Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:334, Did:0, useCase: 3


Mihaila Čehova Rīgas krievu teātra populārā izrāde “Huligānes grēksūdze” būs skatāma jaunā formātā

Redakcija
Redakcija

No 4. līdz 6.septembrim Mihaila Čehova Rīgas krievu teātrī skatītāji redzēs populārās Latvijas aktrises Tatjanas Lukašenkovas azartisko monoizrādi “Huligānes grēksūdze”. Iestudējumam būs jauns formāts: uz lielās skatuves kopā ar aktrisi, mūziķiem un dekorācijām atradīsies arī skatītāji. Šis paņēmiens ļauj skatītājiem maksimāli iesaistīties notiekošajā uz skatuves un citā gaismā atklāt daudzas tēmas un saturu. Izrāde “Huligānes grēksūdze” teātra repertuārā ir kopš 2018.gada, tai ir daudz cienītāju. Iestudējuma pamatā – populārās Krievijas mūsdienu dzejnieces Solas Monovas dzeja, ko Tatjana ir pārveidojusi brīnišķīgos, atklātos stāstos – ironiskos un skumjos. Stāsti vēsta par to, kas slēpjas modernās sievietes dvēselē, skapī un somiņā. Pati Sola Monova pēc izrādes noskatīšanās atzina, ka “Huligānes grēksūdze” ir labākais viņas dzejas iestudējums.

Izrādi “Huligānes grēksūdze” izdomāja un izveidoja Tatjana Lukašenkova sadarbībā ar režisoru Juriju Djakonovu. Iestudējuma māksliniece un scenogrāfe ir Pamela Butāne, bet visu muzikālo skaņdarbu autors, aranžētājs un izpildītājs – pianists Vladimirs Tuzovs. Kopā ar kontrabasistu Ņikitu Osipovu viņi virtuozi spēlē pavadījumu visai darbībai.

“Formāts izrādījās ļoti veiksmīgs, izrāde ieguva jaunu skatuvisko formu, uzmirdzēja jaunas šķautnes. Interesanti būs arī tiem, kas iestudējumu jau ir skatījuši uz mazās skatuves. Tādā rakursā Čehova teātra skatītāji lielo zāli vēl nebūs redzējuši – avanscēna, daudz jaunu scenogrāfijas nianšu – gaismas, dekorācijas, skaņa. Es ļoti priecāšos dalīt ar Latvijas skatītājiem prieku un iedvesmu, ko izjūtu ik reizi, spēlējot “Huligānes grēksūdzi”. Vairākkārt esmu teikusi, ka ļoti mīlu šo projektu,” saka Tatjana Lukašenkova.

Biļetes: https://www.bilesuserviss.lv/rus/bi...