Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:291, Did:0, useCase: 3


Skaistums, maģija un senie rituāli

Redakcija
Redakcija

Nav vērts noliegt mistiku tikai tādēļ, ka to nesaprotam. Vēl jo vairāk, ja tā mums liek izskatīties labāk! Ne velti kultūras vēsturnieki apgalvo, ka ticējumi, kuri sakņojas aizvēsturiskos laikos ir senas gudrības, izteiktas tautu mutvārdu daiļradē.

Vienas no zināšanām, ko esam saņēmuši mantojumā no saviem senčiem, ir par grimu. Sākotnēji grima lietošana bija maģisko rituālu sastāvdaļa. Ļaudis uzskatīja, ka šādai dekoratīvai kosmētikai ir dziednieciskas īpašības, tā neļauj cilvēku ķermeņos iemājot ļaunajam garam, tā pasargā no bīstamiem dzīvniekiem, vairo fizisko spēku. Senos laikos grims nebūt nebija sieviešu privilēģija, to vienlīdz daudz izmantoja arī vīrieši.

Acis – dvēseles spogulis

Vai tik ne tāpēc senie ēģiptieši pievērsa tik lielu uzmanību acu aizsargāšanai ar grima palīdzību? Augšējo plakstiņu viņi krāsoja zilā krāsā, bet apakšējo – zaļā. Viņi ticēja, ka tas ne tikai uzlabo redzi un nodrošina aizsardzību, bet kalpo arī ka akluma profilakse. Hinduītu sievietes joprojām krāso plakstiņus melnā krāsā, lai atvairītu ļaunos garus.

Lūpu krāsas noslēpums

Lūpu krāsas sastāvs tika glabāts lielā noslēpumā, jo tai taču vajadzēja norobežot ķermeni no nešķīstajiem spēkiem un neļaut mutē nokļūt saindētai barībai. Oratori krāsoja lūpas spilgtā krāsā, lai saviem vārdiem piešķirtu papildus nozīmīgumu un piesaistītu auditoriju. Kādēļ lai šo knifu neizmantotu pirms darba intervijas, eksāmena vai svarīgas sarunas?

Maģiskais manikīrs

To, ko mūsdienās dēvē par manikīru, senos laikos veidoja aizsardzībai no ārkārtas gadījumiem. Vidējos Austrumos sievietes joprojām ar hennu veido sarežģītus zīmējumus uz savam rokām – ne tikai lai tās izdaiļotu, bet arī pasargātu sevi no ļaunajiem gariem.

Smaržu pilīte pret ļaunajiem gariem

Vīraku, smaržas un aromātiskās eļļas izmantoja visos vēstures periodos, par kuriem saglabājušās rakstiskas liecības. Ēģiptieši dāsni izmantoja dažādus garšaugus ķermeņa mērcēšanai un zināja aromātu noslēpumus kā ābeci. Arī mūsdienās aromterapija piedzīvo slavas virsotnes – dažādas eļļas, vīraki, sveces ieguvuši maģisku popularitāti, nemaz nerunājot par to, ka teju ikviens iecienījis smaržu lietošanu dažādos veidos – gan uz ādas, gan telpu aromatizēšanai.

Mati – enerģētiskās antenas

Viduslaikos galva bija tik lielā mēra svēta, ka tai nedrīkstēja pieskarties, jo pieskāriens galvai bija aizvainojošs. Arī matu griezums bija saistīts ar dažādiem maģiskiem rituāliem. Karaļiem nebija atļauts griezt matus, jo atteikšanās no garajām matu cirtām bija līdzvērtīga atteikumam no tiesībām uz troni.

Magi apgalvo, ka ķemmējot matus, sev var iestāstīt teju jebko. Ja vēlaties notievēt, apsēdieties pie spoguļa un, raugoties sev acīs, ritmiski ķemmējiet matus. Iedomājieties, ar kādu sajūsmu jūs atsakāties no tortēm un bulciņām, pīrādziņiem un citiem kalorijām pārbagātiem produktiem, sākat ēst veselīgi un valkājat mazāka izmēra apģērbu. Ja šo rituālu atkārtosiet ik dienu, turklāt apvienosiet to ar fiziskām aktivitātēm un sabalansētu uzturu, ar jums patiesi notiks brīnums!

Tiek uzskatīts, ka mati ir savdabīgas enerģētiskās antenas, kas palīdz cilvēkam uzturēt saikni ar kosmosu, tāpat kā gari mati veicinot radošā potenciāla izpausmi, bet griezums „uz nullīti” liedz cilvēkam domāt patstāvīgi. Lūk, kādēļ „mataina” cilvēka tēls vienmēr saistās ar radošas profesijas pārstāvi, bet vīrieši ar skūtām galvām asociējas ar jauniesauktajiem kareivjiem, ieslodzītajiem vai agresīviem huligāniem. Ar šo pašu faktu par matu garumu tiek skaidrota arī sieviešu intuīcija, jo vīriešiem ar īsi apgrieztām „antenām” taču ir grūtāk uztvert notiekošo.

Materiāls ievietots sadarbībā ar skaistumkopšanas industrijas portālu Intensa.Pro