Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:362, Did:0, useCase: 0


Ar svinīgu atklāšanas pasākumu Latvijas Mākslas akadēmijā darbu sāk 13. ''Jarmarka''

Redakcija
Redakcija

Ar svinīgu atklāšanas pasākumu Latvijas Mākslas akadēmijā darbu sāk 13. ''Jarmarka''
Foto: Linda Muhamadijeva

15.decembra pievakarē ar svinīgu atklāšanas pasākumu tika atklāta ikgadējā izstāde, gadatirgus, labdarības akcija ''Jarmarka''. To apmeklēt bija ieradušies aptuveni 300 aicināto viesu, kuru vidū bija mākslas kritiķi, galeriju īpašnieki, sabiedrībā pazīstami uzņēmēji, vēstniecību pārstāvji un žurnālisti. Savukārt publiskai apmeklēšanai Jarmarka pieejama jau no šodienas – 16. decembra, kad ikviens mākslas mīļotājs un svētku dāvanu meklētājs aicināts apmeklēt izstādi un iegādāties gleznas, tekstilu, keramiku, rotas – 10 000 unikālus darbus.

''Jarmarkā'' apskatei un iegādei šogad darbus iesnieguši vairāk kā 350 akadēmijas studentu un Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzēju. Darbu klāsts izstādes laikā tiek mainīts un papildināts – nopirkto darbu vietā tiek izlikti jauni. Tādēļ ''Jarmarku’’ līdz 30.decembrim (ieskaitot) ir interesanti apmeklēt vairākas reizes. Iespēju iegādāties Ziemassvētku dāvanas ''Jarmarkā'' ik gadu izmanto aptuveni 25 000 apmeklētāju.

Trīspadsmitās ''Jarmarkas'' nosaukums ir ''VISĀ VISUMĀ SVAIGĀKĀ MĀKSLA'', kas norāda uz jaunumiem jeb svaigākajiem darbiem, kas mācību gada laikā tikuši sarūpēti. Kā arī ietver abstrakto domu par to, ka visas radošās un mākslinieciskās idejas tiek ņemtas kaut kur gaisā, kosmosā, kas ir bezgalīga vieta domu lidojumiem.

Turklāt iegādājoties darbus ''Jarmarkā'' ikviens pircējs iesaistās arī labdarības akcijā. Nemainīgi jau 13 gadus desmitā tiesa no gadatirgū nopelnītā tiks ziedota Latvijas Mākslas akadēmijas un tai piederošo telpu restaurācijai. Līdz šim ir veikti restaurācijas darbi akadēmijas ēkā – aulā, koridoros un citās telpās, begt šī gada ienākumu daļa tiks novirzīta gleznotāja Jāņa Kugas (1878–1969) mājām Ikšķilē, kas novēlētas Mākslas akadēmijai. Ik gadu šajās mājās norisinās akadēmijas studentu prakses kā arī starptautiska un vietēja mēroga mākslas simpoziji.

''Jarmarku'' organizē pasākumu aģentūra ''Pareizā ķīmija'', Latvijas Mākslas akadēmija un biedrība ''Kultūras perons''.

''Jarmarka” darbu sāk 16. decembrī plkst. 11.00 un turpināsies līdz 30. decembra plkst. 20.00. Atgādinām, ka 24., 25. un 26. decembrī visiem ir brīvdienas, arī ''Jarmarkai”.

Adrese: Kalpaka bulvārī 13, Rīgā, Latvijas Mākslas akadēmijas lielajā aulā, 2. stāvā.

Izstāde atvērta katru dienu no plkst. 11.00 līdz 20.00.
24., 25. un 26. decembrī – brīvdienas
.

Ieeja bez maksas.