Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:364, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Nākamā lapa

Jubilāru pieminot. Andreja Lihtenberga dziesmu TOP10 22.05.2018 20:54

Lapmežciemam savulaik bija divas atpazīstamības – zvejnieku kolhozs «Selga» ar saviem darba panākumiem un slavenais estrādes ansamblis «Selga, kas darbojās šī kolhoza tolaik jaunajā un skaistajā kultūras namā, guva lielu popularitāti un pelnīja zvejnieku kolhozam labu naudu. Tā laika ansambļa solistam Andrejam Lihtenbergam šodien, 22. maijā būtu 80. dzimšanas diena.

Pianists Edgars Cīrulis uzsāk darbu pie inovatīva mūzikas albuma 18.05.2018 22:03

Jauns talantīgs latviešu pianists Edgars Cīrulis, kurš pērn pārvācies uz Dāniju, kopā ar līdzgaitniekiem no vairākām pasaules valstīm uzsāk darbu pie vēl nebijušā mākslas paveida — uz naratīvu balstītā mūzikas albuma. Projekts ar nosaukumu AISMA ir internacionāls ansamblis, kas atskaņo caurkomponētu svītu, balstītu uz Edgara rakstītu stāstu, un 15. maijā projektam tika palaista crowdsourcing jeb digitālā līdzekļu piesaistes kampaņa indiegogo.com vietnē: bit.ly/aismabook

Grupa "The Coco'nuts" piesaka jauno albumu ar singlu "Bruise on my knee" 17.05.2018 21:54

Gatavojoties otrā studijas albuma No Other Way Out iznākšanai šī gada 8. jūnijā, pašmāju muzikālā apvienība The Coco'nuts laiž klajā jaunu singlu Bruise on my knee. Singls būs pieejams iTunes, Spotify, SoundCloud un Bandcamp mūzikas straumēšanas vietnēs.

Dzejas un džeza projekts Klausies.Слушай.Listen prezentējis debijas albumu «17» 07.05.2018 07:11

Spoken word projekts Klausies.Слушай.Listen Starptautiskās Džeza dienas noslēgumā prezentējis debijas albumu «17» ar 15 kompozīcijām latviešu, krievu un angļu valodā. Albuma prezentācija notika 1. maijā Teātra bārā, bet gan albumā iekļautie skaņdarbi, gan arī citi stāsti tiks šovasar nospēlēti klausītājiem Rīgā, Ungurmuižā, Cēsīs un citur.

Noras Bumbieres dziesmu TOP10. Šovakar filmas "Nora" TV pirmizrāde 05.05.2018 11:20

Šodien, 21:25 LTV1 rādīs jauno filmu NORA par latviešu estrādes zelta balss īpašnieci, dažādās aptaujās par visu laiku labāko estrādes dziedātāju uzskatīto Noru Bumbieri. Dzimusi Jelgavā, bet 60. gadu beigās, talantīgo jaunieti ievērojis Maestro Raimonds Pauls un uzaicinājis dziedāt kopā ar viņa vadīto Rīgas estrādes orķestri. Vēlāk pārī ar Viktoru Lapčenoku top visu laiku labākais latviešu estrādes duets, kurš tieši ar Raimonda Paula dziesmām iegūst milzu popularitāti. Dziedātas arī Imanta Kalniņa, Zigmara Liepiņa radītās dziesmas. Nora Bumbiere mirusi 1994. gada 12. janvārī, bet 2012. gada 20. oktobrī pie Jelgavas kultūras nama atklāts Norai Bumbierei veltīts piemineklis. Nu radīta arī filma. Jauku skatīšanos!

1. maijā dzejas un džeza projekts Klausies.Слушай.Listen prezentēs debijas albumu ar nosaukumu «17» 27.04.2018 08:20

Projekts ar atmiņā paliekošu nosaukumu Klausies.Слушай.Listen izdod debijas albumu «17», tajā iekļaujot 15 kompozīcijas ar dzeju latviešu, krievu un angļu valodā un improvizēto džezu. Albuma prezentācija notiks 1. maijā plkst. 20.00 Teātra bārā, noslēdzot Starptautiskās Džeza dienas Latvijā svinības.

Pauls uztic jaunas dziesmas Rutulim. Vai nākamais “Lecam pa vecam”? 23.04.2018 13:57

23.aprīlī tiek publicēts Normunda Rutuļa jaunā albuma pirmais radio singls “Man nav žēl (dziesma par Ērikonkuli) ”, kuras melodijas autors ir Raimonds Pauls, bet vārdus sarakstījis Guntars Račs.
Viņu sadarbība turpinās ar jaunu dziesmu, kas ir pirmais vēstnesis jaunam 12 Raimonda Paula dziesmu albumam, kuras iedziedājis Normunds Rutulis. Stilistiski var vilkt paralēles ar pirms 15 gadiem izdoto superprojektu “Lecam pa vecam”, kas joprojām ir pieprasīts lustīgas latviešu mūzikas cienītāju vidū.

Daudz laimes jubilejā! Ievas Akurateres dziesmu T0P10 22.04.2018 18:38

Šodien, 22.aprīlī, pazīstamā rokmūziķe un dziesminiece Ieva Akuratere svinēs 60 gadu jubileju. To plašāk Ieva atzīmēs kopā ar vēl vienu šā pavasara gaviļnieku – komponistu Juri Kulakovu – koncertos „Jurim Kulakovam un Ievai Akuraterei – 60 / Gandrīz tautasdziesma”. Šodien piedāvājam atcerēties 10 no plašā Ievas dziedāto dziesmu klāsta. Tātad Ievas Akurateres dziesmu TOP10

Rokgrupa CanZone izdod fizisko albumu HIGH TIME un izziņo prezentācijas koncertus 20.04.2018 10:08

28. aprīlī ar koncertu bārā “Nemiers” pašmāju grupa “CanZone” svinēs sava pirmā mūzikas albuma “High Time” iznākšanu taustāmā formātā. Atklāšanas koncertā uz īpašas skatuves tiks prezentētas savdabīgās skārdroka skaņās ieaustas desmit oriģināldziesmas, kā arī videoklips jaunākajam singlam – “Kliedz bez skaņas”. Grupa aicina uz prezentācijas koncertiem arī Liepājā, Daugavpilī, Rēzeknē un Liepupē.

Justs svin debijas albumu ar tūri 19.04.2018 22:27

Svinot sava debijas albuma “Here I Am” iznākšanu, dziedātājs un dziesmu
autors Justs devies Latvijas koncerttūrē. Justa debijas albums digitāli klajā
nāks 20.aprīlī, bet koncerti notiks 19.aprīlīRīgā, klubā“Coyote Fly”,
26.aprīlīalbuma prezentācijas pasākums bārā“De Flou”, 19.maijākoncerts
Valmierā, bārā“Tinte”, bet klubu tūre noslēgsies 31.maijāRīgā, klubā“ONE
ONE”.

Latviešu rokmūzikas ikonas ZODIAKS, SĪPOLI un TURAIDAS ROZE satiksies izcilā ģitārista Aivara Gudrā jubilejas koncertos 19.04.2018 09:32

Jau pavisam drīz – 6.maijā – vērienīgā koncertā Ādažu Kultūras centrā satiksies savulaik jaudīgāko latviešu pop un rokmūzikas grupu ZODIAKS, TURAIDAS ROZE un SĪPOLI dalībnieki, uzsākot izcilā latviešu ģitārista Aivara Gudrā 60 gadu jubilejas koncertturneju „Dvēseles 6 stīgas”.

1983. Mirāža. Mirdza. Mārcis 18.04.2018 17:09

Milzīgs stāvlaukums ar simtiem automašīnu Ņiva vienā no Rīgas priekšpilsētām, kas, visticamākais, nekad vairs netiks pārdotas un sarūsēs turpat, kur noliktas. Izskatās visai spocīgi. Latviešu kinorežisora Aloiza Brenča 1983.gada detektīvfilmā Mirāža, kas tika demonstrēta un kļuva populāra visā milzīgās Padomju Savienības teritorijā, tieši Ņiva bija tas objekts, ko iekāroja filmas varoņi, kurus atveidoja Mirdza Martinsone un Mārtiņš Vilsons. Nevis vienkārši kā auto – tam, kā tolaik gana novatoriskam krievu autorūpniecības sasniegumam, bija ticis gods tēlot ar dārgumiem piepildītu bruņu mašīnu, ko tobrīd jauno laiku Bonija un Klaids, kopā ar saviem kompanjoniem, nolaupīja, sapņojot par labāku nākotni. Beigas, protams, kā parasti tādos gadījumos, nebija laimīgas, un abi varoņi, sadevušies rokās, metās lejā no klints. Par šo filmu Mirdza joprojām saņemot atsauksmes pat no jauniem cilvēkiem, kas tolaik vēl nebija dzimuši, jo tā tiek rādīta joprojām.

Lielākajam Eiropas džeza gadatirgum top īpaša CD izlase “Jazz in Latvia 2018” 15.04.2018 21:37

Jau otro gadu pēc kārtas lielākajā Eiropas gadatirgū JAZZAHEAD!, kas risināsies Brēmenē no 19. līdz 22. aprīlim, tiks ierīkots Latvijas džezam veltīts stends. Arī šogad Latvijas Mūzikas informācijas centram, kas ar Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālo atbalstu rūpējas par Latvijas pārstāvēšanu šajā ievērības cienīgajā notikumā, palīdz Jazzin.lv • Elektroniskais ceļvedis Latvijas..., kopīgi gatavojot promocijas albumu “Jazz in Latvia 2018”.

Izdots jau trešais CD sērijā “Vislabākā latviešu dziesmu izlase bērniem”. 11.04.2018 16:43

Jaunums populārajā sērijā “Vislabākā latviešu dziesmu izlase bērniem”. Jau trešais dziesmu apkopojums, kurā Raimonda Paula, Imanta Kalniņa, Guntara Rača, Jāņa Ķirša, Jāņa Lūsēna un citu autoru dziesmas izpilda Dzeguzīte, Knīpas un knauķi, Zeltābele, Igo, Dons, Intars Busulis, Lauris Reiniks un citi! Vāka vizuālo noformējumu veidojis mākslinieks Guntars Ošenieks, bet dziesmas sakārtoja Guntars Račs.

Noslēdzies konkurss, zināmi Aijas Andrejevas jaunā diska ieguvēji 10.04.2018 22:36

Noslēdzies portāla KultūrasVēstis.lv un MicRec rīkotais konkurss, kurā bija iespēja laimēt jauno Aijas Andrejevas albumu «Mēs pārejam uz Tu» CD formātā. Zināmi 2 konkursa uzvarētāji.

Noslēdzies konkurss, zināmi grupas LĪVI jaunā diska ieguvēji 10.04.2018 22:30

Noslēdzies portāla KultūrasVēstis.lv un MicRec rīkotais konkurss, kurā bija iespēja laimēt jauno leģendārās rokgrupas LĪVI koncertalbumu «Bez štepseļiem» CD formātā. Zināmi 2 konkursa uzvarētāji.

SKANI izdod jaunu Ivanova 5. simfonijas ierakstu 09.04.2018 21:50

Nacionālā skaņu ierakstu nama SKANI sērijā “Latvijas Simtgade” iznācis jauns simfoniskās mūzikas albums “Ivanovs. Karlsons. 1945”. Tajā ieskaņota monumnetālā Jāņa Ivanova 5. simfonija un viņa sekotāja un tradīciju turpinātāja Jura Karlsona “Mūzika simfoniskajam orķestrim 1945”. Jaunais ieraksts tapis pērn koncertzālē “Lielā Ģilde” ar Latvijas Nacionālo Simfonisko orķestri un diriģentu Andri Pogu.

MicRec rīkos nebijušas Zemo cenu dienas savā noliktavā 05.04.2018 12:57

Atplaukstot pavasarim, ekskluzīvi tikai trīs dienas, 12. – 14. aprīlī, mūzikas izdevniecība “Mikrofona ieraksti” atvērs savu noliktavu pircējiem, lai piedāvātu nebijušu iespēju – iegādāties latviešu mūzikas ierakstus par izdevēja cenām.

Grupa “LĪVI” atzīmē jaunā albuma izdošanu un aicina uz koncertiem 29.03.2018 10:40

Vakar Vecrīgā, mājīgajā “Valtera restorānā”, notika sen gaidīta tikšanās, uz kuru savus draugus un atbalstītājus bija uzaicinājuši leģendārās Liepājas rokgrupas “Līvi” dalībnieki. Iemesls tam bija paziņošana par grupas darbības atjaunošanu, jauna albuma “Bez štepseļiem” izdošanu un aktīvu koncertturneju. Pēc akustiskā priekšnesuma un stāstiem par albuma tapšanu un pašlaik notiekošo koncertturneju, grupas dalībniekus sveica Uldis Marhilevičs, vairāku albuma dziesmu līdzautors Guntars Račs, muzikoloģe Daiga Mazvērsīte, mūzikas žurnālists Uldis Rudaks, CD dizaina autors Guntars Ošenieks, grupas “Dzelzs vilks” bundzinieks Mārcis Judzis un daudzi citi.

Pašmāju rokgrupa Bloody Heels izziņo plašu Eiropas koncertturneju 26.03.2018 22:47

Kārtīgs darbs atmaksājas, latviešu rokgrupa Bloody Heels dodas tikai “uz priekšu” –
grupa izziņojusi 11 koncertus 8 Eiropas valstīs, un jau aprīlī gaidāmi pirmie koncerti.

Aicina uz Edgara Lipora un koklētāju ansambļa BALTI albuma prezentāciju 24.03.2018 08:43

2018. gada 29. martā plkst. 19.00 VEF Kultūras pils Kamerzālē notiks Edgara Lipora un koklētāju ansambļa BALTI ierakstītā albuma Zīlīt’ skaisti padziedāja prezentācijas koncerts.

Piedalies konkursā un iegūsti jauno grupas LĪVI albumu 24.03.2018 08:35

Piedalies portāla KultūrasVēstis.lv un MicRec rīkotajā konkursā, kas norisināsies līdz šā gada 9. aprīlim, un iegūsti iespēju laimēt jauno grupas Līvi koncertalbumu "Bez štepseļiem" CD formātā.

Piedalies konkursā un iegūsti jauno Aijas Andrejevas CD 22.03.2018 13:32

Piedalies portāla KultūrasVēstis.lv un MicRec rīkotajā konkursā, kas norisināsies līdz šā gada 9. aprīlim, un iegūsti iespēju laimēt jauno Aijas Andrejevas albumu "Mēs pārejam uz Tu" CD formātā.

Grupa ATOM publisko savu jauno singlu „Mother I Feel You” un dziesmas videoklipu 21.03.2018 15:51

20. martā ar nelielu koncertu, singla un videoklipa prezentāciju Mūzikas namā „DAILE” sevi Latvijas mūzikas dzīvē pieteica jauna mūziķu formācija – grupa ATOM. Grupā apvienojušies četri mūziķi: Ainārs Majors (basģitāra un grupas producēšana), Miķelis Dzenuška (ksilofons / sintezators) un Toms Kagainis (bungas), kā arī solists Čārlijs Vaskess (Panama, Dienvidamerika).

Folkloras draugu kopa “Skandinieki” prezentē jaunu albumu 19.03.2018 17:12

Folkloras draugu kopa “Skandinieki” izdod jaunu albumu“Kāzas Sēļu zemēs” un ielūdz uz prezentācijas koncertu 24. martā plkst. 16.00 Ģertrūdes ielas teātrī.

Latviešu karavīru dziesmu TOP10 16.03.2018 12:54

16. marts sen jau pārvērties par "politiķu atceres dienu", kurā vismazāk tiek domāts par tiem nedaudzajiem, kam šis datums patiešām ir svarīgs. Mēģināt iestāstīt, kurš datums mums svarīgāks, kurš svinams vai aizliedzams, kurš par ko cīnījies vai kurš pareizāk rīkojies tik traģiskā situācijā, kad latvieši bija piespiedu kārtā nostādīti viens pret otru, ir ne tikai bezjēdzīgi, bet pat noziedzīgi. Bet no visas šīs traģiskās situācijas ir palicis arī kaut kas skaists un iedvesmojošs- tās ir dziesmas. Fantastikas melodijas radušās abās frontes pusēs. Pieminot kritušos latviešus visās frontes pusēs, šodien piedāvājam atcerēties dažādos laikos radušās labākās latviešu karavīru ( daļa sauktas arī leģionāru) dziesmas

Baha 5. pasija. Pazudušās Marka pasijas rekonstrukcijas pirmatskaņojums Latvijā 15.03.2018 09:14

Lielajā Piektdienā, 30. martā plkst. 20.00 Rīgas Sv. Marijas Magdalēnas baznīcā baroka orķestris Collegium Musicum Riga, baroka koris Collegium Choro Musici Riga un diriģents Māris Kupčs aicina uz noslēpumiem apvītās J. S. Baha Piektās jeb Marka pasijas Latvijas pirmatskaņojumu.

Rīt Spicē Meet and greet ar Aiju Andrejevu 13.03.2018 16:16

14. martā, mūzikas ierakstu salonā “Mikrofons”, t/c Spice 2. stāvā, konceptveikala “Jānis Roze” telpās plkst. 19.00 akustisku minikoncertu sniegs un ar faniem tiksies dziedādāja Aija Andrejeva.

Vai atceries? Ārzemju latviešu grupas Trīs no Pārdaugavas dziesmu TOP10 (1) 12.03.2018 18:45

Trīs no Pārdaugavas bija viena no leģendārākajām Padomju gadu ārzemju latviešu grupām, kuras dziesmas zināja arī Latvijā. Ieraksti tika ievesti slepus un ceļoja no rokas rokā. Ansamblī dziedāja Fēlikss Ērmanis, viņa dēls Mārtiņš Ērmanis un Vilnis Baumanis, balsis pavadot ar ģitārām.Visaktīvākā koncertēšana notika 1970. un 1980. gados. Savā 25 gadus ilgajā pastāvēšanas laikā ansamblis apmeklēja prakstiski visus latviešu centrus ASV un Kanādā, bet 1990. gadā pārdaugavieši veica emocionālu koncertūri pa Latvijas pilsētām ar kulmināciju Mežaparka Lielajā estrādē, kuru apmeklēja vairāk kā 25 000 skatītāju

Izdots jauns grupas “Līvi” koncertalbums “Bez štepseļiem” 05.03.2018 21:46

Pērnā gada novembrī ilggadējais grupas “Līvi” līderis un dziesmu autors Ainars Virga nāca klajā ar paziņojumu, ka atjauno grupas “Līvi” darbību un izsludināja akustisko koncertu “Bez štepseļiem”, kurš 12. novembrī notika kultūras namā “Wiktorija” Liepājā. Koncerts tika fiksēts audio un video ierakstā. Tagad šī koncerta ieraksts izdots CD, kā arī tas ir pieejams visās mūzikas straumēšanas un lejupielādes vietnēs visā pasaulē.

Pasniegtas Zelta Mikrofona 2018 balvas 28.02.2018 13:54

Otrdienas vakarā Dailes teātrī jau 22. reizi pasniegtas Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons. Intara Busuļa un Abonementa orķestra izdotais albums "Nākamā pietura" saņēma balvu kā Gada albums un Labākais pop mūzikas albums. Divas Zelta Mikrofona balvas - par Radio hitu un Labāko koncertierakstu - saņēma mūziķis Dons. Divi Zelta Mikrofoni arī grupas "Instrumenti" kontā - par Labāko dziesmu un Labāko videoklipu.

Jau rīt - mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons 2018 ceremonija 26.02.2018 12:04

Ar vairākiem pirmatskaņojumiem un aktuālāko Latvijas mūziķu priekšnesumiem otrdien Dailes teātrī jau 22.reizi tiks pasniegtas Mūzikas ierakstu gada balvas Zelta Mikrofons.

Liepājas Simfoniskais orķestris izdod pirmo Liepājas koncertu dubultalbumu 20.02.2018 18:23

Skaņu ierakstu kompānijas "Odradek Records" paspārnē klajā nācis Liepājas Simfoniskā orķestra (LSO) albums "Liepāja Concerti Vol. 1", tā prezentācijas pasākumā piedalījās iekļauto skaņdarbu komponisti, solisti, kā arī kultūras ministre Dace Melbārde.

Izdots Raimonda Paula un Imanta Ziedoņa dziesmu albums. Aicina uz koncertiem 13.02.2018 17:35

Mūzikas projekts “Visas Taisnības”, kopā ar fonda “Viegli” mūziķiem un draugiem, izdod savu debijas ierakstu un aicina uz koncertiem 2., 3. un 4. martā.

Aija Andrejeva atklāj savu jauno albumu “Mēs pārejam uz Tu” 09.02.2018 17:28

Kuplā draugu, radu un atbalstītāju pulkā ar pilnu koncertsastāvu pilsētas bārā “Vest” tika aizvadīts Aijas Andrejevas jaunākā albuma “Mēs pārejam uz Tu” prezentācijas pasākums.

Atklāta pasākumu programma festivālam “Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2018” 08.02.2018 10:00

Festivāls “Latvijas Jaunās mūzikas dienas 2018” ir mūsdienu latviešu mūzikas kultūras kulminējošais notikums, kas šogad norisināsies no 24. februāra līdz 27. martam Rīgā un Ādažos. Festivāla programmā iekļauti deviņi dažādi pasākumi atšķirīgām muzikālām gaumēm. Dienas gaismu ieraudzīs 14 vēl nedzirdēti jaundarbi, ar spožu uznācienu sevi pieteiks jaunākā komponistu paaudze, bet ar krāsu un eksperimentu pilnu mūziku festivāla koncertprogrammas kuplinās 50 atzīti latviešu komponisti.

Uz Zelta Mikrofonu kategorijā Radio hits pretendē Astro’n’out, Dons, Musiqq, Triana Park un DJ Rudd ar Māru Upmani-Holšteini 07.02.2018 13:45

Apkopojot Latvijas radiostaciju atskaites, Latvijas Izpildītāju un Producentu apvienība (LaIPA) noskaidrojusi piecas Latvijā radītās dziesmas, kuras šogad pretendē uz Mūzikas ierakstu gada balvu Zelta Mikrofons kategorijā Radio hits.

Elita Mīlgrāve: Straumēšana ir labs veids kā cīnīties ar pirātismu 22.01.2018 13:44

Jau 27.janvārī Olimpiskajā centrā „Ventspils” norisināsies mūzikas straumēšanas un pārdošanas topa DIGiTop100 lielkoncerts, kurā uz vienas skatuves tiksies populārākās Latvijas mūzikas zvaigznes, kā arī viesi no ārvalstīm. Par spīti tam, ka 45 % Latvijas iedzīvotāju klausās legāli pieejamu mūziku ir daudzi, kuri nesaprot, ko nozīmē mūzikas straumēšana, ne to, kā veidojas DIGiTop100 tops - kā nekā neviens taču nebalso! Visu no pašiem pamatiem izskaidro galvenā organizatore, „LaMPA” priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve.

Balso par Alfas Gada dziesmu un ziedo grūtībās nonākušiem mūziķiem 22.01.2018 12:25

No 22. janvāra līdz 25. februārim t/p “Alfa” varēs balsot par Mūzikas ierakstu gada balvas “Zelta Mikrofons” nominācijā Alfa Gada dziesma izvirzītajiem darbiem. Katra nominācijas laureātam veltītā balss tiks ieskaitīta kā ziedojums mūziķu atbalsta fondam “Līdzskaņa”.

Muzikālajā bankā uzvar Intara Busuļa „Nākamā pietura Depo" 21.01.2018 18:51

Noslēgusies Latvijas Radio 2 pop un rokdziesmu aptauja „Muzikālā banka 2017” un par aizvadītā gada vērtīgāko dziesmu klausītāju, mūzikas ekspertu un mūziķu balsojuma kopvērtējumā kļuvusi Intara Busuļa dziedātā dziesma „Nākamā pietura Depo”.

Nākamā lapa