Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:13, Did:0, useCase: 3


Cik zema ir cilvēka sirds temperatūra, ja var tik nežēlīgi rīkoties?

Redakcija
Redakcija

Aizvadītajās aukstuma pilnajās dienās teju ikviens domāja par siltāku cimdu vai zeķu pāri, papildu malkas pagali, ko iemest krāsniņā vai vismaz siltas tējas krūzi. Tā man noteikti likās līdz šai piektdienai, kad izejot no mājas, kur termometrs rādīja -27 grādus, ietinusies šallē tik ļoti, lai tikai acīm ļautu saskatīt ceļu, pie patversmes vārtiem ieraudzīju sasalušu, tomēr ar spēcīgu līmlentu labi notītu kasti. Nokavējusies Ziemassvētku dāvana – jūs jautātu? Tad jau šādas dāvanas mēs, patversmē strādājošie, saņemam krietni biežāk kā cilvēks parastais...

Atverot rūpīgi aizlīmēto kasti (vai kādam būtu rūpējis, lai dzīvnieks no tās neizmūk pirms kāds to atrod?), man pretī raudzījās pārsaluša kaķa skatiens. Ātri paķēru kasti un devos iekšā, siltumā, lai izņemtu dzīvnieku no cieti sasalušā apģērba gabala, kurā tas bija ietīts. Gan pēc melnuča trīsām, gan auduma ledainuma varēju tikai šausmās iedomāties, cik ilgi dzīvnieks ir gaidījis kādu, kas to izglābs. Apskatot kaķi, tam labajā gūžā atklājās paliela, sastrutojusi brūce, kas pēc veterinārārstes teiktā, ir kosta un prasa nopietnu aprūpi.

Mincis ir jauns, nekastrēts, ļoti iespējams, šķirnes vai jauktas šķirnes kaķis. Jau pēc dažām stundām sapratām, ka citi sugas brāļi tam it nemaz nav pa prātam. Balstoties uz pieredzi, varam tikai izteikt minējumus, kas cilvēku saprātīgo varēja mudināt uz šādu (izmisušu?) soli? Cits mājdzīvnieks, ar kuru nekastrētais runčjauneklis nevarēja sadzīvot, jauna ģimenes locekļa ienākšana ģimenē, uz ielas iegūtā brūce, kuru negribējās ārstēt? Tomēr svarīgākais jautājums - cik zema ir cilvēks sirds temperatūra, ja tas ir spējīgs tā rīkoties?

Ja vari atbalstīt melnuča atkopšanos un palīdzēt citiem tā sugas brāļiem, kuri šo ziemu pavada dzīvnieku patversmē „Labās mājas”, lūdzu, ziedo:

Juglas Dzīvnieku aizsardzības grupa
PVN reg.Nr. 40008048503
A/S “Swedbanka”,
Kods: HABALV22
LV95HABA 0551003865018

Vai ziedo, zvanot uz ziedojumu tālruni 90006687 (EUR 1,42).