Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:336, Did:0, useCase: 0


Pēdējo reizi Kultūras pilī Ziemeļblāzma operešu karaliene – Lehāra Jautrā atraitne

Redakcija
Redakcija

Pēdējo reizi Kultūras pilī Ziemeļblāzma  operešu karaliene – Lehāra Jautrā atraitne
Uģa Bērziņa foto

17.aprīlī plkst. 16 Kultūras pilī Ziemeļblāzma pēdējo reizi šajā sezonā varēs noskatīties Latvijas Operetes fonda iestudēto, par „operešu karalieni” dēvēto Franča Lehāra opereti Jautrā atraitne. Biļetes jau iespējams iegādāties Biļešu Paradīzes tīklā.

Latvijas operetes fonda iestudētā operete Jautrā atraitne ir visu laiku viena no visslavenākajām operetēm pasaulē, kas regulāri tiek uzvesta visos prestižākajos operteātros un muzikālajos teātros vairāk kā 25 valodās visā pasaulē.

„Ja kāds man saka – es jūs mīlu, tad ticu viņam uz vārda, jo viņš varbūt tiešām mīl mani un manu mantojumu, bet mantojumu viņš tomēr mīl vairāk....” saka izrādes galvenā varone, miljonāre Hanna Glavarī. Šī Franča Lehāra operete stāsta par jaunu puisi, kurš iemīlēja jaunu meiteni. Un viņi kopā būtu laimīgi, taču jauneklis bija no bagātas ģimenes, bet viņa izredzētā – vienkārša zemnieku meitene. Jaunekļa vecāki iebilda pret laulībām un jauneklis pameta savu dzimteni un devās uz Parīzi, bet meitene apprecēja Kalnuzemes bagātāko cilvēku... Gāja gadi, un reiz Parīzē sūtniecības pieņemšanā konsuls, barons Zeta, pavēsta satriecošu ziņu: Parīzē ieradusies Hanna Glavarī, Kalnuzemes bagātākā atraitne! Viņa nolēmusi šeit atrast sev jaunu vīru. Bet…, ja Hanna iemīlēsies kādā francūzī, tad izņems visu savu naudu no Kalnuzemes bankas un mazā valstiņa bankrotēs... Tā ir katastrofa!

Galvenās lomas atveidotāja, latviešu izcelsmes soprāns no Itālijas, Anta Jankovska stāsta: „Hanna ir kaut kur pa vidu starp ironisko Visi vīrieši ir vienādi... un elēģiski romantisko Viljas dziesmu, kas nepārprotami pauž dziļas un romantiskas jūtas, par spīti rūgtajiem pagātnes notikumiem, kuru dēļ viņa kļuva par jaunu, bagātu un visu apskaustu atraitni. Un, manuprāt, šī ir Hannas lieliskākā īpašība, no kuras varētu pamācīties katra sieviete,—viņa nav ļaunatminīga; vilšanās un aizvainojums viņā nav iznīcinājis spēju mīlēt un piedot. Tāpēc es Hannu tik ļoti mīlu, viņā ir lielisku īpašību buķete, viņa ir patiesa, dzīva, apburoša un ļoti Jautra Atraitne!”

Lomās: Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris, Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks, Trīs Latvijas tenori – Miervaldis Jenčs, Nauris Puntulis, Guntars Ruņģis u.c. solisti. Režisora Jāņa Kaijaka iestudētajā izrādē piedalās arī Operetes orķestris diriģenta Guntara Bernāta vadībā, koris un dejotāji.

Izrādes režisors – Jānis Kaijaks, scenogrāfs Ivars Noviks, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa, gaismu mākslinieks Oskars Pauliņš, libretu tulkojusi Amanda Aizpuriete. Producente: Agija Ozoliņa-Kozlovska.

Biļetes jau pārdošanā Biļešu paradīzes kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+ ģimenes karti", studentiem, skolēniem, pensionāriem. Biļešu cenas no 8 līdz 45 eiro. Papildus informācija pa Latvijas operetes fonda informācijas tālruni 25123145.
Vairāk informācijas: Latvijas Operetes fonda mājas lapā LATVIJAS  OPERETES  FONDS - Jaunumi un sociālajos tīklos Facebook.com/LatvijasOperetesFonds; Draugiem.lv/ LatvijasOperetesFonds

Latvijas Operetes fonds, apvienojot profesionālu mākslinieku un sabiedrības centienus, veido Rīgā operetes teātri ar pilnvērtīgu trupu un orķestri.