Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:325, Did:0, useCase: 0


Aicina droši un netradicionāli baudīt divas festivāla “Homo Novus” izrādes

Redakcija
Redakcija

Latvijas Jaunā teātra institūts un starptautiskais jaunā teātra festivāls “Homo Novus” aicina ikvienu bez maksas, netradicionālā un drošā formātā piedzīvot divus šī gada festivāla laikā tapušus mākslas darbus: Kristas Burānes izrādi “no tā laika koki vairs nerunā” un Metes Edvardsenas darbu “Laiks ir iesnaudies pēcpusdienas saulē”. Norvēģu mākslinieces darbs ir arī ir iekļauts Oslo biennāles programmā, kas notiek no š.g. 28. novembra līdz 6. decembrim.

Kristas Burānes izrāde “no tā laika koki vairs nerunā” stāsta par mūsu pilsētas zaļo infrastruktūru un uzsver, ka ikviena dzīva būtne – arī koki atrodas nepārtrauktā kustībā. Izrādes pamatā ir aizraujošs stāstījums par ievērojamā Rīgas parku un dārzu vadītāja Georga Kūfalta dzīvi un darbu Rīgā 19./20.gs. mijā, veidojot vienu no skaistākajām Rīgas zaļajām teritorijām – Bulvāru loku. Stāstījumu papildina biologu Ilutas Dauškanes, Tūra Selgas, folkloras teicējas Helmas Križevicas un semiotikas pētnieces Dārtas Ceriņas stāstījums.

Mākslas darbu ikviens var pieredzēt individuāli un jebkurā laikā, audio versijas pavadījumā izstaigājot tās maršrutu no Nacionālā teātra līdz Radio ielas lokam. Lai to izdarītu, telefonā jāielādē izrādes materiāli, kas atrodami ŠEIT. 11 audio failos skan izrādes 11 ainas, tāpat tur atrodamas kartes, kas palīdzēs orientēties (viena no tām ir Georga Kūfalta oriģinālā apstādījumu karte).

Norvēģu mākslinieces Metes Edvardsenas “dzīvo grāmatu” projekts “Laiks ir iesnaudies pēcpusdienas saulē” notiek dažādās pasaules vietās jau 10 gadus. Tās dalībnieki ir atsaukušies režisores aicinājumam iemācīties no galvas kādu pašu izvēlētu grāmatu, kuru skatītājs izrādes norises laikā var rezervēt un noklausīties 1:1 lasījumā. Edvardsenas “dzīvajā bibliotēkā” ir vairāk nekā simts grāmatu, un šogad “Homo Novus” festivāla laikā tai pievienojās arī septiņas grāmatas no Rīgas.

Līdz ar Covid-19 ierobežojumiem, kad daudzviet pasaulē ir aizvērti teātri un arī bibliotēkas, Edvardsenas “dzīvās grāmatas” maina formātu un ir gatavas uzrakstīt skatītājiem vēstuli, kurā no galvas atstāsta iemācīto tekstu. Darbs ir iekļauts Oslo biennāles programmā, kas notiek no 28. novembra līdz 6. decembrim. Biennāles aicina ikvienu pieteikties saņemt šādu ar roku rakstītu vēstuli no kādas no pasaulē mītošajām “dzīvajām grāmatām”. Grāmatas ir pieejamas angļu, norvēģu, spāņu, vācu, franču un itāļu valodā, akcijai pievienojušās arī septiņas Latvijas grāmatas – 6 latviešu un 1 krievu valodā.

Pieteikties grāmatai vēstulē var, rakstot uz epastu: letters@timehasfallenasleepintheafternoonsunshine.be. Ja vēlaties saņem grāmatu latviešu vai krievu valodā, e-pasta tēmā jāraksta “Rīga”.