Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:367, Did:0, useCase: 3


Gurķu burkas pārtop mūsdienīgos dizaina traukos

Redakcija
Redakcija

Latvijas dizaina un dzīves stila konceptveikalā RIIJA šovasar ir apskatāmi un nopērkami dizainera Ingus Gustavsona unikālā trauku kolekcija, kas apliecina, ka spēja atrast nokalpojušam traukam jaunu pielietojumu ir īsta māksla.

Dizaina trauki ir pārstrādāti no trīs litru stikla burkām, kurās jau pārdesmit gadu mājas pagrabos glabājās dārzeņi un citi pārtikas labumi. To formas ir pārveidotas ar speciālu stikla griešanas tehniku, bet trauka īpašo pievilcību rada raksti, kurus mākslinieks Ingus Gustavsons ir veidojis ar porcelāna krāsu.

“Ideja par šādu trauku radīšanu man radās reizē, kad savā lauku mājā uzgāju veselu kaudzi ar burkām, kas gadiem netika izmantotas,” stāsta dizainers Gustavsons. “Sākotnēji pa kādam traukam uzdāvināju draugiem, bet ar laiku par tiem sāka interesēties arī citi latviešu dizaina cienītāji. Tā arī tapa vesela kolekcija.”

Ingus Gustavsons ir dzimis Rojā pirms 35 gadiem. Viņa ikdiena rit Rīga, strādājot interjera dizaina jomā. Brīvajā laikā Ingus glezno, ir notikušas jau divas gleznu personālizstādes ATMOSFĒRA un PĒC LIETUS, no kurām lielākā daļa darbu ir nonākušas mākslas mīļotāju privātkolekcijās.