Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:23, Did:0, useCase: 1


Lieldienas un to nozīme 16.04.2022 22:37

Kad daba pēc garā ziemas miega pamodusies uz jaunu dzīvi, kad no ziemas važām atsvabinājušies pavasara ūdeņi plūst brīvi, kad atgriežas gājputni, lai uzmeklētu savas ligzdas, kad saules ceļš pār debesu velvi met lielāku līkumu, tad viss mostas uz jaunu dzīvi un pie mums nāk Lieldienu svētki.

Klusā sestdiena un tās nozīme 16.04.2022 09:41


Pati klusākā no visām Klusās nedēļas dienām. Diena, kad mūsu kungs Kristus dusēja kapā. Viņa mācekļi bija bailēs aizbēguši. Kristus kapam aizvelts liels akmens priekšā. Baznīcas šai dienā ir tērpušās melnā. Neskan ērģeles un klusē zvani.

Lielā piektdiena, tās nozīme un ticējumi 15.04.2022 08:55

Lielā piektdiena, saukta arī par Svēto piektdienu vai Krusta dienu, kristiešiem saistās ar Jēzus nāves dienu. Tajā ar gavēšanu un lūgšanām piemin Jēzus sišanu krustā. Dažviet pasaulē notiek procesijas, kurās atveido Jēzus Krusta ceļa gājienu uz Golgātu. Pieminot Jēzus krustā sišanu un nāvi, daudzviet baznīcās tiek apklāti altāri, tiek izmantota melnā un violetā krāsa, kas simbolizē ciešanas, skumjas, nāvi un iznīcību, bet baznīcas ierastie rituāli ir daudz pieklusinātāki, tāpat netiek pasniegts Svētais vakarēdiens.

Pūpolsvētdiena, tās nozīme, ēdieni, ticējumi 10.04.2022 11:13

Rīt Pūpolsvētdiena! Apaļš kā pūpols, vesels kā rutks! Pūpolsvētdiena jeb Palmu svētdiena (latīniski Palmarum) savu nosaukumu ir ieguvusi no palmu zariem, kas šajā svētdienā baznīcās tiek svētīti. Pie mums, kur palmas neaug, to vietā svētī pūpolus, kas ir pirmie pavasara vēstneši. Tāpēc latvieši šo svētdienu sauc par Pūpolu svētdienu jeb Pūpolnīcu.

Dāvanas sievietēm 02.11.2021 20:14

Kāda būtu mūsu ikdiena bez sievietes siltajām rūpēm par bērniem un ģimeni, tieši tāpēc dāmas vajag lutināt ne tikai svētkos, bet arī ikdienā, tāpat vien. Mīļas un pārdomātas dāvaniņas novērtēs ikviena, tādēļ davanuserviss.lv piedāvājumā noteikti atradīsiet ko piemērotu ne tikai mīļotajai, bet arī mammai, māsai un darba kolēģēm. Mūsdienās daudzi maldīgi uzskata, ka dāvanu kartes ir bezgaumīgas un bezpersoniskas, taču, šis uzskats ir novecojis un nepareizs, jo dāvanu kartes ir iespējams maksimāli personalizēt, dāvinot iespēju saņemt tieši tādu pakalpojumu, ko sirds ir kārojusi jau sen. Davanuserviss.lv atrodamie dāvanu komplekti ietver visu – sākot no trakiem braucieniem un beidzot ar meistarklasēm un romantisku atpūtu ar otro pusīti.

Pārsteidz savus mīļos ar labāko! 23.09.2021 14:37

Svētki ir lielisks brīdis, kad ir iespējams iepriecināt savu mīļo cilvēku ar kādu īpašu pārsteigumu. Ja aptrūkušās idejas, ko dāvināt, tad noteikti ir vērts ielūkoties DavanuSala.lv piedāvājumā, kur atradīsi dažādus aizraujošus piedzīvojumus ikvienai gaumei!

Jaungada prokrastinācija: kāpēc dāvanas pērkam pēdējā brīdī 31.12.2020 16:48

Ja decembra pēdējās dienās joprojām mēdz prātot par to, ko gan uzdāvināt tuviniekiem un draugiem, varbūt pat neesi sācis pētīt interneta veikalu piedāvājumus, neesi apmeklējis nevienu tirdzniecības centru, tu neesi viens. Vai zini, kāds tam ir patiesais iemesls un kāda veida "novilcinātājs" tu esi?

Kā atrast oriģinālas Ziemassvētku dāvanas? 12.11.2020 10:41

Ziemassvētki ir tas laiks, kad cilvēki kļūst labsirdīgāki, izpalīdzīgāki, kā arī viņos ir vēlme pēc iespējas vairāk laika pavadīt ar saviem mīļajiem. Patīkamu svētku noskaņu spēj radīt arī apkārt izgreznotās eglītes un krāšņie svētku rotājumi, kā arī lampiņu virtenes. Arī veikalos izvietotie svētku rotājumi liek arvien vairāk gaidīt gada skaistākos un mīļākos svētkus.

Izdota grāmata vārda dienu apsveikumiem “Daudz laimes, jubilār!” 25.11.2018 10:43

Latvieši ir viena no tām nedaudzajām tautām plašajā pasaulē, kas svin vārda dienas! Tās pat ir daudz populārākas par dzimšanas dienām, jo kalendārā ieskatās teju ikviens, un, ja dzimšanas dienas datumu parasti zina tikai tuvākie, vārda dienā sumināt arī paziņas ir pavisam viegli – un abpusēji patīkami.

Korporatīvie pasākumi kā daļa no well-being domāšanas uzņēmumā 13.09.2018 16:05

Well-being ir doma par cilvēka fizisko, mentālo un sociālo labsajūtu, kas aizvien populārāka kļūst tieši uzņēmumos. Kas veicina darbinieku produktivitāti un vai korporatīvie pasākumi var ietekmēt šos rādītājus?

Izlauzies no istabas - izmēģini "Escape room" izklaides iepējas Rīgā 26.01.2018 11:17

Vai esat pazīstami ar pasaulē tik populāro Escape Room jeb „izlaušanās istabas” izklaides konceptu? Vairākus gadus sekmīgi darbojoties arī Latvijas teritorijā, escape room ir apliecinājušas, ka arī vietējā auditorija atzinīgi novērtē patiesi interaktīvu izklaidi, kuras laikā ir iespējams ne tikai baudīt pašu tuvāko sabiedrību, bet arī izspēlēt visneiedomājamākos scenārijus, pārbaudot savu erudīciju, reakcijas ātrumu, spēju saglabāt vēsu prātu un nereti – arī stāties pretī savām lielākajām bailēm!

Sākusies sveču dedzināšanas sezona – aicina iedzīvotājus būt uzmanīgiem 02.11.2017 18:17

Ik gadu rudens un ziemas periodā tiek saņemti simtiem atlīdzību pieteikumu par postījumiem dzīvokļos un privātmājās neuzmanīgi dedzinātu vai bez uzraudzības atstātu sveču dēļ, tāpēc apdrošināšanas sabiedrības BALTA (PZU grupa), sākoties aktīvajai sveču dedzināšanas sezonai, aicina neaizmirst par drošību.

Aicina uz vērienīgām Līgo svinībām Rīgā - 11. novembra krastmalā un Dzegužkalnā 16.06.2017 10:00

Jau tradicionāli Rīgā Līgo svētkus svin gan 11. novembra krastmalā, gan Dzegužkalnā. Šogad pasākumā „Līgosim krastmalā!” apmeklētāji varēs lustēties vairākās svinību vietās: “Rīgas laukumā”, “Danču placī”, “Dziesmu paviljonā”, “Ziņģu sētā”, “Amatu un ritu pagalmā”, “Rotaļu skvērā”, kā arī “Godu un mielastu ielā”. Savukārt Dzegužkalnā viss notiks, balstoties tradicionālajās Jāņu nakts tradīcijās ar vainagu pīšanu, Jāņuguns iedegšanas rituālu, līgošanu, dziesmām, dančiem un rotaļām kopā ar Jāņa māti un Jāņa tēvu.

Dāvana vīrietim? ... praktiska, asprātīga un par draudzīgām cenām! 10.02.2017 09:22

Kura gan nav par to lauzījusi galvu, lai atrastu patiesi oriģinālu dāvanu savam vīrietim? Ohh! Esam nolēmuši palīdzēt jums sagatavot tik tiešām negaidītu un neizmirstamu pārsteigumu vīrietim. Jautāsi- kas ir laba dāvana? Iespējams, ka tā ir praktiska dāvana.Tai nevajadzētu pretendēt uz specifisku izsmalcinātu gaumi, jo tā ne vienmēr var sakrist ar otra cilvēka gaumi, un tad sakostiem zobiem manta jālieto. Galvenais ir pārsteigums – tas ir vissvarīgākais, tajā slēpjas dāvanas burvība!