Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 0


Latvijas Operetes fonds aicina uz dzirkstošiem Jaungada koncertiem „Nāc, ieklausies, draugs, kā Vīnē dzied!”

Redakcija
Redakcija

Latvijas Operetes fonds aicina uz dzirkstošiem Jaungada koncertiem „Nāc, ieklausies, draugs, kā Vīnē dzied!”
Silga Tīruma & Pjērs Soldano

„Nāc, ieklausies, draudziņ, kā Vīnē dzied!” – tie ir vārdi no Franča Šūberta operetes „Trejmeitiņas”. Turpinot aizsākto Jaungada svinēšanu un sagaidīšanu ar opereti, arī šogad Latvijas Operetes fonds aicina klausītājus baudīt svētkus ar Vīnes, it īpaši – Štrausu dinastijas, komponistu mūziku. Vēršot skatu nākotnē, ar tikai operetei piemītošo jauneklīguma dzirksti Latvijas operetes fonds piedāvā jaunu un talantīgu gan Latvijā, gan ārpus tās dzīvojošu latviešu solistu plejādi Operetes Jaungada koncertos 29. un 30.decembrī plkst.18 Kultūras pilī Ziemeļblāzma (Rīgā, Ziemeļblāzmas ielā 36).

Vīnes operetes dejiskā, ielīksmojošā mūzika, Operetes solisti, dejotāji un orķestris... Solistu burvīgi skaistās balsis pasaules operetes „zelta fonda” mūzikā radīs saviļņojošu svētku noskaņojumu! Programmā būs gan melodiski liriski un smeldzīgi, gan ugunīgi un izklaidējoši skaņdarbi – dziesmas, ārijas un dueti. Ar Štrausu dinastijas populāro mūziku Operetes orķestris Latvijā ienes Vīnes simfoniķu skaisto Jaungada svētku tradīciju.

Koncertā piedalīsies solistu pāris no Francijas – jau Latvijā pazīstamais soprāns Silga Tīruma (viņa bijusi nominēta „Lielajai Mūzikas balvai 2011” kategorijā „Gada debija” un saņēmusi portāla „Delfi” publikas simpātiju balvu) un viņas vīrs, franču tenors Pjērs Soldano; latviešu mecosoprāns Helēna Sorokina (Grāca, Austrija), soprāns Laura Purena, kas nesen kļuvusi par konkursa „Ineses Galantes talanti” laureāti; soprāns Anastasija Vorobjova, kura jau veiksmīgi debitējusi fonda operešu iestudējumos, un skatītājiem labi pazīstamais un iemīļotais baritons Nauris Indzeris. Piebildīsim, ka Pjērs Soldano dzimis Dienvidfrancijas pilsētā Sisteronā. Viņš piedalās dažādu operu projektos, tostarp uzstājas Milānas operteātrī „La Scala”, Veronas arēnā, Limožas operā, Šatelē teātrī (Parīzē), Parīzes operā, kā arī Tiroles festivālā Austrijā. Mākslinieks ar solokoncertiem uzstājies Svansijā (Lielbritānijā), Grācā (Austrijā) un Parīzē (Francijā).

Koncertā piedalīsies dejotāji, koris un Operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā. Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Biļetes uz koncertiem var iegādāties „Biļešu paradīzes” kasēs un internetā Biļešu Paradīze

Sekojiet informācijai:
Latvijas Operetes fonda mājas lapā www.operetesfonds.lv;
sociālajos tīklos Facebook.com/LatvijasOperetesFonds un Draugiem.lv/ LatvijasOperetesFonds

Latvijas operetes fonds, apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Rīgā operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu un orķestri. Operetes teātra izrādes Balle Savojā, Jautrā atraitne un Paukojam un šmaukojam varat noskatīties Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”.