Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Ieva Sutugova piedāvās digitālo koncertlekciju skolēniem «Imants Kalniņš. 80»

Redakcija
Redakcija

Sākot ar šo nedēļu, tiks piedāvāta jauna digitālā koncertlekcija skolēniem visā Latvijā «Imants Kalniņš. 80». Lekciju vadīs populārā dziedātāja Ieva Sutugova, un tā būs veltīta šā gada jubilāram – izcilajam komponistam Imantam Kalniņam, kurš šogad svinēs 80 gadu jubileju. Koncertlekcija notiks programmas «Latvijas skolassoma» ietvaros.

Lekcijā Ieva Sutugova skolēniem izstāstīs svarīgāko, kas ikvienam būtu jāzina par komponista daiļradi, tāpat programmā iekļautas skaistākās un iemīļotākās Imanta Kalniņa dziesmas, lai kopā ar klausītājiem varētu izbaudīt mūžam jauno un nenovecojošo komponista mūziku. Ieva Sutugova kopā ar dziedātāju Miku Abaroniņu atskaņos dziesmas «Smilšu rausis», «Dūdieviņš», «Bimini», «Lilioma dziesma», «Dzeguzes balss», «Svētku diena», «Virs galvas mūžīgs piena ceļš», kā arī citas brīnišķīgas Im. Kalniņa kompozīcijas. Programmā piedalās pieredzējusi instrumentālā grupa Jāņa Miltiņa vadībā, kas nodrošinājusi instrumentālo pavadījumu šovos «Es mīlu Tevi, Latvija», «Muzikālā banka» un «X Faktors».

«Imanta Kalniņa mūziku patiesi nevar sajauktu ne ar viena cita komponista mūziku. Tā ir pilna ar atmiņām, emocijām, stāstiem un – ko tur liegties – pilna ar ļoti grūti nodziedamām partijām vokālistam. Man šī mūzika ir īpaši tuva,» atzīst Ieva.

Digitālā koncertlekcija ir paredzēta attālinātam mācību procesam.
Programmas reklāmrullīti var noskatīties šeit: https://vimeo.com/512967107

Brīdī, kad būs iespējams tikties arī klātienē, mākslinieki ar prieku dosies pie skolēniem un skolotājiem visā Latvijā.