Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 0


Aicina kultūras procesus Rīgā baudīt internetā

Redakcija
Redakcija

Kultūras process galvaspilsētas iestādēs notiek e-vidē; iedzīvotāji aicināti izmantot piedāvātās iespējas. Valstī noteiktajā ārkārtējā situācijā Rīgas pašvaldības kultūras iestādes un kolektīvi piedāvā iedzīvotājiem iesaistīties kultūras procesā, izmantojot e-vidi – iepazīt muzeju krājumus, apskatīt izstāžu ekspozīcijas, reģistrēties e-grāmatu bibliotēkai, klausīties koncertierakstus, mākslinieku sagatavotus stāstījumus, kā arī izmantot iestāžu un kolektīvu sniegtās iespējas.

Pievienojoties Kultūras ministrijas ierosinātajai kampaņai #Ēkultūra, Rīgas pilsētas pašvaldības Orķestris “Rīga” piedāvā klausīties koncertierakstus, kas pieejami orķestra tīmekļa vietnē un sociālo tīklu kontos. Detalizētāka informācija par orķestra piedāvājumu pieejama tīmekļa vietnē Orķestris RĪGA – Orchestra RIGA

Rīgas Centrālā bibliotēka (RCB) aicina reģistrēties e-grāmatu bibliotēkai vietnē 3td.lv, kur lasīšanai pieejamas daudzveidīga satura grāmatas. Reģistrētiem lasītājiem bibliotēka piedāvā tiešsaistes datubāzes, tādas kā Letonika: digitāls zinību resurss – ceļvedis Latvijas kultūrā, vēsturē, valodā, dabā un literatūrā, kā arī EBSCO universālo pilntekstu datubāzi angļu valodā. Tā aptver vairākus tūkstošus pilno tekstu žurnālu, laikrakstu, uzziņu izdevumu un citu informācijas avotu materiālus par visdažādākajiem tematiem. Ir iespēja apmeklēt arī Flipster digitālo žurnālu kolekciju par populāriem tematiem – mājsaimniecību, dārzkopību, dažādiem rokdarbiem un citiem tematiem.
Informāciju par iespēju reģistrēties kā RCB klientam, kā arī par grāmatu lietošanas termiņu pagarinājumu iespējams iegūt, sazinoties pa filiālbibliotēku tālruņiem, kas pieejami tīmekļa vietnē Rīgas Centrālā Bibliotēka -
VEF Kultūras pils savas 60 gadu jubilejas ietvaros iedzīvotājiem sniedz iespēju iestādes facebook.com/vefkulturaspils kontā vērot videomateriālus, kuros sabiedrībā populāri cilvēki stāsta par savas radošās darbības pirmssākumiem VEF Kultūras pilī. Zem mirkļabirkas #ManaPils ir skatāms Ivara Cinkusa stāstījums, kā arī plānoti sižeti par rakstnieci Noru Ikstenu, aktrisi Ingu Aizbalti, grupas “Labvēlīgais tips” solistu Andri Freidenfeldu, režisoru Aigaru Graubu, horeogrāfi un vēderdejotāju Ilzi Zariņu un citiem. Tāpat šajā sociālo tīklu kontā vai ikvienam interesentam ir iespēja virtuālā tūrē iepazīt VEF Kultūras pili.

Šajā laikā iedzīvotāji aicināti ielūkoties tīmekļa vietnē VEF Kultūras pils un iepazīt VEF vēstures muzeja virtuālo izstādi “VEF 100 gadi” – ielūkoties VEF attīstības, uzplaukuma un dažādu laiku atstātajās vēstures liecībās. Bet īpašus stāstus par VEF darbību pauž arī uzņēmumam dāvinātie suvenīri, kas reiz nākuši teju no visas pasaules, stāstus par tiem var lasīt facebook kontā: https://www.facebook.com/vefmuzejs.

Izstāžu zāle “Rīgas mākslas telpa” savos sociālo tīklu kontos piedāvās video sižetus, kuros ir skatāmas sarunas ar dažādu izstāžu kuratoriem un dažādu nozaru mākslas jomas ekspertiem. Ir iespēja fotogrāfijās apskatīt arī šobrīd izstāžu zālē eksponēto Kristīnes Kutepovas izstādi “Redzējumi”.

Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” savā tīmekļa vietnē jugendstils.riga.lv aicina skatīties filmas, kas stāsta par jūgendstila laika notikumiem. Virtuāli apskatāma arī muzeja ekspozīcija “Jūgendstila interjers” un foto galerijas par aktualitātēm muzejā.

Arī Rīgas Porcelāna muzejs sociālā tīkla facebook kontā aicina interesentus skatīt video sižetu sēriju “Ko man nozīmē keramika?”, tostarp sarunas ar māksliniekiem un keramikas pedagogiem.

Kultūras centru “Iļģuciems”, “Imanta”, koncertorganizācijas “Ave Sol”, Rīgas Sv. Pētera baznīcas, Kultūras pils “Ziemeļblāzma” un kultūras centra “Mazā ģilde” tīmekļa vietnēs un sociālo tīklu kontos apskatāmas pasākumu fotogrāfijas un dažādi video sižeti par kultūras notikumiem. Kultūras pils “Ziemeļblāzma” informē, ka parks pastaigām, nūjošanai un svaiga gaisa baudīšanai ir pieejams, bet pils iekštelpas var apskatīt virtuāli.

Savukārt, kultūras centrs “Ritums” aicina apmeklēt centra sociālo tīklu kontus, kurā video formātā var iepazīt tautas lietišķās mākslas studijas un kolektīvus, to ikdienu un nodarbību daudzveidību.

Aktualitātes par kultūras jomas norisēm Rīgas pašvaldībā pieejamas tīmekļa vietnē Kultūra .