Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:213, Did:0, useCase: 0


Maldivu salas- eksotika dabā, eksotika virtuvē

Maldivu salas- eksotika dabā, eksotika virtuvē
Viesnīca: Constance Moofushi Maldives

Foto: Iveta Apškrūma

Maldivu salas ir tā vieta, kur eksotiska ir ne tikai daba, bet arī virtuve. Protams, kūrortos jūs varēsiet baudīt arī Eiropas tautu iecienītas receptes, taču dominē Maldivu salās nacionālā, austrumu tautu un Ķīnas virtuve, kas mūsu platumu grādu iedzīvotājam neietilpst ikdienas ēdienkartē. Pie kam ēdieni ir ļoti daudzveidīgi un arī garša tiem niansēti izteiktāka, nekā mūsu restorānos, kas piedāvā ko līdzīgu. Kāpēc? Laikam jau tāpēc, ka sastāvdaļas, kas šeit tiek izmantotas gatavošanas procesā, ir svaigas, tātad daudz kvalitatīvākas, nekā pie mums veikalos nopērkamās.

Vispirms apskatīsim Maldivu salu nacionālo virtuvi, kas sevī ietver Indijas un arābu valstu kulinārijas šedevrus. Kā galvenie pārtikas produkti, kas tiek izmantoti ēdiena gatavošanai, ir rīsi, pikantas garšvielas un, protams, milzum liels daudzums visdažādāko jūras produktu un delikatešu. Šeit var atrast zivis jebkurai gaumei: vārītas, vītinātas, ceptas, žāvētas. Pie kam tās visas tiek gatavotas no svaigiem, tikko nozvejotiem lomiem. Varētu teikt pat tā- Maldivu salu iedzīvotāji nezina, ko nozīmē saldētas zivis.

Pamanīju, ka daudzus tūristus vilina pikanta pasta ar zivi, kas pēc garšas ir ļoti asa, taču nepasakāmi garšīga. Maldivieši to dēvē par fihunu mas.

Zivju ēdieni jebkurā to sagatavošanas un pasniegšanas veidā ir visu Maldivu salu iedzīvotāju uztura pamats. Šajā ziņā vietējie šefpavāri ir apsteiguši pat savus Japānas kolēģus.

Maldivu salas ir slavenas ar saviem dažāda veida kulinārijas brīnumiem (saprotams, ka to pamatā- visdažādākās jūras veltes)- zivju pīrāgiem, pastētēm, pudiņiem. Lielā izvēlē ir arī maizes izstrādājumi, kūciņas ar augļiem un desrti, kas paši kūst mutē un pēc garšas nav salīdzināmi ne ar ko, kas pieejams mūsu platuma grādos.

Ļoti iecienīts produkts šajā valstī ir rīsi, pie kuriem bieži vien tiek pasniegts tuncis. Šādu ēdienu papildina dažādu veidu mērces un pipari, arī kokosriekstu karijs.

Rīsi Maldivu salās nobaudāmi visdažādākajos veidos- piemēram, gatavoti kokosriekstu pienā, rīsi ar pipariem, dārzeņiem, dažādām zivīm, maizes koka augļiem un, protams, ar mango, papaiju, banāniem, avokado, ķirbi utt.

Atšķirībā no mūsu virtuves, Maldivu salās gaļa (šeit runa iet par liellopa gaļu) nav ikdienas pārtikas produkts. Tā tiek uzskatīta par īpašu delikatesi un tiek gatavota svētku reizēs. Taču, pieczvaigžņu viesnīcās, tādās kā Constance Moofushi Maldives vai Constance Halaveli Maldives gaļa pieejama katru dienu un dažādos veidos. Pie kam ne tikai liellopa, bet arī jēra un vistas.

Ja runājam par vistas gaļas ēdieniem, tos Maldivu salu iedzīvotāji gatavo iin bieži visdažādākajas variācijās un ar dažādām piedevām, ļoti bieži ar riekstiem un dārzeņiem.

Deserti Maldivu salās ir vienkārši dievīgi, sākot no visvienkāršākajiem kokosriekstu pirkstiņiem, kas par lētu naudu nopērkami vietējā tirgū līdz pat izsmalcinātiem viesnīcu šefpavāru gatavotiem brīnumiem, tādiem kā, piemēram, lavandas vai bazilika saldējums- burvīgākais, aromātiskākais un garšīgākais saldējums, kādu savā mūžā biju baudījusi.
Starp vietējiem iedzīvotājiem populārākie ikdienā gatavojamie deserti ir rīsi ar kokosriekstiem un augļiem, kā arī dažādu svaigu augļu salāti.

Ja runājam par dzērieniem, tad Maldivu salu iedzīvotāji pamatā iecienījuši tēju ar pienu un cukuru. Tēja bez piena šeit nav sevišķi populāra. Pēdējā laikā Maldivu salās iecienīta arī kafija, kas gatavota arābu gaumē. Jāpiebilst, ka šis gan nav lētākais Maldivu salu dzēriens. Lētākas šeit ir sulas vai dzērieni, kas no tām gatavoti, piemēram palmu sulas dzērieni, kurus maldivieši dēvē par Raz un Gaa. Tās gan satur nelielu spirta daudzumu, tā kā dzērienam tiek pievienots sarūdzis palmu piens.

Taču alkoholu Maldivu salās nelieto, to nosaka vietējā reliģija. Tāpēc alkohols pieejams tikai kūrortzonās. Un tiklīdz jūs pametīsiet viesnīcas teritoriju, neko grādīgu atrast nebūs iespējams. Kaut gan dzēriens, kas gatavots no palmu sulas, pēc stipruma varētu atbilst alum.

Lidojumus uz Maldivu salām nodrošina Turkish Airlines- labākā lidsabiedrība Eiropā