Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:124, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

Izdota Lorāna Gunela jaunā grāmata “Diena, kurā es iemācījos dzīvot” 14.08.2020 09:10

Franču rakstnieka Lorāna Gunela jaunā grāmata “Diena, kurā es iemācījos dzīvot” nāk kā atgādinājums: īstā dzīve risinās šeit un tagad, un tā ir jādzīvo ar pilnu krūti! Šis lieliskais un daudzslāņainais romāns, kura sižets balstīts uz reāliem zinātniskiem pētījumiem, mūsu eksistenci un attiecības ar citiem cilvēkiem ļaus saskatīt gluži citā gaismā un ienesīs ikviena dzīvē svaigas vēsmas.

Latvijas izdevēji aicina iepazīt Rīgu un tās vērtības 10.08.2020 15:54

Ikgadējos Rīgas Svētkos 15. augustā Latvijas Grāmatizdevēju asociācija aicina rīdziniekus un tās viesus piedalīties pastaigā “Kultūras kanona vērtības Rīgā”. Palūkojoties apkārt Rīgas pilsētvidē, mēs redzam ierastas ēkas, ielas, objektus, taču uzzinot konkrētu vietu stāstus, tās kļūst mums tuvākas. Ar laiku ieraugām, ka daudz kas ir savstarpēji saistīts, tas māca mūs domāt kopsakarībās.

Apgāds “Mansards” izdod Aivara Strangas grāmatu “Latvijas un Padomju Krievijas miera līgums 1920. gada 11. augustā” 10.08.2020 15:51

1920. gada 11. augustā noslēgtais miera līgums tiek vērtēts kā viens no nozīmīgākajiem līgumiem gan jaunās Latvijas valsts pirmajos gados, gan Latvijas vēsturē kopumā – arī pēc simt gadiem. Tas ir līgums, kurā “.. Krievija bez ierunām atzīst Latvijas valsts neatkarību, patstāvību un suverenitāti un labprātīgi un uz mūžīgiem laikiem atsakās no visām suverēnām tiesībām, kuras piederēja Krievijai attiecībā uz Latvijas tautu un zemi ..”. Profesors Aivars Stranga sniedz analītisku vēsturiskās situācijas izvērtējumu, tas ir viegli lasāms un elegantu salīdzinājumu, trāpīgu aprakstu un paradoksu piepildīts. Grāmatā aptverto vēstures periodu raksturo tās apakšvirsraksts – Latvijas un Padomju Krievijas (PSRS) attiecības 1919.–1925. gadā.

Pēc mēneša sāksies starptautiskais dzejas festivāls “Dzejas dienas 2020” 06.08.2020 17:37

No 4. līdz 13. septembrim Rīgā un citur Latvijā norisināsies ikgadējais starptautiskais dzejas festivāls "Dzejas dienas". Savukārt šomēnes – līdz 14. augustam – iespējams pieteikt dzejoļu krājumus Dzejas dienu balvai.

Nākusi klajā Kaspara Zaviļeiska otrā grāmata “Pilnīgs Šahs” 06.08.2020 16:38

Augusta sākumā izdota mūzikas žurnālista, kultūras projektu redaktora un nu jau arī rakstnieka Kaspara Zaviļeiska otrā grāmata “Pilnīgs Šahs”. Literārs garstāsts par gadu tūkstošu miju. Par jaunu ēru. Jaunām sajūtām. Seksu, narkotikām un rokenrolu pret mīlestību, studiju gadu reibumu un alkām pēc nepiepildāma miera dvēselē.

Iznācis Gunta Eņģeļa debijas romāns “Koncerts vectēva pagalmā” 27.07.2020 13:18

Guntis Eņģelis ar romānu “Koncerts vectēva pagalmā” ir uzdrošinājies iekarot to literatūras perifēriju, kuru veido tā sauktā “ironiskā proza”. Šajā žanrā tapuši vairāki lieliski darbi – Miervalda Birzes “Rozā zilonis” vai ne tik senais TR Notāra “Pelēkzils uz rozā”. Atšķirībā no abiem piesauktajiem darbiem, kuriem raksturīga paradoksāla, griezīga, pat groteska satīra, G. Eņģeļa romāns rakstīts visnotaļ draudzīgi zobgalīgā manierē.
Šo ceturtdien, 30. jūlijā no pulksten 12.00 līdz 14.00 Rīgā, jaunajā Zvaigznes pop up grāmatnīcā Blaumaņa ielā 5A norisināsies autogrāfu stunda ar rakstnieku Gunti Eņģeli.

Iznākusi jauna Alesandro Bariko grāmata 22.07.2020 12:05

Alesandro Bariko vārds latviešu lasītājam saistās ar brīnumskaistu, izcilu prozu – “Misters Gvins”, “Jaunā Līgava”, “Zīds” un daudzi citi romāni definējuši šī autora nozīmīgumu mūsdienu literatūras pasaulē. Taču tikko iznākusī A. Bariko grāmata “Spēle” (“The Game”) ir populārzinātnisks apcerējums par to, kā mainoties tehnoloģijām ir mainījusies mūsdienu pasaule.

Noslēdzies šī gada pēdējais atbalsta konkurss Latvijas literatūras tulkošanai un izdošanai ārvalstīs 21.07.2020 14:12

Noslēdzies šī gada pēdējais atbalsta konkurss Latvijas literatūras tulkošanai un izdošanai ārvalstīs. 16. jūlijā noslēdzās šī gada otrais un arī pēdējais platformas “Latvian Literature” izsludinātais konkurss par atbalsta piešķiršanu Latvijas literatūras tulkošanai un izdošanai ārvalstīs. Konkursā tika lemts par atbalstu 23 darbu tulkošanai un 23 darbu izdošanai ārvalstīs.

"Dienas Grāmata" izdod "VĪRU LIETAS" 21.07.2020 14:08

Ja man būtu jānosauc viena latviešu grāmata, kurā trāpīgi raksturoti modernās inteliģences pārdzīvojumi, es tūlīt pat iedomātos par “Vīru lietām”. Tas ir dziļi personisks, nesaudzīgs un nepiedienīgs grupas portrets, kura galvenie varoņi – izmisuši un apmaldījušies domātāji – tā vien izstaro mūsdienās labi pazīstamo lielpilsētas vientulību. Taču sadzīviskās ainas ir tikai neliela daļa no Ilzes Jansones radītās pasaules. Zem vienmuļajām ikdienas rūpēm slēpjas daudz dziļāki teoloģiski un filozofiski slāņi, kuru interpretācija vienmēr paliek lasītāja ziņā. Bet, ja runājam līdzībās (un šai grāmatai tas piestāv daudz labāk), Ilze Jansone ir viena no tām retajām latviešu rakstniecēm, kas godprātīgi cenšas saskatīt Visuma uzbūvi zāles stiebrā. Svens Kuzmins

Miris rakstnieks Pauls Bankovskis 12.07.2020 20:31

Latvijas mediji ziņo, ka svētdien, 12. jūlijā savās mājās mūžībā aizgājis rakstnieks, publicists Pauls Bankovskis (1973-2020). Dzimis 1973. gadā Cēsīs. Pirmās literārās publikācijas bijušas 1993. gadā. Bankovskis divreiz godalgots žurnāla "Karogs" un Raimonda Gerkena romānu konkursā (1996. gadā par romānu "Laiku grāmata", 2002. gadā par romānu "Misters Latvija"). Par grāmatu "Mazgalvīši spēlē mājās" 2008. gadā viņš saņēma Jāņa Baltvilka balvu.

“Mansards” izdod Māra Čaklā Rakstu 2. sējumu 01.07.2020 12:59

Māra Čaklā Rakstu 2. sējums nāk klajā dzejnieka 80. dzimšanas dienas gadā. Grāmatā apkopota dzejnieka brieduma gadu daiļrade: dzejoļu krājumi “Sastrēgumstunda” (1974), “Cilvēks, uzarta zeme” (1976), “Strautuguns"(1978), bērniem veltītais “Minkuparks” (1978) un eseju grāmata par literatūru un autoram tuviem dzejniekiem “Saule rakstāmgaldā” (1975). Grāmatu sastādījuši literatūrzinātnieki Dzidra Vārdaune un Jānis Oga, dizaina autors – Zigmunds Lapsa.

Cilkas ceļojums – stāsts par jaunību ellē 29.06.2020 11:46

Kad pērn latviešu valodā iznāca Heteres Morisas romāns “Aušvicas tetovētājs”, tāpat kā citās pasaules valstīs Lali Sokolova dzīvesstāsts kļuva par bestselleru, viegli un saprotami izstāstot miljonu traģēdiju caur to dažu stāstiem, kas izdzīvoja. Pēc romāna iznākšanas autore saņēma ļoti daudz vēstuļu un lūgumu izstāstīt arī citu izdzīvotāju stāstus. Taču viņa pati meklēja meiteni, kuru savā stāstā bija pieminējis Lali Sokolovs: Cilku, kura nonāca Aušvicas nāves nometnē vien 16 gadus veca… un, kad nometnē ieslodzītos atbrīvoja, jauno sievieti “par kolaborāciju ar ienaidnieku” nosūtīja uz Vorkutu. Pētot arhīvus un meklējot lieciniekus, tapa romāns “Cilkas ceļojums”.

Izdots franču rakstnieces Delfīnes de Vigānas romāns "Lojalitātes" 29.06.2020 11:44

Delfīne de Vigāna (1966) ir franču rakstniece, kuras psiholoģiskie romāni izraisījuši lielu interesi un piesaistījuši simtiem tūkstošu lasītāju gan dzimtenē, gan citās valstīs, saņēmuši nozīmīgas literārās prēmijas, to skaitā prestižās Prix du Style, Prix des libraires, ko piešķir grāmatu tirgotāji, un Rotary International balvu. Viņas darbi ir daudz un ar panākumiem tulkoti un pārtapuši filmās.

Kādas ir elektronisko grāmatu priekšrocības? 16.06.2020 10:15

Elektroniskās grāmatas kļūst arvien populārākas, ne tikai pateicoties e-lasītāju ierīču izgudrošanai, bet arī tāpēc, ka daudzejādā ziņā tās ir ērtākas par tradicionālajām grāmatām. Arī nesenā ārkārtas situācijā valstī Covid-19 dēļ palīdzējusi uzplaukt lasīšanai digitālajā vidē. Salīdzinot ar grāmatām tradiconālajā formātā, e-grāmatām ir dažādas priekšrocības, un šoreiz par dažām no tām.

Grāmata jauniešiem, lasāma no abām pusēm 13.06.2020 14:11

Somu rakstnieces Sallas Simukas jaunais stāstu krājums par jauniem cilvēkiem “Ieslēdz gaismu!/Izslēdz gaismu!” lasāms no abām grāmatas pusēm un tam ir arī divi vāki. Stāstu krājumā apkopoti desmit skaisti un desmit šausmīgi stāsti, aizraujošā veidā atspoguļojot cits citu, un notikumi tajos atainoti no dažādiem skatpunktiem.

Sākusies lasīšanas stafete 2020 12.06.2020 01:28

Apgāda Zvaigzne ABC organizētā lasīšanas veicināšanas programma bērniem un jauniešiem “Lasīšanas stafete” šogad notiek jau sesto reizi! Tās mērķis ir popularizēt grāmatu lasīšanu, īpašu uzmanību pievēršot jaunizdotajām grāmatām, kā arī veicināt sarunas par grāmatām bērnu un jauniešu vidū.

Normāli cilvēki - jaunais kulta romāns iznāk arī latviešu valodā 08.06.2020 20:55

“Normāli cilvēki” (Normal people) ir mūsdienu pasaules jaunais kulta romāns – īru rakstniecei Sallijai Rūnijai (Sally Rooney) izdevies uzrunāt miljoniem lasītāju, grāmata arī ekranizēta BBC seriālā. Romānu lasa un citē, par to diskutē, lasītāji apspriež varoņu attiecības un rīcības motīvus… Vārdu sakot, šī tiešām ir grāmata, kuru ir vērts izlasīt: gan tāpēc, ka tajā atspoguļotas mīlētāju attiecības, gan tāpēc, ka šie mīlētāji nāk no ļoti atšķirīgām pasaulēm, gan tāpēc, ka tieši Konela un Merianas stāsts ir tas, kurš pamudinājis miljoniem cilvēku lasīt un apspriest šo darbu. Kādas ir cilvēku lielās izvēles mūsdienu sabiedrībā? Ko jaunieši vēlas sasniegt dzīvē?

Nākusi klajā jau četrpadsmitā grāmata sērijā par mazo pūķi Kokosriekstu 03.06.2020 23:58

Nākusi klajā jau četrpadsmitā grāmata lasītāju iecienītajā sērijā par mazo pūķi Kokosriekstu „Mazais pūķis Kokosrieksts un stiprie vikingi”. Mazā pūķa piedzīvojumi turpinās!

Ērikam Kūlim jauns īsprozas krājums “Zemes telpa, jūras elpa” 02.06.2020 13:50

Ir atgriezies laiks, kad latviešu rakstniecībā atkal pienācīgu vietu ieņem īsproza. Debitanti burtiski seko cits citam, taču arī profesionāļi nesnauž uz lauriem, un starp viņiem – Liepājas rakstnieks Ēriks Kūlis. Viņš gan nekad nav aizmirsis par vilinošo un vienlaikus nepieciešamo iespēju izteikties apjomā nelielajos žanros, publicējot tiklab stāstus, kā arī noveles. Jaunākais rakstnieka īsprozas krājums “Zemes telpa, jūras elpa” neapšaubāmi apliecina, ka Ē. Kūlis ir īstens reālisma meistars.

Iznākusi rakstnieka Jāņa Ūdra astotā grāmata “Ivande Kaija. Sievietes dzelme” 29.05.2020 18:16

Ražīgā autora Jāņa Ūdra astotā grāmata stāsta par vienu no Latvijas izcilākajām sievietēm – rakstnieci, publicisti un politiķi, kuras nopelni Latvijas nosargāšanā valsts pirmajos gados joprojām nav pilnībā novērtēti – Ivandi Kaiju (īstajā vārdā Antonija Lūkina, 1876–1942).

Klajā nācis pirmais jaunās sērijas “Es esmu…” darbs — Andra Zeibota romāns “Krauklis” 27.05.2020 00:49

Klajā nācis pirmais jaunās sērijas “Es esmu…” darbs — Andra Zeibota romāns “Krauklis” — par vienu no populārākajiem latviešu dzejniekiem 20. gs. 20.—30. gados, “konsekventāko romantiķi” Jāni Ziemeļnieku. Romānam “Krauklis” autora dotais žanra precizējums “Fantāzija vēsturiskā iesaistē” ievirza lasītāju tajā gaisotnē, kas valda ļoti būtiskā Jāņa Ziemeļnieka mūža nogrieznī. Pēc ārstēšanās Šēnfelda nervu klīnikā dzejnieks cenšas apjēgt, kā dzīvot tālāk. Ziemeļnieks ļoti gribētu turēt solījumu nekad vairs nepieskarties opija pudelītei, tomēr skaudrais vīziju un īstenības savijums liek meklēt dēmoniskās Haijalijas apskāvienus.

Iznākusi Bila Plotkina grāmata “Mežonīgais prāts” 22.05.2020 22:55

Apgādā Zvaigzne ABC izdota Bila Plotkina grāmata “Mežonīgais prāts. Nepieradinātās cilvēka psihes rokasgrāmata”. Pērn latviešu valodā tika izdota un popularitāti ieguva viņa grāmata “Dvēseles mākslas”.

Par Arno Jundzes romānu raksta Meksikas prese 19.05.2020 14:13

Pašā pērnā gada nogalē latviešu rakstnieka Arno Jundzes romāns “Putekļi smilšu pulkstenī” iznāca tālajā Meksikā. Romāna nosaukums spāņu valodā ir “Polvo en el reloj de arena”, un to tulkojusi Agnija Anča, Meksikā dzīvojoša latviete.

Rūdolfa Blaumaņa tēva Matīsa Blaumaņa receptes 18.05.2020 14:23

Ikviens latvietis zina Rūdolfa Blaumaņa vārdu. Viņa grāmatas lasa gan lieli, gan mazi. Taču šoreiz stāsts vairāk būs par Rūdolfa Blaumaņa tēvu Matīsu Blaumani, kas savulaik bijis izcils muižas pavārs un ne mazāk cienījams sava amata meistars, kā viņa dēls. Diemžēl Matīsa Blaumaņa recepšu piezīmēs ielūkoties nav iespējams, jo līdz mūsdienām tās vienkārši nav saglabājušās, taču tēva meistarība, izdoma un gaume attēlota Rūdolfa Blaumaņa literārajos darbos.

Pirmais jaunās sērijas “Es esmu…” darbs — Andra Zeibota romāns “Krauklis” 18.05.2020 13:26

Pirmais jaunās sērijas “Es esmu…” darbs — Andra Zeibota romāns “Krauklis” — par vienu no populārākajiem latviešu dzejniekiem 20. gs. 20.—30. gados, “konsekventāko romantiķi” Jāni Ziemeļnieku — nāk klajā 2020. gada 25. maijā.
Romānam “Krauklis” autora dotais žanra precizējums “Fantāzija vēsturiskā iesaistē” ievirza lasītāju tajā gaisotnē, kas valda ļoti būtiskā Jāņa Ziemeļnieka mūža nogrieznī. Pēc ārstēšanās Šēnfelda nervu klīnikā dzejnieks cenšas apjēgt, kā dzīvot tālāk. Ziemeļnieks ļoti gribētu turēt solījumu nekad vairs nepieskarties opija pudelītei, tomēr skaudrais vīziju un īstenības savijums liek meklēt dēmoniskās Haijalijas apskāvienus.

Covid-19 raisītās problēmas – līdz šim neskarti aspekti 16.05.2020 17:05

Rakstnieks Jānis Ūdris dalās pārdomas, jaunu vēsturisko romānu atverot: Par spīti koronvīrusam, kas dažādos veidos apgrūtina arī kultūras dzīvi, mans jaunais romāns „Ivande Kaija. Sievietes dzelme” nonācis grāmatnīcās, grāmata nopērkama arī internetveikalā. Es pats savas astotās grāmatas iznākšanu šajā sarežģītajā laikā izjūtu kā latviskā gara spēka apliecinājumu un zīmi, ka viss būs labi. Mūsu tauta savas valsts 102 gadu vēsturē pārdzīvojusi arī daudz smagākus laikus.

Tīrākai videi un pašu priekam – 100 veidi kā palīdzēt Zemei 14.05.2020 13:40

Par klimatu un apkārtējās vides aizsardzību jādomā tikai politiķiem un lielām organizācijām? O, nē, daudz varam darīt mēs paši un ik dienas! Katram bērnam skaidrs, ka ir vitāli saglabāt mūsu zilo planētu, zaļos mežus un daudzveidīgu sugu pārpilnos ūdeņus. Kļūt par vides sargātāju nemaz nav sarežģīti! Kopā darbojoties, pasaule kļūst tīrāka un ģimene – draudzīgāka!

Klajā nācis nīderlandiešu mākslinieces un rakstnieces Anetes Shāpas romāns jaunajiem lasītājiem "Lampiņa" 14.05.2020 13:37

Jāņa Rozes apgādā klajā nācis nīderlandiešu mākslinieces un rakstnieces Anetes Shāpas romāns jaunajiem lasītājiem "Lampiņa". Šis ir stāsts par jūru. Par noslēpumainām radībām un mežonīgiem jūras laupītājiem. Par admirāļa Melno namu, kurā, kā ļaudis runā, dzīvojot briesmonis. Par pelēku bāku uz mazas saliņas jūrā un par Lampiņu – klibā bākas uzrauga meitu, kas katru vakaru kāpj augšā bākas tornī, lai iedegtu gaismu. Par kādu vētrainu nakti, kad ir izbeigušies sērkociņi un viss noiet greizi. Taču galvenokārt par drosmi un pašaizliedzību, par milzīgu iekšējo spēku un spēju izdarīt vairāk, nekā no sevis jebkad esi gaidījis.

Romāns pret rutīnu - jā, izmēģiniet 12.05.2020 14:29

Vai ciešat no ikdienas rutīnas? Ja atbilde uz šo jautājumu ir jā, tieši laikā būs jaunais franču rakstnieces Rafaellas Džordano romāns “Tava otrā dzīve sākas tad, kad saproti, ka tev dota tikai viena”. Grāmata kā pavadonis, kas iedrošinās kļūt labākai un sev pašai tīkamākai – tieši tāds ir Rafaellas Džordano darbs. Netipisks romāns, kurš atsauks atmiņā tādas pasaulē labi zināmas grāmatas kā Viljama Pola Janga “Būda” un Lorāna Gunela “Dievs vienmēr ceļo anonīmi”, grāmatas, kas kļuvušas nozīmīgas miljoniem cilvēku visā pasaulē.

Ieprieciniet sevi ar “Cāļa zupu dvēselei” 08.05.2020 14:40

Populārajā grāmatu sērijā Cāļa zupa dvēselei izdotas vēl divas grāmatas: “20. jubilejas izdevums” un “Iekšējā spēka meklējumos”. Arī divdesmit gadus pēc pirmās grāmatas radīšanas šis pasaules bestsellers turpina iepriecināt un iedvesmot lasītājus. Daudzi ir spējuši mainīt savu dzīvi un pasaules uztveri pēc šo  stāstu izlasīšanas. Turklāt apbrīnojamākais ir tas, ka tajos netiek aprakstīts nekas pārpasaulīgs un neiespējams. Stāstos ir runa par tādiem pašiem cilvēkiem kā mēs un par tādām pašām dzīvēm kā mūsējās, parādot, ka arī ikdiena ikvienam dāvā brīnumus, kas izgaismo labāko cilvēka dvēselē. Tikai jāprot un jāgrib saskatīt. Un to mēs mācāmies, lasot “Cāļa zupa dvēselei” stāstus.

Jāņa Rozes apgāds rosina ielūkoties latviešu garamantu pūrā. „Latvju tautas dzīves gudrības” 01.05.2020 12:18

Jāņa Rozes apgāds rosina ielūkoties latviešu garamantu pūrā, mūsdienu lasītājam piedāvājot izcilā literatūrzinātnieka un folklorista Pētera Birkerta monumentālo darbu „Latvju tautas dzīves gudrības”.

Apbalvoti Latvijas Literatūras gada balvas 2020 laureāti 30.04.2020 23:00

Ceturtdien, 2020. gada 30. aprīlī, Latvijas Literatūras gada balvas (LALIGABA) balvu pasniegšanas Literatūres raidījumā kanālā LTV1 tika atklāti un apbalvoti Latvijas Literatūras gada balvas 2020 laureāti piecās kategorijās, sveikti speciālbalvas ieguvēji – dzejniecei Montai Kromai veltītā "Punctum" literatūras festivāla "Monta. Tu. Monta. Es." veidotāji –, kā arī godināts Latvijas Literatūras gada balvas – mūža balvas – ieguvējs, rakstnieks Juris Zvirgzdiņš.

Kāpēc mūsu nākotne ir atkarīga no lasīšanas un iztēles 30.04.2020 13:37

Ja jums ir draugi - matemātiķi, kas jautā - kāpēc jālasa daiļliteratūra, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jums ir draugi, kas uzskata, ka drīz visas grāmatas būs pieejamas tikai elektroniskā formātā, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jūs ar labpatiku vai, tieši otrādi, ar šausmām iedomājaties par gājieniem uz bibliotēku, izlasiet šo publikāciju. Ja jums ir bērni, izlasiet ar viņiem kopā šo publikāciju, un ja jūs tikai domājat par to, ko un kā lasīt kopā ar bērniem, vēl jo vairāk iesaku izlasīt jums šo publikāciju.

Kalendāra meitenes otrā daļa ir klāt 29.04.2020 06:17

Kā jau solīts, aprīlī pie lasītājiem dodas jaukā un dzīvespriecīgā Odrijas Karlenas romāna “Kalendāra meitene” otrā daļa “Aprīlis – jūnijs”. Trešā un ceturtā grāmata gaidāma jūlijā un oktobrī. Romantiski erotiskais “Kalendāra meitenes” cikls ir iedvesmojoša lasāmviela brīžiem, kad gribas palasīt ko vieglu un uzmundrinošu – ne velti arī Latvijā cikla pirmā grāmata jau iekļuvusi visvairāk pirkto grāmatu topos. Spridzīga un spirgta nāk romāna galvenā varone Mia, tumšajiem matiem draiski plīvojot vējā.

Apgādā “Mansards” iznāk sērijas “Vizmas Belševicas arhīva burtnīcas” trešā grāmata “Dienasgrāmata. 1947–1960” 29.04.2020 06:14

Vizmas Belševicas (1931–2005) grāmatās iepriekš nepublicētos darbus un dokumentālās liecības sērijā “Vizmas Belševicas arhīva burtnīcas” apkopo Jānis Elsbergs, dzejnieks un rakstnieces dēls. Vizmas Belševicas jaunības dienasgrāmata un piezīmes tiek publicētas gadu pirms viņas 90 gadu jubilejas un var kalpot kā faktu materiāls literatūras un vēstures pētniekiem, savukārt valodniekiem tā ir iespēja izsekot Vizmas Belševicas valodas attīstībai viņas daiļrades sākumposmā – no 1947. līdz 1960. gadam. Grāmatas dizainu veidojis Zigmunds Lapsa.

“IEŠU SKOLĀ!” – kompakts un iedvesmojošs izdevums topošajiem skolēniem! 26.04.2020 11:50

Laika ritējumu neiegrožo ārkārtas stāvokļi un krīzes. Tas turpina būt tikpat neatkarīgs un nepielūdzami raits kā allaž. Arī šogad liels pulks pirmsskolēnu gatavojas uzsākt skolas gaitas. Dzīve vēl rādīs, vai tas notiks 1. septembrī, taču šaubu nav, ka šī diena pienāks. Ir bērnudārzi, kuri pēc pulcēšanās ierobežojumu atcelšanas cer svinēt izlaidumu šaurā lokā – ierodoties tikai skolotājiem, bērniem un vecākiem. Dažas pirmsskolas izglītības iestādes plāno izlaidumu aizstāt ar tikšanos augusta beigās, kurā svinīgi un sirsnīgi pavadīs topošos pirmklasniekus uz skolu. Lai kādā formā izvērstos bērnudārza laika noslēgums, ir skaidrs, ka tik svarīgs fakts ir pelnījis svētkus, un tikpat skaidrs, ka bērniem svētki nozīmē dāvanas.

Pārizdots romāns “Simt vientulības gadu” 24.04.2020 15:53

Grāmatu apgāds “Jumava” atkārtoti izdevis Nobela prēmijas laureāta, Kolumbijas rakstnieka Gabriela Garsijas Markesa slaveno romānu “Simt vientulības gadu”. Lai arī darba atkārtotā izdošana nav saistīta ar pašlaik saspringto situāciju sabiedrībā, tas lasītājam ļauj pardomāt, kas ir absolūts, jēgpilns un nozīmīgs cilvēka dzīvē. Izdevniecības vadītājs Juris Visockis: “Gabriels Garsija Markess romānā spējis uzburt neparastu pasauli. Ne velti šo literatūras stilu sauc par maģisko reālismu. Realitātes transformācija, kad ikdienas notikumi iegūst jaunus vaibstus un pavērsienus, sasaucas ar šodienas situāciju pasaulē, ko skāris nāvējošais vīruss. Tukšas ielas, plikas bezlidmašīnu debesis, sabiedrisko procesu erozija. Līdzīgi kā Markesa romānā daba svin uzvaru pār cilvēku skudras tecējumu.”

Apgāds Jumava izsludina manuskriptu konkursu 24.04.2020 15:37

Godinot Pasaules grāmatu dienu, kas tika svinēta 23. aprīlī, apgāds Jumava izsludina manuskriptu konkursu par labāko bērniem domāto grāmatu, kas mācīs dzīvot zaļāk. Uzvarētāju godalgos ar 1000 euro honorāru un citām balvām. Konkursa mērķis ir izdot aktuālas, saprotamas, mākslinieciski kvalitatīvas, jēgpilnas un vizuāli pievilcīgas grāmatas bērniem un jauniešiem par ekoloģijas problēmām, vides piesārņošanu, veselīgu pārtiku, atkritumu šķirošanu u. c. saistītām tēmām, lai attīstītu un vairotu bērnos “Zaļo” domāšanu.

Izsludina "Garās pupas" ikgadējo dzejoļu konkursu bērniem un pusaudžiem 18.04.2020 16:41

Biedrība "Ascendum" un Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome (LBJLP) izsludina dzejoļu konkursu, kurā ar saviem darbiem tiek aicināti piedalīties 5–15 gadus veci bērni un pusaudži no visas Latvijas. Labākie darbi tiks publicēti dzejas gadagrāmatā bērniem "Garā pupa 2020", kas iznāks septembrī, Dzejas dienu laikā.

Izdots Tamāras Skrīnas dzejas krājums "MINI" 11.04.2020 17:47

Tamāra Skrīna – viņas 70. jubilejas dzejas krājuma rindās nav nekā lieka. Gluži tāpat kā dabā, kas ir dzejnieces iedvesmotāja līdzās izlasītajām un lasāmajām grāmatām. Arī tās Tamāra Skrīna izvēlas ar lielu atlasi – viņa uzskata, ka laiks jāveltī vērtīgākajam, galu galā cilvēka mūžs pietiekami īss.

Nākamā lapa