Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:423, Did:0, useCase: 3


Latvijas radio leģenda Gunārs Jākobsons uzrakstījis atmiņu grāmatu

Redakcija
Redakcija

Apgādā Zvaigzne ABC tikko iznākusi Latvijas Radio leģendas – žurnālista un sporta komentētāja Gunāra Jākobsona – atmiņu grāmata “Pie mikrofona Gunārs Jākobsons”. Gunārs Jākobsons ir aizsācis un ilgstoši vadījis Latvijas radio veidotās Mikrofona dziesmu aptaujas. Komentējis sporta sacensības un Olimpiskās spēles, bijis reportāžu autors daudzos Dziesmu svētkos. Lai kādā jomā grāmatas varonis būtu darbojies, viņa radošā mūža darbarīks allaž bijis mikrofons. Tikko nosvinējis 85. jubileju, Gunārs Jākobsons joprojām ir možs un darbīgs, savukārt grāmatā apkopotās atmiņas stāsta ne vien par bagātu darba mūžu, bet arī par Latviju dažādos laikos.

Lai gan savulaik nopietni apgalvojis, ka grāmatu nekad nerakstīs, kādā brīdī Gunārs Jākobsons tomēr sēdies pie baltas lapas, lai izstāstītu savu dzīvi: pirmās bērnības atmiņas Jaunsvirlaukas “Bodniekos”, puikas gadu delverības Svitenes krastos un mācības zēnu skolā Jelgavā, pirmo randiņu pieredzi, kad lauku puikas meitenēm glaunajā restorānā “Astorija” var izmaksāt vien “Piparu rūgto” un “Selgas” cepumus, un pasakainos piedzīvojumus, apceļojot visu pasauli, lai komentētu pasaules meistarsacīkstes un Olimpiskās spēles.

“Dzīve – tās ir dziļas grambas un augsti, spoži mākoņi. Tā ir reāla, piezemēta esība un mūžam neatrisināma mīkla. Un ej nu sazini, kāpēc, bērnībā čīgājis vijoli un spēlējis tēva blumīzeri, esmu bēdzis no mūzikas skolas. Vai kālab, teicami absolvējis Juridisko fakultāti, ne dienu neesmu strādājis par juristu…” Gunārs ir bijis veiksminieks, un, lai pie kāda darba ķēries, vienmēr ar to sekmīgi ticis galā. Viņš piedzīvojis skaistu sapņu piepildīšanos: gan nokļuvis Saporo ziemas olimpiskajās spēlēs 1972. gadā, gan 2000. gada leģendārajā hokeja spēlē Sanktpēterburgā, kad Latvijas izlase pirmo reizi vēsturē ar rezultātu 3:2 pārspēja Krievijas izlasi, gan 2004. gadā Latvijas futbolistu debijas reizē Eiropas čempionātā Portugālē, gan citos pasaules līmeņa pasākumos, par kuriem vēstījis arī Latvijas Radio klausītājiem.

Tā nu grāmatā līdztekus personīgās dzīves notikumiem daudz atmiņu veltīts leģendāriem kultūras un sporta notikumiem un to varoņiem, te rodami pastāsti par žurnālistu ēverģēlībām un pašmāju slavenībām, kā arī raibu raibs fotogrāfiju klāsts.

Šī ir grāmata, kura pirmām kārtām priecēs tos lasītājus, kuri dzīvojuši ar Gunāra Jākobsona reportāžām, piedalījušies Mikrofona dziesmu aptaujās, aizrautīgi klausījušies raidījumus no Dziesmu svētkiem. Taču vēl interesantāka tā būs jaunajai paaudzei, jo grāmatā apkopotais vēsturiskais materiāls ir unikāls!

Pieejama arī e-grāmata.