Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:364, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Zināmas 15 dziesmas, kas cīnīsies par „Muzikālās Bankas” titulu 15.01.2019 23:10

Beidzies “Muzikālās Bankas 2018” pirmās kārtas balsojums, līdz ar to zināmas 15 fināla kompozīcijas, kuras turpina cīņu par gada vērtīgākās popa un roka dziesmas nosaukumu Latvijas Radio 2 aptaujā „Muzikālā Banka 2018”. Otrās kārtas balsojums turpinās līdz 31. janvārim. Izvēlēties un nobalsot par savu gada vērtīgāko dziesmu iespējams aptaujas mājas lapā – Sākums / Latvijas Radio

Žūrija paziņo Lielās mūzikas balvas 2018 nominantus 12.01.2019 11:22


Lielās mūzikas balvas 2018 žūrija piektdien, 11. janvārī preses konferencē paziņoja Lielās mūzikas balvas 2018 nominantus. Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 5. martā Latvijas Nacionālajā operā pl. 19.00. Pasākumu tiešraidē atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”.

Zināmi Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2019 nominantu piecinieki 08.01.2019 18:33

Otrdienas pēcpusdienā Latvijas 1.Rokkafejnīcā tika paziņoti visaptverošākās mūzikas nozares balvas Zelta Mikrofons nominanti. Uz iekļūšanu pieciniekā šogad pretendēja 121 albumi, 57 dziesmas, 60 videoklipi, 24 debitanti un 9 koncertieraksti video formātā, kopskaitā 271 pieteikums.

Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina komponistus papildināt Latvijas pūtēju orķestru un koncertkokļu ansambļu repertuāru 18.12.2018 00:00

Latvijas Nacionālais kultūras centrs aicina komponistus, mūzikas autorus un aranžētājus uz radošu sadarbību - piedāvāt oriģinālskaņdarbus, tautas mūzikas aranžējumus, latviešu komponistu skaņdarbu aranžējumus, apdares un pārlikumus Latvijas pūtēju orķestru un koncertkokļu ansambļu repertuāra papildināšanai un bagātināšanai.

Pirmo reizi Latvijā skanēs elfu mūzika ķeltu arfas un multiinstrumentālista Alizbar vadībā 15.12.2018 20:34

Pirmo reizi Latvijā ar koncertu viesosies Eiropā un pasaulē pazīstamais meditatīvās mūzikas multiinstrumentālists Alizbar ar ansambli Ann'Sannat , kura nosaukums tulkojumā no elfu valodas, kuru izgudroja Džons Ronalds Tolkiens, nozīmē «dziesmās atainotas pasakas». Vienīgajā koncertā ,5.janvārī Lielajā ģildē ,skanēs apburoša, brīnumu pilna un maģijas dziļi asociatīva mūzika, ko klausītāji visā pasaulē aizkustināti raksturo kā «burvīgu ceļojumu uz fantāziju zemi» . Alizbar koncertos skan dziļi meditatīva mūzika, kas kopā ar kristāldzidro sieviešu vokālu maģiskā elfu valodā un veselu virkni retu un nedzirdētu mūzikas instrumentu skaņām, uzbur pasakainas fantāzijas pasauli ar fejām, brīnišķīgām princesēm, romantiskiem bruņiniekiem, vienradžiem un klejojošiem trubadūriem.

Ģitārists Kaspars Zemītis prezentē savu otro grāmatu “Sešas stīgas” 14.12.2018 12:12

Tirdzniecības centrā Spice prezentēta ģitārista un komponista Kaspara Zemīša otrā grāmata “Sešas stīgas”. Šī jau ir otrā mūziķa sarakstītā autorgrāmata par ģitārspēles apgūšanu, kas ietver ne tikai ģitārspēles pamatus, bet piedāvā arī mūzikas notis un ieteikumus no mūziķa personiskās pieredzes uz skatuves. Atklāšanas pasākumā piedalījās arī K.Zemīša skatuves draugi – dziedātāja Marta Grigale, muzikālā apvienība “Pirmais Kurss”, dziedošais aktieris Rihards Lepers un dziedātāji no jauktā kora “Maska”, kā arī ģitārspēles apmācības audzēknis Neits Ni. Grāmatas atvēršanas pasākumā mūziķi izpildīja gan K.Zemīša komponētus skaņdarbus, gan Latvijā labi pazīstamu mākslinieku dziesmu kaverversijas.

MUZIKĀLĀS BANKAS 2018 noslēguma ceremonija pirmo reizi notiks Daugavpilī 10.12.2018 13:38

Gada vērtīgāko popa un roka dziesmu aptaujas „Muzikālā Banka 2018” noslēguma pasākums ar iemīļotāko Latvijas mūziķu dalību un tiešsaistes fināla balsojumu notiks Daugavpilī 2019. gada 9. februārī. Par vērtīgākās dziesmas titulu cīnīsies „Prāta Vētra”, Dons, „Musiqq”, Intars Busulis, Aija Andrejeva, Mesa, The Sound Poets, Double Faced Eels, Bermudu divstūris, Ivo Fomins, Jauno Jāņu orķestris, Jānis Stībelis, Markus Riva, Tautumeitas un citi iemīļoti mākslinieki. No pirmdienas, 10. decembra, uzsākta biļešu tirdzniecība uz pasākuma ģenerālmēģinājumu un noslēguma ceremoniju.

Sākas dziesmu ziedošana labdarības maratonam DOD PIECI! 10.12.2018 09:13

No šodienas, 10. decembra, dodpieci.lv mājaslapā sākas dziesmu pieteikšana šī gada labdarības maratonam DOD PIECI!. Cilvēku ziedojumi caur “Ziedot.lv” tiks novirzīti bezmaksas praktisku un psiholoģisku mācību ieviešanai jaunajiem vecākiem visā Latvijā, lai ikvienam, kas to vēlēsies, palīdzētu apgūt vecāku iemaņas patiesi laimīga bērna audzināšanā. Pirmo reizi maratona mērķi var atbalstīt arī ar „Ziedot.lv” dāvanu kartēm, dāvinot ziedošanas prieku arī uzņēmumu darbiniekiem, kolēģiem, draugiem vai tuviniekiem.

Iznākusi grāmata “LVtop100. Tautas izvēlētas visu laiku labākās dziesmas” 04.12.2018 14:22

2018. gada decembra sākumā, kad nupat krāšņi aizvadītas Latvijas valsts dibināšanas 100 gadu svinības un jau pilnā sparā rit skaistais Ziemassvētku gaidīšanas laiks, Radio SWH sadarbībā ar apgādu “Zvaigzne ABC” laidusi klajā vienu no vērienīgākajiem un nacionāli nozīmīgākajiem 2018. gada kultūras un arī grāmatniecības projektiem – grāmatu “LVtop100. Tautas izvēlētas visu laiku labākās dziesmas”.

JĀNIS BUKUMS prezentē jauno albumu “Neuzvarētais” 30.11.2018 10:04

“Ir Jaunais Gads, Līgo svētki un tad uz gada nogali ir Jāņa Bukuma albuma prezentācija” – tā jaunā albuma prezentācijā trāpīgi atzīmēja kāds no pasākuma viesiem. 29. novembra vakarā viesnīcā “Hotel Roma” grupa JĀNIS BUKUMS prezentēja jauno albumu “Neuzvarētais”, kas ir jau trešais grupas albums. Albumu bez maksas iespējams lejupielādēt grupas mājaslapā JĀNIS BUKUMS - NEUZVARĒTAIS, savukārt fizisko CD iespējams iegādāties Latvijas Rokmūzikas Asociācijas veikalā LRMA Veikals - Veikals , kā arī visās mūzikas ierakstu tirdzniecības vietās Latvijā.

Vai atceries? Ārzemju latviešu grupas Trīs no Pārdaugavas dziesmu TOP10 (1) 18.11.2018 22:52

Trīs no Pārdaugavas bija viena no leģendārākajām Padomju gadu ārzemju latviešu grupām, kuras dziesmas zināja arī Latvijā. Ieraksti tika ievesti slepus un ceļoja no rokas rokā. Ansamblī dziedāja Fēlikss Ērmanis, viņa dēls Mārtiņš Ērmanis un Vilnis Baumanis, balsis pavadot ar ģitārām.Visaktīvākā koncertēšana notika 1970. un 1980. gados. Savā 25 gadus ilgajā pastāvēšanas laikā ansamblis apmeklēja prakstiski visus latviešu centrus ASV un Kanādā, bet 1990. gadā pārdaugavieši veica emocionālu koncertūri pa Latvijas pilsētām ar kulmināciju Mežaparka Lielajā estrādē, kuru apmeklēja vairāk kā 25 000 skatītāju

Brauna "Saule, Pērkons, Daugava" balsojumā kļuvusi par simtgades nozīmīgāko dziesmu Latvijā 16.11.2018 11:19


Vakar, 15. novembrī, tika paziņoti Radio SWH rīkotās aptaujas TOP100 par Latvijas visu laiku labākajām, nozīmīgākajām dziesmām, piecu labāko dziesmu titula ieguvēji. Kopā, tautas balsojumā, noteiktas 100 dziesmas, kas mūžam nesīs Latvijas Simtgades vārdu mūzikas un visas Valsts vēsturē. Tautas balsojums ilga no 2017. gada 18. novembra līdz 2018. gada 15. maijam. Šajā posmā par simtgades dziesmām kopskaitā tika saņemtas 136779 balsis. Par simtgades nozīmīgāko dziesmu Latvijā kļuvusi Mārtiņa Brauna komponētā, nereti par neoficiālo Latvijas himnu dēvētā, dziesma ar Raiņa vārdiem "Saule, Pērkons, Daugava" , otrajā vietā atstājot citu atmodas grāvēju - leģendārās rokgrupas "Līvi" dziedāto Ainara Virgas dziesmu "Dzimtā valoda".

Zemo cenu dienas Micrec noliktavā 13.11.2018 13:45

Mikrofona ieraksti, gatavojoties Ziemassvētkiem, no 22. līdz 24. novembrim sniedz iespēju iegādāt muzikālas dāvanas un grāmatas saviem mīļajiem svētkos par izdevēju cenām, aicinot ciemos uz noliktavu, Sēlpils ielā 2c.

Mārtiņa Freimaņa labāko dziesmu TOP10 10.11.2018 21:22

Pieminot Mārtiņu Freimani Mārtiņos, piedāvājam Mārtiņa Freimaņa labāko dziesmu TOP10

Sākas ierakstu pieņemšana Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons 2019 01.11.2018 15:21

No 1.novembra sākusies ierakstu pieņemšana Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons. Ieraksti iesniedzami līdz 3.decembrim (ieskaitot) elektroniski, izmantojot kādu no failu apmaiņas serveriem, vai fiziskā formātā Latvijas Mūzikas Producentu Apvienības LaMPA birojā Rīgā, Sēlpils ielā 2c (3.stāvā).

Kristīne Prauliņa prezentē albumu ‘’A Warmer October’’ 25.10.2018 09:41

Sirsnīgā un ārkārtīgi emocionālā atmosfērā 24. oktobra pievakarē kafejnīcā - restorānā Kinfield notika Kristīnes Prauliņas EP albuma “A Warmer October” slēgtās prezentācijas koncerts.

Skaļi un jaudīgi aizvadīts pirmais grupas “Age of Stones” jaunā albūma “Sāls un pipari” prezentācijas koncerts Valmierā! 23.10.2018 18:15

Pagājušās piektdienas vakars Valmierā tika aizvadīts skaļi, jo Valmieras rokgrupa “Age of Stones” svinēja sava jaunākā albuma “Sāls un pipari” izdošanu, sniedzot pirmo prezentācijas koncertu koncertzālē “Valmiera”. Divu stundu ilgajā koncertprogrammā tika izpildītas gan vecās - labi zināmas, gan dziesmas no jaunā albuma, kas apmeklētājiem ļāva nodoties īstam, trakulīgam un patiešām dzīvās rokmūzikas baudījumam. Starp enerģiskajiem ģitāru rifiem bija dzirdama arī solista klavierspēle, kas bija pārsteidzoši un neierasti dzirdēt šīs grupas skanējumā.

SKANI izdod divdesmito mūzikas albumu “Alfrēds Kalniņš. Muzikālie mirkļi” 22.10.2018 09:04

Nacionālā ierakstu kompānija SKANI izdod jau divdesmito mūzikas ierakstu albumu un šodien pie klausītājiem 80 pasaules valstīs kā CD tā digitālos mūzikas formātos nonāk izcilā Alfrēda Kalniņa klaviermūzikas albums, kuru ieskaņojis pianists Toms Ostrovskis un kas tapis sadarbībā ar Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju. JVLMA docents pianists Toms Ostrovskis tajā ieskaņojis reti dzirdētus izcilā klasiķa klavierdarbus – Septiņas poēmas, Septiņus skaņdarbus, Četrus kapričeto un Trīs gabaliņus albumam “Jaunībai”.

Kristīne Prauliņa izdod savu pirmo EP albumu ‘’A Warmer October’’ 19.10.2018 14:37

Jaunā un talantīgā latviešu džeza mūzikas dziedātāja Kristīne Prauliņa ir izdevusi savu pirmo solo albumu ‘’A Warmer October’’, kura prezentācija notiks 24. oktobrī. “A Warmer October” ir mākslinieces ilgi lolota sapņa par savu oriģinālmūziku pirmais pieturpunkts. Tas ir EP, jeb minialbums, kas sastāv no četrām dziesmām, kas tapušas aptuveni pēdējā pusgada laikā, Kristīnei sadarbojoties ar īpaši izmeklētiem Latvijas mūziķiem, jeb kā viņa pati saka, ‘’manu super-sastāvu’’ - Tomu Mikālu pie klavierēm, Jāni Kalniņu pie ģitāras, Valteru Sprūdžu pie basa un Kasparu Kurdeko pie bungām.

PĒRKONS ieraksta jaunu studijas albumu un dodas J.Kulakova un I.Akurateres jubilejas tūrē 01.10.2018 11:18

5. oktobrī ar koncertu Vidzemes koncertzālē „Cēsis” sāksies Jura Kulakova un Ievas Akurateres 60 gadu jubilejas tūre „Gandrīz tautasdziesma”. Par godu šim notikumam tūres atklāšanas koncertā grupa „Pērkons” ieskandinās savu jauno, nupat ierakstīto studijas albumu „7-os no rīta. „Pērkons” kopoto ierakstu 7.albums (1983-2018)”.

Atmodas laika dziesmu TOP10 30.09.2018 18:56

Tuvojas Latvijas 100. gaadiena, kas nav iedomājama arī bez Atmodas laika atmiņām. Visu Atmodas laiku notikumos liela nozīme bija dziesmām, kas vienoja, saviļņoja un deva ticību, tāpēc šonedēļ piedāvājam atcerēties daļu no tām - Atmodas laika dziesmu TOP 10.

SKANI izdot jaunu Imanta Kalniņa simfoniskās mūzikas albumu 28.09.2018 14:07

Nacionālā ierakstu kompānija SKANI šodien laiž klajā Imanta Kalniņa simfoniskās mūzikas albumu, kas ierakstīts sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri (LSO) . Šis ir jau trešais albums, kas tapis SKANI sadarbībā ar Liepājas Simfonisko orķestri un kopumā 18 albums, ko izdevis SKANI, kopš izdevniecības dibināšanas 2014.gadā.

Imanta Ziedoņa muzejs aicina baudīt albuma “Visas taisnības” vinila šarmu 12.09.2018 09:31

Vasaras izskaņā Imanta Ziedoņa muzeja projekts Visas Taisnības vinila plates formātā izdevis albumu “Visas taisnības”, kurā Raimonda Paula septiņdesmitajos gados komponētās dziesmas ar Imanta Ziedoņa vārdiem skan 21. gadsimta aranžijās. To autori ir Raimonds Gusarevs un DJ Monsta, dziesmas ieskaņojuši Renārs Kaupers, Goran Gora, Māra Upmane-Holšteine, Jānis Strapcāns, Elizabete Vētra un reperis Edavārdi.

Tapuši 16 skaņdarbi, kas palīdzēs grūtības nonākušajiem mūziķiem 22.08.2018 08:51

Aizvadītajā nedēļā notikušajā “Fonda Līdzskaņa” radošajā nometnē radīti 16 skaņdarbi, kas pildīs svarīgu misiju – atbalstīs mūziķus, kuri ir devuši nozīmīgu pienesumu Latvijas mūzikas nozarei, bet saskarušies ar nopietnām veselības vai sadzīviskām problēmām. Šī mērķa vārdā vienuviet pulcējās ap 50 Latvijas mūziķu, četrās dienās radot veselu albumu ar jaunām dziesmām.

Ar grupas “Ducele” uzstāšanos prezentē grāmatu "100 vispopulārākās latviešu dziesmas" 21.08.2018 12:03

Vakar, Rīgas svētku ietvaros Vērmanes dārzā tika atvērta jaunā nošu grāmata “100 vispopulārākās latviešu dziesmas, 1. daļa”. Dziesmas kopā ar skatītājiem un klausītājiem izdziedāja arvien lielāku popularitāti gūstošā latviešu ekoloģiskās mūzikas grupa “Ducele”, kas īpaši šim gadījumam par godu, savā programmā bija iekļāvuši arī vairākas šajā grāmatā atrodamās dziesmas, tostarp “Seši mazi bundzinieki” un “Kur tu teci”.

Grupa “Ducele” atvērs nošu grāmatu “100 vispopulārākās latviešu dziesmas” 17.08.2018 16:47

Rīgas svētku ietvaros, 18. un 19. augustā, Vērmanes dārzā tiks atvērta ikgadējā “Grāmatu iela” uz kuras arī šogad atradīsies "Izdevniecība MicRec" stends, kur būs atrodamas visas 15 līdz šim brīdim izdotās latviešu dziesmu nošu grāmatas. Īpašas nošu grāmatas izdotas Raimondam Paulam, Mārtiņam Freimanim, Uldim Marhilevičam, Guntaram Račam, Laurim Reinikam un grupām Prāta vētra, un Līvi. MicRec grāmatu plauktā atradīsiet arī 2017. gada vispieprasītāko grāmatu Latvijā - Guntara Rača dzejoļu grāmatu “365”. Apmeklētājiem būs iespēja satikt arī pašu autoru un iegūt autogrāfu.

Grupa “Triānas Parks” izdod jaunu albumu un izziņo koncertus 09.08.2018 14:36

Viena no spilgtākajām Latvijas grupām „Triānas Parks“, starptautiski pazīstama kā „Triana Park“ 28.aprīlī izdeva savu jaunāko studijas albumu „Alive“. Albums nāk ārā ar singlu “Domas” un tajā ir apkopotas 13 oriģinālkompozīcijas – no tām arī singli "Line" un "Home". Līdz ar jaunā albuma izdošanu, grupa izziņo koncerttūri, kas notiks šī gada rudenī. Viena no koncerttūres pieturvietām ir jaunā koncertzāle „Valmiera“, kurā grupa koncertēs 28.septembrī, bet 10.oktobrī „H2o Aisteres zālē“, Rīgā.

Latvijas mūziķi radīs skaņdarbus labdarības vārdā 07.08.2018 14:09

No 13. līdz 17. augustam, Iecavas novada "Melnmeķos" notiks "Fonda Līdzskaņa" radošā nometne, kurā piedalīsies ap 50 Latvijas mūziķu. Šajās četrās dienās viņi radīs jaunus skaņdarbus, par kuriem gūtie ienākumi tiks veltīti grūtībās nonākušajiem mūziķiem. To veidošanā piedalīsies Atis Zviedris, Edgars Rakovskis, Kārlis Būmeisters, Elizabete Vētra, Andrejs Osokins, Katrīna Gupalo, Kārlis Auzāns, Arstarulsmirus, Katrīna un Laima Dimantas, Rūta Dūduma, Ira Krauja un citi.

Raimonds Tiguls Likteņdārzam veltījis trīsdaļīgu jaundarbu “Horizonts” 28.07.2018 12:05

11. augustā plkst. 19.00 Likteņdārzā notiks krāšņs koncerts par godu 10 gadiem, kopš uzsākts Likteņdārza projekts, un kā īpašs veltījums Latvijas simtgadei. Komponists un instrumentālists Raimonds Tiguls ir radījis trīsdaļīgu jaundarbu “Horizonts” kā veltījumu Likteņdārzam. Kopā ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Rīgas Doma zēnu kori un diriģentu Andri Pogu viņš to pirmatskaņos Likteņdārza jubilejas koncertā 11. augustā Likteņdārzā.

Raimonds Pauls savu jauno albumu velta Dziesmu svētkiem 07.07.2018 17:45

Šonedēļ limitētā daudzumā, tikai 400 CD kopijās, nācis klajā jaunākais Maestro Raimonda Paula dziesmu un skaņdarbu ieraksts “Dziedāšanas svētki koncertzālē “Lielais dzintars””, kura ierakstā piedalījušies VAK “Latvija” diriģenta Māra Sirmā vadībā, “Liepājas Simfoniskais orķestris”, solisti un instrumentālisti. Ieraksts veikts šī gada 16. martā, koncertzālē “Lielais dzintars”, Liepājā.

100 vispopulārākās latviešu dziesmas vienā nošu grāmatā! 05.07.2018 17:50

Atzīmējot Latvijas valsts simtgadi, Izdevniecība MicRec centusies apzināt un apkopot vienā nošu grāmatā tās dziesmas, kuras latviešiem bijušas nozīmīgas jau tad, kad valsts tika dibināta, un ir nozīmīgas arī tagad, kad svinam svētkus.

Izdota Eduarda Rozenštrauha populārāko dziesmu nošu grāmata 04.07.2018 11:04

Leģendārais un tautā ļoti mīlētais latviešu dziesminieks Eduards Rozenštrauhs ir dzimis 1918. gada 13. augustā, neilgi pirms Latvijas valsts pasludināšanas, šī paša gada novembrī. Atzīmējot leģendārā dziesmu autora un izpildītāja simtgadi, klajā nākusi Rozenštrauha 30 populārāko dziesmu nošu grāmata. Grāmata, un jau pirms neilga laika izdotā dziesmu CD izlase, būs pieejami arī gaidāmajos komponista lielās jubilejas dižkoncertos, kuri augustā norisināsies Tukumā, Bauskā, Dzintaros, Jēkabpilī un Alūksnē.

Nacionālajā digitālajā bibliotēkā tapusi “Dziesmu svētku krātuve” 03.07.2018 19:55

Sagaidot XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus, Latvijas Nacionālajā digitālajā bibliotēkā ir izveidota jauna digitālā kolekcija “Dziesmu svētku krātuve” https://dziesmusvetki.lndb.lv. Tajā apkopoti daudzveidīgi materiāli par Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku vēsturi un attīstību laikā no svētku pirmsākumiem pirms 145 gadiem (1873. gadā) līdz pat mūsdienām. Kolekcija ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) un sadarbības partneru dāvana sabiedrībai Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos!

Grupa Laika Suns atgriežas ar jaunu dziesmu un video 03.07.2018 19:32

Pēc divu gadu klusēšanas grupa Laika Suns atgriežas pie klausītājiem ar jaunu dziesmu “Sitīsim Logus!”, kurai tapis arī video.

Pēdējos divus gadus Laika Suns pavadīja iekšējos meklējumos par to, ko nozīmē būt rokgrupai šajā gadsimtā. Ar daļēji rastu atbildi grupa atgriežas publiskā dzīvē ar jaunu dziesmu "Sitīsim Logus!" un izziņotu dalību vasaras mūzikas festivālos.

„Double Faced Eels” pārsteidz ar dziesmu „Atspulgs” latviešu valodā 03.07.2018 19:30

Grupa „Double Faced Eels” laiž klajā dziesmu „Atspulgs”, kas ir pārsteigums divu iemeslu dēļ — tā ir pirmā grupas dziesma latviešu valodā, kopš grupas solists ir Reinis Straume un Marka (Mārtiņš Gailītis) ieņēmis stabilu vietu aiz Reiņa kā ģitārists un grupas dziesmu producents. Otrs iemesls — dziesmā „Atspulgs” agrāk ierastās jaudīgās ģitāras nomaina elektroniskās un deju mūzikas elementi. Šis ir pirmais vēstnesis no grupas rudenī gaidāmā EP, dziesma digitālajās platformās pieejama gan latviešu, gan angļu valodā, tapušas arī divas klipa versijas.

Pasaules pirmatskaņojums programmā Geršvinam 120! 28.06.2018 12:25

28. jūnijā, 19.00, Rīgas Kongresu namā, festivāla ‘’ Rīgas Ritmi 2018’’ ietvaros Latvijas Radio bigbends kopā ar Šenelu Džonsu (Shenel Johns) sniegs juteklisku koncertu labākajās džeza noskaņās.

Līvi, Gruzdiņš, Reiniks, Andrejeva un citi svin albuma “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis” izdošanu 13.06.2018 13:09

Vakar, draudzīgā un sirsnīgā atmosfērā tika atvērts Mārtiņa Freimaņa dziesmu albums “Mans draugs – Mārtiņš Freimanis”. Pasākumā piedalījās albuma veicinātāji no “Mārtiņa Freimaņa fonda”, izdevēju kompānijas “MicRec” pārstāvji un albuma dalībnieki, starp kuriem arī Aija Andrejeva, Lauris un Rūta Reiniki, Andris Kivičs, Arturs Gruzdiņš un grupa Refleksija, vairāku albuma dziesmu producents Gints Stankevičs, albuma izpildproducents Guntars Račs, mediju pārstāvji, kā arī vienkārši – Mārtiņa draugi. Priekšnesumu sniedza arī jelgavnieks Gatis Mūrnieks un dziedātāja Madara Grēgere, un saksofonists Zintis Žvarts. Pasākuma dalībnieki dalījās savos atmiņu stāstos, klausījās albuma ierakstus un ar aplausiem sagaidīja albumā iekļauto dziesmu akustiskos priekšnesumus, kurus sniedza Andris Kivičs, Arturs Gruzdiņš un Refleksija un Līvi – Ainars Virga un Jānis Buķelis.

Grupa "The Coco'nuts" izdod jaunu albumu “No Other Way Out” 12.06.2018 14:40

Pašmāju blūzroka, indī un alternatīvā džeza grupa “The Coco’nuts” laiž klajā otro studijas albumu “No Other Way Out”. Albums ir pieejams populārākajās mūzikas straumēšanas vietnēs un vēsta par attīstību caur grūtībām.

Zemessardzes orķestris rada dziesmu spēlfilmai "Bille" 11.06.2018 13:28

Pilnmetrāžas spēlfilmas „Bille” novembra svētku epizodes masu skatu filmēšanā piedalījās ne tikai vairāk kā simtu piecdesmit brīvprātīgie, dažādas studentu korporācijas, skautu organizācijas guntiņas, bet arī NBS Štāba bataljona Godasardzes rotas karavīri un LR Zemessardzes orķestris. Lai grima un kostīmu mākslinieki visus dalībniekus paspētu sapost sarežģītajai ainai, pirmie masu skatu aktieri filmēšanas laukumā ieradās jau pat četras stundas pirms filmēšanas sākuma. Tomēr filmas „Bille” filmēšanas laikā valdīja svētku sajūta,” atceras īpaši „Billei” veltītā marša autors, Latvijas Republikas Zemessardzes orķestra priekšnieks kapteinis Andis Karelis.

SKANI izdod albumu “Kamersimfonijas” 11.06.2018 12:50

Klajā nācis Nacionālās Ierakstu kompānijas SKANI nu jau 16 latviešu mūzikas albums "Kamersimfonijas". Ierakstā Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" un diriģenta Normunda Šnē interpretācijā klausāmi Andra Dzenīša SIN(FONIETTA), Anitras Tumševicas Die Stimme un Lindas Leimanes Guesstimations pasaules pirmieskaņojumi.

Nākamā lapa