Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:363, Did:0, useCase: 3


Kurzemes tautastērpu informācijas centrā notiks pasākumu cikls par etnogrāfiskajiem brunčiem

Redakcija
Redakcija

Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrs aicina piedalīties pasākumos, kas stāstīs, rādīs un praktiski mācīs par Kurzemes tautastērpu brunčiem. 24. februārī plkst. 16 Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā Kūrmājas prospektā 16/18 notiks saruna “Kurzemnieku brunči” un atklās ekspresizstādi “Brunči – tautastērpa vizītkarte”, kas ļaus izvērtēt brunču aušanas prasmes dažādos laikos.

Izstādi veidos divas daļas – senie tautastērpu brunči no Liepājas muzeja krājuma un mūsdienu aušanas meistaru darinātie brunču audumi. Tas būs vizuāls stāsts par spēju saglabāt Kurzemes tautastērpu etnogrāfiskās vērtības un tradīcijas.

Liepājas tautas lietišķās mākslas studiju “Liepava”, “Kursa” un Amatu mājas aušanas meistares (Anda Šmiukše, Ilze Škuberte, Ilga Tīruma, Dace Prokofjeva, Mudīte Jonase, Anna Saukante u.c.) ar saviem austajiem brunču audumiem atgādinās par kurzemnieku krāsu redzējumu un prasmi izmantot senās liecības šodien.

Izstādē būs apskatāmi Pērkones, Tadaiķu, Nīcas, Sakas un dažādi Ziemeļkurzemes brunču audumi, kā arī Kurzemes brunči no Liepājas muzeja krājuma.

Ekspreszstāde skatāma 24. februāra līdz 3. aprīlim Liepājas muzeja Kurzemes tautastērpu informācijas centrā Kūrmājas prospektā 16/18. Ieeja izstādē ir bez maksas.

24. ferbuārī plkst. 16.00 sarunā “Kurzemnieku brunči” būs atskats brunču vēsturē, daudzveidīgo risinājumu skaidrojums un pašreizējo tendenču raksturojums ar tautastērpu darināšanu saistītās aktivitātēs.

Savā pieredzē un vērojumos vairāku Dziesmusvētku tautastērpu konkursos dalīsies Lia Ģibiete. Saruna iecerēta arī kā ievirze diskusijām par tradicionālā tautastērpa pielietojuma iespējām šodien.

Dalības maksa sarunā ir 2,00 eiro. Vēlama pieteikšanās, zvanot uz t. nr. 29144696.

Turpmākajos šīs tēmas pasākumos paredzētas radošās darbnīcas par brunču šūšanu un apdari un saruna par tautastērpiem kaimiņzemēs.