Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:329, Did:0, useCase: 0


5 iemesli, kādēļ iegādāties speciālo gultu cilvēkam ar invaliditāti

Redakcija
Redakcija

Saskaroties ar situāciju, kad tuviniekam nepieciešama ilgstoša aprūpe mājās, jāpadomā par to, kā atvieglot ikdienu un padarīt mājas soli ērtāku abām iesaistītajām pusēm - gan pašam slimniekam, gan aprūpētājam. Kvalitatīva pacienta aprūpe nav iedomājama bez īpašas funkcionālas gultas, ar kuras palīdzību ērti maināma slimnieka pozīcija, tiek atslogotas ķermeņa daļas, uz kurām ilgstoši atrodoties guļus stāvoklī, tiek radīts vislielākais spiediens, tādejādi veicinot izgulējumu rašanos. Un, protams, specializētā gulta veicinās arī paša slimnieka patstāvību. Sānu malas un īpašais pievilkšanās stienis gultas augšmalā paredzēts tam, lai pacients lielāko daļu ikdienas aktivitāšu varētu veikt patstāvīgi, pats mainot pozīciju, ieturot maltīti vai izmantojot to kā balstu, lai pieceltos.

Pilnvērtīga un kvalitatīva slimnieka aprūpe nav iedomājama, bez specializētas gultas, kas nodrošinās ne tikai paša slimnieka komfortu, bet arī ērtu aprūpi bez fiziskām pūlēm, turklāt tā vairs nebūs tik laikietilpīga kā iepriekš. Kā galvenās specializētās gultas priekšrocības noteikti jāmin:

Mobilitāte - invalīdu gultas ir īpaši veidotas tā, lai tās būtu ērti pārvietot, tās ir viegli salikt un izjaukt pat vienai personai, to salikšanai nav nepieciešami īpaši instrumenti vai priekšzināšanas. Turklāt, lai būtu vieglāk to pārvietot, tai pielāgoti īpaši ritentiņi, kas ļauj to novietot un nofiksēt jebkurā ērtā vietā. Tāpat gultas augtumu var regulēt atbilstoši telpas specifikai, to iespējams pacelt līdz pat 80 cm augstumā no grīdas un nolaist tik zemu, cik nepieciešams.

Ērta vadāmība - atšķirībā no parastas gultas, funkcionālā gulta paredz vairākus maināmus leņķus gan ķermeņa apakšējai, gan augšējai daļai, kurus var viegli mainīt ar pults palīdzību, nepielietojot fizisku spēku. Pateicoties pultij, pacienta pozas nomaiņa vairs nebūs laikietilpīga, un sekojot nozares profsionāļu rekomendācijām, pacienta pozu būs ērti mainīt ik pēc 2 stundām.

Pretizgulējumu darbība - pateicoties tam, ka funcionālā gulta nodrošina dažādus pacelšanas augstumus un leņķus, kā arī tam, ka mūsdienu tehnoloģijas ļauj radīt īpašu matraču pildījumu, speciālā invalīdu gulta kavē izgulējumu rašanos. Tomēr jāņem vērā, ka, lai tie nerastos, pacienta poza jāmaina regulāri, vairākas reizes dienā, ar pāris stundu intervālu.

Patstāvības nodrošināšana - lai vienkāršas ikdienas darbības varētu veikt arī pacients pats, speciālajā gultas augšdaļā ierīkots arī ērts statīvs, kas būs liels atspaids pašam slimniekam, jo nodrošina to, ka slimnieks pats, pie tā pievelkoties, varēs mainīt savu pozīciju uz ērtāku patsāvīgi, ieturēt maltīti vai arī piecelties.

Viegli pielāgojama individuālām vajadzībām - pateicoties ērtajam dizainam un stabilajai konstrukcijai, gultu viegli piemērot arī individuālām prasībām, piemēram, pielāgojot gultai sānu malas, kas neļauj pacientam izkrist, izvēlēties atbilstošāko matraci vai piemērojot papildus muguras vai kāju balstus.