Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:364, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Ģitārists Kaspars Zemītis prezentē savu otro grāmatu “Sešas stīgas”

Redakcija
Redakcija

Tirdzniecības centrā Spice prezentēta ģitārista un komponista Kaspara Zemīša otrā grāmata “Sešas stīgas”. Šī jau ir otrā mūziķa sarakstītā autorgrāmata par ģitārspēles apgūšanu, kas ietver ne tikai ģitārspēles pamatus, bet piedāvā arī mūzikas notis un ieteikumus no mūziķa personiskās pieredzes uz skatuves. Atklāšanas pasākumā piedalījās arī K.Zemīša skatuves draugi – dziedātāja Marta Grigale, muzikālā apvienība “Pirmais Kurss”, dziedošais aktieris Rihards Lepers un dziedātāji no jauktā kora “Maska”, kā arī ģitārspēles apmācības audzēknis Neits Ni. Grāmatas atvēršanas pasākumā mūziķi izpildīja gan K.Zemīša komponētus skaņdarbus, gan Latvijā labi pazīstamu mākslinieku dziesmu kaverversijas.

K.Zemītis atklāj, ka jau grāmatas “Sešas stīgas” pirmā daļa apliecināja to, ka tā ir lielisks palīgs ģitārspēles apgūšanai gan kopā ar pasniedzēju, gan individuāli uzsākot ģitārspēles apgūšanu. “Arī saviem audzēkņiem iesaku to izmantot kā papildus materiālu apmācību procesā,” atklāj mūziķis.

Otrajā grāmatā “Sešas stīgas” ģitārspēles pamati ir iekļauti dažādi ģitārspēles pamatvingrinājumi, instrumenta nošu apguves pamati, dueti ar CD vai skolotāju, skaņdarbi, etīdes un pazīstamas dziesmas ar vienkāršiem akordiem, vingrinājumi tehnikas attīstīšanai u.c. Grāmata noderēs plašai auditorijai - sākot no bērniem līdz pat pieaugušajiem, kuru vēlas uzsākt ģitārspēles apguvi.

Grāmatu “Sešas stīgas” ģitārspēles pamati 2.daļa var iegādāties grāmatnīcā Jānis Roze, pavisam drīz tā būs pieejama arī citās grāmatnīcās visā Latvijā.

Kaspars Zemītis ir mūziķis ar vairāk nekā 20 gadu skatuves pieredzi un spēlē dažādos sastāvos un mūzikas stilos. 2016.gadā tika izdota K.Zemīša pirmā grāmata “Sešas stīgas” par ģitārspēles apgūšanas pamatiem. Savu pirmo albumu “Mana lūgšana” mūziķis izdeva 2015.gadā, kurā apkopota paša rakstītā mūzika un aranžējumi. K.Zemītis spēlējis leģendārajā grupā “Time After Time”. Regulāri muzicē ar Intara Busuļa Abonementa orķestris, Akustiko ģitāru trio “AG 3’”, sadarbojas dažādos muzikālos projektos ar Daumantu Kalniņu, Lindu Leen, Renāru Kauperu, Aiju Andrejevu, Jāni Stībeli, Igo u.c.. Realizēti brīnišķīgi projekti kopā ar Latvijas Radio kori un Valsts Akadēmisko kori “Latvija”, sadarbojies ar operdziedātāju Elīnu Šimkus, Ilonu Bageli, Evitu Zālīti, kā arī kamerdziedātāju Ievu Paršu. Sadarbībā ar Agra Daņiļeviča Deju skolu “Dzirnas” izveidota jauna programma “Dejas ar stīgām”.

Paralēli skatuves darbībai Kaspars Zemītis strādā kā lektors LJVMA un Jāzepa Mediņa Rīgas mūzikas vidusskolā, pasniedzot jaunajiem studentiem klasisko ģitārspēli. Viņš ir pirmais mūziķis Latvijā, kas ieguvis maģistra grādu ģitārspēlē LJVMA. Uzreiz pēc JVLMA maģistrantūras beigšanas uzsācis arī aktīvu solo koncertdarbību, veiksmīgi apvienojot klasisko mūziku ar mūsdienīgo parādot akustiskās ģitāras nebeidzamās iespējas. Pirmais solokoncerts K. Zemītim notika 2013. gada 30. aprīlī Rīgas Doma baznīcā ar unikālu koncertprogrammu “Eklektika”.

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk