Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:337, Did:0, useCase: 0


Liepājas teātrī top izrāde visai ģimenei “Smaragda pils@ta. Enter”

Redakcija
Redakcija

Lai arī teātrī intensīvi notiek gatavošanās svētku koncertam, paralēli notiek darbs arī pie 2018. gada jauniestudējumiem. Kā pirmais nākamajā gadā pirmizrādi piedzīvos iestudējums “Smaragda pils@ta. Enter”, kas būs Gaļinas Poliščukas un Sandijas Kalniņas skatuves versija Aleksandra Volkova pasakai “Smaragda pilsētas burvis”. Režisore iestudējumam devusi žanrisko apzīmējumu - iztēles spēle visai ģimenei - un iesaka to ikvienam no 6 gadu vecuma.

“Teātrī strādāju jau gandrīz 20 gadus, esmu iestudējusi ap 30 izrādēm, bet šī būs mana pirmā izrāde bērniem,” stāsta G. Poliščuka. Taču neatkarīgi no mērķauditorijas viņa uzsver, ka savās izrādēs vienmēr runā par to, kas konkrētajā brīdī satrauc viņu pašu.
“Savstarpējās attiecības un komunikācija mūsdienās ir kļuvusi citādāka. Bērni ir atšķirīgi - tā ir cita paaudze ar jaunu domāšanu un attieksmi pret dzīvi. Viņi ir dzimuši laikmetā, kurā liela ietekme ir tehnoloģijām un virtuālajai realitātei, savukārt es un mana radošā komanda gribam viņiem parādīt, cik lieliski ir savstarpēji komunicēt, cik brīnišķīgi ir just ar visu sirdi, arī izjust sāpes, cik svarīgi ir iemācīties pārvarēt bailes, šķēršļus, pārvarēt tehnoloģiju atkarību un atklāt sev īsto pasauli.”

Kopā ar režisori pie iestudējuma strādā scenogrāfe un kostīmu māksliniece Dace Pudāne (sadarbībā ar Ingrīdu Martini), horeogrāfe Inga Raudinga, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis un video mākslinieks Artis Dzērve, savukārt mūziku radījis komponists Kārlis Lācis.

A. Volkova pasakas skatuves versijas varoņi Ella, Putnubiedēklis, Lauva un Dzelzscilvēks, mainoties laikam, būs nokļuvuši virtuālajā pasaulē. Kāpēc virtuālajā? Jo Ella visu savu brīvo laiku pavada spēlējot datorspēles, līdz kādā no tām tiek ierauta un nekādi netiek vairs prom. Lai tiktu ārā, viņai būs jāiemācās gan komunicēt, gan draudzēties. To viņa kopā ar pārējiem savā ceļā arī darīs – pārvarot šķēršļus mācīsies mīlēt, draudzēties, domāt, izdarīt pareizās izvēles, dzīvot dzīvi, pilnveidojot pati sevi.

Izrādē piedalīsies aktieri Signe Dancīte, Rolands Beķeris, Edgars Ozoliņš, Sandis Pēcis, Kaspars Gods, Anete Berķe, Ilze Trukšāne, Ilze Jura, Pēteris Lapiņš, Armands Kaušelis.

Lai radītu izrādes virtuālo pasauli, pavadītas daudzas stundas. “Nekad ar savu radošo komandu tik daudz nebijām strādājuši pie maketa izveides, kā šoreiz, taču izrādes ideja mūs aizrāva kā mazus bērnus. Mēs pilnībā iegrimām izrādes pasaules izveidē un man šķiet, ka ir izdevies aizraut arī aktierus. Šī būs izrāde visai ģimenei, kur mani vienaudži - vecāki - ieraudzīs kaut ko savu, bet bērni - savu. Mēs ļoti ceram uz viņu sapratni,” uzsver G. Poliščuka.

Iestudējums pirmizrādi piedzīvos 14. janvārī.