Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:369, Did:0, useCase: 3


Aicina uz kurzemnieču brunču šūšanas un apdares meistardarbnīcu

Redakcija
Redakcija

30. martā plkst. 11 un plkst. 16 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 Kurzemes tautastērpu informācijas centrs aicina piedalīties radošajā darbnīcā “Kurzemnieču brunču šūšana un apdare”.

Radošā darbnīca par kurzemnieču brunču darināšanas veidiem dažādos laikos un novados iecerēta kā praktiska nodarbība. Tiks iepazīti atšķirīgi brunču krokojuma veidi, ieloču veidošana un jostas piešūšanas paņēmieni, vienlaikus salīdzinot senatnē pielietotos ar mūsdienās iespējamajiem.

Nemainot tradicionālo brunču koptēlu, būs iespējams apgūt dažus praktiskus papildinājumus – slēptas kabatas izveidošanu, kvalitatīvas un regulējamas jostas sagatavošanu, svītraina auduma precīzas sašūšanas paņēmienus. Tiks demonstrēti dažādi šūšanas palīgmateriāli, kas ievērojami uzlabo pašu šūšanas procesu un tā galarezultātu.
Īpaša uzmanība iecerēta brunču apakšējās malas apdares veidiem, to praktiskai izpildei, brunču rotāšanai un ieteicamajiem materiāliem.

Kurzemnieču brunču šūšanas paņēmienus demonstrēs un skaidros centra vadītāja, tērpu modelētāja un tautastērpu darinātāja Lia Mona Ģibiete. Radošā darbnīca par brunču darināšanu notiks 30. martā – plkst. 11.00 un 16.00. Dalības maksa – 5 eiro.

Nepieciešama pieteikšanās pa telefonu 29144696 par izvēlēto laiku un papildus informāciju.

Pirms radošo darbnīcu sākuma apskatāma arī ekspresizstāde “Brunči – tautastērpu vizītkarte”. Izstādi veidos divas daļas – senie tautastērpu brunči no Liepājas muzeja krājuma un mūsdienu aušanas meistaru darinātie brunču audumi. Tas būs vizuāls stāsts par spēju saglabāt Kurzemes tautastērpu etnogrāfiskās vērtības un tradīcijas.