Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Izstāžu zālē „Arsenāls” atgriežas stāsts par gleznotāju Jāni Pauļuku

Redakcija
Redakcija

izstāžu zālē „Arsenāls” 29. un 30. septembrī 15:00 ar divām izrādēm atgriežas stāsts par gleznotāju Jāni Pauļuku (1906-1984). Izrāde, kura tapa kā pirmā ciklā Kolekcija. Viencēlieni. Klasiķi pirms klasikas. par Latvijas māksliniekiem, atgriežas izstāžu zāles Arsenāls telpās, lai ieskandinātu novembrī gaidāmo izstādi „Portrets Latvijā, 20.gs.”.

Tā kā izrāde par Jāni Pauļuku tapa konkrētā vietā – izstāžu zāles Arsenāls vestibilā, kur atrodas galvenais izrādes scenogrāfijas elements – lielās kāpnes, tad tās izrādīšana ir plānota starpposmā pirms izstādes „Portrets Latvijā, 20.gs.” iekārtošanas, kad zāles vestibils jau pārvērtīsies par izstādes telpu.

Režisore ir Inese Mičule:
„Visos laikos ir bijuši spēcīgi cilvēki, personības, kuri ar saviem uzskatiem un darbībām atspoguļo laikmeta pretrunas, provocē sabiedrību un liek tai paskatīties no cita skatu leņķa un izvērtēt autoritātes, valsts iekārtu, norises sabiedrībā, politikā u.tml. Tas ir bijis un būs „veselīgi” jebkurā laikā, ar jebkuru valsts iekārtu un sabiedrības sociāli politisko līmeni. Jānis Pauļuks bija šāds cilvēks pirms vairāk nekā 30 gadiem, bet stāsts par viņu būtībā būs stāsts par mūsdienām un iespēja šobrīd ieliet mazliet „eļļu ugunī” mūsu nereti kūtrajai attieksmei pret norisēm valstī un ar mums pašiem.”

Jānis Pauļuks:
„Es gribētu jums tomēr pastāstīt, kādos es esmu ieskatos par glezniecību. Es uzskatu, ka tikko mēs dzimstam, katram mums ir tiesības elpot. Kas ir cilvēks? Cilvēks ir tas, kurš spēj otra dvēselē ieurbties tik dziļi, kā vien grib, un, jo dziļāk esmu ieurbies, jo man lielākas tiesības rādīt to, ko es redzu, bet, ja citi to neredz, tad viņi nostājas pret mani, pret katru portretējamo, ko es radu.”

Izrādes komanda
Režisore ir Inese Mičule
Jāņa Pauļuka lomā aktieris Kaspars Znotiņš.
Scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ieva Kauliņa
Gaismu mākslinieks Rauls Lorencis
Producents nodibinājums Mūzikas un mākslas atbalsta fonds/www.kulturmarka.lv
Sadarbība – Latvijas Nacionālais mākslas muzejs un izstāžu zāle Arsenāls

Kā jau teikts, izrāde būs ieskaņas notikums gaidāmajai izstādei „Portrets Latvijā, 20.gs.”, kas vairākās LNMM zālēs durvis vērs 2018.gada novembrī.

Mūzikas un mākslas atbalsta fonds, turpinot sadarbību ar LNMM, izstādes laikā no 2018.gada novembra līdz 2019. gada februārim plāno rādīt visas cikla Kolekcija. Viencēlieni. Klasiķi pirms klasikas.
izrādes kā savdabīgus Jāņa Pauļuka, Kārļa Padega, Elvīras un Rūdolfa Piņņu, Jaņa Rozentāla un Voldemāra Irbes „portretus”.
Kā arī top cikla septītā izrāde par mākslinieci Aleksandru Beļcovu.

Precīza informācija par šo izrāžu norisi un laikiem būs pieejama septembra beigās.

Biļetes Bilesuparadize.lv

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk