Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:289, Did:0, useCase: 3


Senbaltu spēka zīmes

Redakcija
Redakcija

Iepazīsti senbaltu spēka zīmes un iemācies tās izmantot savai aizsarszībai. Izmantojot pamata zīmes, tu pašrocīgi vari veidot sev piemērotus spēka, veselības, laimes, saticības un citus simbolus, kā arī, apvienojot ar latvju tautas dainām, meditēt un enerģētiski attīrīties.

Māras zīme

Māras zīmei ir svarīga nozīme zīmju un krustu tapšanā. Māra ir zemes māte. Tā rūpējas par mūsu veselību, sadzīvi. Viņas paspārnē ir visi zvēri un augi. Māras vārds ir biz- bizmārītei, mārpuķītei, mārdadzim. Visā Latvijas teritorijā var sastapt Māras avotus un Māras baznīcas. Par Māru ir ļoti daudz dainu, kuras raksturo tās būtību.

Dieva zīme

Visu zīmju, krustu un rakstu pamatu pamats. No vissenākajiem laikiem baltu sadzīve balstās uz Dieva zīmes. Visām ēkām jumti bija būvēti kā dieva zīme, kurai ir taisnais leņķis. Zem tāda jumta viss ir Dieva aizsardzībā.

Dieva krusts

Šī ir visnozīmīgākā zīme. Slīpais krusts ir visu krusta zīmju pamatā. Tiek saukts arī par Zelta krustu un Slīpo krustu.
Dieva krusta klātbūtne ir saskatāma arī dabā. Ieskatieties kadiķa vai pīlādža ogā. Tās galā ir krustiņš. mūsu senči saprata šo īpašo koku spēku.


Jumīša zīme

Jumītis ir ražīguma un auglības simbols. To bieži var redzēt mežos un pļavās. Ja labi ieskatīsieties, noteikti atradīsiet kopā saaugušus riekstus, čiekuriņus, zmenes, sēnes vai puķes. Tādu atradumu, ja iespējams, saglabājiet un pagatvojiet no tā amuletu veiksmei.
jumīša zīme raksturīga ne tikai baltu tautām. Ar Jumīšiem rotā ēku kores gan tālajos ziemeļos, gan dienvidu tautu namus. Vienīgi nosaukumi ir atšķirīgi.

Akas zīme

Šī ir ļoti spēcīga zīme. Tā nav parasta aka, bet gan mūsu senās kultūras bagātību aka. Tā glabā mūsu senču senās gudrības. Akas zīme ir kā vārti uz citu pasauli, kurkatrs var izvēlēties savu turpmāko likteni. Ieskatoties gudrības akā (kā pasakā par Maiju un Paiju) tu uzzināsi, kas ir mīlestība, kā cienīt vecākus un godāt senčus, klausīt labu padomu un ko nozīmē tikums.

Saules zīme

Nav neviena raksta, kur nebūtu attēlota Saules zīme. Saule ir dzīvības nesēja. Bez tās enerģijas nespēj eksistēt neviena būtne. Saule simbolizē arī gara gaisumu. Tā ir palīgs zemkopim, labvēlīga ražas gada devēja. Saule māca arī taisnīgumu un žēlsirdību – tā spīd visiem vienādi.
Sauli apzīmē visi apaļie priekšmeti, piemēram, lode, ola vai zīle, kuru ritēšana apzīmē Saules kustību debesu velvē.

Sauļotais stabs

Ja savieno Dieva un Māras zīmes, izveidojas apbrīnojama dabas brīnuma zīme- Sauļotais stabs. Šajā skaistajā savienībā rodas vēl viena zīme- Saules zīme. Sauļotajā stabā tai ir romba forma. Ja mēs zinām, ka viena no Laimas izpausmēm ir Saule, tad varam secināt- dievs ir tēvs, Māra ir māte, bet Laima ir viņu meita.

Auseklītis

Šo zīmi var redzēt daudzu tautu rakstos visā pasaulē. Auseklītis simbolizē apgaismību, atmodu un gudrību, kuru mēs pārņemam no paaudzes paaudzē. Auseklītis ir goda zīme, un tā bijis visos laikos.
Iepazīsti senās baltu tautu zīmes, iemācies kombinēt tās un veidot savus spēka un veiksmes simbolus.

Lielvārdes josta, kurā ir ieausts visas latviešu tautas pastāvēšanas laiks, ir bezgalīga.

Tieši Lielvārdes krāšņo jostu pirms 120 gadiem bija noaudusi Agnes Liesmas vecmāmiņa Maija Bērziņa. Tā ir saglabājusies līdz pat mūsdienām un tagad tā kalpo jostas mantiniecei kā palīgs spēka zīmju rakstīšanā. Agne Liesma ir pilnībā izstudējusi Lielvārdes jostā ieaustās zīmes un ar lieliem panākumiem tās kombinē, tādējādi izveidojot spēka un veiksmes simbolus, kurus var lietot ikviens.

Autores veidotās rakstu zīmes strādā jeb darbojas pat tad, ja cilvēks ir skeptisks un pilnībā tām neuzticas - tās savu darbu veic.

Dosim iespēju arī sev un saviem bērniem vērtēt un izzināt šo unikālo Lielvārdes jostas fenomenu. /Luāna Loinerte/

Šī grāmata palīdzēs ikvienam iemācīties, kā pareizi rakstīt zīmes, tās kombinēt ar dainām tā, lai gūtu veiksmi, spēku un izturību.

Grāmata izdota izdevniecībā Jumava