Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource44), Fid:195, Did:0, useCase: 3


Liellopu mēles un baraviku zupa

Redakcija
Redakcija

Pavārs Renārs Purmalis sadarbībā ar Mežpils alu piedāvā aromātisku ēdienu receptes, kas iepriecinās visus ģimenes locekļus - gan tradicionālo ēdienu cienītājus, gan jaunu garšu meklētājus.

Reizēm nepieciešams tikai mazliet atsvaidzināt ikdienišķu maltīti, lai radītu svinīgu noskaņu. Izmēģiniet zināmus ēdienus, piešķirot tiem jaunas nianses, piemēram, izmantojiet savu tvaicēšanas katlu, lai nokūpinātu kartupeļus savā virtuvē. Papildiniet katru maltīti ar piemērotāko alus garšu, ko ir piemeklējis Mežpils alus someljē Andris Rasiņš, un iepazīstiet arī alus un dažādu ēdienu daudzveidīgo saderību. Uzaiciniet tos, kurus gribat satikt visvairāk un baudīt kopā būšanu.

Sastāvdaļas

4 porcijām
1 l liellopu kaulu buljona
500 g liellopu mēles
30 g kaltētu baraviku
100 g brūno šampinjonu
20 g lociņu
1 liels sarkanais sīpols
100 g burkānu
20 g sojas mērces
lauru lapa, pāris timiāna un rozmarīna zariņi

Pagatavošana

1. Tik gardi, ka mēli var norīt – gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Protams, ļoti svarīgs ir buljons, tāpēc to labāk vārīt pašam. Šoreiz buljons man jau bija gatavs, atlika tikai izņemt no saldētavas.
2. Liellopu mēli aplej katlā ar ūdeni un liek vārīties, liek klāt lauru lapu, timiāna un rozmarīna zariņu. Vāra aptuveni 1,5–2 stundas, ik pa laikam papildinot katlu ar ūdeni, ja tas izvārījies.
3. Kad mēle gatava, to izņem no ūdens, sagriež un liek liellopu buljonā. Katlā pielej arī ūdeni, kurā mēle vārījusies ar garšaugiem, ūdeni nokāšot caur sietu.
4. Liek katlu ar buljonu un mēli vārīties, klāt liek apceptus šampinjonus, sīpolus, burkānus.
5. Ja baravikas ir kaltētas, tad, protams, tās pievieno uzreiz zupai. Ja baravikas ir saldētas, tas tās atlaidina, nosusina un cep uz lielas uguns.
6. Klāt zupai liek sojas mērci, zaļumus pēc vēlēšanās un sāli pēc garšas. Klāt, protams, liekam svaigi ceptu skābmaizi un baudām kopā ar glāzi Mežpils Tradicionālā alus!

Recepte: Pavārs Renārs Purmalis