Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


Platona Buravicka “Līkās dziesmiņas” ierakstā un koncertā

Redakcija
Redakcija

Komponists Platons Buravickis un baritons Armands Siliņš ieskaņojuši Jāņa Baltvilka bērnu dzejas dziesmu ciklu “Līkās dziesmiņas”. Ciklu krāso mākslinieces Laimas Hauks vizualizācijas. Dziesmas tiešsaistē ir skatāmas festivāla youtube kanālā: Sansusī Festivāls. Mākslinieki to iesaka klausīties austiņās vai uz lielām skandām. Savukārt dzīvo atskaņojumu, kā laipni ziņo mākslinieku pārstāvji, varēs baudīt 29. maija vakarā kultūrvietā “Tu jau zini Kur”.

Dziesmu cikls tapis 2019. gada vasarā pēc Jāņa Baltvilka balvas organizatoru pasūtījuma dzejnieka 75 gadu jubilejai. Tas tika pirmatskaņots balvas ceremonijā un pēcāk sāka dzīvot savu dzīvi, aizceļojot uz tā paša gada festivālu “Sansusī”. Cikls sastāv no četrām dziesmām – “Līkā dziesmiņa”, “Spīļaste pārbauda grīdu”, “Siena kaudze” un “Apogs pogājas”. Komponists P. Buravickis ir gan mūzikas autors, gan pats to iespēlējis (analogie sintezatori un datorelektronika). Šī mūzika ir tonāla un vienkārša, vietām atgādina popmūziku, bet analogo sintezatoru tembrs un industriāls bīts piedod tai pagrīdes alternatīvo piegaršu.

Cikla “Līkās dziesmiņas” neoficiāli oficiāla atklāšana notiks 29. maija vakarpusē kultūrvietā “Tu jau zini Kur” Tallinas ielas kvartālā. Platons Buravickis piedāvās baudīt 30 minūšu autorkoncertu, kur iekļautas arī iepriekš minētās četras dziesmiņas. Pirmā autorkoncerta sākums plkst. 19.00. Pēc publikas pieprasījuma iespējams arī otrais un trešais koncerts – pa 20 klausītājiem vienā reizē dzīvās rindas kārtībā. Autorkoncerta ieejas karte būs iegādājama pasākuma norises vietā un pieaugušajiem maksās 3 euro.

Pēc valdības lēmumiem par ārkārtējo situāciju pēc 9. jūnija, festivāla “Sansusī” organizatori informēs par septītā festivāla norisi, kas šogad paredzēta no 7. līdz 9. augustam Susējā, kā arī par 11. jūlijā Cēsīs plānoto pasākumu “Sansusī Vakars Cēsīs” norises kārtību.