Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:123, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Epadomi TV/Arhīvs/Reklāma

Izrāde piecās ainās BRASA.PUMPURS.SPĒKS

Redakcija
Redakcija

Augusta vidū Brasas apkaimē pirmizrādi piedzīvos brīvdabas izrāde BRASA.PUMPURS.SPĒKS. Brasa ir īpaša apkaime. Šeit slejas Jūgendstila augstceltnes un atrodas simtiem gadu senas vēsturiskas vietas – Kara hospitālis, Lielie kapi un piecas baznīcas. Brasa ir gana tuvu, lai pēc Vecrīgā jauki pavadīta vakara nāktu mājās kājām, bet arī diezgan tālu no Rīgas centra, lai brīžiem šeit sajustos kā mazpilsētā. Kaimiņi šeit pazīst viens otru un aktīvi piedalās apkaimes dzīvē.

Izrādes tapšanā iesaistījušies ar Brasas apkaimi cieši saistīti mākslinieki. Arī Andrejam Pumpuram ir kāda īpaša saikne ar šo vietu – viņš apglabāts Lielajos kapos.

Padomju laikos par Brasu bija radies tāds teiciens: „Brasa – spēks. Visiem – vāks.” Mūsdienās nemainīgs ir palicis šis iedzīvotāju spēks. Spēks, kas slēpjas viņu saliedētībā, viņu ikdienas sadarbībā, viņu spējā vienoties kopīgu mērķu īstenošanā.

Izrāde būs kā pārgājiens ar iepazīšanos. Ekskursija gida pavadījumā pa Brasas apkaimi. Tikšanās ar Pumpura eposa "Lāčplēsis" tēliem mūsdienu kontekstā, un it kā visiem zināmas vietas ieraudzīšana jaunā gaismā.

Teksts Andrejs Pumpurs
Režija Anta Priedīte
Scenogrāfija Aigars Ozoliņš
Tērpi Liene Dobrāja

Lomās
Eduards Johansons
Andis Strods
Liene Sebre
Karīna Tatarinova
Kaspars Zāle
Akvelīna Līvmane
Kristians Kareļins
Egīls Braķis
Sanda Dejus
Kaspars Silavs
Jānis Kronis
Grupa Gapoljeri
Sanda Dejus
Kaspars Silavs
Jānis Kronis
Egils Braķis
Brīvprātīgie rīdzinieki

Producē nodibinājums Kultūras darbnīca sadarbībā ar nodibinājumu Mūzikas un mākslas atbalsta fonds
Pirmizrāde 15.augustā 19:00

Izrāžu videofragmenti vairākVideointervijas vairāk