epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Jubilāru godinot. Komponista Edmunda Goldšteina dziesmu TOP10 19.09.2017 16:30

Šodien, 19. septembrī 90 gadu svinētu daudzu populāru latviešu estrādes hitu ( Neļķu ugunīs, Deviņvīru spēks, Autoserviss u.c.) autors, komponists Edmunds Goldšteins. Edmunds Goldšteins (1927—2008) bija latviešu komponists, pianists un mūzikas pedagogs. Vācis dažādu Latvijas novadu tautas mūziku, 1980. gados ierosināja izdot latviešu folkloras skaņuplašu sēriju.

Grupas “MMMM” kompozīcija “Ir labi” ieskandina albumu “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi” 18.09.2017 15:49

Tuvojoties latviešu dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. dzimšanas dienai, Radio NABA publisko šajā vasarā tapušos ritmiskās mūzikas ierakstus, kas tiks apkopoti vienā izlasē “Veidenbaums. Vaidi un Gaidi.” Pirmais ieraksts no gaidāmā albuma, kas tiek nodots novērtēšanai, ir electro-clash muzikālās apvienības “MMMM” skaņdarbs “Ir labi”.

“Autobuss debesīs” un Sinfonietta Rīga atskaņos skaistākās Imanta Kalniņa melodijas 04.09.2017 11:49

Šo sestdien, 9. septembrī, plkst. 19:00 Dzintaru koncertzālē izskanēs skaists vasaras sezonas noslēguma koncerts, kurā grupa “Autobuss debesīs” pēc desmit gadu pārtraukuma kopā ar kamerorķestri “Sinfonietta Rīga” atskaņos skaistākās Imanta Kalniņa melodijas.

Interesanti fakti par talantīgo trompetistu Krisu Boti 29.08.2017 17:00

Izcils džeza mūziķis, kurš pierādījis sevi kā virtuozu džeza, klasikas un pat popa un roka žanra izpildītāju, un spilgta personība- trompetists Kriss Boti jau pavisam drīz uzstāsies uz Dzintaru koncertzāles skatuves un pārsteigs Latvijas mūzikas mīļotājus, stāsta „Baltijas muzikālās sezonas” mākslinieciskais vadītājs Andrejs Žagars.

Populāri mūziķi ar dziesmu "Mazu brīdi pirms" atbalsta Bruknas baznīcu 28.08.2017 15:46

Mobilā televīzija, lietotne LMT Straume aicina noklausīties dziesmu "Mazu brīdi pirms", ko Bruknas baznīcas tapšanas atbalstam izpilda Renārs Kaupers, Aija Vītoliņa, Marts Kristiāns Kalniņš un citi iemīļoti mūziķi.

Angļu dziesminieku grupai “Fink” tapis jauns albums “Resurgam” 03.08.2017 15:18

Angļu dziesminiekam, ģitāristam un komponistam Finkam ( īstajā vārdā Fins Grīnols) un viņa ilggadējiem grupas dalībniekiem Timam Torntonam, un Gajam Vitakeram drīzumā nāks klajā jauns albums ar nosaukumu “Resurgam”, kas tulkojumā nozīmē “Es atkal piecelšos”. Šis ir grupas “Fink” sestais studijas albums, no kura jau novērtējams singls Cracks Appear.

DAGAMBA UZSĀK SADARBĪBU JULIA JANUS 22.07.2017 12:18

Julia Janus ir modes un dzīvesstila zīmols, kurš uzrunā brīvas un neierobežotas dvēseles, radot unikālus apģērbus, ādas izstrādājumus, aksesuārus un ādas izstrādājumus, kā arī dažādus interjera elementus ikdienas lietošanai, kas atbilst 21. gadsimta dzīves ritmam.

Milleru-Balandīnu ģimene ar jautru dziesmu aicina laisties dejā 19.07.2017 13:21

Iestājoties zaļumbaļļu sezonai, Milleru-Balandīnu ģimene (“Dziedošās ģimenes 5”) tautas vērtējumam nodod savu jauno dziesmu “Rasā”, kas aranžēta labākajās tautasdeju mūzikas tradīcijās.

Jauns latviešu instrumentālās mūzikas albums “Gadalaiki. Vasara. Stīgas” 13.07.2017 11:18

Latviešu instrumentālās mūzikas sērijā “Gadalaiki” līdz šim jau, klajā nākuši trīs albumi. Pirmais no tiem iznāca pērnā gada decembrī ar nosaukumu “Gadalaiki. Ziema. Klavieres”, un tajā pazīstamu latviešu populārās mūzikas dziesmu instrumentālos pārlikumus klavierēm izpildīja pianists un aranžētājs Normunds Kalniņš. Šī gada pavasarī klajā nāca otrais sērijas izdevums “Gadalaiki. Pavasaris. Ģitāra”, kuru ieskaņoja ģitārists Rihards Lībietis, kurš ģitāras versijās aranžēja Raimonda Paula, grupu - Instrumenti, Prāta Vētra un Tumsa, un daudzu citu pazīstamu latviešu autoru populārus skaņdarbus.

Metāla apvienība “OGHRE” izdod debijas albumu Gana 05.07.2017 12:52

Pašmāju sludge/stoner metāla apvienība “OGHRE” klausītājiem piedāvā savu pirmo pilna garuma studijas albumu “Gana”.

Mārtiņam Braunam Katalonijā piešķirs Augstāko kultūras balvu 28.06.2017 10:15

Šodien Barselonā komponistam Mārtiņam Braunam piešķirs Augstāko kultūras balvu jeb Nacionālā izdevēju asociācijas balvu par ieguldījumu kultūrā, Katalonijas vārda popularizēšanā un augstajiem mākslinieciskajiem sasniegumiem visā karjeras laikā.Par Mārtiņam Braunam piešķirto Katalonijas kultūras augsto apbalvojumu ziņo lielākie mediji Katalonijā - Catalunya Radio, TV3, lielākie laikraksti un ziņu portāli.
Avots: facebook.com, #Mārtiņš Brauns

Rīgā notiks pianisma zvaigžņu meistarklases 13.06.2017 23:48

No 2. līdz 4. jūlijam Rīgā notiks pianisma zvaigžņu Dmitrija Baškirova un Andreja Osokina atklātās meistarklases. Jaunie pianisti tiek aicināti pieteikties meistarklasēm un 100 eiro vērtai stipendijai iesūtot sava izpildījuma video ierakstus līdz 19. jūnijam.

Straumēšanas servisi – vai latviešu mūzikas beigu sākums? 08.06.2017 10:31

LaIPA “Mūzikas patēriņa indeksā” 2017.gada pavasarī noskaidrots - kopumā 53% Latvijas iedzīvotāju katru dienu klausās mūzikas ierakstus, no kuriem lielākais klausītāju īpatsvars jeb 75% klausās radio, vēl 65% izmanto datoru un 38% patērē mūziku viedtālrunī. Aizvien lielāku popularitāti gūstot digitālajiem straumēšanas servisiem, kurus ikdienā izmanto 23% aptaujas respondentu, Latvijas Izpildītāju un producentu apvienība kopā ar nozares ekspertiem piedalījās diskusijā “Iespēja vai aplauziens – latviešu mūzikai globālajos straumēšanas servisos”.

Jaunie mūziķi, ANITA ZAMBARE un HELVIJS KĀRKLIŅŠ, prezentē savu pirmo video filmiņu, dziesmai IT KĀ KLUSA ŠŪPĻA DZIESM 07.06.2017 10:50

Jaunie mūziķi, Anita Zambare un Helvijs Kārkliņš, kopīgā sadarbībā ar dziesmas video filmiņas autori ZANDU PUČI, 2. jūnija vakarā, Krimuldas baznīcas mācītājmājā, pirmo reizi publikai parādīja dziesmas It kā klusa šūpļa dziesma video filmiņu. Tieši akcentējot un dēvējot to vairāk par dziesmas video filmiņu, nevis klipu, jo tās izteiksmes veids, šim apzīmējumam vairāk piederoties.

Izdoti šī gada “laimīgākie” remiksi 07.06.2017 10:33

Jau ziņojām, ka 22. maijā, ar sirsnīgu prezentāciju kādā Rīgas jumta terasē, norisinājās dziedātāja Normunda Rutuļa devītā ierakstu albuma “Vēl viens laimīgs rīts” atvēršanas svētki.
Viena no albuma populārākajām dziesmām ir gandrīz tituldziesma “Laimīgs”, kura pamazām uzņem apgriezienus radiostacijās.

Šodien komponistam Uldim Marhilevičam – 60! 31.05.2017 12:23

Šodien, 31.maijā, savu 60 gadu jubileju svin iemīļotais mūziķis un komponists Uldis Marhilevičs.

Mūziķis dzimis Liepājā, mācījies Daugavpils Pedagoģiskajā institūtā. Savas karjeras laikā Uldis Marhilevičs spēlējis vairākās grupās, tai skaitā Liepājas brāļi, Inversija, Opus un Remix. Ir izdevis studijas albumus Marhils un draugi, Tikai tā, Tobāgo!, Gaismas atgriešanās. Ir daudzu slavenu kompozīciju autors: Dzeltenās kurpes, Vai tu mani dzirdi, Lūgums (Ārijas Elksnes vārdi) u.c. Atgādināsim, ka dziedātāja Mirdza Zīvere ar šo dziesmu uzvarēja 1984.gada Mikrofona aptaujā. Viņš ir arī mūzikas autors filmām Rīgas gambīts, Zīļuks un Sārtulis.

Ivo Fomins vairs neklusēs 31.05.2017 12:07

Japāņu paruna vēsta – “Uzmanies no tiem, kas klusē...”.

Par to arī Ivo Fomina jaunā dziesma “Klusētājs”, kas iekļauta dziedātāja albumā “Nekas jau nebeidzas”. Dziesmas mūzikas autors ir pats Ivo Fomins, bet vārdus rakstījis Guntars Račs.

Normunds Rutulis izdod jaunu albumu un atzīmē to ar prezentāciju virs Rīgas jumtiem 23.05.2017 23:46

Vakar, 22. maijā, ar sirsnīgu prezentāciju itāļu restorānā “D'arteTerrace”, kas izvietojies tirdzniecības centra “GalleriaRiga” jumta terasē,norisinājās dziedātāja Normunda Rutuļa devītā ierakstu albuma “Vēl viens laimīgs rīts” atvēršanas svētki, kuru kuplināji daudzie mākslinieka draugi, ģimenes locekļi un žurnālisti.
Normunds sniedz vairāku jauno dziesmu priekšnesumus, tostarp kopā ar albuma līdzproducentu un dziesmu aranžētāju Jāni Ķirsi kopā izpildot albuma tituldziesmu. Apmeklētājiar aplausiem sveica Normunda un Ievas Kerēvicas dziesmas “Tevis ilgojos” izpildījumu.

Aicinām uz ģimeņu folkloras studijas “Garataka” diska “Laukā” prezentācijas pasākumu 23.05.2017 22:14

Šī gada 28.maijā plkst. 16.00 K.K. fonStricka villā, AristidaBriāna ielā 9, notiks Kultūras un tautas mākslas centra “Ritums” ģimeņu folkloras studijas “Garataka” diska “Laukā” prezentācijas un 5 gadu jubilejas koncerts.

Darbības pirmajos trīs mēnešos fonds “Līdzskaņa” sniedzis palīdzību jau pieciem Latvijā zināmiem māksliniekiem 23.05.2017 17:01

Ir aizritējuši tikai trīs mēneši, kopš šā gada februārī savu darbību uzsāka sociālā atbalsta fonds nelaimē nonākušiem mūziķiem un producentiem “Līdzskaņa”. Un šajā īsajā periodā paveikts daudz – ir apstiprināti jau pieci palīdzības pieteikumi, rīkots labdarības koncerts, kā arī fonds iesaistījies grupas “Da Gamba” rīkotajā atbalsta iniciatīvā.

Top Māras Zālītes un Ulda Marhileviča leģendārās dziesmuspēles „TOBAGO!” vasaras izrādes 16.05.2017 19:54

Atzīmējotšā gada gaviļnieku – komponistaUlda Marhileviča un dzejnieces un dramaturģes Māras Zālītes – skaisto jubileju, kā arī 15 gadus kopš abu autoru traģikomiskās dziesmuspēles Tobago! pirmizrādes Dailes teātrī (tā notika 2001.gada 23.oktobrī), šovasar Tobāgo! atjaunotā versija, kuras režisors būs Valdis Liepiņš (viņš ir arī 2001.gada izrādes režisors), apceļos vairāku Latvijas pilsētu estrādes. Pirmizrāde – 7.jūlijā Valmieras pilsētas estrādē.

2017.gada 7.jūnijā vokālo meistarklasi, Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmijā, sniegs pasau-les mēroga zvaigzne, grupas “De Phazz” vokāls Karls Friersons 08.05.2017 09:09

Sadarbībā ar Jāzepa Vītola Mūzikas akadēmiju, “Wise Music Society” un “Gray Cat Studio”, 2017.gada 6.jūnijā mūzikas mīļotājiem tiek piedāvāta unikāla iespēja apmeklēt pasaules slavenās grupas “De Phazz” dvēseles - Karla Friersona (Karl Frierson) vokālo meistarklasi.

Karls Friersons ir ne tikai grupas "De Phazz" vokāls, bet veiksmīgi darbojas arī kā solo mākslinieks. Gada izskaņā klajā nāks mūziķa otrais albums "Cooking Up The Soul".

Dziedātājs Jānis Stībelis visus sveic 4.maijā ar savu jauno dziesmu “Karogs” 03.05.2017 17:06

Dziedātājs Jānis Stībelis tikko pabeidzis darbu pie savas jaunākās dziesmas “Karogs” (Edvarta Virzas dzeja, Jāņa Stībeļa mūzika). Šī dziesma ir pirmais singls no Jāņa topošā albuma, ko dziedātājs iecerējis laist klajā nākamgad par godu mūsu valsts simtgadei.

Pazīstamais mūziķis Dmitrijs Lanskojs radījis skaņu celiņu seriālam “Filfak” 03.05.2017 11:22

Muzikālās apvienības Lanskoy & Co līderis sarakstījis dziesmu “Tu man patīc”, kas kļuvis par jaunā seriāla “Filfak” skaņu celiņu. Aprīlī televīzijas kanālā TNT pirmizrādi piedzīvojušais seriāls ieguvis popularitāti arī Latvijā. Pavisam nesen notika mūzikas video prezentācijas pasākums.

„Podruga” izdod debijas minialbumu un izziņo prezentācijas koncertu 03.05.2017 09:37

2. maijā iznācis elektropopa dueta „Podruga” debijas minialbums „YPA!”, kurā apkopotas 5 dziesmas, tajā skaitā singls „Wishful Thinking”. Ieraksta prezentācijas koncerts norisināsies 13. maijā klubā „ONE ONE” (Šarlotes iela 18a).

Aicinājums pieteikties 36. starptautiskā Hansa Gabora Belvederes jauno operas solistu konkursa Baltijas reģiona atlases kārtai 28.04.2017 11:07

17. maijā vēsturiskajā atjaunotajā Dzintaru koncertzālē norisināsies 36. starptautiskā Hansa Gabora Belvederesvokālistu konkursa Baltijas reģiona atlases kārta. Pretendenti vēl var pieteikties līdz šāgada 3. maijam, aizpildot reģistrācija veidlapuBelvederes konkursa mājaslapā belvedere-competition.com Savukārt klausītāji, pateicoties Jūrmalas Domes atbalstam, konkursa atlasivarēs apmeklēt bez maksas, ar ielūgumiem, kurus iespējams saņemt visās „Biļešu paradīzes” tirdzniecības vietās.

Izdots jauns grupas “Galaktika” dziesmu albums “Sirds vēl tic” 25.04.2017 16:33

Grupas līderis Normunds Zušs ir mūzikas skolotājs, strādājis vairākās vispārizglītojošajās skolās, vadījis vairākus korus. Pirmo balli ar akordeonu viņš nospēlējis jau deviņu gadu vecumā. Plašāka auditorija Normundu Zušu iepazina TV3 šovā „Koru kari 3”, kur viņš piedalījās ar Rēzeknes Zaļo pakalnu kori. Pēc deviņu nedēļu dziesmu kaujām Rēzeknes Zaļo pakalnu koris kļuva par šova “Koru kari 3” uzvarētājiem, iegūstot ne vien naudas balvu labdarības mērķim, bet arī iespēju piedalīties „Pasaules koru olimpiādē”, kurā tika gūti labi rezultāti – izcīnīta zelta medaļa. Otrs grupas dalībnieks ir Vitolds Gorņevs, kurš vienlaikus ir gan grupas taustiņinstrumentālists, gan arī uzņēmies grupas menedžera funkcijas.

Pirmoreiz Latvijas džeza vēsturē: pašmāju džeza stends lielākajā Eiropas gadatirgū Brēmenē 25.04.2017 14:36

Jau šonedēļ Latvijas džeza mūziķi un žanra cienītāji var priecāties ne tikai par 9 pilsētās notiekošo UNESCO Starptautisko Džeza dienu, bet arī pirmreizēju notikumu Latvijas džeza vēsturē: lielākajā Eiropas džeza gadatirgū JAZZAHEAD!, kas risināsies Brēmenē, Vācijā, no 27. līdz 30. aprīlim, tiks ierīkots Latvijas džezam veltīts stends, ko sagatavojis Latvijas Mūzikas informācijas centrs sadarbībā ar Wise Music Society.

Koris “Maska”triumfē prestižajā Tallinas koru konkursā 24.04.2017 15:55

Šajā nedēļas nogalē Babītes novada jauktais koris “Maska” diriģenta Jāņa Ozola vadībā izcīnījis Grand Prix balvu15.Starptautiskajākoru festivālā un konkursā “Tallinn 2017”, kas norisinās prestižajā Estonia koncertzālē Tallinā.

Nodibināta Latvijas Rokmūzikas Asociācija 24.04.2017 15:22

19.03.2017., apvienojoties nozares profesionāļiem un entuziastiem, tika pieņemts lēmums par biedrības „Latvijas Rokmūzikas Asociācija” (LRMA) dibināšanu. Biedrība reģistrēta Latvijas Uzņēmumu reģistrā 19.04.2017.

“Pienvedēja Piedzīvojumi” platē atkārtoti izdod albumu “Cilvēks ar trepēm” 20.04.2017 21:01

“Mikrofona ierakstu” jaunizveidotajā vinila plašu sērijā “Labākie albumi” kā pirmais atkārtoti tiks izdots Sabiles rokmūzikas trio “Pienvedēja Piedzīvojumi” debijas albums “Cilvēks ar trepēm”.

Populāri dziedātāji pulcējas Guntara Rača dziesmu albuma “Kur dzīvo laime” atvēršanas svētkos 10.04.2017 10:50

Ar saulainu pasākumu kinoteātra “SplendidPalace” telpās mītošajā kino kafejnīcā “CafeFilm Noir” vakar tika atzīmēta Guntara Rača dziesmu albuma “Kur dzīvo laime” atvēršana. Albuma ierakstā piedalījusies leģendārā Latvijas Radio bērnu popgrupa “Dzeguzīte” un daudzi pazīstami latviešu populārās mūzikas izpildītāji, no kuriem lielākā daļa arī piedalījās albuma atvēršanas svētkos.

“Labvēlīgais Tips” laiž klajā jauno albumu “Kaste” un singlu “AIZA” 04.04.2017 10:31

Ievērojot tradīcijas, grupa “Labvēlīgais Tips” 1.aprīlī laida klajā savu jaunāko veikumu – albumu “Kaste”, kurā apkopotas 14 dziesmas: “Doriaana Greja vecā seja”, “Kaste”, “Ciema aristokrāts” u.c. Vienlaikus klajā nāca arī grupas dalībnieka Normunda Jakušonoka (balss, taustiņi) un “Tipa orķestra” albums “Notikums”. Abi albumi tika svinīgi atvērti pagājušajā piektdienā, 31.martā, “Radio SWH” viesmīlīgajās telpās.

Klāss Vāvere piedāvā grāmatas audiopielikumu “Šūpuļdziesmu radio” 21.03.2017 14:40

KlāssVāvereSpotifykrātuvēpubliskojisaudioprogrammu “Šūpuļdziesmu radio”armūziku, kasiedvesmojusiviņanesenizdotogrāmatu “Šūpuļdziesmaspieaugušajiem” (apgāds Mansards).Tajāietilpst 333 skaņdarbi no29 klasiskiemroka,popaundžezaalbumiem, kambijusilielanozīmevairākupaaudžu un paša K. Vāveresdzīvē–grāmatasievadātie raksturotikā“Dzīvesmirkļi no ABBAlīdzZiggy Stardust”.

Labākās funk/fusion dziesmas godalgu saņēmis Pieneņu Vīns ver vaļā jaunu mājaslapu un svin 12. dzimšanas dienu 9.vilnī 21.03.2017 11:31

Šī gada marts grupai Pieneņu Vīns ir visai spraigs un aktīvs: grupas kompozīcija STOP ir nupat guvusi The Akademia Music Award par labāko funk / fusion dziesmu, bet pati grupa verusi vaļā jaunu mājaslapu, kā arī izdomājusi svinēt 12. dzimšanas dienu 25. martā klubā 9.vilnis plkst. 22.00.

Aktieris Kaspars Dumburs ar grupu izdod debijas albumu „Raimons Pauls nav latvietis” 13.03.2017 23:43

Martā digitāli klajā laists radošās apvienības „Kapelmeistars Group” pirmais albums ''Raimons Pauls nav latvietis''. Albums sastāv no 12 oriģinālkompozīcijām, kuras ierakstītas ierakstu studijā un izdevniecībā „Dirty Deal Audio HQ”, laika posmā no 2015. gada līdz 2017. gada martam. Ieraksti klausītājiem pieejami Youtube un Spotify platformās.

Marta beigās notiks labdarības koncerts grūtībās nonākušu mūziķu atbalstam 13.03.2017 18:18

23. martā, Latvijas 1. Rokkafejnīcā notiks fonda “Līdzskaņa” rīkots labdarības koncerts, kurā uzstāsies Latvijā pazīstamas grupas un mūziķi. Koncertā tiks vākti ziedojumi fonda īstenotajām aktivitātēm Latvijas grūtībās nonākušo mūziķu atbalstam.

Leģendu jubilejā pieminot. Noras Bumbieres dziesmu TOP10 13.03.2017 16:08

Šodien, 13. martā, 70. dzimšanas dienu svinētu latviešu estrādes zelta balss īpašniece, dažādās aptaujās par visu laiku labāko estrādes dziedātāju uzskatītā Nora Bumbiere. Dzimusi Jelgavā, bet 60. gadu beigās, talantīgo jaunieti ievērojis Maestro Raimonds Pauls un uzaicinājis dziedāt kopā ar viņa vadīto Rīgas estrādes orķestri. Vēlāk pārī ar Viktoru Lapčenoku top visu laiku labākais latviešu estrādes duets, kurš tieši ar Raimonda Paula dziesmām iegūst milzu popularitāti. Dziedātas arī Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa radītās dziesmas. Nora Bumbiere mirusi 1994. gada 12. janvārī, bet 2012. gada 20. oktobrī pie Jelgavas kultūras nama atklāts Norai Bumbierei veltīts piemineklis.

Jaunā populārā mūzika ASV un Eiropā 20. gadsimta 20. gados 13.03.2017 14:18

Otrdien, 2017. gada 14. martā, plkst. 17.30 Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā (Rīgā, Elizabetes ielā 57a, dz. 26) ar lekciju “Jaunā populārā mūzika ASV un Eiropā 20. gadsimta 20. gados” viesosies pazīstamais mūzikas vēsturnieks, etnomuzikologs, Rīgas Pedagoģiskās un izglītības vadības akadēmijas profesors Dr. art. Boriss Avramecs.

Lielās mūzikas balvas 2016 laureāti 08.03.2017 08:54

2017. gada 7. martā Latvijas Nacionālajā operā ar ilggadējā sadarbības partnera Hennessy atbalstu notika Lielās mūzikas balvas 2016 pasniegšanas svinīgā ceremonija, kurā tika paziņoti laureāti astoņās kategorijās.

Nākamā lapa