Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:417, Did:0, useCase: 0


Smagi slimu bērnu ārstniecība līdz pat zivjērgļu vērošana tiešraidē – Galactico labdarības projekta ziedojumu rezultāti

Redakcija
Redakcija

2015. gadā uzsāktajā Galactico ziedojumu projektā Labdarības siena – Palīdzēsim kopā saziedoti jau vairāk nekā 30 tūkstoši eiro. Tie palīdzējuši smagi slimu bērnu ārstēšanai un rehabilitācijai, vecāku uzturēšanās apstākļu uzlabošanai Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, atbalsta sniegšanai bērnu ar īpašām vajadzībām vecākiem un personu ar invaliditāti dzīves kvalitātes uzlabošanai. Tāpat līdzekļi ziedoti arī tādiem labdarības mērķiem, kā dzīvnieku patversmes iemītnieku veterinārajai aprūpei un video tiešraižu nodrošināšanai no aizsargājamo putnu ligzdām.

Projekta ietvaros Galactico tirdzniecības centros Alfa, Mols, Dole, Origo un Galerija Centrs izvietotas ziedojumu kastītes piecām sabiedriskajām organizācijām - Bērnu slimnīcas fondam, labdarības organizācijai Ziedot.lv, dzīvnieku pansijai Ulubele, Latvijas Dabas fondam un invalīdu un viņu draugu apvienībai Apeirons.

Organizācijām kopumā tirdzniecības centru apmeklētāji trīs gadu laikā saziedojuši 30 013.48 eiro:
• Ziedot.lv: 12 988.11 eiro
• Bērnu slimnīcas fondam: 3347.80 eiro
• Latvijas dabas fondam: 3125.79 eiro
• Apeirons: 4959.82 eiro
• Ulubele: 5591.96 eiro

“Esam pagodināti būt par “tiltu”, kas mūsu tirdzniecības centru apmeklētāju ziedojumiem palīdz nonākt pie cilvēkiem, kurus piemeklējušas dažādas grūtības, kā arī sniegt atbalstu Latvijas dabas un dzīvnieku aizsardzībai. Pateicamies Galactico tirdzniecības centru apmeklētājiem par viņu atsaucību, kas ik gadu pieaug - Labdarības sienas kastītēs tiek ielikts arvien lielāks ziedojumu apjoms,” saka SIA Linstow Center Management tirdzniecības centru komercdirektore Evija Majevska, arī šogad ikvienu aicinot sniegt palīdzīgu roku citiem.

Par fonda Ziedot.lv kastītēs atstātajiem līdzekļiem jau paspēts aprīkot fizioterapijas kabinetu ar bobota aprīkojumu, kas gadā var nodrošināt palīdzības sniegšanu vismaz 144 bērniem. Sniegts atbalsts 25 smagi slimu bērnu ārstniecībai un rehabilitācijai, 9 bērni varējuši apmeklēti neirologa konsultācijas, bet 12 smagi slimiem bērniem apmaksāta delfīnterapija Minskas delfinārijā Nemo un ar to saistītie izdevumi, Montessori nodarbības, nodarbības ar logopēdu, runas un domāšanas attīstības nodarbības, kā arī citas bērnu ārstēšanai nepieciešamas terapijas. Savukārt 10 bērniem konsīlijs varējis veikt padziļinātu veselības stāvokļa izvērtēšanu un rekomendāciju izstrādi. Tādējādi, pateicoties Galactico tirdzniecības centru klientu atbalstam, ir bijusi iespēja segt valsts neapmaksātu veselības pakalpojumu izmaksas, par ko ļoti pateicīgas ir bērnu ģimenes.

Par Bērnu slimnīcas fondam saziedotajiem līdzekļiem iegādāts Aktivitāšu krēsls Bērnu slimnīcas rehabilitācijas klīnikai, kas bērnam ar kustību traucējumiem dod iespēju pilnvērtīgi piedalīties dažādās ikdienas aktivitātēs. Taču, lai vecākiem nodrošinātu pienācīgu sēdvietu blakus bērna gultai un uzlabotu vecāku uzturēšanās apstākļus Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, iegādāti atpūtas krēsli.

“Mamma un tētis bērnam ir paši svarīgākie cilvēki pasaulē, un viņu klātbūtne grūtā brīdī ir ļoti nepieciešama. Nokļūstot Bērnu slimnīcā, satraukumu, bailes un neziņu izjūt gan bērni, gan vecāki. Radot viņiem atbalstošu vidi, mēs palīdzam arī bērnam justies drošāk un veicinām viņa atveseļošanos. Iegādātie krēsli ir īpaši piemēroti slimnīcas videi, lielai slodzei un biežai dezinfekcijai,” pateicoties ziedotājiem par atbalstu, skaidro Bērnu slimnīcas fonda izpilddirektore Ieva Lejniece.

Ziedojumi dzīvnieku patversmei Ulubele trīs gadu laikā nodrošinājuši iespēju veikt nepieciešamo primāro veterināro aprūpi apmēram 200 dzīvniekiem, lai sagatavotu viņus adopcijai.

“Neviens no mūsu patversmes iemītniekiem netiek iemidzināts pēc likumā noteiktajām divām nedēļām, kad tiek pārtraukts pašvaldību finansējums par dzīvnieka uzturēšanu patversmē. Turpmāka dzīvnieka aprūpe, ārstēšana, sterilizācija iespējama vienīgi par ziedojumiem. Viena dzīvnieka uzturēšanās diena patversmē Ulubele, kurā ir vismaz 400 iemītnieku, izmaksā 2 eiro. Liels paldies visiem par atbalstu, jo Galactico veikalu apmeklētāju ziedojumi būtiski palīdz rūpēties par mūsu četrkājainajiem draugiem,” stāsta dzīvnieku pansijas Ulubele pārstāve Ilze Džonsone.

Savukārt Latvijas Dabas fonda ziedojumu kastītēs savāktie līdzekļi izlietoti tiešraižu veidošanai pie reto un aizsargājamo putnu ligzdām, tādējādi palīdzot gan dabas pētniecības mērķiem, gan atraktīvā veidā izglītojot sabiedrību par dabas procesiem. Ar šo līdzekļu atbalstu nodrošinātas tiešraides no piecu putnu sugu - ūpja, jūras ērgļa, vistu vanaga, melnā stārķa un zivjērgļa - ligzdām. No 2017. gada janvāra līdz oktobrim tiešraidēm bijuši 8,7 miljoni skatījumu visā pasaulē.

Apvienība Apeirons Labdarības sienas ziedojumus novirzījusi vairākiem projektiem. Viens no tiem ir Neatkarīgās dzīves treniņi cilvēkiem ar smagu un ļoti smagu invaliditāti. Treniņu laikā personas ar invaliditāti dalās savstarpējā pieredzē, dzīvojot kopā 5-7 dienas, ar praktiskiem piemēriem parādot, kā labāk paveikt sadzīviskas lietas, piemēram, kā labāk pārsēsties vannā u.tml.. Izveidotas arī atbalsta grupas cilvēkiem, kuri ir izteikuši vēlmi strādāt. Tādējādi izdevies iekārtot darbā ap 30 cilvēku ar dažāda veida invaliditāti. Tāpat līdzekļi novirzīti arī bērnu ar īpašām vajadzībām vecāku atbalstam, atbalsta grupu organizēšanai, bērnu stūrīša ierīkošanai un citām aktivitātēm. Ziedojumi palīdzējuši realizēt arī vairākas iniciatīvas, kurās piedalījušies bērnu ar īpašām vajadzībām vecāki un viņu brāļi un māsas, kā arī snieguši iespēju aizstāvēt vecāku intereses valsts un pašvaldību līmenī.