Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:382, Did:0, useCase: 0


Sezonas pēdējā pirmizrāde – par mīlestību, kas satur kopā

Redakcija
Redakcija

Sezonas pēdējā pirmizrāde – par mīlestību, kas satur kopā
Foto: Džeina Saulīte

Šo trešdien Daugavpils teātrī notika pirmizrāde pamācošai komēdijai krievu valodā „Divi smiltājā”. Šis iestudējums kļuva par simbolisku noslēgumu 2015./2016. gada sezonai ar novēlējumu visai teātra komandai.

„Tā mums bija smaga sezona, kas sākās ar traģēdiju. Un tieši tāpēc sezonu vēlējāmies noslēgt simboliski ar izrādi, kurai ir laimīgas beigas,” tā atzīmējis izrādes režisors un Daugavpils teātra valdes priekšsēdētājs Oļegs Šapošņikovs.

Izrādē laulāts pāris dodas rallijā piedzīvojumu meklējumos, bet iestrēgst tuksneša vidū bez sakaru iespējām. Spriedze, kas valdījusi attiecībās gadiem ilgi, tuksneša saulē laužas ārā pārmetumu straumē. Laulātie ar skumjām atceras sava piedzīvojuma emociju pilno sākumu, kas tagad viņus aizvedis nekurienes vidū. Tik tiešam, laulībā viss sākas ātri un spilgti, bet ar laiku krāsas kaut kur izplēn. Strīdu kļūst aizvien vairāk, ikdienas rūpes nomāc agrāko jūtu siltumu. Bet izrādē galveno lomu spēlē nevis izmisums un bezizeja, bet mīlestība, kas satur kopā neskatoties ne uz ko. Ja tā vēl dzīva, tad pat grūtākajos pārbaudījumos divi cilvēki spēs pasmieties kopā, un viņi noteikti atradīs ceļu viens pie otra.
Kā atzīmējusi lugas vārdiem aktrise Irina Kešiševa, kas izrādē spēlē sievas Vikas lomu: „Ekipāža sastāv no diviem cilvēkiem, kas iet kopā pa dzīvi plecu pie pleca. Un tas nevar būt nejaušs cilvēks. Pasažieri nāk un aiziet, bet ekipāžas loceklis – tas ir uz visu mūžu.”

Iestudējuma pamatā ir mūsdienu lietuviešu dramaturga Sigita Paruļska luga „Viļņa - Dakāra”. Tuksneša ainu uz skatuves veidojis mākslinieks Kristaps Skulte, kostīmu mākslinieks - Egils Viļumovs. Lomās Daugavpils teātra aktieri Irina Kešiševa un Mihails Samodahovs.