Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:246, Did:0, useCase: 0


Adīta māja. Tas ir satriecoši!

Redakcija
Redakcija

Varētu šķist, ka patreizējā stilu un dizaina novirzienu daudzveidībā jautājums par to, kāds varētu būt telpas interjers, atkrīt pats par sevi. Šodien mājas un dzīvokļi tiek noformēti pēc katra īpašnieka individuāla lūguma, ņemot vērā visas nianses un īpatnības. Bez tam katram stilam ir kopīga ideja, uz kuru balstīties. Bet īpaši radošām personībām vienmēr gribas papildināt šo ideju ar kaut ko nestandarta un ekskluzīvu. Un vieni no oriģinālakajiem dekoriem vienmēr ir bijuši pašu rokām veidotie.

Es noadīšu sev māju...

Rokdarbi ir viens no paņēmieniem, ar kuru palīdzību gandrīz vai vislabāk iespējams iemiesot dzīvē gan dizaineru, gan personīgās idejas. Jo noadīt vai notamborēt var praktiski jebko- salvetītes, pārklājus, spilvenus un pat vāzes un mēbeles. Un kas pats galvenais, darīt to var no jebkura pieejamā materiāla. Vārdu sakot, dzija ir gandrīz vai labākais līdzeklis sava radošā potenciāla izpausmēm, rezultātā iegūstot unikālus interjera priekšmetus.

Veidojam interjeru pamazām

Vislabāk ir sākt ar salvetēm, sedziņām, galdautiņiem vai spilveniem. Ja novietosiet tos vienā telpas zonā, atcerieties, ka darinājumu stilam jābūt vienotam. Adīt vai tamborēt- tas lai paliek jūsu ziņā,- galvenais, lai veidotos vienota kompozīcija.

Darināt iepriekš minētos priekšmetus ir ļoti viegli un aizraujoši- tie nav sarežģīti. Taču rokadarbi, kas paredzēti interejera veidošanai, ar to vien neaprobežojas. Kad pirmie priekšmeti tapuši, jūs varat pievērsties daudz sarežģītākām un drosmīgākām idejām.

Ko jūs teiktu, piemēram, par adītiem vai tamborētiem aizkariem? Ja pareizi izvēlēsieties diegus, rakstu un saskaņosiet tos ar pārējām dekora detaļām, šādi aizkari ne tikai labi izskatīsies; tie var kļūt tieši par to rozīnīti, kas nepieciešama kopējai interjera stilistikai. Un kas nav mazsvarīgi, šādiem aizkariem nav nepieciešama nekāda īpaša kopšana. Bet mainīt tos var pēc vajadzības vai tad, kad jums radīsies jaunas idejas.

Ejam tālāk un pievēršamies adītam paklājam. Te, protams, vajadzīga fantāzija. Tagad veikalos atrodama milzum liela dzijas izvēle katrai gaumei, bet mūsdienu adīšanas tehnoloģijas veikušas lielu soli uz priekšu. Tāpēc- tikai nedaudz kreativitātes, pacietības un iemaņu, lai taptu vienīgais pasaulē paklājs, kas lieliski pasvītros jūsu mājas individualitāti.

Tagad var padomāt arī par tādiem interjera priekšmetiem kā vāzītes, svečturi, glāžu un krūžu paliktnīši, tējkanniņas utt. Šīs jaukās lietiņas pirmšķirīgi iekļaujas kā senlaicīgā, tā arī modernā stila interjerā,.

Pārceļojam uz virtuvi. Iedomājieties, cik jauki uz jūsu virtuves palodzes starp puķu podiņiem izskatīsies tamborēti augļi un dārzeņi, kas ievietoti tādā pat tamborētā vai adītā traukā! Pie šīs pašas kategorijas var pieskaitīt no dzijas veidotus ziedošus augus.

Ko tur runāt, ja vien ir vēlēšanās, uzadīt vai uztamborēt var visu! Sienas panno vai pat veselas gleznas, pulksteņus, sēžamspilvenus, visdažādākos "nieciņus" un pat mēbeles. Jā, tas ir milzīgs darbs, kas aizņem ne mazums laika. Taču šādas mēbeles izskatās ļoti eksotiski un apbrīnojami. Iedomājieties apadītas klavieres, kumodi, galdu... visu, ko vien vēlaties.

Bez šaubām- adīšana un tamborēšana ir viens no telpas dekorēšanas universālākajiem veidiem. Šīs tehnikas iespējām nav robežu, galvenais- vēlēšanās, radoša pieeja un neierobežota fantāzija.

300 adījumu raksti – radošs ceļvedis katram rokdarbniekam

Apgāds Zvaigzne ABC izdevis oriģinālu adījumu rakstu krājumu "Adījumu rakstu kolekcija" gan iesācējiem, gan visiem rokdarbniekiem, kuriem jau ir iemaņas adīšanā. Šis ir pavisam jauns materiāls, kuru veidojušas divas adījumu dizaineres ar lielu pieredzi.

Lai raksti būtu saprotami un vieglāk uztverami, tie sakopoti nodaļās: labisko un kreilisko valdziņu raksti, krustoto valdziņu raksti, pīņu raksti, mežģīņraksti, bumbulīšu raksti, krāsainie raksti un neparastie raksti, kā arī paraugi burtu un ciparu adīšanai.

Skaidri saprotamas instrukcijas un uzskatāmi tehniskie zīmējumi padara šo grāmatu par nenovērtējamu katra adītāja rokasgrāmatu.