu aizmetņus, komentēt agrāk nesaprasto, bet gadu gaitā apjēgto. Apliecināt to, kam joprojām ticu, neslēpjot, ko nespēju un negribu atzīt, jo uzskatu par kļūdu. Raibo aplikāciju papildināšu ar dokumentiem, vēstulēm, citātiem, fragmentiem no saviem romāniem un laikabiedru domām par tiem. Šo grāmatu varētu saukt par ceļvedi pa rakstnieka vēl neizdzisušām pēdām.” – Zigmunds Skujiņš

Ģitārists Kaspars Zemītis prezentē savu otro grāmatu “Sešas stīgas” 14.12.2018 12:12

Tirdzniecības centrā Spice prezentēta ģitārista un komponista Kaspara Zemīša otrā grāmata “Sešas stīgas”. Šī jau ir otrā mūziķa sarakstītā autorgrāmata par ģitārspēles apgūšanu, kas ietver ne tikai ģitārspēles pamatus, bet piedāvā arī mūzikas notis un ieteikumus no mūziķa personiskās pieredzes uz skatuves. Atklāšanas pasākumā piedalījās arī K.Zemīša skatuves draugi – dziedātāja Marta Grigale, muzikālā apvienība “Pirmais Kurss”, dziedošais aktieris Rihards Lepers un dziedātāji no jauktā kora “Maska”, kā arī ģitārspēles apmācības audzēknis Neits Ni. Grāmatas atvēršanas pasākumā mūziķi izpildīja gan K.Zemīša komponētus skaņdarbus, gan Latvijā labi pazīstamu mākslinieku dziesmu kaverversijas.

Lieliska dāvana zem Ziemassvētku eglītes 12.12.2018 11:57

Katru gadu, tuvojoties Ziemassvētkiem, atkal no jauna kļūst populārs viss, kas saistās ar šo svētku gaidīšanu. Mēs izrotājam māju un dedzinām sveces Adventes vainagā, sākam uzmeklēt piparkūku mīklas receptes, bet bērni arvien aktīvāk sāk interesēties par Ziemassvētku dāvanām.

Vladimirs Nabokovs "CAMERA OBSCURA" 12.12.2018 11:52

Par pašu kinematogrāfiskāko nodēvētais Vladimira Nabokova romāns Camera obscura pirmizdevumu krievu valodā piedzīvoja 1933. gadā. 1936. gadā klajā nāca tā tulkojums angļu valodā ar oriģināla nosaukumu un saturu, bet 1938. gadā — jau ar nosaukumu Laughter in the Dark autora izstrādātā jaunā, mīkstinātā redakcijā. Ar šādu nosaukumu 1969. gadā uzņemta arī režisora Tonija Ričardsona filma.

Vīrieši bez sievietēm – Murakami jaunā grāmata 12.12.2018 11:46

Haruki Murakami, dzīvais japāņu klasiķis, vairākkārt ticis nominēts Nobela balvai literatūrā un saņēmis ārkārtīgi daudz literāru apbalvojumu. Haruki Murakami ir mūsdienu kulta rakstnieks – un tas nav pārspīlējums.Viņam ir prāvs fanu un tikpat prāvs nemīlētāju pulks, arī Latvijā Murakami ir labi pazīstams. Murakami stils ir tik unikāls, ka lasītājs jau no pirmajām rindiņām zina, kas ir darba autors. Murakami savos darbos vienlaikus ir dziļi klātesošs un stilīgi atsvešināts, atspoguļojot mūsdienu cilvēka negribēti gribētās vientulības daudzās šķautnes.

“Neputns” laidis klajā grāmatu “Vilis Rīdzenieks” 12.12.2018 11:31

Apgādā “Neputns” iznākusi mākslas zinātnieces un fotogrāfijas pētnieces Katrīnas Teivānes-Korpas sastādītā grāmata “Vilis Rīdzenieks” – pirmais šāda apjoma izdevums, kas veltīts kādam no 20. gadsimta pirmās puses latviešu fotogrāfiem.

Vienīgā izeja – stilīgi spraigs prāta mežģis 12.12.2018 11:28

Sākot lasīt romānu “Vienīgā izeja”, īstenam spriedzes romānu cienītājam šķitīs, ka sākuma motīvs jau kur manīts: Tedam Makejam ir viss, ko vien var vēlēties, – skaista sieva, divas meitas, labi atalgots darbs. Taču viņam tiek konstatēta neārstējama slimība. Kāds būtu labākais risinājums? Teds ir pārliecināts, ka pašnāvība. Kad stobrs jau piespiests pie deniņiem un rādītājpirksts taustās pēc pistoles mēlītes, uzmācīgi iedzinkstas durvju zvans. Atnākušais svešinieks izsaka piedāvājumu: pirms nāves nogalināt vēl divus cilvēkus. Viens no tiem ir nāvessodu pelnījis slepkava, otrs – vīrietis, kurš labprātīgi vēlas aiziet no dzīves. Pēc šo divu cilvēku nogalināšanas Teds pats kļūs par mērķi, veidojot nākamo posmu nāvinieku ķēdē. Jā, pirmās 26 lappuses stāsta par to, kā galvenais varonis pieņem šo piedāvājumu.

Pie bērniem nonākusi jauna grāmata “Šausmīgās pasakas” 10.12.2018 08:57

Gada nogalē pie lasītājiem nokļuva jauna un oriģināla Artura Balta bilžu grāmata bērniem "Šausmīgās pasakas", kurā atrodamas 8 pasakas ar mākslinieces Daigas Deksnes krāšņajām ilustrācijām. Ar citām acīm par bailēm, kas nemaz nav tik bailīgas, un šausmām, kas nemaz nav tik šausmīgas. Ikvienā pasakā nejauki nedarbi nepaliek nesodīti. Šī grāmatiņa palīdzēs bērniem iepazīt ne vien burtus, bet arī pieklājīgu uzvedību. Arī vecākiem būs interesanti. Grāmata ir piemērota lasītājiem no 2 - 8 gadiem un ne tikai...

Izdevniecības "Dienas Grāmata" jaunums - Inga Žolude "1904. Melanholiskais valsis" 06.12.2018 21:46

Ingas Žoludes jaunais garstāsts “1904” sākotnēji tapis kā sadarbības projekts starp literātiem un mūziķiem — 2017. gada novembrī kopā ar jauno komponistu Oskaru Herliņu notika lasījums-spēle-performance Raiņa un Aspazijas mājā, kas bija veltīta Emīlam Dārziņam un viņa “Melanholiskajam valsim”. Kopdarbības laikā autorei radās ideja garstāstam par to, kā 1904. gadā Dārziņš nonāca pie “Melanholiskā valša” idejas vai, drīzāk, kā šī ideja, ierosme nonāca pie komponista. Šis stāsts ir tik savdabīgs un netradicionāls uzskatam par to, kā būtu jāvēsta mākslas personību stāsti, ka šī grāmata tapusi kā literatūras-mūzikas-mākslas vienība. Grāmatas vizuālajam ietērpam izmantots E. Dārziņa laikabiedra un līdzīga mākslas “neatzītā ģēnija” gleznotāja Ādolfa Zārdiņa darbs “Moderna sabiedrība”, kas pulsē vienotā ritmā gan ar valsi, gan Dārziņa traģisko likteni, gan Žoludes tekstu. Grāmatu papildina mūzikas apskatnieka Oresta Silabrieža un mākslas zinātnieces Dainas Auziņas esejas par Emīlu Dārziņu (1875-1910) un Ādolfu Zārdiņu (1890-1967).

Tarakāni mūsu galvās - kā tos audzināt, pakļaut un izmantot 06.12.2018 21:43

Apgādā Zvaigzne ABC izdota grāmata “Tarakāni manā galvā. Stāsti par sievietēm”. Tajā grāmatas autores – Zane Zusta un Diāna Zande – īsos un izklaidējošos stāstiņos zīmē un psiholoģiski risina situācijas, kas sievietēs rada apjukumu, liek pieņemt dīvainus lēmumus un rīkoties neracionāli vai sastingt un pārstāt rīkoties vispār, kad patiesībā vajadzētu darboties, cik jaudas. Zane Zusta saka: “Šī grāmata noteikti runā ar savu lasītāju – izklaidē, dzird, uzklausa un mēģina atrast izeju sarežģītajos prāta labirintos. Pieaicinot sadarboties psihoterapeiti Diānu Zandi, mērķis bija grāmatu padarīt lasītājiem vērtāku un noderīgāku. Process izvērtās ļoti interesants un izzinošs – domāju, ka arī lasītājiem būs ļoti interesanti.”

Izdota hronika “Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij” 06.12.2018 09:03

Apgāds “Neputns” laidis klajā unikālu vēstures liecību apkopojumu – literatūrzinātnieka, Latvijas Kultūras akadēmijas Kultūras teorijas un vēstures katedras vadītāja Raimonda Brieža un autoru kolektīva sastādīto hroniku “Cilvēki un notikumi latviešu zemēs no ledus aiziešanas līdz Latvijas valstij”.

Ar sirsnīgu koncertu atvērta Guntara Rača grāmata “Reiz Ziemassvētkos...” 04.12.2018 15:36

Vakar, ar sirsnīgu koncertu, skatītāju piepildītā VEF kultūras pils zālē, uzsākās Guntara Rača un grupas “Saldās Sejas” koncertu un grāmatas “Reiz Ziemassvētkos” svētku koncertsērija. Koncertā kā īpašie viesi piedalījās Lauris Reiniks, Ivo Fomins, Normunds Rutulis, Katrīna Bindere, Latvijas Radio bērnu vokālais ansamblis “Dzeguzīte” un tikai Rīgas koncertā arī Rīgas Valsts vācu ģimnāzijas jauktais koris “Skulda”, diriģentes Ievas Mezītes vadībā.

Iznākusi grāmata “LVtop100. Tautas izvēlētas visu laiku labākās dziesmas” 04.12.2018 14:22

2018. gada decembra sākumā, kad nupat krāšņi aizvadītas Latvijas valsts dibināšanas 100 gadu svinības un jau pilnā sparā rit skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks, Radio SWH sadarbībā ar apgādu “Zvaigzne ABC” laidusi klajā vienu no vērienīgākajiem un nacionāli nozīmīgākajiem 2018. gada kultūras un arī grāmatniecības projektiem – grāmatu “LVtop100. Tautas izvēlētas visu laiku labākās dziesmas”.

“Mansards” piedāvā divas jaunas, ilustrētas bērnu grāmatas 30.11.2018 21:32

Laurenss Šimels (Lawrence Schimel) un Elīna Brasliņa radījuši divas grāmatas pašiem mazākajiem – “Rīta agrumā” un “Laiks gulēt iet”, kas paver skatu uz to, cik dažādas var būt ģimenes. Abas grāmatas atdzejojusi Inga Gaile. Grāmatas tapušas, sadarbojoties amerikāņu-spāņu rakstniekam un tulkotājam Laurensam Šimelam un latviešu ilustratorei Elīnai Brasliņai.

“Neputns” izdevis Guntara Prāņa monogrāfiju “Missale Rigense Livonijas garīgajā kultūrā. Gregoriskie dziedājumi viduslaiku Rīgā” 28.11.2018 18:39

Apgāds “Neputns” laidis klajā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas rektora profesora Guntara Prāņa monogrāfiju “Missale Rigense Livonijas garīgajā kultūrā. Gregoriskie dziedājumi viduslaiku Rīgā”. Tā vērtējama kā izcils notikums Latvijas mūzikas vēstures pētniecībā, jo sniedz unikālu un līdz šim plašāk nezināmu informāciju par vienu no Latvijas mūzikas vēstures senākajām lappusēm – gregorisko korāli 15. gadsimta Rīgā.

Izdevniecība “Pētrgailis” ir laidusi klajā norvēģu autora Hokona Ēvreosa grāmatu bērniem “Melne” 28.11.2018 10:54

Izdevniecība “Pētrgailis” ir laidusi klajā norvēģu autora Hokona Ēvreosa (Håkon Øvreås) grāmatu bērniem “Melne” ar Eivinna Tūrsētera (Øyvind Torseter) ilustrācijām.

Guntara Rača jaunā grāmata “Reiz Ziemassvētkos...” vispieprasītākā jau pirmajā nedēļā! 27.11.2018 10:15

Pagājušajā nedēļā grāmatnīcās nonāca jaunākā Guntara Rača dzejoļu un dziesmu vārdu grāmata “Reiz Ziemassvētkos...”. Šodien publicētie Latvijas lielāko grāmatnīcu tīklu “Top 10” rāda, ka šī grāmata ir bijusi vispieprasītākā “Zvaigzne ABC”, “Jānis Roze” un “Valters un Rapa” grāmatu veikalos jau savas izdošanas pirmajā nedēļā. Grāmatā apkopoti pilnīgi jauni, kā arī daži agrāk jau publicēti autora Ziemassvētku pantiņi, kā arī Ziemassvētku dziesmu vārdi. Dziesmas pazīstamas darījušas grupas “Līvi”, “bet bet”, “Fomins & Kleins”, “Dzeguzīte”, kā arī izpildītāji Lauris Reiniks, Normunds Rutulis, Andris Ērglis, Ainars Virga un Putnu Balle.

Izdota grāmata vārda dienu apsveikumiem “Daudz laimes, jubilār!” 25.11.2018 10:43

Latvieši ir viena no tām nedaudzajām tautām plašajā pasaulē, kas svin vārda dienas! Tās pat ir daudz populārākas par dzimšanas dienām, jo kalendārā ieskatās teju ikviens, un, ja dzimšanas dienas datumu parasti zina tikai tuvākie, vārda dienā sumināt arī paziņas ir pavisam viegli – un abpusēji patīkami.

Jauns detektīvromāns no Somijas - “Indīgais velnarutks” 23.11.2018 15:21

Epu Nuotio “Indīgais velnarurks” ir pirmā grāmata dārzu detektīvu sērijā, kurā mūsdienu mis Mārpla, izbijusī kartogrāfe, atraitne Elēna Lehde apceļo pasaules skaistākos dārzos. Grāmata tūlīt pēc izdošanas Somijā, iekļuva lasītāko grāmatu saraksta pirmajā vietā, kaut nebūt nav tipisks komercizdevums, kā varētu spriest pēc žanra vai sērijas pieteikuma.

Latviešu valodā iznākušas jau 4 inovatora un vizionāra Guntera Pauli grāmatas 22.11.2018 21:32

Rīgā viesojās ievērojamais zaļās domāšanas pārstāvis, vizionārs un inovators, zinātnieks un rakstnieks Gunters Pauli. Viņa padomos ieklausās valstu vadītāji, viņa grāmatas iznāk miljonu metienos, un viņa idejas palīdz pasauli padarīt tīrāku, bagātāku, veselāku un labāku. Uzstājoties preses konferencē Rīgā, G. Pauli sacīja: “Lielākais inovāciju šķērslis ir domāšanā – kad cilvēks domā, ka inovācijas nav iespējamas, vai kad cilvēkiem trūkst zināšanu par jaunajām iespējām. Mēs esam pieraduši pie ekonomikas modeļa, kurā lēti ražot var tikai tās preces, kuras nav veselīgas cilvēkam, un kuru ražošanas procesā tiek nopietni kaitēts videi. “Zilā ekonomika 3.0” ir ideju (un to pielietojuma veidu) apkopojums, ar reāliem piemēriem parādot jaunas uzņēmējdarbības iespējas, turklāt tādas, kuras jau sekmīgi izmēģinātas un tiek izmantotas vairākās pasaules valstīs.”

Klajā nāks Valda Atāla dzejas krājums UZ DOMU STĀVĀS KRAUJAS 18.11.2018 22:37

Grāmata UZ DOMU STĀVĀS KRAUJAS ir Valda Atāla dažādu laiku dzejas un atziņu izlase. Atāla dzeja pirmo un svarīgo misiju arvien pildījusi viņa radītajās dziesmās, ko inspirējis saturs, teksts. Saplīst lustra, atnāk vakars, ceļa galā bite dzied… vai es saucu: sveika, māsa Rūsa, tu esi sabiedrotā man, vai jebkurš no citiem viņa dziesmu tekstiem pirmkārt ir dzejas darbs, kas nes savu vēstījumu pārdomātā, precīzā simbolu un tēlu valodā. Sastādītajā krājumā atlasīti vairāk nekā simt dzejoļu un kā atsevišķa nodaļa sagatavotas arī dzejnieka īsās, asprātīgās atziņas, kas Atāla gadījumā tikpat lielā mērā piederīgas dzejai kā īpaša īsā forma.

"Dienas Grāmata" jaunums - Lilija Berzinska "Meža pasaka" 18.11.2018 22:36

Mazie ķipari un lielie bērni jau tikušies ar četrām mākslinieces un rakstnieces Lilijas Berzinskas grāmatām – pašas sacerētiem un ilustrētiem pasakainiem stāstiem, kuru varoņi dzīvo pļavās un mežos, upju un jūru krastos. “Meža pasaka” ir piektā un ļoti īpaša, jo aizsāk sēriju “Lilijas pasakas”. To notikumi virknējas ap dinozauru ģimeni – tēti, mammu un viņu dēlēnu Viljamu, kurš vēl nav izaudzis līdz skolas solam. “Meža pasaka” ieved sirsnīgā un lādzīgā pasaulē, kas nebūtu pilnīga, ja tai nepiemistu šķipsniņu delverību.

Valsts simtgades priekšvakarā klajā nāks biogrāfiska grāmata “Latvijas valsts dibinātāji” 11.11.2018 16:07

Sagaidot valsts simtgadi, Latvijas muzeji šogad aktīvi atgādinājuši, kādus vēstures notikumus, personības, procesus ietver šī jubileja. Svētku kulminācija ir 18. novembris – diena, kad tika pasludināta neatkarīga Latvijas valsts. Kas tad īsti notika šajā dienā pirms simt gadiem? Lai palīdzētu rast atbildes uz šo jautājumu, Latvijas Nacionālais vēstures muzejs kopā ar citu muzeju kolēģiem projekta “Latvijas gadsimts” ietvaros ir sagatavojis biogrāfisku eseju krājumu “Latvijas valsts dibinātāji” par 39 personībām – Latvijas Tautas padomes locekļiem, kuri 1918. gada 18. novembrī pasludināja neatkarīgu Latvijas Republiku.

Iznāk Georga Andrejeva memuāri “Man dāvātais laiks” 08.11.2018 12:23

Ārsta, profesora, izgudrotāja, ievērojamā valstsvīra Georga Andrejeva memuāri “Man dāvātais laiks” ir stāsts par garu un bagātu mūžu. Bērnība un skolas gadi Tukumā, studijas Rīgas Medicīnas akadēmijā. Jaunu tehnoloģiju izstrādes, piedalīšanās zinātniskās konferencēs. Latvijas Tautas fronte. Tad mūža svarīgākais notikums autora vērtējumā – G. Andrejevs tiek ievēlēts par Latvijas Augstākās Padomes deputātu un 1990. gada 4. maijā kopā ar citiem balso PAR Latvijas Republikas valstisko neatkarību.

Stāsti izelpojot 06.11.2018 08:15

Ja vēl pirms dažiem gadiem romāna žanrā izdotie darbi latviešu oriģinālliteratūrā skaitliski veidoja ievērojamu pārsvaru pār īsprozas krājumiem, tad tieši pēdējo gadu laikā situācija ir būtiski mainījusies. Īsproza atkal ir iekarojusi būtiskas pozīcijas literārajā ainavā; jaunus stāstu krājumus izdod gan labi pazīstami un regulāri rakstoši autori – Ēriks Kūlis, Rimants Ziedonis, Egīls Venters un citi, – gan autori, kuriem krājums ir pirmā vai otrā izdotā grāmata.

Mārtiņa Freimaņa dzejoļu grāmata “Zālīte truša dvēselei”- atjaunotā izdevumā 01.11.2018 16:10

Daudzi mūziķa un dzejnieka Mārtiņa Freimaņa talanta cienītāji jau bija noguruši meklējot kādu eksemplāru no 2004. gadā izdotās Mārtiņa grāmatas “Zālīte truša dvēselei”. Tāpēc tagad steidzam ar prieku ziņot, ka grāmata atkal ir pieejama. Vēl vairāk, grāmata ir pieejama pilnībā atjaunotā izdevumā, ar jaunu dizainu un papildus nodaļu, kurā apkopoti dziesmu vārdi, kurus autors rakstīja jau pēc šīs grāmatas pirmizdevuma, kā arī darbi, kuri netika iekļauti pirmajā grāmatas versijā. Savā ziņā šī ir arī Freimaņa dziesmu vārdu antaloģija.

Latviešu apģērbs 30.10.2018 00:00

Tikko iznākusi Ievas Pīgoznes grāmata “Latviešu apģērbs” – krāšņs, bagātīgi ilustrēts izdevums, kurā kodolīgi un lietišķi izstāstīta un parādīta latviešu apģērba vēsture. Grāmatas autore ir kultūrvēsturniece, latviešu apģērba vēstures pētniece un mākslas zinātņu doktore. Patlaban Ieva ir pētniece LU Latvijas vēstures institūtā; pirms tam viņa ir strādājusi Latvijas institūtā, Latvijas Nacionālajā vēstures muzejā un Latvijas Kultūras akadēmijā.

Nākamā lapa