Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 0


Izskanējis Otrais Starptautiskais Operetes festivāls

Redakcija
Redakcija

Sestdien, 15.jūlijā Ikšķiles estrādē ar bagātīgām klausītāju ovācijām, svētku salūtu un Johana Štrausa valšu tūri noslēdzies Latvijas operetes fonda rīkotais Otrais Starptautiskais Operetes festivāls, kas šogad pulcējis ap 3500 apmeklētāju, apliecinot, ka operete ir aktuāla un pieprasīta Latvijā, un aizrauj kultūras cienītājus jebkurā vecumā.

...............................................................................................................................................................................................................

Operetes festivāls pulcēja skatītājus ne tikai no Rīgas, Ikšķiles un tuvējām pilsētām, bet arī no Cēsīm, Ventspils, Valkas, Vācijas, ASV, apliecinot, ka operete ir gaidīta un sniedz prieku gan tiem, kuri atceras operetes „ziedu laikus” Rīgas Muzikālajā teātrī, gan arī skatītājiem, kam, iespējams, šī bija pirmā sastapšanās ar operetes žanra dzīvespriecīgo dzirksti.

„Operetes festivāls Ikšķilē ir nozīmīgs notikums apjomīgajā operetes atdzimšanas procesa Latvijā kontekstā, ceļā uz Operetes teātra dibināšanu. Prieks, ka šī festivāla tradīcija attīstās un iet plašumā. Šogad tajā viesojās mākslinieki no astoņām valstīm, programmās tika pārstāvēti dažādi žanri, kas izgaismo operetes žanrisko daudzveidību. Festivāls demonstrēja, ka operete ir jauno žanrs, ka mums ir spēcīga un daudzpusīgi talantīga jaunu mākslinieku paaudze, kas ir nopietns pamats Operetes teātra nākotnei. Es pateicos Ikšķiles novada pašvaldības vadītājiem un darbiniekiem, esmu gandarīta par sadarbību. Un paldies ikvienam, kas dāvāja savu atbalstu, draudzību, padomu, lai šis festivāls varētu sekmīgi norisināties,” festivāla noslēgumā sacīja Operetes festivāla mākslinieciskā vadītāja, producente, Latvijas operetes fonda valdes priekšsēdētāja Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Operetes festivāla GALĀ koncertā klātesošos uzrunāja Ikšķiles novada domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš: „Ir liels prieks, ka šogad notiek Otrais Starptautiskais Operetes festivāls. Pašvaldība aktīvi atbalsta kultūru un mākslu. Atbalstot šī festivāla ideju, mēs sniedzam savu ieguldījumu arī Latvijas operetes saglabāšanā un attīstībā un vēlamies, lai Operetes festivāls kļūtu par ilglaicīgu tradīciju Ikšķilē.”

Otro Operetes festivālu ieskandināja labdarības koncerts „Dvēseles stīgas” Ikšķiles ev.lut. baznīcā, kurā uzstājās operdīva Sonora Vaice un jaunie solisti – Sabīne Krilova un Emīls Klaužs, pie klavierēm bija pianiste Agija Ozoliņa-Kozlovska. Koncertā kā dāvinājums Ikšķiles Mūzikas un mākslas skolas jauno talantu atbalstam tika dāvināta latviešu vijoļbūves izcilā meistara Voldemāra Lazdiņa vijole 1033,50 eiro vērtībā un nodota 4.klases skolnieces Amandas Patjanko beztermiņa lietošanā.

Renovētajā Tīnūžu tautas namā 15.jūlijā skanēja jautri bērnu smiekli, aplausi un valdīja prieks, kad bērni un viņu vecāki sekoja līdzi muzikālās piedzīvojumu spēles Karlsons pirmizrādes notikumiem. Izrādes galvenie varoņi – Karlsons (Agris Krapivņickis) un Brālītis (Valērija Koļago) iepriecināja mazos skatītājus ar līksmām dziesmām, kurās līdzdarbojās džeza pianists Madars Kalniņš ar mūziķu grupu, ar krāsainiem kostīmu mākslinieces Jutas Ķimmenītes darinātiem tērpiem, aizrautīgām Alberta Kivlenieka iestudētām dejām, ar nebeidzamiem Valda Lūriņa režijā izkārtotiem piedzīvojumiem scenogrāfa Oskara Dreģa veidotajā Stokholmas vidē. Tā kā visas biļetes uz šo izrādi bija izpārdotas un daudziem gribētājiem nebija iespējams šo izrādi noskatīties, Karlsona piedzīvojumi turpināsies nākošajā operetes sezonā izrādēs arī Rīgā un citviet Latvijā.

Festivāla ietvaros omulīgā gaisotnē notika arī draudzīgas „Sarunas pie kafijas” par operetes personībām: Hariju Misiņu un Kārli Pamši, diskusiju ar skatītāju raisīja profesors Jānis Siliņš.

Ikšķiles Tautas nams bija skatītāju piepildīts, kad internacionālā mūziķu grupa Eddie Luis und die Gnadenlosen un Austrijā dzīvojošais latviešu mecosoprāns Helēna Sorokina priecēja džeza cienītājus ar muzikālu stāstu par slavenās dīvas likteni viņas 110.jubilejai veltītajā programmā Zāra Leandere – Madame Scandaleuse.

Festivālā piedalījās viesi no astoņām valstīm, tostarp Anna Hočai un Emīls Laveckis no Polijas, Anta Jankovska no Itālijas un skatītāju iemīļotie Latvijas operetes fonda solisti Sonora Vaice, Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Dainis Skutelis, Laura Purena, Emīls Kivlenieks izgaismojot Imres Kalmana slavenākās operetes Silva jeb Čardaša karaliene hitus un pasaulē labi pazīstamus, bet Latvijā nepelnīti maz skanējušus Roberta Štolca, Karla Millekera, Karla Cellera un Johana Štrausa operešu muzikālus „dārgakmeņus” Kā oda operetei mirdzēja Galā koncerta salūts un Valšu vakars, kur Operetes orķestra spēlētie Johana Štrausa valši iepriecināja daudzos dejotājus

Piedāvājam ielūkoties festivāla Galā koncerta atskata video: