Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource121), Fid:243, Did:0, useCase: 0


Skaistumkopšanas un relaksējošās procedūras pirms kāzām gan jaunajam pārim, gan mammām

Redakcija
Redakcija

Vasara, rudens ir kāzu laiks, un šajā svarīgajā dzīves dienā skaisti vēlas izskatīties ne tikai jaunais pāris, bet arī tuvinieki. Pēc estētiskās medicīnas un lāzerkosmetoloģijas klīnikas Panacea Pro vadītājas – ārstes Ludmilas Stavro-Freibergas vērojumiem tieši topošās vīramātes un sievasmātes biežāk izvēlas veikt dažādas skaistumkopšanas procedūras, savukārt jaunajam pārim aktuālāk pirms un pēc kāzu dienas ir dažādas relaksējošas procedūras un masāžas.

“Mana pieredze liecina, ka biežāk kādas īpašas skaistumkopšanas procedūras pirms bērnu kazām izvēlas viņu mammas, kā arī citi tuvākie radinieki gados. Pat tās mammas, kuras dzīvē kādu iemeslu dēļ nav pievērsušas uzmanību izskatam, pirms bērnu kāzām ir gatavas īpašākām procedūrām. Bieži vien tieši bērni apmaksā mammām izvēlētās procedūras, jo vēlas pirms savas īpašās dienas kādā veidā viņas iepriecināt, reizē visai ģimenei gūstot skaistu vizuālo tēlu. Pašapziņa, ka labi izskatāmies, sniedz papildu prieku par šo dienu, un mūsdienās, protams, ir arī ne mazāk svarīgi labi izskatīties kāzu fotogrāfijās, video,” stāsta Ludmila Stavro-Freiberga.

Jaunām līgavām rūpes par pumpām, viņu mammām par ādas kvalitāti
Jaunajiem pāriem līdz 30 gadiem aktuālākais jautājums ir pumpu ārstēšana, bet to vajag izvēlēties darīt vismaz dažus mēnešus pirms kāzām, savos vērojumos dalās Ludmila Stavro-Freiberga. Reizē viņa uzteic jauno paaudzi, kura ikdienā vairāk rūpējas par izskatu, līdz ar to, ja arī ir problemātiska āda un gaidāmas kāzas, tad gados jaunie cilvēki pēc palīdzības vēršas vismaz pusgadu iepriekš. Ludmila Stavro-Freiberga atzīst, ka šodien tikpat kā nemaz nav tādu klientu, kuri vēlas glābt savu izskatu pēdējā brīdī. Tas varētu būt saistīts arī ar faktu, ka sabiedrība kļūst zinošāka skaistumkopšanas jomā, pastāvīgie klienti pakāpeniski ir uzlabojuši savu izskatu, iemācījušies kopt seju ikdienā un pirms svētkiem nav stresa par savu kopējo vizuālo tēlu. Ja pat ir kādas problēmas ar sejas ādu, tad Ludmila Stavro-Freiberga neiesaka tās sākt risināt pēdējā brīdi, piemēram, nedēļu pirms kāzām, jo nevar zināt, kā seja reaģēs uz vienu vai otru procedūru – tā var panākt vēl sliktāku izskatu. Lielākoties pirms kāzām pietiek ar vienu, divām procedūrām, lai uzlabotu ādas toni un struktūru.

Arī daudzas gados jaunas līgavas izmanto botulīna toksīna injekcijas, kas arī ārstes Ludmilas Stavro-Freibergas skatījumā ir pareizi, jo tā iespējams laicīgi ierobežot krunciņu veidošanos. Taču arī šo procedūru vajadzētu veikt vismaz divus mēnešus pirms kāzām. Nepieciešams, lai seja pierastu pie jaunā veidola, līgava apzinātos kas un kā mainījies sejā, kāda ir mīmika, kāds būs smaids fotogrāfijās. Daudz retāk pirms kāzām veic filleru injekcijas, un tās vairāk izmanto jaunā pāra mammas. Sievietēm no 45-50 gadiem ieteicams arī ar mikropigmentācijas metodi izveidot uzacis, jo šajā vecumā vairs nav tik izteikts sejas ovāls un acu zona.

Jāatzīmē, ka sejas tīrīšanā aizvadītajos gados bijis ievērojams progress, un šo procedūru var veikt ar fermentiem, endzīmiem, pīlingiem, ādā neiejaucoties mehāniski. Sievietes gados labprāt izvēlas Dimantu mikrodermabrāzijas procedūru, kuras pamatā ir maiga ādas virsējās kārtas slīpēšana ar dimantu uzgaļiem. Procedūra vienlaicīgi veicina arī ādas atjaunošanās procesu. Pateicoties uzgaļu daudzveidībai, šī procedūra var tikt pielietota dažādiem ādas tipiem un dažādiem rajoniem – sejai, zodam, dekoltē un ķermenim.

“Apzinoties, ka pirms kāzām nebūs iespēja veikt skaistumkopšanas procedūras pie speciālista, noteikti mājās vajadzētu pievērst lielāku uzmanību sejas kopšanai. Piemēram, regulāri izmantot seju kopjošas maskas, no rīta un vakarā attīrīt ādu ar losjonu, attīrošo pieniņu, uzklāt piemērotu krēmu – lietot funkcionālu kopjošo kosmētiku. Pirms tam var pie speciālista pakonsultēties ko un kā labāk mājās darīt,” rosina Ludmila Stavro-Freiberga.
Relaksējošā procedūrā pirmskāzu stress kā ar roku noņemts

“Pirms kāzām jaunie pāri, vedēji, vecāki lielākoties ir stresā, ja pat zināms, ka kāzu organizācijā viss jau ir paveikts. Lai uz stresa pamata nerastos kādi veselības saasinājumi, justos mierīgāk un pārliecinātāk, ir ieteicamas relaksējošas, nomierinošas, piemēram, aromterapeitiskās procedūras, klasiskās masāžas, limfodrenāžas masāžas. Bieži vien šādās reizēs izvēlas veikt mezoporāciju jeb bezadatu mezoterapiju. Estētiskās kosmetoloģijas un dermatoloģijas jomā šī ir inovatīvākā un efektīvākā metode, kura bez jebkādiem ādas bojājumiem ļauj aiztransportēt lielmolekulārās bioloģiski aktīvās vielas uz dziļajiem ādas slāņiem. Tādējādi šo procedūru var veikt pat dienu pirms kāzām. Ar ātriem, elektriskiem impulsiem radītais strāvas lauks sekunžu simtdaļu laikā atver ādā mitruma kanālus. Tādējādi rodas iespēja transportēt dziļajos ādas slāņos lielmolekulāras aktīvās vielas lielākos daudzumos un dziļāk. Procedūras rezultātā bez sāpēm un blaknēm ir tūlītēji redzami un ilgtspējīgi ādas kvalitātes uzlabojumi, jauneklīgāks izskats, veselīgāka un viendabīgāka āda, efektīva krunciņu izlīdzināšana. Veicot jebkuru šāda tipa procedūru, cilvēks kādu laiciņu paguļ, izjūt procedūras ietekmi, sakārto domas un uz kādu brīdi atslēdzas no visām ar kāzām saistītajām rūpēm. Ikdienas darbā es redzu, cik mierīgi tālākās gaitās dodas šādi atpūtušies cilvēki,” pozitīvo relaksējošo procedūru ietekmi skaidro Ludmila Stavro-Freiberga.