Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


Izdots austriešu rakstnieka un bērnu psihiatra kriminālromāns "Dzīves saldme"

Redakcija
Redakcija

Ir vēls ziemas vakars Austrijas mazpilsētiņā Dolomītu Alpu pakājē, klusajā laikā starp Ziemassvētkiem un Jauno gadu. Kāda septiņgadīga meitene kopā ar savu vectēvu dzer siltu kakao un spēlē galda spēli. Pie durvīm atskan zvans. Viņas pretinieks dodas tās atvērt un pārmij pāris vārdus ar viesi, kuru meitene nevar saskatīt. Vectēvs uzvelk mugurā mēteli, un seko svešiniekam. Gaidīdama viņa nolemj doties laukā – parotaļāties sniegā – un atklāj savu vectēvu guļam sniegā, plaši izplestām rokām – un galvas vietā ir tikai tumša, neskaidra, lipīga masa. No piedzīvotās traumas meitene zaudē valodu un ar viņu darbu sāk vietējais bērnu psihiatrs Horns. Tikmēr slepkavas atrašana krīt uz detektīva, Ludviga Kovača pleciem.

Tomēr atklājas, ka tas nebūt nav tik vienkārši – šķiet, vai visi ciematiņa iedzīvotāji varētu būt potenciālie slepkavas – kāds psihiski nelīdzsvarots ģimenes galva salauž savam bērnam kājas, cietsirdīgs puika mēģina pārgriezt sunim rīkli, bet kāda jaunā māmiņa ieņēmusi galvā, ka viņas mazuli apsēdis sātans.

Šis ir meistarīgi uzrakstīts stāsts par baismām, kuras ziemas tumsā uzdzen tirpas un par vistumšākajiem cilvēku impulsiem. Tas ar pilnām tiesībām ierindojas tā sauktās augstās literatūras kategorijā - šī ir grāmata, kuru grūti izlaist no rokām, pirms tā nav izlasīta līdz galam.

“Visa pamatā ir jautājums: kā cilvēki un lietas atklājas? Kas redzams virspusē? Izšķirošās lietas ir tās, kas slēpjas starp rindām vai starp vārdiem," kādā intervijā bilst autors.

Paulus Hohgaterers (Paulus Hocjhatterer) (1961) ir austriešu rakstnieks un bērnu psihiatrs, studējis medicīnu un psiholoģiju Vīnes universitātē, kopš 2007. gada vada Bērnu un pusaudžu psiholoģijas un psihiatrijas departamentu Tulnas Universitātes slimnīcā. Sarakstījis vairāk nekā 14 grāmatas, par kurām saņēmis vairākas balvas, to skaitā Deutscher Krimi Preis balvu 2007. gadā, kas ir senākā un prestižākā Vācijas trilleru literatūras balva un Eiropas Savienības Literatūras balvu.

Grāmata izdota ar programmas "Radošā Eiropa" un Latvijas Kultūras ministrijas atbalstu