Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 0

Nākamā lapa

Dejas kompānija “Nuepiko” un Kauņas pilsētas kamerteātris aicina uz starptautisko pirmizrādi 12.01.2022 14:16

16. janvārī Ģertrūdes ielas teātrī dejas kompānijas “Nuepiko” starptautiskā pirmizrāde darbam “Pietiekams attālums”
Dejas kompānija “Nuepiko” un Kauņas pilsētas kamerteātris aicina uz darba “Pietiekams attālums” starptautisko pirmizrādi, ar ko mākslinieki noslēdz nedēļu ilgu rezidenci Ģertrūdes ielas teātrī. Rezidence tika īstenota ar Norden Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” finansiālu atbalstu. Biļetes Biļetes - GIT

Koncertzāle “Cēsis” atklāts telpiskās mūzikas notikums “VIDŪ” 05.01.2022 12:28

3. janvārī, Koncertzāle “Cēsis” ar vērienu iesāka savu 2022. gadu, atklājot Telpiskās mūzikas notikums VIDŪ. Līdz pat svētdienai, 9. janvārim, jaunas pieredzes alkstošie ir aicināti paviesoties Cēsīs, kur ik dienu, vairākos seansos īpaši būvētā kupolā būs iespēja gūt jaunu skaņas un sajūtu pieredzi.

Ziemassvētku apsveikuma pantiņi 25.12.2021 10:41

Viens zelta stars no zvaigžņu spieta
Mums katram tieši sirdī krīt,
Jo tieši sirdī ir tā vieta,
Kur Ziemassvētku brīnums mīt.

Svinīgā ceremonijā pasniegtas Aleksandra Čaka balvas 03.12.2021 20:49

Šodien, 3. decembrī, izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” norisinājās Aleksandra Čaka balvas pasniegšanas ceremonija “Aleksandram Čakam 120. Viesistaba”, kur svinīgā gaisotnē tika pasniegtas Aleksandra Čaka balvas.

Ziemassvētku tirdziņi Āgenskalna tirgū decembra sestdienās un svētdienās 03.12.2021 20:36

No 4. decembra Āgenskalna tirgus aicina uz Ziemassvētku tirdziņiem sestdienās un svētdienās, kur Latvijas zemnieki, mājražotāji un amatnieki iepriecinās ar izmeklētiem produktiem un visu nepieciešamo svētku sagaidīšanai. Papildus Ziemassvētku ieskaņā lielie tirgi notiks arī 23. un 24. decembrī (ceturtdien un piektdien).

Ar mecenātes Ināras Teterevas atbalstu izgaismos Brīvības pieminekļa zvaigznes 08.11.2021 15:54

Turpinoties ziedojumu vākšanai Brīvības pieminekļa izgaismošanai, savu artavu nozīmīgajā projektā sniegusi arī mecenāte Ināra Tetereva, ziedojot 20 000 eiro divu īpašu gaismas ķermeņu iegādei, kas izgaismos trīs zeltītās zvaigznes Brīvības pieminekļa virsotnē. Jau pavisam drīz, Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienā 18.novembrī ar ziedotāju atbalstu mūsu valsts simbols iemirdzēsies gaismā.

Sākusies Brīvības pieminekļa izgaismošanas darbu beigu fāze 02.11.2021 12:53

Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekts ievirzās noslēguma fāzē. Šī gada 3.novembrī sākas metālapstrādes uzņēmuma “Tecnopali” izgatavoto 12 speciālo balstu uzstādīšana, kuru augstums būs 11 metri un kuros tiks izvietotas apgaismošanas komunikācijas. 54 speciālus, mākslinieciskai apgaismei nepieciešamus, apgaismes ķermeņus izgatavojis, un ziedo Latvijas uzņēmums “NA”. To uzstādīšana sāksies montāžas pēdējā fāzē, sadarbojoties gaismu māksliniekiem Normunda Bļasāna vadībā ar būvnieku.

Edgars Račevskis saņem Ministru kabineta balvu 02.11.2021 11:27

Ar Ministru kabineta balvu un Atzinības rakstu novērtētas kultūras nozares izcilības. 2021. gada 2. novembrī valdība atbalstījusi Ministru kabineta balvas piešķiršanu Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģentam, profesoram, komponistam Edgaram Račevskim.

Tests: Tava attieksme pret mākslas pasauli 12.10.2021 10:09

Daži cilvēki caurām dienām klausās mūziku, citi dzied. Daži var arī parastajā ikdienā saskatīt skaistumu, citi to rada paši, bet vēl kādiem nav nekādas daļas par kaut kādu tur mākslu. Kurai no kategorijām piederi tu, palīdzēs uzzināt šis tests. Izvēlies vienu no piedāvātajiem atbilžu variantiem.

Turpinās vairāki Rīgas vasaras kultūras programmas projekti 06.09.2021 15:36

Arī rudenī iedzīvotājiem ir iespēja apmeklēt un piedalīties vairākos Rīgas vasaras kultūras notikumos, kas turpinās un notiek galvaspilsētā – iesaistīties izzinošās pilsētas iepazīšanas piedzīvojuma ekskursijās, apskatīt vides mākslas objektus un vērot izstādes, kas aplūkojamas ārtelpā.

Rīgā risināsies mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” Aleksandra Čaka zīmē 27.08.2021 14:56

Sestdien, 4. septembrī, ikviens mākslas un kultūras cienītājs aicināts apmeklēt mūsdienu kultūras forumu “Baltā nakts”, kura programmu šogad iedvesmojusi pilsētas dzejnieka Aleksandra Čaka 120. jubileja. Apmeklētājus sagaida dzejnieka jubilejas noskaņās veidotas norises, tradicionālie foruma notikumi, kā arī vairāki pilsētvides objekti un pastaigu maršruti.

Kā šogad piedzīvot Sarunu festivālu LAMPA 17.08.2021 16:35

Jau šonedēļ, 20. un 21. augustā, Cēsīs iegaismosies Septītais Sarunu festivāls LAMPA, aicinot apmeklēt kādu no vairāk nekā 200 pasākumiem par dažādām sabiedrībā aktuālām tēmām vai pievienoties neklātienē tiešsaistē un 38 kopā skatīšanās vietās visā Latvijā. Festivāls kā vienmēr būs pieejams bez maksas. Lai jūs pilnībā varētu nodoties festivāla notikumu baudīšanai, mēs esam apkopojuši praktiskus ieteikumus, kā šogad piedzīvot LAMPU.

Rīgas vasaras kultūras programmu augustā papildina laikmetīgās dejas performances 11.08.2021 13:17

Latvijas Kultūras akadēmijā šī mācību gada noslēgumā tika izrādītas Skatuves mākslas katedras profesores Olgas Žitluhinas vadītās Laikmetīgās dejas mākslas absolventu diplomdarbu izrādes. Rīgas vasaras kultūras programmas ietvaros rīdzinieki šīs laikmetīgās dejas performances varēs vērot projekta “+21” realizācijas vietās visā pilsētā. Projekta nosaukums “+21” ietver sevī vairākus vēstījums. Pirmkārt, šogad laikmetīgās dejas profesionāļu pulku papildinās 21 dejas mākslas profesionālis, otrkārt, 21 grāds pēc celsija ir gaisa temperatūra, kas ir silta, vasarīga un komfortabla – tieši šādi jutīsies performanču apmeklētāji – Rīgas iedzīvotāji.

Maija Migla-Streiča uzrakstījusi grāmatu “Nenopietni nopietnie TV aizkadri” 22.07.2021 18:54

Žurnāliste un rakstniece Maija Migla-Streiča uzrakstījusi jaunu grāmatu “Nenopietni nopietnie TV aizkadri”. Tajā apkopoti stāstiņi par raibiem atgadījumiem un amizantām ķibelēm, kas savulaik risinājušās Latvijas Televīzijā. Darbojošās personas ir gan televīzijas darbinieki, gan daudzi zināmi un mīlēti kultūras cilvēki.

Zeme zied Jelgavā - Latvijas mazākumtautību festivāls 2021 16.07.2021 12:28

2021. gada 14. augustā Jelgavā norisināsies Latvijas mazākumtautību festivāls “Zeme zied”. Festivāls pulcēs vairākus simtus dalībnieku no Latvijas tradicionālo kultūru mākslinieciskajiem kolektīviem, kuri kopj un popularizē savas tautas kultūras tradīcijas, tā prezentējot mazākumtautību kultūras daudzveidību un pienesumu Latvijas kultūrtelpai.

Iedzīvotāji aicināti izzināt un iepazīt Rīgu vasaras programmas ekskursijās 16.07.2021 12:24

Iedzīvotāji, ģimenes ar bērniem, draugu kompānijas un ikviens interesents aicināts izmantot Rīgas vasaras programmā piedāvātās aktivitātes un izzināt galvaspilsētas apkaimes. Vasaras kultūras programmā audio ekskursijā var iepazīt Viesturdārzu, Čiekurkalnu, velo tūrē apmeklēt pilsētas apkaimes, iesaistoties piedzīvojumu spēlē „Emī un Rū”, kā arī doties kultūrvēstures iepazīšanas pārgājienā Zolitūdē un piedalīties orientēšanās aktivitātēs “Rīgas spēle”.

Pasākumu nozares atklāta vēstule Ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam 12.07.2021 15:32

No šī gada 1. jūlija ir pārtraukta valsts atbalsta programmu darbība kultūras pasākumu rīkotājiem un radošajām personām, kuras tika ieviestas, lai kultūras nozare spētu izdzīvot darbības lieguma apstākļos Covid-19 ieviesto ierobežojumu dēļ. Šajā sakarā visas vadošās nozares organizācijas ir nosūtījušas atklātu vēstuli (to variet skatīt pielikumā) Latvijas Republikas ministru prezidentam Arturam Krišjānim Kariņam ar prasību turpināt atbalsta programmas līdz visu ierobežojumu atcelšanai.

Rīgas vasaras programmā ikvienam iespēja sastapt savu kultūras notikumu 06.07.2021 18:31

2021. gada vasara galvaspilsētā iezīmējas ar līdz šim nepieredzētu Rīgas vasaras programmu, kurā ikvienam ir iespēja sastapt savu kultūras notikumu, kas risināsies ielās, parkos un laukumos, ēkās un pagalmos gan pilsētas centrā, gan apkaimēs. Šie notikumi iedzīvotājus var pārsteigt, dodoties ikdienas gaitās vai brīvdienu pastaigās. Informācija par vasaras programmu būs pieejama tīmekļa vietnēs Home » LiveRiga un kultura.riga.lv, kā arī Rīgas pašvaldības sociālo tīklu kontos.

Valmieras vasaras teātra festivāls izziņo programmu 06.07.2021 18:25

Valmieras vasaras teātra festivāls šogad piedāvās 6 pirmizrādes bērniem, pusaudžiem un ģimenēm, vairākas viesizrādes un piedzīvojumus pilsētvidē. Festivāls no 6. līdz 8.augustam aicinās gan māksliniekus, gan apmeklētājus skatīties uz pasauli cita acīm. Izrādes notiks dažādās vietās Valmieras pilsētā – pagalmos, stāvlaukumos, skolā un citviet. Programma tiks papildināta ar notikumiem Festivāla centrā, ko radīs īslaicīgās arhitektūras un pilsētvides vasaras skolas dalībnieki, laikmetīgās mākslas darbnīcām un citām norisēm. Biļetes uz izrādēm pieejamas no šodienas (6.jūlija).

Šovasar daudzveidīgi pasākumi risināsies Rīgas mobilajās kultūrtelpās 30.06.2021 19:54

Lai iedzīvotāji pieredzētu daudzveidīgas aktivitātes, galvaspilsētā vasaras kultūras programmas ietvaros notiks plašs kultūrizglītojošs pasākumu klāsts arī Rīgas apkaimēs, jo no 1. jūlija darbību atsāk mobilās kultūras telpas “Strops” Ēbelmuižas parkā Ziepniekkalnā un Bērzu birzs teritorijā Pļavniekos. Līdztekus “Stropu” aktivitātēm apkaimju iedzīvotājiem būs pieejamas daudzveidīgas norises jaunizveidotajos kultūrpunktos Bolderājā, Čiekurkalnā un Lucavsalā.

Vasaras satikšanās festivāls #VASALIGORĀ 03.06.2021 17:44

Visas vasaras garumā Latgales vēstniecība GORS aicina uz satikšanās festivālu #VASALIGORĀ. Koncertzāle ir gatava satikšanās reizēm ar apmeklētājiem un emocijām bagātai vasarai – vakara koncerti sestdienās, kino vakari pirmdienās un piektdienās, mākslas izstādes, pasākumi bērniem un piedzīvojums koncertzālē – “Izlaušanās”.

Rīgā pasniegta gada balva kultūrā “Baltais zvirbulis” 24.05.2021 20:31

Neskatoties uz īpaši sarežģītiem apstākļiem kultūras jomā, arī pandēmijas laikā tika atrastas formas, kā īstenot kultūras procesu un nodrošināt tā pieejamību iedzīvotājiem. Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments (RD IKSD) pasniedzis gada balvu kultūrā “Baltais zvirbulis”, pateicoties par darbu un radošu ieguldījumu kultūras nozares cilvēkiem. Balvas jau otro gadu tiek pasniegtas attālināti un tas fiksēts video formātā, kurā skatītājiem būs iespēja iepazīties ar daudziem nozīmīgiem aizvadītā gada kultūras notikumiem un personībām. Video materiāls no 31. maija būs pieejams RD IKSD tīmekļa vietnē un sociālo tīklu kontos

Muzeju naktī Rīgas Jūgendstila centrs aicina meklēt pilsētas “robežpārkāpējus” 13.05.2021 07:27

Starptautiskās Muzeju nakts tēma šogad ir “Robežas”, tādēļ Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Muzejs “Rīgas Jūgendstila centrs” piedāvā iepazīt tos namus, kuru fasādēs atveidoti pilsētas robežu pārkāpēji — dzīvnieki.

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs Muzeju naktī aicina šķērsot laikmetu robežas 13.05.2021 07:21

15. maijā, neraugoties uz pandēmijas raisītajiem ierobežojumiem, tiks atzīmēta tradicionālā Eiropas Muzeju nakts ar devīzi “Robežas”. Latvijas Nacionālais vēstures muzejs un tā nodaļas Dauderi un Tautas frontes muzejs interesentiem piedāvā vairākas ārtelpu aktivitātes gan Rīgas, gan Latvijas mērogā.

Notiks konference „Vizma Belševica un vārda brīvība” 11.05.2021 00:50

Par godu dzejnieces un rakstnieces Vizmas Belševicas 90 gadu jubilejai 2021. gada 27. maijā no plkst. 10.00 līdz 22.30 tiešsaistē* norisināsies LU Literatūras, folkloras un mākslas institūta rīkotā zinātniskā un radošā konference „Vizma Belševica un vārda brīvība”. Tās zinātniskajā daļā pētnieki aplūkos Vizmas Belševicas devumu dzejā, prozā un tulkojumos, viņas darbu ekranizējumus un citas liecības par dzejnieces personību. Par saviem pētījumiem stāstīs Anna Auziņa, Ausma Cimdiņa, Ieva Elsberga, Viktors Freibergs, Mirja Hovila, Ieva Kalniņa, Zita Kārkla, Anda Kubuliņa, Raimonds Ķirķis, Sandra Meškova, Rudīte Rinkēviča, Marians Rižijs, Ivars Šteinbergs, Kārlis Vērdiņš, Ieva Viese.

Fonds “Sibīrijas bērni” aicina iesūtīt darbus sacerējumu un zīmējumu konkursiem 04.05.2021 21:09

Martā pieminējām 72. gadadienu kopš 1949. gada 25. marta, šajā vasarā pieminēsim 80 gadus kopš 1941. gada 14. jūnija deportācijas. Godinot izsūtītos un tos, kuri neatgriezās, fonds “Sibīrijas bērni” aicina līdz š. g. 10. maijam iesūtīt darbus sacerējumu konkursam “SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949 – TRIMDAS BĒRNI 1944” un zīmējumu konkursam “SIBĪRIJAS BĒRNI 1941/1949”.

LR Neatkarības atjaunošanas dienai veltīts tiešraides koncerts “Ziedi koši, Latvija!” 27.04.2021 21:55

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības Rīgas Kultūras centrs “Iļģuciems” aicina uz pavasarīgu tiešraides svētku koncertu 2021. gada 4. maijā plkst. 13.00.

Aicina piedalīties inovāciju konferencē “Digi:tāls vai tuvs?” 21.04.2021 20:46

Ko var un ko nevar digitālais darbs ar jauniešiem? Kādas ir tā iespējas un robežas? Uzzināt vairāk un diskutēt par to aicina ikgadējā Rīgas jauniešu centra “Kaņieris” rīkotajā inovāciju konferencē par darbu ar jauniešiem, kas norisināsies 28. un 29. aprīlī no plkst. 16.00 līdz 18.00 tiešsaistes platformā Zoom. Dalība konferencē ir bez maksas.

Lieldienu nedēļas koncerti skanēs tiešraidēs, svētkus svinēsim ģimenes lokā 01.04.2021 11:14

Lieldienas ir gaidīti svētki, kas sasaucas ar dabas un garīgo atmodu. Lai pandēmija neatņemtu svētku prieku, Rīgas pašvaldība aicina Lieldienas svinēt ģimenes lokā, baudot daudzveidīgos svētku koncertus tiešsaistē, kā arī drošā attālumā apmeklēt izstādes un vides instalācijas, kas skatāmas ārtelpā. Lieldienām veltītos koncertus organizatori raidīs Rīgas kultūras iestāžu kontos sociālajos tīklos “YouTube” un “Facebook”, bet Rīgas kamerkora “Ave Sol” Lieldienu koncerts Rīgas Domā “Augšāmcelšanās” 5. aprīlī plkst. 19.00 būs skatāms arī Latvijas reģionu televīzijas kanālā ReTV. Laikā no 2. līdz 5. aprīlim kopā astoņu koncertu straumēšana notiks gan no Rīgas Sv. Jāņa baznīcas, Rīgas Sv. Pētera baznīcas un Rīgas Doma, gan arī no VEF Kultūras pils, RKTMC “Mazā ģilde” un Kultūras pils “Ziemeļblāzma”.

Dabas muzejs aicina skolēnus piedalīties video konkursā 21.03.2021 23:15

Sagaidot pavasara atnākšanu, Latvijas Nacionālais dabas muzejs izsludina video konkursu skolēniem. Tā galvenā tēma ir par gada dzīvnieku izvēlētais pelēkais un baltais zaķis.

Fonds “Sibīrijas bērni” aicina piedalīties sacerējumu un zīmējumu konkursos 16.03.2021 07:49

Pēc nedēļas pieminēsim 72. gadadienu kopš 1949. gada 25. marta, šajā vasarā – 80 gadus kopš 1941. gada 14. jūnija deportācijas. Godinot izsūtītos un tos, kuri neatgriezās, fonds “Sibīrijas bērni” izsludina divus konkursus skolēniem un jauniešiem.

Svinīgā ceremonijā apbalvoti “Boņuks 2020“ saņēmēji 08.03.2021 10:58

Svinīgā ceremonijā, ko sestdienas, 6. marta, vakarā no Latgales vēstniecības GORS tiešraidījusi Latvijas Televīzija, godināti 10 Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” ieguvēji – spilgtākie un nozīmīgākie notikumi un personības 2020. gadā, kā arī balva par mūža ieguldījumu pasniegta keramiķim Voldemāram Vogulam.

Šonedēļ pasniegs Latgaliešu kultūras gada balvu "Boņuks 2020" 03.03.2021 10:11

6. martā Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2020” apbalvošanas ceremonijā tiks godināti desmit pagājušā gada svarīgākie un spilgtākie notikumi, aktivitātes un cilvēki latgaliskajā kultūrā, kā arī ar balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā tiks godināts keramiķis Voldemārs Voguls. Pirmo reizi balvas pasniegšanas ceremoniju tiešraidē no Latgales vēstniecības GORS varēs skatīt Latvijas Televīzijas tiešraidē plkst. 21.05.

Viedoklis: Bez vainas vainīgie jeb kā nolauzt kaklu likumdošanas procesa līkločos 20.02.2021 10:10

Publicējam Latvijas Radio valdes locekles finanšu vadības jautājumos Mārītes Tukišas viedokļa rakstu par kultūras pasākumu reklamēšanu sabiedriskajos medijos pēc iziešanas no reklāmas tirgus.

Pasniegtas Jaunatnes līdzdalības balvas 01.02.2021 10:44

2021. gada 28. janvārī tiešsaistes pasākumā tika pasniegtas Jaunatnes līdzdalības balvas Rīgas izcilākajām jaunatnes organizācijām par īpašu ieguldījumu un panākumiem darbā ar jauniešiem aizvadītajā gadā.

Tiešraidē notiks "Sieviešu Stendaps" stāvkomēdijas vakars "Sievi-šķība" 19.01.2021 23:20

Ceturtdien, 21. janvārī, tiešraidē no Kaņepes Kultūras centra notiks “Sieviešu stendaps” stāvkomēdijas vakars “Sievi-šķība”.

Izziņo tiešraižu programmu Barikādēm 30 12.01.2021 10:19

Šobrīd aprit 30 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

Sācis skanēt latgaliešu rakstniecībai veltīts podkāsts „Puslopys” 04.01.2021 18:49

Gada nogalē sācis skanēt latgaliešu rakstniecībai veltīts podkāsts „Puslopys” („Lappuses”). Tas piedāvā sarunas ar spilgtām personībām, kas raksta latgaliski, un aicina ieklausīties literatūras darbos vai to fragmentos, ko lasa paši autori. Katrā podkāsta sērijā notiek muzikāls pirmatskaņojums, kura tapšanā izmantots uzaicinātā autora darbs. Pirmie uz sarunu podkāstā „Puslopys” aicināti - Ilze Sperga, Raibīs un Annele Slišāne. Podkāsts „Puslopys” atrodams tīmekļa vietnē „Spotify” - ej.uz/Puslopys.

Gadu mijā Rīgā iedzīvotājus aicina klausīties koncertus tiešsaistē un doties pastaigās 30.12.2020 15:20

Sagaidot gadu miju, 31. decembrī un 1. janvārī, iedzīvotājiem ir iespēja vērot svētku koncertus tiešsaistē no Rīgas Doma.

Sansusī zem eglītes un vecgada vakarā 28.12.2020 10:14

Uzsākta biļešu pārdošana uz astoto Sansusī, kas nākamgad Aknīstē notiks no 13. līdz 15. augustam. Festivāla komanda seko pandēmijas gaitai un cer, ka arī 2021. gads nebūs izņēmums un jau astoto reizi rezidenču centrā Susēja notiks alternatīvais mūzikas un mākslas notikums. Festivāla mājaslapā pirmās pārdošanā nonāk 50 triju dienu biļetes par 35 euro. Vienlaikus lapā sansusi.lv un facebook.com/sansusifestivals jāseko līdzi informācijai, lai uzzinātu, kur 31. decembra vakarā varēs baudīt speciāli gadu mijai gatavotu Sansusī ziemas epizodi.

Nākamā lapa