Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:195, Did:0, useCase: 0


Saldējuma pagatavošana 30 minūtēs

Saldējuma patēriņš, kā liecina statistikas dati, vasaras laikā Latvijā ir simtiem tonnu. Visiem garšo, bet kāpēc atdot naudu par saldējumu, kura sastāvdaļas nav zināmas, ja iespējams saldējumu ļoti vienkarši pagatavot mājās bez E vielām un citām kaitīgām piedevām.

Lai mājās pagatavotu saldējumu, nepieciešams:

Saldējuma mašīna. Tās plašā izvēlē pieejamas tirdzniecības vietās, sākot no 15 Ls līdz 50 Ls un vēl dārgāk. Jo mazākas ietilpības un vienkāršāka saldējuma mašīna, jo tā ir lētāka.

Augļi jāizvēlas pēc gaumes vai nu Latvijā augošie vai vesti no eksotiskām zemēm - rabarberi, zemenes, saldie ķirši, jāņogas, upenes, jāņogas, mellenes, lācenes, āboli, banāni, ananāsi, melones, persiki, u.c.

Atkarībā no ēšanas paradumiem, figūras apjomiem, ievērotām diētām, nepieciešams izvēlēties ūdeni (tad rezultātā saldējuma mašīnā tiek iegūts sorberts), pienu, jogurtu, putukrējumu.

Vēl var pievienot sarīvētu šokolādi, kakao pulveri, sasmalcinātus riekstus, žāvētus augļus, vanilīna cukuru, vanilīnu, marmelādi, ievārījumu, u.c. Īpaši garšīgs saldējums tiek iegūts, ja maisījumam pievieno kokosa pienu un mellenes.

Pagatavošana:

Izejvielas, piemēram, augļus, jogurtu un riekstus, sablenderē. Sablenderēto masu ievieto saldējuma mašīnā un pēc 20 – 30 minūtēm paša gatavots saldējums ir gatavs.

Turklāt ir skaidri zināmas visas gardā saldējuma sastāvdaļas – šī apziņa saldējumu padara vēl garšīgāku.

Kas jāņem vērā

Saldējuma mašīnas elements pirms izmantošanas aptuveni 12 stundas ir jāpatur ledusskapja saldētavā.

www.epadomi.lv iesaka

Ja mājās nav saldējuma mašīnas, bērniem var pagatavot saldu un aukstu našķi no jebkuras sulas. Sulu ielej nelielā formiņā un ieliek saldētavā. Aptuveni pēc 10 minūtēm, kad sula jau sākusi biezēt, sulā iesprauž kociņu un turpina saldēt. Saldētā sula būs gatava aptuveni pēc stundas. Mūsu bērniem ļoti garšo.

Lai izdodas un labi garšo!