Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:245, Did:0, useCase: 3


Ieteikumi: ko nevajadzētu vilkt, dodoties uz kāzām

Redakcija
Redakcija

Kāzas ir svinīga un nozīmīga diena jebkura cilvēka dzīve. Nevienas kāzas nav iedomājamas bez jauna pāra sveicējiem jeb viesiem. Saņemot ielūgumu uz kāzām, nereti rodas jautājums, ko vilkt mugurā? Ja kāzām ir noteikts dress kods, ko parasti norāda ielūgumā, tad ar apģērba izvēli nevajadzētu būt problēmām. Noteikti jāņem vērā, vai kāzas notiks iekštelpās vai ārpus telpām. Tas ir būtiski apavu un virsdrēbju izvēlē. Latvijā tas ir īpaši svarīgi, jo laikapstākļi ne vienmēr mūs lutina ar patīkamu laiku. Bet, ko darīt, ja dress kods nav norādīts, un šīs ir pirmās kāzas, kurās esat ielūgti? Tad Jums ir vērts atklāt dažas būtiskas lietas, kuras būtu vēlams ievērot, izvēloties sieviešu kleitas vai vīriešu uzvalkus.

Izvairies no baltas krāsas apģērba

Šis ir pats saprotamākais priekšnosacījums, ko noteikti nevajadzētu vilkt, dodoties uz kāzām. Baltas kleitas ir jaukas, piemīlīgas un piemērotas svētku dienām, bet noteikti ne tad, ja ir jādodas uz citu kāzām. Šis ir nerakstīts likums, kuru Tev nevajadzētu lauzt. Protams, ir izņēmumi, kad pati līgava lūdz viesus ierasties baltas krāsas tērpos. Baltai krāsai ir daudzas citas lieliskas alternatīvas, piemēram, maigi rozā un zils, bēšs vai ceriņu krāsas apģērbs. Tas pats attiecas arī uz vīriešiem. Noteikti neģērbies baltā krasas drēbēs – Tu taču negribi, lai Tevi jauktu ar topošo vīru! Kāzu dienā, uzmanības centrā jābūt laulātajam pārim, tāpēc baltu krāsu var uzskatīt kā necieņu pret jauno pāri.

Dress kods. Nereti, dodoties uz kāzām, laulātais pāris ir norādījis dress kodu (priekšnoteikums kā ģērbties viesiem kāzu dienā). To vajadzētu ņemt vērā, jo to ievēros visi kāzu viesi. Vienmēr rūpīgi izlasi, vai ielūgumā nav minēts kādas krāsas vai stila apģērbā ir jādodas uz kāzām. Atceries, mūsdienās tiek rīkotas arī netradicionālas kāzas. Tāpēc nemulsti, ja dress kods tev šķiet nepiemērots kāzām. Piemēram, melnas krāsas apģērbs vai pat kovboja stila ietērps.

Izvairies no īsa apģērba

Kāzu dienā izvairies no mini kleitām vai mini svārkiem. Kāzas nav naktsklubs, uz kuru doties nedēļas nogalēs. Pārāk īss apģērbs piesaistīs daudz liekas uzmanības, īpaši fotogrāfijās. Arī pārāk izteikts kakla izgriezums nebūs atbilstošs kāzām. Tas pats attiecas uz vīriešiem, lai arī kāzas notiek karstā vasaras dienā, šortus un t-kreklu atstāj mājās.

Neizvēlies džinsa apģērbu

Džinsa audums ir pārāk ikdienišķs, lai to vilktu uz kāzām. Divu mīlētāju īpašajā dienā ir būtiski izradīt cieņu viņu svētkiem, tādēļ ir būtiski izvēlēties pienācīgu tērpu. Lai gan vīrieši, kas tērpti džinsos un pieskaņotā kreklā lieliski izskatās, tomēr īpašos svētkos ir nepieciešams izvēlēties smalkāka auduma bikses. Džinsi noteikti varētu būt pieņemama izvēle, ja kāzas notiktu vesterna vai citā līdzīgā stilā.

Melno krāsu atstāj citai dienai

Mūsdienās melnu krāsu vairs neuzskata kā sēru krāsu. Tagad melns ir elegants un skaists, ko izvēlēties arī svinīgos brīžos. Lai arī modes eksperti norāda, ka melnas krāsas apģērbs kāzās drīkst būt, doties uz kāzām melnā apģērbā nevajadzētu. Atstāj melno krāsu detaļām – kurpēm, auskariem, matu sprādzēm un citiem aksesuāriem. Vīriešiem būtu ieteicams izvairīties no melnas krāsas krekla.

Izvairies no neērtiem apaviem

Izvēloties apavus, atceries, ka diena būs gara, un būs daudz jāstāv kājās. Tāpēc apavu izvēlē jābūt īpaši uzmanīgiem - izvēlies ērtus apavus. Ja augsti papēži nav domāti Tev, tas nekas. Kāzu dienā vari uzvilkt ko lēzenāku, piemēram, laiviņas vai kurpes ar mazāku papēdi. Toties kāzās, kuras notiek ārpus telpām, lieliski būs piemērotas arī kādas greznākas zandales. Noteikti vajadzētu izvairīties no iešļūcenēm vai botēm - tas attiecas arī uz vīriešiem.

Izvairies no uzkrītošām detaļām

Kāzās nevajadzētu atšķirties viesu vidū ar kliedzošu ārējo izskatu. Spilgtas krāsas apģērbs, raiba apdruka vai pārāk spīdīgi aksesuāri pievērsīs apkārtējo uzmanību, tādējādi var tikt aizēnota līgava viņas īpašajā dienā. Izvairies arī no pārāk caurspīdīgas un pieguļoša apģērba - tas var radīt nepatīkamu iespaidu par šāda tērpa valkātāju. Tāpat, kāzu dienā nevajadzētu vilkt lielas, greznas cepures. Ja vien tā nepilda būtisku funkciju. Kāzas ir svinīgs un formāls pasākums, kura centrā ir jaunais pāris, tāpēc ir svarīgi radīt pieticīgāku un pārdomātu ārējo tēlu, izvēloties mierīgus un maigus toņus.