Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 0


„Bīstamais pagrieziens” pirmizrāde

Redakcija
Redakcija

„Bīstamais pagrieziens” pirmizrāde
Foto: Džeina Saulīte

19. februārī pirmizrādi piedzīvojusi Daugavpils teātra izrāde „Bīstamais pagrieziens” (rež. O. Šapošņikovs), kuras autors ir atzīts angļu rakstnieks un dramaturgs Džons Bointons Prīstlijs. Izrādes režisors O. Šapošņikovs atzīmējis, ka jau sen sapņojis strādāt pie šī materiāla. Savukārt darbs pie tik dziļi psiholoģiskas lugas devis Daugavpils teātra latviešu trupai nozīmīgu pieredzi profesionālajā attīstībā, bet pati izrāde kļuvusi par nenoliedzamu teātra repertuāra bagātinājumu.

Izrāde vēsta par kādu cieši saistītu cilvēku kompāniju, kura savākusies Keplenu pāra ārpilsētas mājā. Lai arī visi šie cilvēki saistīti ar šķietami laimīgām attiecībām, patiesībā, kā līme tos satur kopā meli un noslēpumi. Visi varoņi māk spēlēt savas lomas, meistarīgi slēpjot patiesību aiz smaidīgajām sejām. Bet tiklīdz nejauši tiek atklāti vieni meli, kā lavīna pār varoņiem sāk velties gadiem ilgi glabāti noslēpumi, kuri draud izjaukt šo mazo, mīlīgo kompāniju. Izrāde aktualizē patiesības un melu nozīmi cilvēku savstarpējās attiecībās, izvēli, kas ne vienmēr ir tik viennozīmīga kā sākumā varētu likties.

Uz jautājumu, kā veikt šo izvēli starp patiesību un meliem, mēģinājusi atbildēt Zanda Mankopa, kura izrādē „Bīstamais pagrieziens” piedzīvojusi savu debiju Betijas Vaithauzas lomā: „Es noteikti izvēlos patiesību, bet gribot negribot dažreiz sanāk arī padzīvot melos. Kā ir rakstījis kāds cilvēks - Patiesība ir rets ēdiens. Ja tā parādās galdā, neviens nespēj to sagremot.”

Tāpat izrādē piedalās Māris Korsiets, Kristīne Veinšteina, Līga Ivanova, Egils Viļumovs, Maija Korkliša un pirmo reizi uz Daugavpils teātra skatuves kā aktieris spēlē arī režisors Juris Jonelis. Par laiktelpas noformējumu rūpējušās mākslinieces Inga Bermaka Apiah un Agnese Leilande. Papildus sasprindzinājumu intriģējošos momentos veicinājusi Kārļa Lāča mūzika. Lugu no angļu valodas tulkojusi Madara Rutkēviča. Gaismas – Sergejs Vasiļjevs.

Tuvākās izrādes - 12. martā plkst. 18.00, 23. aprīlī 18.00.
Biļetes - Daugavpils teātra kasē (654 26520) un internetā www.bilesuparadize.lv.