epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Oskars Deigelis izdod trešo studijas albumu „Mūza” 23.11.2017 05:11

Mūziķis Oskars Deigelis nāk klajā ar savu jauno, trešo studijas albumu „Mūza”, kurā iekļautas 14 komрozīcijas, kas taрušas koрš Deigeļa ieрriekšējā, 2014. gadā izdotā albuma „Dubults neрlīst”.

Šodien SPICĒ svinīgi atklās mūzikas salonu “Mikrofons” 22.11.2017 12:23

Trešdien, 22.novembrī, ar albuma “Gadalaiki. Rudens. Saksofons” prezentācijas pasākumu vienlaikus tiks atklāts arī jaunais mūzikas ierakstu salons “Mikrofons”, kurš atradīsies t/c “Spice” 2.stāvā, konceptveikala “Jānis Roze” telpās.

Piedalies konkursā un iegūsti CD ar jaunām Raimonda Paula dziesmām 19.11.2017 11:02

Piedalies portāla KultūrasVēstis.lv un MicRec rīkotajā konkursā, kas norisināsies līdz šā gada 6.decembrim, un iegūsti iespēju laimēt jauno Maestro Raimonda Paula albumu «Kad tu ej pie bitēm» CD formātā.

Balvas “Zelta Mikrofons” žūrija kļūst starptautiska 19.11.2017 10:56

Ierakstu iesniegšana turpinās vēl līdz 4.decembrim, bet jau kļuvis zināms, kuri būs tie nozares profesionāļi, kuru viedoklis veidos šī gada rezultātus.

Atmodas laika dziesmu TOP10 18.11.2017 13:51

Šonedēļ svinam patriotu nedēļu, tuvojas Latvijas 99. gadskārta, kas nav iedomājama arī bez Atmodas laika atmiņām. Visu Atmodas laiku notikumos liela nozīme bija dziesmām, kas vienoja, saviļņoja un deva ticību, tāpēc šonedēļ piedāvājam atcerēties daļu no tām - Atmodas laika dziesmu TOP 10.

Ieva Kerēvica un Sergejs Jēgers dāvina dziesmu Latvijai 16.11.2017 17:39

Dziedātāja Ieva Kerēvica un latviešu kontrtenors Sergejs Jēgers ierakstījuši savu sveicienu mūsu valstij “Maza dziesma Latvijai”. Komponists ir Madars Kalniņš, bet vārdu autors dzejnieks Ojārs Ulmanis. “Maza dziesma Latvijai” tiks iekļauta arī jaunajā albumā “Debess dārzos”, ko abi mākslinieki radījuši, gatavojoties savai Ziemassvētku sajūtu koncertu programmai ar tādu pašu nosaukumu. Jau decembrī albumu būs iespēja iegādāties visā Latvijā.

Ar Raimonda Paula "Cielaviņu" tiek aizsākta garākā dziesmu kopdziedāšana IZDZIEDAM 100 16.11.2017 12:48

Vienojoties kopīgā dziedājumā, šodien tika uzsākts jauns projekts, kas aicina iedzīvotājus līdz Latvijas simtgadei piedalīties garākajā iemīļoto latviešu dziesmu izdziedāšanā īpaši projektam izveidotā mobilajā lietotnē un interneta vietnē Izdziedam100.lv. . Kā pirmās lietotnē tika izdziedātas dziesmas “Ozolam”, “Dvēseles dziesma” un “Cielaviņa”, kurai pavadījumu spēlēja maestro Raimonds Pauls. Katru mēnesi dziesmu klāsts tiks papildināts ar 20 jaunām dziesmām, kas raksturos kādu mūsu valsts vēstures desmitgadi.

“Jāņa Ruņģa Klātbūtne” ir klāt 13.11.2017 19:44

Grupai “Jāņa Ruņģa Klātbūtne” tapis pirmais mūzikas videoklips no gaidāmā debijas albuma “Ārpus Prātus”, kas dienasgaismu ieraudzīs nākamgad.

Jānis Bukums Latvijas valsts svētkos dāvina sava albuma “UGUNSLIETUS” bezmaksas lejupielādes 09.11.2017 00:41

“JĀNIS BUKUMS” sveic Latviju Lāčplēša dienā un Latvijas Neatkarības proklamēšanas dienā, dāvinot iespēju lejuplādēt savu albumu “UGUNSLIETUS” bez maksas no 8. līdz 19. novembrim.

Sākusies ierakstu iesniegšana Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons 02.11.2017 12:45

No 1. novembra sākusies ierakstu iesniegšana Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvai Zelta Mikrofons. Ieraksti iesniedzami līdz 4. decembrim (ieskaitot) elektroniski, izmantojot kādu no failu apmaiņas serveriem, vai fiziskā formātā Latvijas Mūzikas Producentu Apvienības LaMPA birojā Rīgā, Sēlpils ielā 2c (3.stāvā).

Grupa RYGA, atbalstot albuma izdošanu, devusies koncertēt Vācijā 31.10.2017 22:08

Šonedēļ grupas “Ryga” debijas albums “Catch Her Groove” nāk klajā Vācijā, Austrijā un Šveicē. Tas noticis pateicoties kompānijas “Mikrofona ieraksti” līgumam ar partneriem no “Gordeon Music” un “Rough Trade”. Albums šajās valstīs ir pieejams gan elektroniskā veidā, gan arī CD versijā.

Guntars Račs un draugiem.lv meklē tautas dzejniekus 30.10.2017 15:45

Šogad jau otro gadu portālā draugiem.lv sadarbībā ar Guntaru Raču norisinās dzejas konkurss, kura tiek meklēti jauni un daudzsološi dzejnieki, kas vēlas kļūt pamanīti. Konkursa labākais dzejolis kļūs par dziesmu.

Izdota Laura Reinika labāko dziesmu CD izlase un nošu grāmata 17.10.2017 22:28

Pagājušajā svētdienā, ar skatītāju labi apmeklētu koncertu “Vidzemes koncertzālē Cēsis”, tika atklāta Laura Reinika pēdējo gadu vērienīgākā koncertu sērija “Es domāšu par tevi”. Līdz šī gada beigām dziedātājs sniegs koncertus arī Jelgavā, Ventspilī, Ādažos, Rīgā, Alūksnē, Valmierā, Madonā, Liepājā, Preiļos un Jēkabpilī.

Raimonds Pauls ar skaistu koncertu atzīmē albuma “Kad tu ej pie bitēm” izdošanu 13.10.2017 08:32

Pēc ilgāka pārtraukuma klajā nācis jauns Maestro Raimonda Paula dziesmu albums ar dziesmām, kuras Maestro rakstījis šī brīža pazīstamākajiem populārās mūzikas izpildītājiem. Albuma ierakstā piedalījušies Intars Busulis, Dināra Rudāne, Marija Naumova, Normunds Rutulis, Kristīne Prauliņa, Zigfrīds Muktupāvels, Ralfs Eilands, Samanta Tīna, Mārtiņš Ruskis, Rūta Dūduma un Roberts Memmēns. Albums atvēršanas svētki aizvadīti 11.oktobra vakarā Latvijas Nacionālās Bibliotēkas restorānā “Klīversala”.

Latvijā populāri mūziķi radījuši festivāla “Upītes Uobeļduorzs” himnas versiju (+ video) 11.10.2017 09:00

16. septembrī jau sešpadsmito reizi Viļakas novada Upītē notika vecākais latgaliešu mūzikas un dzejas festivāls pasaulē – “Upītes Uobeļduorzs”, bet nu, piedaloties Latvijā populāriem mūziķiem, tapusi jauna festivāla himnas versija.

“Rāmi Riti” izdod otro studijas albumu un aicina uz koncertu Siguldas koncertzālē “Baltais Flīģelis” 09.10.2017 17:12

Muzikālā apvienība “Rāmi Riti” rudenī izdevusi savu otro studijas albumu “Saules rīti, Dieva rīti”, kurā iekļautas divpadsmit jaunas, dziedinošajā 432 Hz frekvencē ierakstītas dziesmas.

Lūsēna un Rača pirms 30 gadiem sarakstītā dziesma iegūst jaunu skanējumu 28.09.2017 10:40

Dziedātāji Andris Ērglis un Ilona Vaitava ierakstījuši jaunu Jāņa Lūsēna un Guntara Rača dziesmas “Vējš” versiju. Dziesma īpaši festivālam “Liepājas dzintars” tika sarakstīta un grupas “Zodiaks” priekšnesumā pirmo reizi izpildīta 1987. gadā.

Skaistas latviešu melodijas albumā “Gadalaiki. Rudens. Saksofons” 27.09.2017 09:32

Šonedēļ noslēdzas latviešu instrumentālās mūzikas albumu sērijas "Gadalaiki" gadu ilgušais maratons, jo nācis klajā šīs sērijas noslēdzošais albums "Gadalaiki. Rudens. Saksofons", kuru ieskaņojis saksofonists Zintis Žvarts, sadarbībā ar producentiem Artūru Palkeviču un Gaiti Lazdānu.

Jubilāru godinot. Komponista Edmunda Goldšteina dziesmu TOP10 19.09.2017 16:30

Šodien, 19. septembrī 90 gadu svinētu daudzu populāru latviešu estrādes hitu ( Neļķu ugunīs, Deviņvīru spēks, Autoserviss u.c.) autors, komponists Edmunds Goldšteins. Edmunds Goldšteins (1927—2008) bija latviešu komponists, pianists un mūzikas pedagogs. Vācis dažādu Latvijas novadu tautas mūziku, 1980. gados ierosināja izdot latviešu folkloras skaņuplašu sēriju.

Grupas “MMMM” kompozīcija “Ir labi” ieskandina albumu “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi” 18.09.2017 15:49

Tuvojoties latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. dzimšanas dienai, Radio NABA publisko šajā vasarā tapušos ritmiskās mūzikas ierakstus, kas tiks apkopoti vienā izlasē “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi.” Pirmais ieraksts no gaidāmā albuma, kas tiek nodots novērtēšanai, ir electro-clash muzikālās apvienības “MMMM” skaņdarbs “Ir labi”.

“Autobuss debesīs” un Sinfonietta Rīga atskaņos skaistākās Imanta Kalniņa melodijas 04.09.2017 11:49

Šo sestdien, 9. septembrī, plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē izskanēs skaists vasaras sezonas noslēguma koncerts, kurā grupa “Autobuss debesīs” pēc desmit gadu pārtraukuma kopā ar kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” atskaņos skaistākās Imanta Kalniņa melodijas.

Interesanti fakti par talantīgo trompetistu Krisu Boti 29.08.2017 17:00

Izcils džeza mūziķis, kurš pierādījis sevi kā virtuozu džeza, klasikas un pat popa un roka žanra izpildītāju, un spilgta personība- trompetists Kriss Boti jau pavisam drīz uzstāsies uz Dzintaru koncertzāles skatuves un pārsteigs Latvijas mūzikas mīļotājus, stāsta „Baltijas muzikālās sezonas” mākslinieciskais vadītājs Andrejs Žagars.

Populāri mūziķi ar dziesmu "Mazu brīdi pirms" atbalsta Bruknas baznīcu 28.08.2017 15:46

Mobilā televīzija, lietotne LMT Straume aicina noklausīties dziesmu "Mazu brīdi pirms", ko Bruknas baznīcas tapšanas atbalstam izpilda Renārs Kaupers, Aija Vītoliņa, Marts Kristiāns Kalniņš un citi iemīļoti mūziķi.

Angļu dziesminieku grupai “Fink” tapis jauns albums “Resurgam” 03.08.2017 15:18

Angļu dziesminiekam, ģitāristam un komponistam Finkam ( īstajā vārdā Fins Grīnols) un viņa ilggadējiem grupas dalībniekiem Timam Torntonam, un Gajam Vitakeram drīzumā nāks klajā jauns albums ar nosaukumu “Resurgam”, kas tulkojumā nozīmē “Es atkal piecelšos”. Šis ir grupas “Fink” sestais studijas albums, no kura jau novērtējams singls Cracks Appear.

DAGAMBA UZSĀK SADARBĪBU JULIA JANUS 22.07.2017 12:18

Julia Janus ir modes un dzīvesstila zīmols, kurš uzrunā brīvas un neierobežotas dvēseles, radot unikālus apģērbus, ādas izstrādājumus, aksesuārus un ādas izstrādājumus, kā arī dažādus interjera elementus ikdienas lietošanai, kas atbilst 21. gadsimta dzīves ritmam.

Milleru-Balandīnu ģimene ar jautru dziesmu aicina laisties dejā 19.07.2017 13:21

Iestājoties zaļumbaļļu sezonai, Milleru-Balandīnu ģimene (“Dziedošās ģimenes 5”) tautas vērtējumam nodod savu jauno dziesmu “Rasā”, kas aranžēta labākajās tautasdeju mūzikas tradīcijās.

Jauns latviešu instrumentālās mūzikas albums “Gadalaiki. Vasara. Stīgas” 13.07.2017 11:18

Latviešu instrumentālās mūzikas sērijā “Gadalaiki” līdz šim jau, klajā nākuši trīs albumi. Pirmais no tiem iznāca pērnā gada decembrī ar nosaukumu “Gadalaiki. Ziema. Klavieres”, un tajā pazīstamu latviešu populārās mūzikas dziesmu instrumentālos pārlikumus klavierēm izpildīja pianists un aranžētājs Normunds Kalniņš. Šī gada pavasarī klajā nāca otrais sērijas izdevums “Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra”, kuru ieskaņoja ģitārists Rihards Lībietis, kurš ģitāras versijās aranžēja Raimonda Paula, grupu - Instrumenti, Prāta Vētra un Tumsa, un daudzu citu pazīstamu latviešu autoru populārus skaņdarbus.

Metāla apvienība “OGHRE” izdod debijas albumu Gana 05.07.2017 12:52

Pašmāju sludge/stoner metāla apvienība “OGHRE” klausītājiem piedāvā savu pirmo pilna garuma studijas albumu “Gana”.

Mārtiņam Braunam Katalonijā piešķirs Augstāko kultūras balvu 28.06.2017 10:15

Šodien Barselonā komponistam Mārtiņam Braunam piešķirs Augstāko kultūras balvu jeb Nacionālā izdevēju asociācijas balvu par ieguldījumu kultūrā, Katalonijas vārda popularizēšanā un augstajiem mākslinieciskajiem sasniegumiem visā karjeras laikā.Par Mārtiņam Braunam piešķirto Katalonijas kultūras augsto apbalvojumu ziņo lielākie mediji Katalonijā - Catalunya Radio, TV3, lielākie laikraksti un ziņu portāli.
Avots: facebook.com, #Mārtiņš Brauns

Rīgā notiks pianisma zvaigžņu meistarklases 13.06.2017 23:48

No 2. līdz 4. jūlijam Rīgā notiks pianisma zvaigžņu Dmitrija Baškirova un Andreja Osokina atklātās meistarklases. Jaunie pianisti tiek aicināti pieteikties meistarklasēm un 100 eiro vērtai stipendijai iesūtot sava izpildījuma video ierakstus līdz 19. jūnijam.

Straumēšanas servisi – vai latviešu mūzikas beigu sākums? 08.06.2017 10:31

LaIPA “Mūzikas patēriņa indeksā” 2017.gada pavasarī noskaidrots - kopumā 53% Latvijas iedzīvotāju katru dienu klausās mūzikas ierakstus, no kuriem lielākais klausītāju īpatsvars jeb 75% klausās radio, vēl 65% izmanto datoru un 38% patērē mūziku viedtālrunī. Aizvien lielāku popularitāti gūstot digitālajiem straumēšanas servisiem, kurus ikdienā izmanto 23% aptaujas respondentu, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība kopā ar nozares ekspertiem piedalījās diskusijā “Iespēja vai aplauziens – latviešu mūzikai globālajos straumēšanas servisos”.

Jaunie mūziķi, ANITA ZAMBARE un HELVIJS KĀRKLIŅŠ, prezentē savu pirmo video filmiņu, dziesmai IT KĀ KLUSA ŠŪPĻA DZIESM 07.06.2017 10:50

Jaunie mūziķi, Anita Zambare un Helvijs Kārkliņš, kopīgā sadarbībā ar dziesmas video filmiņas autori ZANDU PUČI, 2. jūnija vakarā, Krimuldas baznīcas mācītājmājā, pirmo reizi publikai parādīja dziesmas It kā klusa šūpļa dziesma video filmiņu. Tieši akcentējot un dēvējot to vairāk par dziesmas video filmiņu, nevis klipu, jo tās izteiksmes veids, šim apzīmējumam vairāk piederoties.

Izdoti šī gada “laimīgākie” remiksi 07.06.2017 10:33

Jau ziņojām, ka 22. maijā, ar sirsnīgu prezentāciju kādā Rīgas jumta terasē, norisinājās dziedātāja Normunda Rutuļa devītā ierakstu albuma “Vēl viens laimīgs rīts” atvēršanas svētki.
Viena no albuma populārākajām dziesmām ir gandrīz tituldziesma “Laimīgs”, kura pamazām uzņem apgriezienus radiostacijās.

Šodien komponistam Uldim Marhilevičam – 60! 31.05.2017 12:23

Šodien, 31.maijā, savu 60 gadu jubileju svin iemīļotais mūziķis un komponists Uldis Marhilevičs.

Mūziķis dzimis Liepājā, mācījies Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā. Savas karjeras laikā Uldis Marhilevičs spēlējis vairākās grupās, tai skaitā Liepājas brāļi, Inversija, Opus un Remix. Ir izdevis studijas albumus Marhils un draugi, Tikai tā, Tobāgo!, Gaismas atgriešanās. Ir daudzu slavenu kompozīciju autors: Dzeltenās kurpes, Vai tu mani dzirdi, Lūgums (Ārijas Elksnes vārdi) u.c. Atgādināsim, ka dziedātāja Mirdza Zīvere ar šo dziesmu uzvarēja 1984.gada Mikrofona aptaujā. Viņš ir arī mūzikas autors filmām Rīgas gambīts, Zīļuks un Sārtulis.

Ivo Fomins vairs neklusēs 31.05.2017 12:07

Japāņu paruna vēsta – “Uzmanies no tiem, kas klusē...”.

Par to arī Ivo Fomina jaunā dziesma “Klusētājs”, kas iekļauta dziedātāja albumā “Nekas jau nebeidzas”. Dziesmas mūzikas autors ir pats Ivo Fomins, bet vārdus rakstījis Guntars Račs.

Normunds Rutulis izdod jaunu albumu un atzīmē to ar prezentāciju virs Rīgas jumtiem 23.05.2017 23:46

Vakar, 22. maijā, ar sirsnīgu prezentāciju itāļu restorānā “D'arteTerrace”, kas izvietojies tirdzniecības centra “GalleriaRiga” jumta terasē,norisinājās dziedātāja Normunda Rutuļa devītā ierakstu albuma “Vēl viens laimīgs rīts” atvēršanas svētki, kuru kuplināji daudzie mākslinieka draugi, ģimenes locekļi un žurnālisti.
Normunds sniedz vairāku jauno dziesmu priekšnesumus, tostarp kopā ar albuma līdzproducentu un dziesmu aranžētāju Jāni Ķirsi kopā izpildot albuma tituldziesmu. Apmeklētājiar aplausiem sveica Normunda un Ievas Kerēvicas dziesmas “Tevis ilgojos” izpildījumu.

Aicinām uz ģimeņu folkloras studijas “Garataka” diska “Laukā” prezentācijas pasākumu 23.05.2017 22:14

Šī gada 28.maijā plkst. 16.00 K.K. fonStricka villā, AristidaBriāna ielā 9, notiks Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” ģimeņu folkloras studijas “Garataka” diska “Laukā” prezentācijas un 5 gadu jubilejas koncerts.

Darbības pirmajos trīs mēnešos fonds “Līdzskaņa” sniedzis palīdzību jau pieciem Latvijā zināmiem māksliniekiem 23.05.2017 17:01

Ir aizritējuši tikai trīs mēneši, kopš šā gada februārī savu darbību uzsāka sociālā atbalsta fonds nelaimē nonākušiem mūziķiem un producentiem “Līdzskaņa”. Un šajā īsajā periodā paveikts daudz – ir apstiprināti jau pieci palīdzības pieteikumi, rīkots labdarības koncerts, kā arī fonds iesaistījies grupas “Da Gamba” rīkotajā atbalsta iniciatīvā.

Top Māras Zālītes un Ulda Marhileviča leģendārās dziesmuspēles „TOBAGO!” vasaras izrādes 16.05.2017 19:54

Atzīmējotšā gada gaviļnieku – komponistaUlda Marhileviča un dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes – skaisto jubileju, kā arī 15 gadus kopš abu autoru traģikomiskās dziesmuspēles Tobago! pirmizrādes Dailes teātrī (tā notika 2001.gada 23.oktobrī), šovasar Tobāgo! atjaunotā versija, kuras režisors būs Valdis Liepiņš (viņš ir arī 2001.gada izrādes režisors), apceļos vairāku Latvijas pilsētu estrādes. Pirmizrāde – 7.jūlijā Valmieras pilsētas estrādē.

2017.gada 7.jūnijā vokālo meistarklasi, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā, sniegs pasau-les mēroga zvaigzne, grupas “De Phazz” vokāls Karls Friersons 08.05.2017 09:09

Sadarbībā ar Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju, “Wise Music Society” un “Gray Cat Studio”, 2017.gada 6.jūnijā mūzikas mīļotājiem tiek piedāvāta unikāla iespēja apmeklēt pasaules slavenās grupas “De Phazz” dvēseles - Karla Friersona (Karl Frierson) vokālo meistarklasi.

Karls Friersons ir ne tikai grupas "De Phazz" vokāls, bet veiksmīgi darbojas arī kā solo mākslinieks. Gada izskaņā klajā nāks mūziķa otrais albums "Cooking Up The Soul".

Nākamā lapa