Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:13, Did:0, useCase: 3


Kas jāzina, ja vēlaties iegādāties zivtiņas un akvāriju

Pirms akvārija iegādāšanās, jāizvērtē, kur tam mājās atvēlēsiet vietu un kādas zivis gribēsiet turēt. Jāņem vērā, ka lielāku akvāriju kopt būs vieglāk un tajā varēs ievietot vairāk zivju, tikai jāseko līdzi, lai izvēlētās zivis spētu sadzīvot, jo ne visas no tām var turēt kopā.

1. Akvārijam noteikti jaatrodas uz stabilas virsmas, jo kopējais akvārija svars ar ūdeni un pārējām tā sastāvdaļām veidos ievērojamu kilogramu daudzumu.

2. Zivtiņu mājokli jānovieto tā, lai tas neatrastos tiešos saules staros un jāseko līdzi, lai ūdens temperatūra jaunajiem iemītniekiem būtu piemērota, tādēļ būs nepieciešams šim nolūkam paredzēts termometrs.

3. Akvāriju rūpīgi jāizmazgā. Šajā procesā nedrīkst lietot, ķīmiskus līdzekļus, kas varētu būt kaitīgi zivīm, kad tās tiks ielaistas akvārijā.

4. Grunti, kuru pirms tam vēlams noskalot, akvārijā jāber apmēram 4 līdz 7 centimetru biezumā. Akvārija aizmugurējā daļā to ber augstāku nekā priekšpusē. Rūpīgi jāizvēlas piemērota grunts, jo pārāk smalkā gruntī var neaugt visi akvārija augi, taču pārāk rupjā gruntī, tiem var būt grūtāk iesakņoties. Jāskatās, lai akmentiņiem nebūtu pārak asas malas, pret kurām, zivis varētu savainoties. Galvenokārt, grunts jaizvēlas atbilstoši paredzētajām zivīm. Grunti pirms ievietošanas var novārīt, īpaši, ja tā ir pašu vākta, lai atbrīvotos no iespējamām baktērijām, pēc tam atstājot to atdzist līdz istabas temperatūrai.

5. Ja gribat, lai acis priecētu zivtiņu košās krāsas, akvārijam jāizvēlas tumšākas krāsas grunts, kas izcels to dabīgo skaistumu.

6. Lai grunti nesavandītu, akvārijā var ievietot lēzenu trauciņu, virs kura lēnām akvārijā tiks ielaists ūdens, un, pielejot akvāriju līdz pusei ar ūdeni, var ķerties klāt pie augu un dekorāciju izvietošanas. Pēc tam akvāriju var piepildīt līdz tā augšpusei.

7. Zivtiņu mājoklim būs nepieciešami dabīgi augi, kas ogļskābo gāzi pārstrādās skābeklī un radīs dabīgākus apstākļus. Mazākos augus jāstāda tuvāk gaismai, lai lielākie tos neaizēnotu. Mākslīgie augi gan neprasa īpašu kopšanu un nārsta laikā uz tiem ir vieglāk saglabāt ikrus, taču dabīgie nodrošina bioloģisko līdzsvaru un daudzus no tiem zivis izmanto kā papildus barību.

8. Lai izvairītos no akvārija aizaugšanas ar aļģēm, jāizvēlas dabīgie augi, kas pirms pārvietošanas neatrodas akvārijā, kurā manāmas šādas aļģes, citādi tās ātri iedzīvosies jaunajā mājvietā.

9. Pēc augu iestādīšanas un dekorāciju izvietošanas akvārijā, tajā var ievietot speciālu sildītāju, kuru apmēram pēc 15 minūtēm noregulē uz nepieciešamo temeperatūru. Pēc tam akvārijā jāļauj sākt darboties filtram, lai pēc nedēļas tajā varētu ievietot zivis.

10. Zivtiņu iegādē jāievēro, lai akvārijā netiktu ielaists pārāk daudz zivju, jo uz noteiktu tilpuma daudzumu, var ievietot konkrētu zivju skaitu. Turklāt katrai sugai skaits var atšķirīties. Vidēji var rēķināt tā, ka uz 1 cm pieaugušas zivtiņas auguma garuma jābūt 1 litram ūdens. Tātad, piemēram, akvārijā, kura tilpums ir 100 litri, drīkst vienlaicīgi atrasties 20 zivtiņas, katra 5 cm gara.
Ja akvārijs ir pārpildīts ar augiem un dekorācijām, tas jāatrēķina no kopējā brīvā tilpuma. Arī tad, ja akvārijā ir pārāk maz dabīgo augu vai to nav vispār, nedrīkst pārcensties ar zivju daudzumu.

11. Pirms zivtiņu ielaišanas akvārijā, tās jāpieradina pie jaunā ūdens sastāva. To var veikt, maisiņā, kurā atrodas zivis, ik pēc desmit minūtēm ielejot akvārija ūdeni.

12. Kopš esat ieviesis jaunos iemītniekus, 1/3 no akvārija ūdens tilpuma regulāri vienreiz nedēļā jāmaina.