Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:2, Did:0, useCase: 0


Nākamā lapa

E vielu saraksts un ietekme uz cilvēka organismu 12.08.2020 12:14

Iepazīstieties ar E vielu sarakstu un uzziniet, kādu ietekmi uz organismu atstāj katra no tām.

Detoksikācija. Kad organismam jānāk palīgā 11.08.2020 21:33

Ik dienu mēs nonākam saskarē ar milzīgu daudzumu toksisku vielu. Nekvalitatīvi pārtikas produkti, apkārtējās vides piesārņojums, alkoholisko dzērienu lietošana, nikotīna dūmi u.tt. Liela daļa šo kaitīgo elementu ilgi saglabājas apkārtējā vidē pēc izdalīšanās no pirmavota. Šādu procesu ietekmē notiek cilvēka organisma aizsargsistēmu novājināšanās un tas piepildās ar toksīniem. Materiāls ievietots sadarbībā ar skaistumkopšanas industrijas portālu Intensa.Pro

Latvijas 7 svaigo zāļu tēju īpašības un raksturojums 03.08.2020 18:34

Latvijas daba ir dāsni apveltīta ar dažādām dabas veltēm, no kurām pagatavot garšīgus un veselīgus dzērienus. Gada farmaceite, aptieku tīkla Apotheka Ogres aptiekas vadītāja Ilze Jaudzeme dalās padomos, kurus ārstniecības augus izmantot zāļu tēju pagatavošanai.

Ar mēru raudāt ir veselīgi 03.08.2020 11:11

Izrādās, raudāt cilvēkam pat nepieciešams- tās ir vienas no durtiņām, pa kurām brīvībā tiek palaista stresa izraisītā nervozitāte, uzbudinājums un trauksme

Antibiotikas dabā 02.08.2020 09:52

Apgādā "Avots" izdota vērtīga grāmata "Antibiotikas dabā". Antibiotikas nebūt nav jaunizgudrojums – jau senie romieši un grieķi bija novērojuši, ka pelējuma sēnīte lieliski iedarbojas uz brūcēm! Savukārt mūsdienās tik plaši pazīstamais penicilīns radies 1928. gadā, kad skotu biologs Aleksandrs Flemings atklāja, ka, uzliekot nedaudz zilganzaļā pelējuma sēnītes uz stafilokoka baktērijām, tās iet bojā.

50 labie produkti, kas satur mazāk par 100 kalorijām 29.07.2020 17:00

Ikviens droši vien zina ka veselīga uztura pamatā ir augļi un dārzeņi, taču, iespējams, jūs būsiet pārsteigti, uzzinot to, ka šokolādei, alum un pat degvīnam ir savas vērtīgās īpašības.

Čakru blokatori un kā tās atbloķēt 24.07.2020 11:51

Čakras - tās ir mērķtiecīgi virpuļojošas enerģētiskās piltuves. Tās atrodas mūsu ķermeņa iekšpusē ap mugurkaulu un vainagojas ap mūsu galvu. Čakras sasaista mūs pašus ar sevi un arī ar personīgo enerģētiku.

8 vasarīgi smūtiji slaidam un veselam ķermenim 10.07.2020 17:39

Ar saulainām dienām un siltām naktīm vasara rit pilnā sparā. Šorti un svārki garderobē ieņēmuši bikšu vietu, pludmalei piemērots apģērbs ir nolikts pa ķērienam un daļa cilvēku joprojām prāto par to, kā uzlabot savas ķermeņa aprises, lai pludmalē justos pašpārliecināti.

Plikpaurība vīriešiem: farmaceita ieteikumi tās mazināšanai 10.07.2020 15:46

Matu izkrišana var būt gan negaidīts pārsteigums, gan iepriekš paredzams process, bet jebkurā gadījumā tas visbiežāk saistās ar negatīvām emocijām. It īpaši nepatīkama ir matu izkrišana, ja tas notiek vecumā, kad plikpaurība netiek uzskatīta par normu. Matu izkrišana var radīt ievērojamu pašapziņas trūkumu, tomēr veidi, kā izvairīties vai mazināt plikpaurības cēloņus, ir dažādi. Aptieku tīkla Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane dalās padomos, kā mazināt matu izkrišanu.

50 dabiski veidi, kā vairot enerģiju un cīnīties pret rudens nogurumu 09.07.2020 14:23

"Man nav spēka, nav enerģijas. Esmu pilnīgi iztukšots"... Tādi un līdzīgi teksti ļoti bieži izskan no apkārtējiem. Protams, gada tumšākais laiks dara savu: trūkst saules, siltuma un gaismas, līdz ar to arī spēki izsīkst ātrāk un lēnāk atjaunojas. Taču ir ļoti daudz dažādu veidu, kā palīdzēt sev, vairojot enerģiju dabiskā ceļā.

Kā sevi pasargāt no melanomas 07.07.2020 12:30

Par melanomu jeb ādas vēzi pēdējā desmitgadē ārsti runā arvien vairāk, jo strauji ir pieaugusi saslimstība ar šo nopietno un grūti ārstējamo vēža veidu. Melanoma var attīstīties ļoti strauji, tā skar arvien gados jaunākus cilvēkus, pat jauniešus un pusaudžus. Un bieži vien pat jauns un stiprs organisms nespēj uzveikt šo slimību. Tāpēc ārsti zvana trauksmes zvanus un arvien aktīvāk izplata informāciju par to, kas īsti ir šī slimība un kā paši varam profilaktiski sevi no tās pasargāt. Lūk, daži no šiem ieteikumiem.

Vitamīnu krāsu špikerītis. Vitamīni no dabas, ko viegli iespējams uzņemt vasarā 04.07.2020 16:40

Tas, cik liela nozīme mūsu veselībai un pašsajūtai ir uzturam, lielākai daļai cilvēku ir zināms fakts. Tajā pašā laikā “darbs dzen darbu”, tādēļ bieži vien ikdienā ierasto maltīti nākas aizstāt ar ātrām uzkodām vai diezgan vienveidīgu uzturu, ar ko nodarām kaitējumu paši sev. Labā ziņa – vasara ir tās pilnbriedumā un šis ir labākais laiks, kad visus organismā trūkstošos vitamīnus iespējams uzņemt ar pašmāju augļiem, ogām un dārzeņiem. Lai neapjuktu plašajā vitamīnu jūklī, “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga skaidro, kādi vitamīni cilvēka organismam ir paši svarīgākie un, ar kādiem produktiem tos iespējams uzņemt.

Kā pārvarēt stresu ar iztēles palīdzību 28.06.2020 20:19

Iedomājieties situāciju, ka jums jāsniedz prezentācija savai priekšniecībai, taču jūs vienkārši nekādi nespējat koncentrēties. Jūs nervozējat, uztraucaties, un, cenšoties atcerēties pirmos vārdus, atskāršat ka pilnīgi nekas nav palicis prātā. Un jo vairāk pūlaties atsaukt atmiņā stāstāmo, jo lielāks stress jūs pārņem! Un tā, jūs paņemat pārtraukumu, aizverat acis un cenšaties atcerēties savas iepriekšējās brīvdienas okeāna krastā. Jūs sadzirdat ritmiskas viļņu šalkas, sajūtat gaisa sāļo smaržu un saules staru siltumu uz savas ādas. Iztēlojoties šo ainu, jūs sākat lēnām atslābināties, sirds ritms un elpošana palēninās. Pēc dažām minūtēm atverot acis, sajūtat atvieglojumu, jūtat, ka pārvaldāt situāciju un vairs nav grūtību atcerēties prezentācijas ievadvārdus.

Pērkam jaunu bērnu velosipēdu - kam jāpievērš uzmanība? 26.06.2020 14:52

Tieši tāpat kā pieaugušo velosipēdi, arī bērnu ir ļoti dažādi, turklāt bērnu velosipēdu izvēlē ir jāņem vērā arī vairāki svarīgi faktori, piemēram, vecums un svars. Bērnu velosipēdi var augt līdz ar bērnu, vai mainīt to paveidus, pielāgojoties tā brīža auguma un atraktivitātei. Par to, kam pievērst uzmanību, iegādājoties jaunu bērnu velosipēdu, lasiet turpinājumā!

Kas ir ūdens filtri un kādēļ tie ir tik nepieciešami? 26.06.2020 14:45

Kā zināms, cilvēka organisma pilnvērtīgai funkcionēšanai nepieciešami vismaz 1,5 litri dzeramā ūdens dienā. Nereti iedzīvotāji ir neizpratnē par to, vai dzeramā ūdens uzņemšanai drīkst izmantot arī krāna ūdeni, un vai tas nav kaitīgs cilvēka veselībai. Eksperti uzsver, ka krāna ūdeni var dzert pie šāda nosacījuma – jāiegādājas kvalitatīvs ūdens filtrs. Kas ir šī ierīce un kādēļ tā ir tik nepieciešama?

Avārijas kontracepcija – glābšanas riņķis, nevis aborts 24.06.2020 09:36

Situācija, kad tuvības brīdī notiek avārija, var gadīties ikvienam, arī esot ilgstošās attiecībās. Lai kāds arī būtu šī starpgadījuma iemesls – kļūme ar prezervatīvu, aizmirsts iedzert ikdienas kontracepcijas tableti vai kāda cita neparedzēta situācija – pastāv grūtniecības risks. Ja pāris nav gatavs bērniņam, avārijas kontracepcija var kalpot kā glābšanas riņķis, kas novērš grūtniecību pirms tās iestāšanās.

5 mīti un patiesības par auglības veselības uzlabošanu vasaras saulgriežos 22.06.2020 10:49

Vasaras saulgrieži jeb Jāņi latviešiem ir īpašs laiks, kad labākas nākotnes vārdā ieteicams veikt maģiskas darbības. Saskaņā ar senču ticējumiem, Jāņu svinēšana cieši saistīta ar Saules un auglības kultu, tāpēc teju visas Jāņu vakara izdarības un rituāli ir orientēti uz auglības vairošanu, cieši sasaistot dabas un cilvēka auglību kā veselīgas un labklājīgas dzīvesziņas pamatu, kas cilvēkam nepieciešams dzimtas turpināšanai.

Produkti, kas pasargā no slimībām labāk nekā zāles 19.06.2020 08:37

Pastāvīgās laika prognožu izmaiņas, ziemas nogurums un vīrusi mūs mudina vairāk padomāt par savu veselību. Šis ir laiks, kad imunitātes uzturēšana kļūst sevišķi būtiska, jo organismam ik dienu jāsaskaras ar virkni novājinošu faktoru. Par to, kā ikdienā ar pārtikas produktu palīdzību stiprināt savu veselību, stāsta LIDO uztura speciāliste Alise Kindzule.

Zvanu skaņu ārstnieciskā maģija 16.06.2020 00:18

Zvanu skaņas ir kā Dieva svētība katram cilvēkam. Tās piepilda mūs ar siltumu un enerģiju, liekot aizmirst par pārdzīvojumiem, rūpēm un raizēm. Viss sliktais atkāpjas un tā vietā nāk miers.

10 baušļi mūžīgai jaunībai 15.06.2020 15:16

Vai zinājāt, ka ģenētiski cilvēkam paredzēts dzīvot 120 gadus? Diemžēl, mūsu mūžs ir krioetni vien īsāks. Piemēram, japāņi vidēji dzīvo līdz 79 gadu vecumam, austrālieši, grieķi un kanādieši – līdz 78 gadu vecumam, vācieši un amerikāņi sasniedz vidēji 76 gadus, bet krievi un turki vel mazāk – tikai 67 gadus.

Ķiploku receptes pret dažādām vainām, kaitēm un slimībām 11.06.2020 21:24

Vai zinājāt, ka pietiek dažas minūtes pakošļāt ķiploka daiviņu, lai pilnībā attīrītu mutes dobumu no dažādām baktērijām. Tiesa, daudzi to izvairās darīt specifiskā aromāta dēļ, ko ķiploks atstāj mutē. Ir gan viena metode, kā no šī aromāta atbrīvoties- pakosļāt svaigas pētersīļa lapiņas, kas pilnībā aizstāj visdārgāko mutes dezodorantu, pie kam ir dabīgs mutes atsvaidzinātājs.

COVID – 19 aktualitātes. Ārkārtas situācija Latvijā beigusies 09.06.2020 11:49


Pēdējās 24h veikti 1730 COVID-19 testi, pozitīvs 1 cilvēkam. Latvijā kopā veikti 120 052 izmeklējumi, saslimušas 1089 personas un 794 izveseļojušās, 26 mirušas.. Pēdējās diennakts laikā stacionēti 2 pacienti ar COVID-19 (kopā stacionāros ārstējas 12 pacienti: 7 pacienti ar vidēji smagu, 5 pacienti ar smagu slimības gaitu). Kopā no stacionāra izrakstīti 166 pacienti. (NVD dati)

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš 12. martā, Latvijā izsludināja ārkārtas stāvokli līdz 14. aprīlim, vēlāk tas tika pagarināts līdz 12. maijam un vēlreiz līdz 9. jūnijam. No 1. jūnija daļa ierobežojumu tika mīkstināti un10. jūnijā tie beigušies.

Kādi ir ieguvumi no lēkšanas vingrinājumiem? 03.06.2020 00:01

Regulāra nodarbošanās ar fiziskajām aktivitātēm ir svarīga cilvēka labsajūtai, fiziskajai attīstībai un veselībai. Bet lai sasniegtu labu rezultātus, nepietiek vien ar smagu darbu, jāatrod aktivitāte, kas sagātā prieku un ir piemērota. Jauns vai vecs, bet lēkāšana patīk ikvienam. Turklāt, tai ir neskaitāmi daudz ieguvumi par kuriem uzzināsi, izlasot rakstu!

„Necepies”! Ikdienas D vitamīna devai pietiek 15 - 20 minūtes atrasties saulē 01.06.2020 07:30

Pludmales sezona ir klāt, un pēc saules izslāpušie nomet liekos apģērba gabalus, lai baudītu siltumu. Taču, pirms došanās atklātā saulē, ir jāatceras par ādas aizsardzību. Ik gadu vairāk kā 200 cilvēkiem Latvijā tiek konstatēts ādas vēzis jeb melanoma. Par to, kā sevi pasargāt no šīs saslimšanas un kā rūpēties par savu ādu vasaras sezonā, pieredzē dalās dermatoloģe Evita Jakušonoka.

Pirmās saules peldes – vai tiešām veselīgas? Skaidro farmaceits 30.05.2020 14:42

Pēc aukstākā maija mēneša pēdējo desmit gadu laikā, Latvijas iedzīvotāji ir noilgojušies pēc saules un silta gaisa. Nereti tas nozīmē strauju mešanos baudīt sauli, neapzināti nodarot pāri savai veselībai un skaistumam. Sauļojoties jāgādā par ādas aizsardzību, lai izvairītos no ultravioletā (UV) starojuma, apdegumiem, nevēlamas pigmentācijas, alerģijas un pat riska saslimt ar ādas vēzi, kas Latvijā un citur pasaulē pieaug ātrāk nekā jebkura cita vēža forma. Kā veselībai saudzīgi baudīt sauli un labi justies pēc saules peldēm, iesaka “Euroaptieka” farmaceite Zane Melberga.

Pasaules dienā bez tabakas noslēdzas pirmo atbalsta grupu “Atmet smēķēšanu 28 dienās!” darbs 29.05.2020 23:23

31. maijs ir pasaules diena bez tabakas, kuru 1987. gadā ieviesa Pasaules Veselības organizācija. Tās mērķis ir pievērst sabiedrības uzmanību smēķēšanas kaitīgumam un samazināt smēķējošo cilvēku skaitu. Neskatoties uz plašo informētību par cigarešu kaitīgumu, Latvijā šobrīd smēķē aptuveni ceturtā daļa iedzīvotāju.

Psihologi skaidro, kāpēc ir cilvēki, kuri neievēro #paliecmājās? 28.05.2020 11:13

“Tāpēc, ka viņi ir egoisti. Stulbi. Bezatbildīgi. Viņi ir noziedznieki,” tā tagad mēdz raksturot cilvēkus, kuri pandēmijas apstākļos dzīvo paši savu dzīvi, it kā nekas nebūtu mainījies. Psihologi Julia Shaw un Seth Gillihan pēta šādas uzvedības cēloņus un aicina nesteigties ar secinājumiem.

Receptes ilgākai jaunības un veselības saglabāšanai 24.05.2020 19:50

Kurš gan nesapņo būt vesels, jauns un spēka pilns pēc iespējas ilgāk? Visos laikos cilvēki to vēlējušies un jau no seniem laikiem meklējuši dažādas receptes, kas palīdzētu atjaunot organismu. Piedāvāju dažas no tām izmēģināt arī jums.

Elektrum Olimpiskā centra Lielais peldbaseins atsāk darbu, viss komplekss – daļēji 21.05.2020 00:41

Ievērojot visus pastiprinātos drošības pasākumus un ierobežojumus, individuālajiem apmeklējumiem būs pieejams Lielais peldbaseins. Treniņu procesa nodrošināšanai sporta organizācijām un klubiem būs pieejama Lielā sporta spēļu zāle, Futbola zāle multifunkcionālie sporta un tenisa laukumi.

Kā smēķēšanas atmešanā var palīdzēt nikotīna aizstājterapija 21.05.2020 00:24

Ja cilvēks smēķē līdz 10 cigaretēm dienā, šo terapiju parasti neiesaka. Bet tā ir noderīga tiem, kas izsmēķē aptuveni divas paciņas cigarešu dienā un vairāk, jo viņiem, strauji pārtraucot lietot nikotīnu, var būt smagi atmešanas simptomi. Nikotīna preparātu lietošana nedrīkst būt ilgāka par pusgadu.

Produkti, kas veicina labsajūtu 19.05.2020 17:00

Vai Tavā ēdienkartē ir šie produkti?

Kā hipohondriķim izdzīvot pandēmijā 18.05.2020 22:11

Mēs visi vēlamies būt veseli un cenšamies neslimot. Taču dažiem rūpes par veselību pārvēršas slimībā: viņi cieš no hipohondrijas. Uzmācīgs satraukums par savu veselību, depresīvas, nomācošas domas, ilgstoša trauksme un bezpalīdzības sajūta, melanholija, bailes saslimt, kas neizzūd, pat ja nav nekādu simptomu un ārsti saka tikai nomierinošus vārdus. Tagad pandēmijas vidū šādiem cilvēkiem pienācis īpaši grūts laiks. Kā viņi paši var sev palīdzēt un ko darīt tuviniekiem?

5 hormoni, kas padara mūs laimīgākus 17.05.2020 21:31

Jūtas, ko piedzīvojam, ir nekas cits, kā vien ķīmiskas reakcijas ķermenī. Katra emocija ir noteiktu hormonu aktivizēšanās ķermenī. Daži hormoni ir atbildīgi par labām izjūtām, citi – par sliktām. Svarīgs jautājums zinātnē šobrīd ir, vai noteikti hormoni var mūs padarīt laimīgus, ja ķermenī jau aktivizējušies tie, kas atbild par trauksmi?

Augsts asinsspiediens Covid-19 krīzes laikā 17.05.2020 14:13

Aizvadītajos mēnešos Covid-19 kontekstā ļoti daudz tika pieminēta sirds un asinsvadu sistēmas veselības nozīme. Tādēļ šobrīd, tuvojoties Pasaules hipertensijas dienai, kas ik gadu tiek atzīmēta 17. maijā, piedāvājam BENU Aptiekas piesaistītās ekspertes, kardioloģes Annas Labuces un BENU Aptiekas farmaceites Zandas Ozoliņas ieteikumus hipertensijas pacientiem par pareizu medikamentu lietošanu un rīcību hipertensijas krīzes gadījumā.

Labākais velosipēds bērnam: kā izvēlēties? 12.05.2020 14:17

Bērnam sākumā patiks ikviens velosipēds. Bet, ja šis braucamais būs labs un bērnam piemērots, tad viņš ar to brauks arī tad, kas sākotnējā sajūsma būs zudusi. Labi velosipēdi tiek izmantoti daudz un bieži - ar tiem ir patīkami braukt. Savukārt slikti, nekvalitatīvi braucamie pamazām apput garāžā vai šķūnītī, līdz tiek atdoti vai pārdoti kādam citam.
Turpinājumā objektīvs ceļvedis, kas palīdzēs izvēlēties labāko velosipēdu bērnam.

Izmanto brīvo laiku lietderīgi! Dabīgi līdzekļi potences uzlabošanai 12.05.2020 13:27

Covid-19 devis vairāk brīva laika. Ķeries pie lietas vai pareizāk pie miesas. . Piedāvājam 10 vienkāršus, drošus un ikvienam pieejamus potences uzlabošanas līdzekļus.

Reliģijas un veģetārisms 10.05.2020 20:58

Visu pasaules lielāko reliģiju svētajos rakstos ir norādes uz veģetārismu kā ideālu dzīvesveidu.

Smagi slimam mazulim vajadzīga palīdzība 30.04.2020 16:15

Artim ir trīsarpus gadiņi. Iepazīstoties ar viņu, neviļus sāc domāt, ka nekas šajā pasaulē nenotiek vienkārši tāpat. Artis piedzima priekšlaicīgi. Puisēns bija tik maziņš, ka viņu varēja noturēt vienā divās plaukstās. Ārsti, kas viņu glāba, bija pārsteigti par mazuļa vēlmi dzīvot, par to, ar kādu spītību un neatlaidību viņa organisms izķepurojas no visbezcerīgākajām situācijām. Blondās matu cirtas dara Arti līdzīgu eņģelim, bet kad vecāki ieģērbj dēlēnu ar zvaigznītēm rotātā zilā pidžamā, viņš izskatās kā īsts mazais princis.

Latvijā negaidīti daudz cilvēku vēlas atmest smēķēšanu 30.04.2020 07:51

Atklājot mājaslapu par smēķēšanas atkarības pārvarēšanu Bezcigaretes.lv kustība “Bezcigaretes.lv” sadarbībā ar pieredzējušu atkarību speciālisti Ingu Dreimani aicināja smēķētājus, kuri vēlas atmest, pievienoties Latvijā pirmajai bezmaksas atbalsta grupai tiešsaistē “Atmet smēķēšanu 28 dienās!”. Pirmajās pieteikšanās dienās savu dalību reģistrējuši jau gandrīz 200 dalībnieku. Tiek organizētas papildu grupas.

7 zema magnija līmeņa cēloņi 29.04.2020 10:20

Magnijam mūsu organismā ir viena no nozīmīgākajām lomām. Tas ir cilvēka uzturā ir viens no galvenajiem minerāliem. Magnijs līdzdarbojas vairāk nekā 300 bioķīmiskajās reakcijās, nodrošina nervu un muskuļu darbību, stiprina imūnsistēmu un spēcina kaulus. Turklāt tas arī regulē glikozes līmeni asinīs, palīdz radīt enerģiju un iesaistās olbaltumvielu un ogļhidrātu vielmaiņā.

Nākamā lapa