Layout: current: getSitedefLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:368, Did:0, useCase: 1

Nākamā lapa

Pasniegtas Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvas 2022 02.10.2022 21:29

Šogad pirmo reizi pasniegtas Jūrmalas vēsturiskās arhitektūras balvas, ko saņēma iepriekšējā gadā viskvalitatīvāk atjaunotās, restaurētās un pārbūvētās kultūrvēsturiskās ēkas Jūrmalas valstspilsētā. Sacensībā triumfēja dzīvojamās mājas Kāpu ielā 37 rekonstrukcijas projekts.

"Kunigaiša sauciens Dundagā" - Regīnas Deičmanes kolekcijas izstāde 12.09.2022 10:07

Izstādē «Kunigaiša sauciens Dundagā» apkopoti 43 latviešu mākslinieku darbi. Lielākoties pa vienam mākslas darbam no katra autora. Tas noteikti ir par maz, lai spriestu par katra unikālā mākslinieka daiļradi, tomēr izstāde sniedz tajā ieskatu un aicina skatītāju izsekot latviešu mākslas skolu pārmantojamībai un tendencēm glezniecībā – jo īpaši, ainavu žanrā.

Mazajā ģildē notiks sarunu koncerts “Čaklais. Cits” 08.09.2022 09:58

Svētdien, 11. septembrī, plkst. 19.00 Rīgas Kultūras un tautas mākslas centrs “Mazā ģilde”, atzīmējot Dzejas dienas, klausītājiem piedāvā iespēju Lielajā zālē bez maksas baudīt sarunu koncertu “Čaklais. Cits”. Koncertu veido un tajā piedalās aktrise Karīna Tatarinova un mūziķis Roberts Dinters.

Latvijas Televīzija piedāvās daudzveidīgu saturu bērniem; pirmās sērijas – jau šajās brīvdienās 01.09.2022 07:46

Latvijas Televīzija (LTV) arī šajā sezonā piedāvās daudzveidīgu saturu bērniem. No 3. septembra ēterā būs skatāmas animācijas un oriģinālraidījumi pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērniem, tāpat arī platformās “+AUDZIS” un “16+” būs pieejams papildu digitālais saturs jauniešiem.

Latvijas Televīzija uzsāk jauno sezonu vēlēšanu zīmē 18.08.2022 16:26

Jaunajā sezonā Latvijas Televīzija (LTV) turpinās radīt pārmaiņas, ieviešot jaunumus jau zināmos raidījumos un piedāvājot bagātīgu oriģinālsaturu. Tāpat arī būs vērienīgu kultūras notikumu translācijas, augstvērtīgu dokumentālo, mākslas filmu un seriālu pirmizrādes. Šogad LTV uzsāk jauno sezonu vēlēšanu zīmē – jau 4. septembrī sāksies 14. Saeimas deputātu kandidātu debates.

9. jūlijā tiks atklāts mākslas festivāls “Cēsis 2022” 06.07.2022 14:48

Sestdien, 9. jūlijā, Cēsīs tiks atklāts sešpadsmitais Cēsu Mākslas festivāls, atklāšanas dienā piedāvājot apmeklēt trīs vizuālās mākslas izstādes: “Zilā līča māja”, “Bruno Vasiļevskis P.S.”, kā arī “Lielo dzīvnieku gaidot”. Festivāla atklāšana šogad iezīmējas arī ar unikālu notikumu – Riharda Vāgnera operas “Tristans un Izolde” koncertizpildījumu, kas pilnā atskaņojumā Latvijā būs dzirdams pēc 100 gadu pārtraukuma. Festivāls norisinās līdz 14. augustam.

Rīgā notiks ikgadējais brīvrunu čempionāts “Štuka par bazaru“ 28.06.2022 11:08

30. jūnijā, plkst. 20:00 Griziņkalna sporta kompleksā norisināsies ikgadējais brīvrunu čempionāts jeb brīvrunu batls starp labākajiem brīvrunātājiem Latvijas hiphopā “Štuka par bazāru”, informē portāls balticevents.info.

Ar LMT atbalstu top seriāla “Tutas lietas” ukraiņu versija 21.06.2022 13:07

Bērnu satura producents “Ausma” ir uzsācis daudzu iemīļotā bērnu seriāla “Tutas lietas” ukraiņu versijas filmēšanu – “Тутині скарби”. Galvenajā lomā būs ukraiņu aktrise Lidija Baranova, kas Rīgā bēgļu gaitās nonākusi šī gada martā. Seriāls tiek veidots ar LMT atbalstu, tas būs skatāms brīvpieejā LMT Viedtelevīzijā un raidījuma YouTube kanālā visā pasaulē.

Klāt Latvijas Televīzijas raidījuma “Kultūrdobe” jaunā sezona 21.06.2022 13:04

Latvijas Televīzijā (LTV) arī šovasar turpināsies raidījums “Kultūrdobe”. Katru sestdienu no 25. jūnija plkst. 20.45 LTV1 žurnāliste Henrieta Verhoustinska dosies viesos pie kultūras personībām, lai aprunātos gan par viņu rosīšanos dārzā, gan par radošo darbību profesionālajā laukā.

Liepājā pieminēs 1941. gada 14. jūnija deportāciju upurus 09.06.2022 08:34

Otrdien, 14. jūnijā, godinot komunistiskā genocīda upuru piemiņu, Liepājā notiks vairāki atceres pasākumi, lai noliektu galvas to priekšā, kas pārdzīvojuši izsūtījuma un cietuma šausmas.

Mākslas festivāls “Cēsis 2022” izziņo šā gada notikumus 17.05.2022 01:12

Šā gada 9. jūlijā Cēsīs tiks atklāts sešpadsmitais Cēsu Mākslas festivāls, kas piedāvās daudzpusīgu notikumu programmu ikvienai mākslas mīļotāja gaumei. Festivāla apmeklētājiem būs iespēja apskatīt trīs vizuālās mākslas izstādes un baudīt Riharda Vāgnera operu “Tristans un Izolde” pasaulslavenu dziedātāju koncertizpildījumā. Opera pilnā atskaņojumā Latvijā izskanēs pirmo reizi pēc 100 gadu pārtraukuma. Savukārt tradicionālajā brīvdabas notikumā Cēsu pils parka estrādē šoreiz uzstāsies Raimonds Pauls, Daumants Kalniņš un Latvijas Radio bigbends. Festivāls norisināsies līdz 14. augustam.

Latvijas Radio 4 jauns raidījums ukraiņu valodā 06.05.2022 11:57

Solidarizējoties ar ukraiņiem, kas šobrīd devušies bēgļu gaitās un raduši patvērumu Latvijā, Latvijas Radio 4 – Doma laukums no 7. maija sāks skanēt jauns raidījums ukraiņu valodā „Esam no Ukrainas”. Tas skanēs reizi nedēļā, informējot par aktuālo un palīdzot bēgļiem adaptēties dzīvei Latvijā.

1. un 4. maijā Latvijas Televīzijā – svētku koncerti, ziņu speciālizlaidums un militārā parāde 28.04.2022 10:23

Brīvība savā valstī ir dāvana – tā ir jānovērtē, jāgodina un jāsvin. Latvijas Televīzija (LTV) 1. un 4. maijā LTV1 un REplay.lv skatītājiem pārraidīs svētku tiešraides, ziņu speciālizlaidumu un koncertus – tostarp ikgadējo dārza svētku koncertu, kurā muzicēs populāras latviešu ģimenes.

Mārtiņa Ķibilda raidījums “Atslēgas” turpinās – top grāmata 26.04.2022 16:43

Turpinot žurnālista, televīzijas raidījumu autora un vadītāja Mārtiņa Ķibilda ieceri, ko pats bija jau rūpīgi izplānojis, bet piepildīt nepaguva, ir sākts darbs pie viņa veidotā vērienīgā dokumentālā televīzijas raidījuma “Atslēgas. Gadsimta vēstures atradumi” satura apkopošanas tāda paša nosaukuma grāmatā. 50 faktoloģiski un sižetiski aizraujošos stāstos, kas ilustrēti ar plašu fotomateriālu klāstu, no neparastiem skatupunktiem populārzinātniskā veidā tiks aplūkoti zīmīgākie Latvijas vēstures atslēgas notikumi no 1918. gada līdz mūsdienām. Tomēr grāmatas tapšanas laikā pasaule ir mainījusies – Krievijas karš Ukrainā mūs piespiedis kļūt par satricinošu atslēgas pagriezienu laikabiedriem, arī 21. gs. liekot pārskatīt jautājumus par valstiskumu, vienotību, brīvību un tās augsto cenu. Tūlītēju atbilžu par to, kā dzīvosim tālāk, nav, bet, iespējams, nākotnes vaduguns jāprot saskatīt pagātnē. M. Ķibilds būtu sacījis: “Kas reiz bijis, nekad nebūs noslēdzies.” Grāmata būs latviešu, angļu un krievu valodā, un tās atvēršana plānota novembrī – Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB).

LTV valdes locekļa amatā darbu sāk Kaspars Odiņš 25.04.2022 10:55


No šodienas, 25. aprīļa, Latvijas Televīzijas (LTV) komandai pievienojas Kaspars Odiņš, kļūstot par LTV valdes locekli programmu un pakalpojumu attīstības jautājumos. Kaspara Odiņa atbildībā būs attīstīt jaunus formātus un modernus satura izplatīšanas veidus, sasniegt arvien plašāku auditoriju un nostiprināt LTV kā Latvijā skatītākās televīzijas pozīcijas.

Kāpēc mūsu nākotne ir atkarīga no lasīšanas un iztēles 06.04.2022 16:13

Ja jums ir draugi - matemātiķi, kas jautā - kāpēc jālasa daiļliteratūra, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jums ir draugi, kas uzskata, ka drīz visas grāmatas būs pieejamas tikai elektroniskā formātā, iedodiet viņiem izlasīt šo publikāciju. Ja jūs ar labpatiku vai, tieši otrādi, ar šausmām iedomājaties par gājieniem uz bibliotēku, izlasiet šo publikāciju. Ja jums ir bērni, izlasiet ar viņiem kopā šo publikāciju, un ja jūs tikai domājat par to, ko un kā lasīt kopā ar bērniem, vēl jo vairāk iesaku izlasīt jums šo publikāciju.

Tautas frontes muzejs aicina uz tiešsaistes sarīkojumu “Laipni lūdzam brīvajā Latvijā!” 05.04.2022 11:40

6. aprīlī plkst. 17.00 LNVM Tautas frontes muzejs sadarbībā ar Konrāda Adenauera fondu aicina pieslēgties diskusijai „Laipni lūdzam brīvajā Latvijā!” muzeja Facebook lapā facebook.com/tautasfrontesmuzejslnvm.

Cimzes balvu 2022. gadā saņems Ruta Linīte un Maruta Rozīte 01.04.2022 12:07


Latvijas Nacionālā kultūras centra iedibināto Cimzes balvu 2022. gadā saņems Profesionālās izglītības kompetences centra “Rīgas Dizaina un mākslas vidusskola” komunikācijas dizaina izglītības programmu vadītāja, skolotāja Ruta Linīte un Ernesta Vīgnera Kuldīgas Mūzikas skolas kora klases izglītības programmas vadītāja, skolotāja, ilggadēja direktore Maruta Rozīte.

Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītājai Elgai Drullei 90 24.03.2022 14:21

Šodien, 2022. gada 24. martā, sirsnīgi sveicam baletmeistari, režisori un Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku Goda virsvadītāju Elgu Drulli 90 gadu jubilejā! Augstu novērtējams jubilāres profesionālais, radošais un nozīmīgais devumus tautas kultūras mantojuma, jo īpaši Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanā un attīstībā.

Latvijas Televīzijā ar jauniem piedzīvojumiem atgriežas raidījums “Pa straumei” 19.03.2022 08:17

Latvijas Televīzijā no 24. marta katru ceturtdienu plkst. 21.10 LTV1 būs skatāma raidījuma “Pa straumei” jaunā sezona. Latvijas ūdensceļu izpētes ekspedīciju dalībnieku komanda tā pati – Helēna Krista Kalniņa, Roberts Grandāns, Elīna Zvejniece – ar suņu meiteni Urgu priekšgalā.

LTV7 jauns piedzīvojumu raidījums ar Ēriku Egliju-Grāveli un Gintu Grāveli 11.03.2022 10:13

Latvijas Televīzijā no 17. marta ceturtdienu vakaros plkst. 22.00 LTV7 rādīs jaunu piedzīvojumu raidījumu “2 āķi lomā”, kurā divi pašmāju aktieri – Ērika Eglija-Grāvele un Gints Grāvelis – nodosies savam vaļaspriekam – makšķerēšanai.

Godinot ukraiņu tautas dzejnieku Tarasu Ševčenko dzimšanas dienā, Latvijas Radio atskaņos slaveno dzejoli „Novēlējums” 09.03.2022 13:18

Šodien, 9. martā, ir Ukrainas tautas dzejnieka Tarasa Ševčenko dzimšanas diena. Izrādot solidaritāti ukraiņu tautai šajā grūtajā laikā, visi Latvijas Radio kanāli 9. martā ēterā atskaņos Ševčenko slaveno dzejoli „Novēlējums” (ukraiņu valodā – „Заповіт”, krievu valodā – „Завещание”).

Svinīgā ceremonijā apbalvoti Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2021“ saņēmēji 06.03.2022 10:51


Svinīgā ceremonijā, ko sestdienas, 5. marta, vakarā no Latgales vēstniecības GORS apmeklējuši gan klātienes skatītāji, gan translējusi Latvijas Televīzija, godināti desmit Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks” ieguvēji – spilgtākie un nozīmīgākie notikumi un personības 2021. gadā, kā arī balva par mūža ieguldījumu pasniegta kordiriģentam Jānim Grudulam.

Tiks pasniegta Latgaliešu kultūras gada balva “Boņuks 2021” 01.03.2022 15:57

5. martā Latgaliešu kultūras gada balvas “Boņuks 2021” apbalvošanas ceremonijā tiks godināti desmit aizvadītā gada svarīgākie un spilgtākie notikumi, aktivitātes un cilvēki latgaliskajā kultūrā, kā arī balvu par mūža ieguldījumu latgaliešu kultūras attīstībā saņems kordiriģents Jānis Gruduls. Balvas pasniegšanas ceremonijas translāciju no Latgales vēstniecības GORS varēs skatīt LTV1 plkst. 21.05.

Mihails Kaziņiks aicina uz koncertlekciju “Muzikālie antidepresanti” 22.02.2022 10:21

26. februārī plkst. 18.00 Rīgas Sv.Pāvila baznīcā (Deglava ielā 1) notiks pasaulslavenā mūzikas zinātnieka, pedagoga, mūziķa Mihaila Kaziņika koncertlekcija “Muzikālie antidepresanti”. Lekcijas tēma - klasiskās mūzikas pieejamība un tās labvēlīgā ietekme uz cilvēka garīgo un fizisko veselību.

Paziņoti «Kilograms kultūras» laureāti 21.02.2022 10:06

19. februāra vakarā tiešraidē Latvijas Televīzijā un Latvijas Radio pasniegtas Latvijas sabiedrisko mediju gada balvas kultūrā – "Kilograms kultūras 2021". Apbalvojumus saņēma aizvadītā gada spožākie kultūras notikumi deviņās nominācijās.

Latvijas Radio projektā „Zeme, kur dzer” vērsīs uzmanību alkoholisma izplatībai Latvijā 31.01.2022 11:35

Latvijas Radio sāk pētnieciskās žurnālistikas projektu „Zeme, kur dzer”, kas vēstīs par satraucoši augsto alkoholisma izplatību Latvijā. Projektu jau šodien ievadīs raidījums „Atvērtie faili”, un turpmāk temats tiks iztirzāts Ziņu dienesta veidotā sižetu sērijā un citos Latvijas Radio raidījumos.

Multimediālā dejas izrāde “Latvju zīmēs rotāties” uzsāk ceļu pie skatītāja 31.01.2022 11:28

Sākta biļešu tirdzniecība uz unikālo multimediālo dejas izrādi “Latviju zīmēs rotāties”, kas no 29. janvāra būs skatāma kinoteātrī Forum Cinemas “Kino Citadele”. Audiovizuālajā projektā tā trīs mēnešu tapšanas laikā piedalījušies vairāk nekā 600 latviešu skatuviskās dejas dejotāji no 17 Latvijas A grupu ansambļiem.

Dziesmu un deju svētku padomes sēdē diskutē par iespējām kolekīviem sagatavoties svētkiem 28.01.2022 11:29

2022. gada 27. janvārī notika Dziesmu un deju svētku padomes sēde, kurā tika skatīts jautājums par XXVII Vispārējo latviešu Dziesmu un XVII Deju svētku repertuāra sagatavošanas iespējām valstī esošās epidemioloģiskās situācijas kontekstā. Sēdi vadīja padomes priekšsēdētājs, kultūras ministrs Nauris Puntulis; piedalījās arī veselības ministrs Daniels Pavļuts, Svētku norišu mākslinieciskie vadītāji un Dziesmusvētku biedrības pārstāvji.

Dejas kompānija “Nuepiko” un Kauņas pilsētas kamerteātris aicina uz starptautisko pirmizrādi 12.01.2022 14:16

16. janvārī Ģertrūdes ielas teātrī dejas kompānijas “Nuepiko” starptautiskā pirmizrāde darbam “Pietiekams attālums”
Dejas kompānija “Nuepiko” un Kauņas pilsētas kamerteātris aicina uz darba “Pietiekams attālums” starptautisko pirmizrādi, ar ko mākslinieki noslēdz nedēļu ilgu rezidenci Ģertrūdes ielas teātrī. Rezidence tika īstenota ar Norden Ziemeļvalstu un Baltijas valstu mobilitātes programmas “Kultūra” finansiālu atbalstu. Biļetes Biļetes - GIT

Koncertzāle “Cēsis” atklāts telpiskās mūzikas notikums “VIDŪ” 05.01.2022 12:28

3. janvārī, Koncertzāle “Cēsis” ar vērienu iesāka savu 2022. gadu, atklājot Telpiskās mūzikas notikums VIDŪ. Līdz pat svētdienai, 9. janvārim, jaunas pieredzes alkstošie ir aicināti paviesoties Cēsīs, kur ik dienu, vairākos seansos īpaši būvētā kupolā būs iespēja gūt jaunu skaņas un sajūtu pieredzi.

Ziemassvētku apsveikuma pantiņi 25.12.2021 10:41

Viens zelta stars no zvaigžņu spieta
Mums katram tieši sirdī krīt,
Jo tieši sirdī ir tā vieta,
Kur Ziemassvētku brīnums mīt.

Svinīgā ceremonijā pasniegtas Aleksandra Čaka balvas 03.12.2021 20:49

Šodien, 3. decembrī, izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” norisinājās Aleksandra Čaka balvas pasniegšanas ceremonija “Aleksandram Čakam 120. Viesistaba”, kur svinīgā gaisotnē tika pasniegtas Aleksandra Čaka balvas.

Ziemassvētku tirdziņi Āgenskalna tirgū decembra sestdienās un svētdienās 03.12.2021 20:36

No 4. decembra Āgenskalna tirgus aicina uz Ziemassvētku tirdziņiem sestdienās un svētdienās, kur Latvijas zemnieki, mājražotāji un amatnieki iepriecinās ar izmeklētiem produktiem un visu nepieciešamo svētku sagaidīšanai. Papildus Ziemassvētku ieskaņā lielie tirgi notiks arī 23. un 24. decembrī (ceturtdien un piektdien).

Ar mecenātes Ināras Teterevas atbalstu izgaismos Brīvības pieminekļa zvaigznes 08.11.2021 15:54

Turpinoties ziedojumu vākšanai Brīvības pieminekļa izgaismošanai, savu artavu nozīmīgajā projektā sniegusi arī mecenāte Ināra Tetereva, ziedojot 20 000 eiro divu īpašu gaismas ķermeņu iegādei, kas izgaismos trīs zeltītās zvaigznes Brīvības pieminekļa virsotnē. Jau pavisam drīz, Latvijas neatkarības proklamēšanas gadadienā 18.novembrī ar ziedotāju atbalstu mūsu valsts simbols iemirdzēsies gaismā.

Sākusies Brīvības pieminekļa izgaismošanas darbu beigu fāze 02.11.2021 12:53

Brīvības pieminekļa izgaismošanas projekts ievirzās noslēguma fāzē. Šī gada 3.novembrī sākas metālapstrādes uzņēmuma “Tecnopali” izgatavoto 12 speciālo balstu uzstādīšana, kuru augstums būs 11 metri un kuros tiks izvietotas apgaismošanas komunikācijas. 54 speciālus, mākslinieciskai apgaismei nepieciešamus, apgaismes ķermeņus izgatavojis, un ziedo Latvijas uzņēmums “NA”. To uzstādīšana sāksies montāžas pēdējā fāzē, sadarbojoties gaismu māksliniekiem Normunda Bļasāna vadībā ar būvnieku.

Edgars Račevskis saņem Ministru kabineta balvu 02.11.2021 11:27

Ar Ministru kabineta balvu un Atzinības rakstu novērtētas kultūras nozares izcilības. 2021. gada 2. novembrī valdība atbalstījusi Ministru kabineta balvas piešķiršanu Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku Goda virsdiriģentam, profesoram, komponistam Edgaram Račevskim.

Tests: Tava attieksme pret mākslas pasauli 12.10.2021 10:09

Daži cilvēki caurām dienām klausās mūziku, citi dzied. Daži var arī parastajā ikdienā saskatīt skaistumu, citi to rada paši, bet vēl kādiem nav nekādas daļas par kaut kādu tur mākslu. Kurai no kategorijām piederi tu, palīdzēs uzzināt šis tests. Izvēlies vienu no piedāvātajiem atbilžu variantiem.

Turpinās vairāki Rīgas vasaras kultūras programmas projekti 06.09.2021 15:36

Arī rudenī iedzīvotājiem ir iespēja apmeklēt un piedalīties vairākos Rīgas vasaras kultūras notikumos, kas turpinās un notiek galvaspilsētā – iesaistīties izzinošās pilsētas iepazīšanas piedzīvojuma ekskursijās, apskatīt vides mākslas objektus un vērot izstādes, kas aplūkojamas ārtelpā.

Rīgā risināsies mūsdienu kultūras forums “Baltā nakts” Aleksandra Čaka zīmē 27.08.2021 14:56

Sestdien, 4. septembrī, ikviens mākslas un kultūras cienītājs aicināts apmeklēt mūsdienu kultūras forumu “Baltā nakts”, kura programmu šogad iedvesmojusi pilsētas dzejnieka Aleksandra Čaka 120. jubileja. Apmeklētājus sagaida dzejnieka jubilejas noskaņās veidotas norises, tradicionālie foruma notikumi, kā arī vairāki pilsētvides objekti un pastaigu maršruti.

Nākamā lapa