Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:287, Did:0, useCase: 3


Tests: Uz kuru no septiņiem laulību veidiem tu tiecies

Redakcija
Redakcija

Tests noderēs tiem un tām, kuriem aktuāla stāšanās laulībā. Izrādās – nepietiek ar to, ka saproti – gribu precēties. Būtu interesanti un svarīgi noskaidrot, kāda veida laulību tu vēlies, kāds ir tavas vēlmes – apprecēties - motīvs.

Lasi piedāvātos apgalvojumus, un izvēlies piemērotāko atbildi.

1 – nepiekrītu;
2 – jā, varbūt;
3 – visticamāk, tā ir;
4 – pilnīgi piekrītu.

1. Man laulība ir kā mierīga osta, vissvarīgākais – komforts un ērtības.
2. Pienākot zināmam vecumam ir jāprecas (jāiziet pie vīra).
3. Galvenais laulībā ir materiālais nodrošinājums.
4. Galvenais partnerībā man ir garīgi tuvs cilvēks, ja cilvēks nav tāds, es ar viņu neveidošu attiecības.
5. Laulātajiem ir jārisina vienam otra problēmas.
6. Laulībā jābūt savstarpējai kontrolei.
7. Es vēlētos precēties ar to, ko neprātīgi mīlu.
8. Mēs precamies uz visu mūžu, tāpēc galvenais – lai partneris nebūtu tendēts uz konfliktiem un lai sakrīt skatījums uz dzīvi.
9. Ja tev pāri 30 (sievietēm), pāri 35 (vīriešiem), bet tu vēl neesi precējies (izgājusi pie vīra), cilvēki tevi biksta un dod mājienus par šo tematu.
10. Ģimenē garīgā saskaņa, kaisle nav tik svarīgi kā materiālais komforts, iespēja nopirkt, ko gribas, aizbraukt uz ārzemēm un tamlīdzīgi.
11. Es spēju veidot ģimeni, ja patiešām jūtu, ka tas ir “īstais savējais” cilvēks, ar kuru var visā dalīties un vienmēr saņemt atbalstu.
12. Veiksmīga laulība var būtiski mainīt manu dzīvi uz labo pusi.
13. Es gribu ar sievu (vīru) visu darīt kopā, ar visu dalīties, būt patiesi pusīte no viena vesela.
14. Noskaidrot, vai tas ir vai nav tavs cilvēks, var pēc tā, vai pirmajā tikšanās reizē starp jums noskrēja dzirkstele.
15. Laulību jautājumam es pieeju saprātīgi, mīlestība nāk un aiziet, bet kopīgā manta, bērni, ieradumi paliek.
16. Man nepatīk būt par balto vārnu, ir noteiktas sociālās normas, tai skaitā arī par laulībām un es gribu būt kā vairākums.
17. Man nebūs bērnu, ja nebūšu pārliecināta (pārliecināts), ka tie būs labi nodrošināti.
18. Galvenais attiecībās – emocionālā tuvība, savstarpējā atdeve, dvēseles siltums un atklātums un vienam otra pieņemšana.
19. Es meklēju laulībām cilvēku, kurš varētu man palīdzēt.
20. Es nespēju būt viena (viens), man vajadzīgs tuvs cilvēks un es slikti pārciešu šķiršanos.
21. Laulība bez mīlestības, kaisles, neprāta ir garlaicīga un pelēka.

Rezultātu interpretācija

Par katru izvēlēto atbildes variantu pieskaiti sev tik punktus, kāds bija izvēlētās atbildes kārtas numurs, piemēram, 3 punktus par atbildi – visticamāk, tā ir. Pie aplūkoto laulību veidu nosaukumiem redzams, kuru jautājumu atbilžu saskaitīšana piešķir punktus šim laulības veidam.

Ja viens vai vairāki laulības veidi tev savākuši vairāk nekā septiņus punktus, tas liecina par tavu noslieci uz tiem. Notestē arī partneri, paskatieties, lai nebūtu lielas atšķirības punktu skaitā, tas var liecināt par nesaderību laulībā.

Patiesībā jau jebkurš no partnerības veidiem var būt gan laimīgs, gan nelaimīgs. Tomēr noturīgākas mēdz būt laulība – komforts, laulība – materiālo labumu meklēšana, laulība – tuvības meklēšana (ja nekļūdīsies), laulība – simbioze. Mazāk stabilas ir laulība – aizsardzības meklēšana un laulība – liktenīgā kaisle.

1. Laulība - komforts (1 + 8 + 15). Šī laulības veida galvenais motīvs ir paša ērtības, komfortablas attiecības ar partneri. Tāda motīva vadīts cilvēks bez liekām emocijām, ciešanām un citiem dvēseles kāpumiem un kritumiem, atrod to, kas viņam vajadzīgs. Cilvēka, kurš meklē šo partnerības formu, prasības ir augstas, bet ne pārmērīgas un viņš ļoti labi zina, ko grib. Tā ir saprātīga attieksme pret mīlestību un laulību. Tādiem cilvēkiem piemīt flegmātisks temperaments un loģiskā domāšana. Prasības pret partneri var būt pilnīgi noteiktas un zināmas. Piemēram, personīgais dzīvoklis, laba alga, mierīgs raksturs, bez kaitīgiem ieradumiem. Kā saka, aprēķina laulība mēdz būt laimīga, ja aprēķins ir pareizs. Parasti šie cilvēki aprēķina pareizi, dzīvo bez īpašām problēmām, pacēlumiem un kritieniem un ir pilnīgi apmierināti. Ja partneris pēkšņi mainās uz slikto pusi, piemēram, sāk dzert vai zaudē ienākumu avotu, tad palīdz viņam piecelties kājās. Ja saprot, ka visi viņu pūliņi ir bezjēdzīgi, aiziet.

2. Laulība – sociālās atzīšanas meklēšana (2 + 9 + 16). Cilvēki, kurus vada šāds motīvs, dzīvo pēc stereotipiem, staigā pa iepriekš iemītām taciņām. Sabiedrības viedoklis, normu un noteikumu ievērošana viņiem ir ārkārtīgi svarīga. Dažreiz tik svarīga, ka viņi pat gatavi ziedot personisko labklājību. “Ko gan cilvēki sacīs?” - šis jautājums kā neredzams tiesnesis nosaka viņu likteni. Tāpēc tūlīt pēc laulību vecuma sasniegšanas meitene tiecas apprecēties un gandrīz uzreiz dzemdēt bērnu. Ja mīlestība nav satikta, tā tiek izdomāta. Nav izslēgts, ka arī šī laulība var būt veiksmīga, tomēr motīvs “viss kā pie cilvēkiem” kalpo kā slikts pamatojums: tiek pievērtas acis uz partnera trūkumiem, abu saderību, bet vēlāk viss izpeld virspusē. Bet arī tad cilvēki, kurus pie laulības noveda šis motīvs, paciešas un neko nemaina. Jo “bērniem ir vajadzīga ģimene” un “kā tad es viena”. “Visi vīrieši iet pa kreisi”, “Visi dzer” – tāda var būt nelaimīgo pārliecība, bet, ja tas ir tā, tad kāpēc kaut ko mainīt? Kā teikts: “Dievs cieta un mums novēlēja, nesiet savu krustu!”

3. Laulība – materiālo labumu meklēšana (3 + 10 + 17). Meitenes ar tādu vadmotīvu uz laulībām liek lielas cerības. Kā citādi – tas noteiks visu viņu dzīvi! Gribas gan savu māju, gan auto un atvaļinājumu Maiami. Skaistuma saloni, cienījama vieta sabiedrībā, nevis putekļains darbs un dzīve no algas līdz algai. Ar savu darbu to mēģināt sasniegt negribas un kāpēc lai censtos, ja ir tādi svarīgi argumenti kā – jaunība, pievilcība un skaists ķermenis. Viņas grib to pārdot dārgāk. Un kurš viņas var par to nosodīt? Tiklīdz ceļā pagadās cienīgs objekts, tiek likta lietā visa viņu burvība un krāšņumi. Parasti viņas iegūst kāroto un dzemdē bērnus, lai ciešāk piesaistītu izvēlēto. Tikai pēc tam, kad savstarpējā sajūsma ir pagājusi (viņai – no naudas un līdzīgiem labumiem, viņam – no jaunā skaistā ķermeņa un tā pievilcības), sākas visinteresantākais. Sajūsmu un kaisli būtu jānomaina emocionālai tuvībai. Bet tās nav, jo pāris izveidojies pēc “pirkšanas un pārdošanas” principa. Sieva viņam jau ir apnikusi, sākas sānsoļi, valda mājas tirānija, bet no viņas puses - pārmetumi. Mājās sēdēšana un profesionālā nerealizēšanās nebūt neiedvesmo sievieti, bet biežāk – bojā raksturu. Viņš brīnās: “Es taču viņai dodu visu!” Izejas ir divas – meitene vai nu attīstās pati un kļūst interesantāka vīram, vienlaikus pieverot acis uz viņa izdarībām, vai arī sarauj attiecības, sākumā padzīvojot par viņa naudu, bet pēc tam cenšas atrast jaunu “pelnošu uzņēmumu”.

4. Laulība – tuvības meklēšana, dvēseļu radniecība (4 + 11 + 18). Cilvēks, kurš vēlas atrast otrā cilvēkā tuvību, atbalstu, iekšējo radniecību, praktiski “savu atspulgu”, nostājies uz vissarežģītākā ceļa. Uzdevums nav viegls. Šādi cilvēki parasti izmanto terminus “mans” – “nav mans cilvēks”, izdarot secinājumus pēc vienas vai dažām tikšanās reizēm. Taču viņi aizmirst, ka tas, ko viņi tik ļoti vēlas, “nekrīt no debesīm”, bet tiek būvēts gadiem. Ja esi no šīs kategorijas, tad meklē vēlamās tuvības priekšnoteikumus: kopīgas intereses un uzskatus par ģimeni, līdzīgu audzināšanu vecāku ģimenē, līdzīgus nākotnes plānus, bet pārējais “izveidosies”, tikai ne pats no sevis, bet gan ar kopīgiem spēkiem. Dažreiz šīs kategorijas cilvēki kļūdaini pieņem patiesu, dvēselisku, pievilcīgu un “devīgu” (enerģētisko donoru) cilvēku par “savu”, jo ar tādiem cilvēkiem vienmēr ir labi un ērti. Ja proti atdot savu dvēseles siltumu, rūpes, labestību, uzmanību, nebūs problēmu – varēsi sajust tā cilvēka dvēseli kā “savu”, kā tādu, kura arī prot dot enerģiju. Nesteidzies teikt: “Es protu!” Cilvēku, kuri ir “devēji”, ir ļoti maz – 5 – 10%. Lielākoties attiecībās daudzi cenšas “ņemt”, atrisināt savas problēmas, nevis vienkārši atdot savu mīlestību un padarīt laimīgu citu cilvēku.

5. Laulība – aizsardzības meklēšana (5 + 12 + 19). Dažreiz gadās, ka cilvēka dzīvē bijis nelabvēlīgs notikums un viņam nepieciešama aizsardzība un atbalsts. Tad galvenais laulības motīvs būs atrast šo aizstāvību, “paslēpties azotē”. Piemēram, sieviete uz laiku zaudē darbspējas, paliek viena ar mazuli, paliek bez mājokļa, saņem spēcīgu psiholoģisku traumu līdzšinējās attiecībās u.tml. Bieži gadās, ka meitene grib tikt prom no nelabvēlīgās vecāku ģimenes, apprecoties gandrīz vai ar “pirmo pretimnācēju”. Taču tajā ir kāda problēma. Kad cilvēks meklē nevis mīlestību un tuvību, bet “glābšanu”, uz ļoti daudz ko piever acis, lai tikai iegūtu šo glābiņu. Tikai pēc kāzām un kādu laiku pavadot kopā ar partneri, izrādās, ka tas tomēr nav cilvēks, kurš spēj “glābt”, vai arī par “glābšanu” (piemēram, mājokļa problēmas risināšana) ir dārgi jāmaksā. Lai gan - nav izslēgts labvēlīgs fināls.

6. Laulība - simbioze (6 + 13 + 20). Laulība - simbioze ir divu partneru ilgtspējīga enerģijas apmaiņa, kas padara abus vai vienu no viņiem cieši saistītus, un bezpalīdzīgus bez otra. Ar “enerģijas apmaiņa” mēs saprotam emocionālas, garīgas, materiālas, intelektuālas, seksuālas enerģijas apmaiņu. Pieņemsim, ka vienam no laulātajiem šāda apmaiņa patīk. Otra puse ļauj viņam nestrādāt, risina psiholoģiskās problēmas, sniedz baudu seksā. Pretī jādod tikai jaunība un skaistums.

Parasti simbioze notiek starp pretējām psiholoģiskajām īpašībām. Pieņemsim, ka vīrietis ir “mīksts” un infantils, vienmēr izjutis grūtības saskarsmē ar sieviešu dzimumu. Taču atrodas sieviete, kura pieņem vīrieti tādu, kāds viņš ir, aprūpē, pati risina visas problēmas un ir apmierināta ar to, ka vīrs ir nedzērājs, paklausīgs un uzticīgs. Šādā ģimenē ir spēcīga savstarpējā kontrole un greizsirdība, jo zaudēt savu “spēku avotu” negrib neviens no partneriem. Simbiozes attiecības nav sliktas, ja vien nerodas kādas kļūmes, piemēram, jaunība un skaistums ir pārejoša parādība.

7. Laulība – liktenīga kaisle (7 + 14 + 21). Ģimenes rašanos var ietekmēt tik spēcīga, bet nenoturīga lieta kā viena partnera liktenīga kaisle pret otru, vai savstarpēja kaisle. Kaislība, kā zināms, sagrauj visu savā ceļā un bieži mēdz būt “akla”. “Par prieku ir jāmaksā”, un cilvēki, kuru laulības motīvs ir neprātīga kaisle, tad vai nu mācās dzīvot citādāk, kad hormonu vētra beigusies, vai “maksā” tikpat “kaislīgi” - šķiras ar skandāliem un savstarpējām apsūdzībām. Kaislība ir labs starts, tas ir bonuss, kuru dod liktenis, papildus enerģija laimes celtniecībai. Taču cilvēkiem, kuri nonākuši šādā situācijā, jāpiestrādā pie attiecībām, jo viņiem nebija laika ar skaidru prātu novērtēt, vai viņi ir saderīgi kā partneri. Nav labi, ja kaisles viesuļvētra sagrauj ģimenes un pēc tam to nākas rūgti nožēlot.