Layout: current: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayoutLoad (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0

epadomi/Tava virtuve/Arhīvs/Reklāma/#PALIECMĀJĀS

Latvija šodien atvadās no 2 spilgtām kultūras personībām

Redakcija
Redakcija

Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolā šodien plkst.12 notiks atvadīšanās no mūžībā devušās Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģentes, 92 gadus vecās Terēzijas Brokas, bet atvadas no populārā mūziķa un TV raidījumu vadītāja, tikai 30 gadu vecumā aizgājušā Valtera Frīdenberga, notiks no pulksten 13.00 līdz 14.30 Rīgas krematorijas Lielajā zālē.

Terēzija Broka, dzimusi 1925.gada 30.septembrī Rēzeknes apriņķa Viļānu pagastā. Pamatizglītību ieguvusi Vītolu pamatskolā un Rēzeknes 1.vidusskolā, bet mūzikas teoriju un kordiriģēšanu - Rēzeknes mūzikas vidusskolā un Latvijas Valsts konservatorijā.

Broka bijusi XX-XXII Vispārējo latviešu Dziesmu svētku virsdiriģente, XXIII-XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu svētku Goda virsdiriģente, VII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku virsdiriģente, Latgales Dziesmu svētku un Skolotāju koru salidojumu virsdiriģente un organizatore, Daugavpils pilsētas un rajona koru virsdiriģente.Valters Frīdenbergs dzimis 1987.gadā 26.oktobrī, mācījies Rīgas Valda Zālīša pamatskolā, Rīgas 1.Bērnu mūzikas skolā, Rīgas Valsts 1.ģimnāzijā un Latvijas Universitātē ieguvis bakalaura grādu politikas zinātnē.

Savu mūziķa karjeru Frīdenbergs divu gadu vecumā sāka Latvijas Radio bērnu vokālajā ansamblī "Dzeguzīte", bet plašāku atpazīstamību guva kā grupas "Putnu balle" dalībnieks. 2005.gada viņš kopā ar Būmeisteru pārstāvēja Latviju "Eirovīzijas" dziesmu konkursā ar skaņdarbu "The War Is Not Over", iegūstot piekto vietu. 2011.gadā Frīdenbergs kļuva par grupas "Tumsa" vokālistu.

Frīdenbergs strādājis Latvijas Televīzijā (LTV), kur vadījis "Eirovīzijas" konkursa nacionālās atlases kārtu un raidījumu "Gudrs, vēl gudrāks".

Valters Frīdenbergs pēdējā gaitā tiek pavadīts tieši savā tikai 31. dzimšanas dienā, kas, ļoti ticams, līdzīgi kā Mārtiņa Freimaņa jubilejas datumi, nākamajos gados tiks atzīmēti ar vērienīgiem koncertiem, kas ir labākā dāvāna pāragri aizgājušajiem mūziķiem.Atgādinām, ka aizvakar, 24. oktobrī, pēc smagas slimības 28 gadu vecumā mira vēl viena jauna, bet jau izcila džeza mūzikas personība - populārais džeza mūziķis Toms Lipskis.

KultūrasVēstis.lv redakcija sēro kopā ar pēdējās dienās aizgājušo mūziķu ģimenēm un draugiem. Lai skan viņu atstātie darbi!