Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:329, Did:0, useCase: 0


Ziedot.lv izsludina labdarības akciju “Mazuļu mēnesis”

Redakcija
Redakcija

Ziedot.lv izsludina labdarības akciju “Mazuļu mēnesis”, kuras ietvaros ikvienam vecākam ir iespēja pieteikt savu atvasi uz bezmaksas neirologa konsultāciju un fizioterapijas nodarbību. Nodarbības pieejamas jūlija mēnesī rehabilitācijas centrā “Poga”, Rīgā, Indrānu ielā 13 un pieteikties iespējams zvanot uz centra reģistratūras tālruņiem 67 80 60 20, 24 968 968 vai rakstot poga@centrspoga.lv.

Ko darīt, ja šķiet, ka mazulis neattīstās atbilstoši vecumam?

Profesionāli speciālisti var kliedēt bažas vai problēmu gadījumā sniegt palīdzību. Tieši tādēļ katra mazulīša attīstībai ir svarīgi pirmie dzīves gadi, kad vecāki kopā ar speciālistiem var pamanīt bērna individuālās īpatnības vai pirmās pazīmes, kas var signalizēt par iespējamu hronisku saslimšanu. Bieži vien agrīna diagnostika un agrīna ārstniecība vai fizioterapija ar nelielām pūlēm var novērst potenciālu veselības risku. Dažkārt mazuļiem vajadzīga tikai neliela palīdzība no malas, lai koriģētu asimetriju vai ierādītu pareizu rāpošanas vai sēdēšanas pozu.

Jūlijs rehabilitācijas centrā “Poga” izvēlēts par mazuļu mēnesi. Mazuļu mēnesī ikvienam vecākam ir iespēja pieteikt savu atvasi uz bezmaksas neirologa vai fizioterapeita konsultāciju. Jūlijā bez maksas pieejamas 30 bērnu neirologa konsultācijas un 50 fizioterapeitu konsultācijas.

Bērnu neirologs Mikus Dīriks, kurš ārsta diplomu ieguvis Rīgas Stradiņa universitātē un stažējies “Charite” slimnīcas Neiroloģijas klīnikā Berlīnē, nupat atgriezies no 5. starptautiskās cerebrālās triekas konferences Stokholmā, uzsver agrīnas diagnostikas nozīmi bērniem ar attīstības traucējumiem un tam sekojošu speciāli pielāgotu terapiju.

Neirologa konsultācijas laikā svarīgi izvērtēt, vai mazulīša kustību kvalitātes un aktivitātes atbilst bērna vecumam – vai aizkavēta velšanās, rāpošanas, līšanas, apsēšanās un staigāšanas iemaņas attīstība. Neirologa padoms nepieciešams arī miega traucējumu gadījumā, valodas un runas attīstības traucējumu gadījumā, lielo un mazo motoro kustību traucējumu gadījumos. Būtiski ir arī vecāku novērojumu par savu bērniņu - vai bērna miegs ir pietiekams, vai pamostoties bērns raud, vai veido savu valodiņu vai jebkuri novērojumu, kas vecākam rada bažas vai neziņu.

Pacienti novērtē, ka dr. Mikus Dīriks ir atvērts, sirsnīgs un ieinteresēts katra pacienta stāstā. Dakteris uzskata, ka katram bērnam un pieaugušajām ir jābūt pieejamai jaunākajai diagnostikai un terapijas iespējām neiroloģisko saslimšanu jomā. Darba pieredzi rehabilitācijas centra “Poga” neirologs ir guvis Bērnu Klīniskās Universitātes slimnīcā un Paula Stradiņa Klīniskā Universitātes slimnīcā.

Fizioterapijas konsultācijas laikā mazuli apskata speciālists, novērtējot bērna attīstību – vai tā ir atbilstoša bērniņa vecumam, vai bērns attīstās simetriski, novērtē muskulatūras tonusu. Fizioterapeits apmācīs vecākus kā pareizi ikdienā aprūpēt mazuli – kā bērniņu pareizi celt, nest, aijāt, midzināt, vannot, vest mašīnā, kā pareizi un atbilstoši iekārtot vidi, lai veicinātu bērniņa attīstību un atbildēs uz vēl citiem, vecākiem svarīgiem un aktuāliem jautājumiem. Ja būs nepieciešams, tad fizioterapeits rekomendēs turpmāko sadarbības plānu – nākt ciemos pie speciālista reizi pāris mēnešos vai sākotnēji apmeklēt biežākas vingrošanas nodarbības.

Pieteikties ikviens var jau no šodienas zvanot pa tālruni uz centra “Poga” reģistratūru 67 80 60 20, 24 968 968 vai rakstot poga@centrspoga.lv. Centrs “Poga” atrodas Indrānu ielā 13, Rīgā, blakus atrodas plaša bezmaksas autostāvvieta.

Rehabilitācijas centrā “Poga” fizioterapeiti ir savas jomas profesionāļi un zināšanas papildinājuši ASV un Šveices speciālistu vadībā, iegūstot sertifikāciju darbam ar īpašu gaitas robotu G-EO System un vingrošanas sistēmu TheraSuit.

Akcija “Mazuļu mēnesis” tiks plašāk pieteikta 18.jūnijā Ziedot.lv un lielveikalu tīkla “Maxima” organizētās labdarības akcijas “Palīdzi trūcīgiem mazuļiem” īpašajos pagalma svētkos “Mazuļu dienas”. 18.jūnijā pagalma svētkos “Mazuļu dienas” ikviena ģimene patīkamā gaisotnē aicināta baudīt svētkus un apmeklēt īpašas lekcijas, kā arī jau sākt pieteikties “Mazuļu mēnesis” bezmaksas nodarbībām.

18.jūnija pagalma svētkos “Mazuļu dienas” aicinām patīkamā gaisotnē baudīt svētkus:
• muzikālus priekšnesumus no bērnu vokālajiem ansambļiem „Dvīņi", „Saulessvece" un meiteņu indipopa grupas „Sus Dungo",
• spēles, atrakcijas un radošās papīra darbnīcas bērniem,
• informatīvās bezmaksas lekcijas vecākiem centrā „Poga":

12.00 – 13.00 „Kas jāzina par mazuļa aprūpi pirmajā dzīves gadā?"
Par mazuļu attīstību un hendlingu sertificēta centra „Poga” fizioterapeite – osteopāte Līga Latkovska.

13.40 – 14.10 „Vai mans bērniņš attīstās atbilstoši vecumam?"
Uz jautājumiem, kāpēc bērniņš neguļ diendusu, kāpēc naktī ceļas raudot, kāpēc raud, atbildes radīs centra „Poga” ārsts, bērnu neirologs Mikus Dīriks.

14.15 – 15.00 15 minūšu praktiska saruna vecākam ar bērnu līdz 2 gadu vecumam ar centra „Poga” sertificētiem fizioterapeitiem. Mini nodarbība ar bērnu sertificēta fizioterapeita vadībā.

Pagalma svētku laikā būs iespēja mieloties ar uz vietas ceptām vafelēm un pankūkām!

Uz tikšanos Ziedot.lv pagalma svētkos un aicinot ikvienu izmantot iespēju pieteikt savu mazuli neirologa un fizioterapeita bezmaksas konsultācijai, lai pārliecinātos par mazuļa veselību!