Layout: current: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104 ), alternative: getContentLayout (Cid: Cache\Templating\LayoutCustomizations\Epadomi\CustomizationSource104), Fid:21, Did:0, useCase: 0


Sākas biļešu tirdzniecība uz jauniestudējuma "Cilvēka balss. Telefons" izrādēm

Redakcija
Redakcija

Operetes teātris sāk biļešu tirdzniecību uz multimediālās monooperas “Cilvēka balss. Telefons” izrādēm oktobrī. Šis jauniestudējums iezīmē žanriski jaunu virzienu Operetes teātra repertuārā – kamerstila operas izrādes. Uzvedumā apvienota Džankarlo Menotti viencēliena monoopera „Telefons” un Frensisa Pulenka monoopera „Cilvēka balss”. Galvenajā lomā būs šarmantā operas dīva Sonora Vaice, kura šajā izrādē debitē arī režisores ampluā.

Monooperas "Cilvēka balss. Telefons" Rīgas pirmizrāde 4. oktobrī plkst. 19.00 VEF kultūras pilī Rīgā, Izrādes: 8. oktobrī plkst. 19.00 Vidzemes koncertzālē “Cēsis”, 27. oktobrī plkst.19.00 Ogres novada kultūras centrā (biļešu tirdzniecība - no 30. augusta), 29. oktobrī plkst. 19.00 Liepājas koncertzālē Lielais Dzintars.

Uzveduma scenogrāfiju veidojusi multimāksliniece Ineta Sipunova, kuras radītā skatuves vide un multimediālās projekcijas papildinās solistu Sonoras Vaices un baritona Naura Indzera saspēli uz skatuves ar filmētiem tēliem paralēlā kino stāstā, radot piesātinātu sievietes emocionālās pasaules atklāsmi. Iestudējumā klavierpavadījumu nodrošinās Māris Žagars.

Džankarlo Menotti monoopera „Telefons” ir tapusi pagājušā gadsimta vidū, kad tehnoloģijas telefona veidolā ienāk aizvien vairāk mājās un kļūst par aizraujošu nodarbi mājsaimniecēm. Vieglā un komiskā stāsta galvenā varone Lusija ir tik aizņemta ar telefonsarunām, ka nepamana līgavaini, kurš atnācis to bildināt. Pēc vairākām stundām bezcerīgas gaidīšanas viņam nekas cits neatliek, kā doties uz telefona būdiņu un bildinājumu izteikt pa telefonu.

Savukārt Frensisa Pulenka monoopera „Cilvēka balss” ir eksistenciāli skaudrāka – iestudējums gan ar humoru, gan dziļi filozofiski atklāj sievietes jūtu, ilgu un domu pasauli, rosina pārdomas par dzīves vērtībām un spēju dzīvot šeit un tagad, pamanot un novērtējot cilvēkus mums blakus.

Biļetes var iegādāties “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā: https://www.bilesuparadize.lv/lv/pe... Biļešu cenas: 15 EUR - 50 EUR.

Operetes teātra iestudējums “Cilvēka balss. Telefons” pirmizrādi piedzīvoja šogad 30. jūlijā Alūksnes pilsētas svētkos. Iestudējums tapis ar Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta atbalstu.

SVARĪGI! Ņemot vērā valstī noteiktos ierobežojumus, izrādes drīkstēs apmeklēt vakcinētie un izslimojušie. Pie ieejas katram apmeklētājam jāuzrāda digitālais Covid-19 sertifikāts, kas apliecina, ka persona ir vakcinējusies pret Covid-19 vai arī ir izslimojusi Covid-19, un personu apliecinošs dokuments. Izņēmums ir izrāde VEF kultūras pilī, to varēs apmeklēt arī ar negatīvu Covid-19 testa rezultātu (jāuzrāda Covid-19 sertifikāts).

Sonora Vaice ir Operetes teātra vadošā soliste un izcilākā operetes žanra dziedātāja Latvijā, vairāku starptautisku konkursu laureāte. Mākslinieces radošā biogrāfija ietver teju visas vadošās soprāna lomas arī Latvijas Nacionālajā operā. Sonora Vaice ir absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas Ludmilas Braunas vokālo klasi un mācījusies pie daudziem starptautiski atzītiem pedagogiem, dziedājusi Sidnejas operas festivālā un dažādos Vācijas, Zviedrijas, Krievijas, Igaunijas un citu valstu teātros un operās.

Ineta Sipunova ir multimediju māksliniece, darbojusies kā scenogrāfa Andra Freiberga digitālās grafikas asistente vairākām teātra un operas izrādēm Rīgā, Maskavā un Sanktpēterburgā, veidojusi videoprojekcijas režisora Alvja Hermaņa iestudētajām operām „Trubadūrs”, „Cosi fan tutte”, „Jenūfa” un „Parsifāls”, veidojusi virkni videomākslas objektu Latvijā un ārvalstīs. Ineta Sipunova strādājusi ar režisoriem Andreju Žagaru, Dž. Dž. Džilindžeru, Mārtiņu Eihi, Ģirtu Ēci, Elīnu Ļihačevu, u.c.