Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 0


Latvijas Operetes fonds jauno sezonu atklās ar izrādi „Balle Savojā”

Redakcija
Redakcija

16.oktobrī ar Paula Abrahama operetes „Balle Savojā” izrādi, ko varēs noskatīties Kultūras pilī „Ziemeļblāzma”, jauno sezonu atklās Latvijas Operetes fonds. Šo izrādi varēs noskatīties arī 30. oktobrī, 13. novembrī un 3.decembrī turpat „Ziemeļblāzmā”, kā arī 4.novembrī Ventspils teātra namā „Jūras vārti”.

Par Eiropas Geršvinu dēvētā un Ādolfa Hitlera laikā no Vācijas izraidītā komponista Paula Abrahama operete „Balle Savojā” ir jaunā režisora Gundara Silakaktiņa skatījums uz izpausmēs daudzveidīgo un kolorīto operetes žanru, un tā stāsta par jauna laulātā pāra amizantajiem piedzīvojumiem pēc medusmēneša, par to, kā sieviete, kas ir sava vīra ēnā, pamazām kļūst par patstāvīgi lemjošu personību. Toreiz pirmizrāde Berlīnē, ko skatījās viss valsts krējums, sacēla īstu furoru un arī šodien šo izrādi bauda skatītāji visā pasaulē. Šajā jauneklīgajā, dejisku ritmu piesātinātajā operetē romantiski valši mijas ar džeza stilistiku un tango, operetē vērojami arī krāšņi tērpi un izbaudāma enerģiska dzīvesprieka dzirksts. Lomās: Ilona Bagele, Anta Jankovska (Itālija), Laura Teivāne, Nauris Indzeris, Nauris Puntulis, Marlēna Keine, Valērija Koļago, Emīls Kivlenieks, Guntars Ruņģis, Irma Pavāre, Inese Jasmane-Rūrāne, Jānis Kirmuška, Madars Zariņš un Kārlis Tols. Diriģents – Normunds Vaicis vai Kārlis Kundrāts, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, scenogrāfs – Ivars Noviks, kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa. „Jāpiebilst, ka šajā izrādē 16. oktobrī pirmo reizi galvenajā – Madlēnas lomā debitēs jaunais, talantīgais soprāns Laura Teivāne, kuru skatītāji jau dzirdējuši mūsu koncertprogrammās, kā arī vairākās lomās, Latvijas Nacionālajā operā, tostarp, sezonas atklāšanas koncertā. 30.oktobra izrādē notiks jaunā, daudzsološā diriģenta Kārļa Kundrāta debija,” uzsver Latvijas Operetes fonda valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Savukārt Franča Lehāra pasaulslavenā par „operešu karalieni” dēvētā „Jautrā atraitne” skatītājus priecēs 22.oktobrī un 12.novembrī Rīgā, Kultūras pilī „Ziemeļblāzma” un 18.decembrī Alūksnes kultūras centrā. Izrāde stāsta par mīlestību, kas svarīgāka par visu, liekot skatītājiem aizmirst par ikdienas rūpēm un ļaujot izbaudīt mūzikas skaistumu un burvību. Lomās: Sonora Vaice, Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Trīs Latvijas tenori – Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis un Miervaldis Jenčs, Jolanta Strikaite-Lapiņa, Marlēna Keine, Dainis Skutelis, Emīls Kivlenieks, Inese Jasmane-Rūrāne, Inguna Švāne, Jānis Kirmuška. Režisors – Jānis Kaijaks, diriģents – Guntars Bernāts, horeogrāfs – Alberts Kivlenieks, scenogrāfs – Ivars Noviks, kostīmu māksliniece – Jurate Jurjāne-Silakaktiņa.

Biļetes uz izrādēm var iegādāties Biļešu paradīzes kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv. Biļešu cenas no 8 līdz 45 EUR. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ģimenes karti", bērniem, studentiem, pensionāriem, invalīdiem. Papildus informācija: zvanot uz Latvijas Operetes fonda informācijas tālruni 25123145.

Sekojiet informācijai Latvijas Operetes fonda mājas lapā LATVIJAS  OPERETES  FONDS - Jaunumi, kā arī sociālajos tīklos: Facebook.com/LatvijasOperetesFonds un Draugiem.lv/LatvijasOperetesFonds.